Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Κοίτα είσαι έγκυος όλο Κ κάποια ενόχληση θα υπάρχει δεν μπορείς να πετάς όπως πριν όλο Κ κάτι θα αισθάνεσε . Λίγο το ένα λιγο το άλλο θα υπαρχει δεν είσαι όπως πριν μην μπερδεύεσε . Πάντα στην εγκυμοσύνη όλο κάτι σε ενοχλεί. Αλλά άλλο έχω ενόχληση άλλο πονάω άλλο έχω κάτι άλλο . Δεν πρέπει να ανχωνεσε με το παραμικρο. 

αυτο μ λένε έγκυος εισαι! βέβαια να σ πω την αλήθεια νιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια τώρα που πίνω λίγη προγεστερονη !  άλλες κοπέλες πίνουν σε όλη την εγκυμοσυνη τους , μόνο καλό κάνουν δλδ ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

αυτο μ λένε έγκυος εισαι! βέβαια να σ πω την αλήθεια νιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια τώρα που πίνω λίγη προγεστερονη !  άλλες κοπέλες πίνουν σε όλη την εγκυμοσυνη τους , μόνο καλό κάνουν δλδ ! 

Angot μου τα φάρμακα δεν είναι λύση όταν δεν χρειάζονται. Τίποτα δεν συμβαίνει εντελώς ξαφνικά όταν υπάρχει παρακολούθηση ξέρεις Κ πότε θα πάρεις φάρμακα Κ πότε όχι. Απτήν στιγμή που ξερεις τι έχει παρακολουθήσει ο γιατρός σου τι μετρήσεις σου έχει κάνει τι συμπτώματα του έχεις πει μην ανησυχείς . 

Είπαμε αύριο μεθαύριο θα κάνεις παιδί δεν θα μπορείς να το χαπακωνεις για να νιώθεις ασφάλεια με το παραμικρό. Θα πρέπει να είσαι ήρεμη Κ να παρακολουθείς. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , linaa είπε:

Angot μου τα φάρμακα δεν είναι λύση όταν δεν χρειάζονται. Τίποτα δεν συμβαίνει εντελώς ξαφνικά όταν υπάρχει παρακολούθηση ξέρεις Κ πότε θα πάρεις φάρμακα Κ πότε όχι. Απτήν στιγμή που ξερεις τι έχει παρακολουθήσει ο γιατρός σου τι μετρήσεις σου έχει κάνει τι συμπτώματα του έχεις πει μην ανησυχείς . 

Είπαμε αύριο μεθαύριο θα κάνεις παιδί δεν θα μπορείς να το χαπακωνεις για να νιώθεις ασφάλεια με το παραμικρό. Θα πρέπει να είσαι ήρεμη Κ να παρακολουθείς. 

σωστο κ αυτό!  πάντως σήμερα ξύπνησα καλύτερα όποτε ίσως ήταν το έντερο ή η αλλαγή εβδομάδας! θα ξεκουραστώ όμως και σήμερα για καλό και για κακό ! θα πάρω και την αγωγή μ όπως είπε και θα κάνω υπομονή μέχρι τις 5 που εχω β επιπέδου! ο γιατρός είπε δεν χρειάζεται να με δει πάλι ως τότε , εκτός αν προκύψει κάτι χτυπά ξύλο! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Angot είπε:

αυτο μ λένε έγκυος εισαι! βέβαια να σ πω την αλήθεια νιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια τώρα που πίνω λίγη προγεστερονη !  άλλες κοπέλες πίνουν σε όλη την εγκυμοσυνη τους , μόνο καλό κάνουν δλδ ! 

Θα σου πω τι μου συμβαίνει εμένα μέσα στις γιορτές . Κάνει πυρετό το μικρό το πάω παιδίατρο  Κ μου λέει κάνε τεστ γρίπη στρεπτόκοκκο Κ κορονοιου εγώ μου λέει θα φύγω για διακοπές ότι θες με περνεις τηλέφωνο αλλά ανησυχήσεις πήγαινε το νοσοκομείο δεν θα είμαι εδώ. 

Κάνω τα τεστ βγαίνει η γρίπη θετική . Μου λέει μην του δώσεις σήμερα το βράδυ Ταμιφλου δώστου το πρωί γιατί φέρνει γαστρεντερικές παρενεργειες. Το πρωί το παιδί είναι με κάτι δεκατακια  Κ μια χαρά λέω τι σκατα να κάνω να του δώσω Ταμιφλου Κ να το πειράξει τσάμπα ? Άστο μέχρι το μεσημέρι να δω αν σηκώσει πάλι πυρετό . Μέχρι το μεσημέρι το παιδί ήταν απυρετο Κ μια χαρά ... Οπότε καταλαβαίνεις ότι κάποια πράγματα πρέπει να τα κρίνεις Κ εσύ ακόμα Κ στα φάρμακα . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , linaa είπε:

Θα σου πω τι μου συμβαίνει εμένα μέσα στις γιορτές . Κάνει πυρετό το μικρό το πάω παιδίατρο  Κ μου λέει κάνε τεστ γρίπη στρεπτόκοκκο Κ κορονοιου εγώ μου λέει θα φύγω για διακοπές ότι θες με περνεις τηλέφωνο αλλά ανησυχήσεις πήγαινε το νοσοκομείο δεν θα είμαι εδώ. 

Κάνω τα τεστ βγαίνει η γρίπη θετική . Μου λέει μην του δώσεις σήμερα το βράδυ Ταμιφλου δώστου το πρωί γιατί φέρνει γαστρεντερικές παρενεργειες. Το πρωί το παιδί είναι με κάτι δεκατακια  Κ μια χαρά λέω τι σκατα να κάνω να του δώσω Ταμιφλου Κ να το πειράξει τσάμπα ? Άστο μέχρι το μεσημέρι να δω αν σηκώσει πάλι πυρετό . Μέχρι το μεσημέρι το παιδί ήταν απυρετο Κ μια χαρά ... Οπότε καταλαβαίνεις ότι κάποια πράγματα πρέπει να τα κρίνεις Κ εσύ ακόμα Κ στα φάρμακα . 

α την περάσατε και σείς; εμένα πρόσφατα ο αδελφός  μ πέρασαν και τα μωρά μαζί! δεν του έδωσε τπτ πέρα από αντιπυρετικό  και σε 2 μέρες ήταν περδίκι, είναι πιο ανθεκτικά τα μωρά απ ότι νομίζουμε … έτσι εχω καταλάβει!  εγώ μωρέ όταν βλέπω ότι δεν νιώθω καλα η χρειάζομαι λίγο παραπάνω βοήθεια θα το πάρω το έξτρα το μαγνήσιο ή ακόμα κ χθες ειχα πάρει ήδη από μόνη μ προγεστερονη πριν καν μ το πει , απλώς όταν όντως κάτι νιώθω ρωτάω περισσότερο μήπως χρειάζεται κάτι ακόμα παραπάνω από τα στάνταρ ! αλλά οκ ειμαι και υστερώ, άνετα πχ σήμερα πήγαινα να με δει , απλώς ξέρω πως είναι τόσο λιγες οι μέρες που με είδε, είχαμε τράχηλο , υγρά, αιμάτωση, και το μωρο που έτσι κ αλλιώς το καταλαβαίνω ! σε 3 μέρες ποσο μπορεί να αλλάξει κάτι , δλδ περισσότερο κακό θα κάνω με το πέρα δώθε του αμαξιού κπ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Angot είπε:

σωστο κ αυτό!  πάντως σήμερα ξύπνησα καλύτερα όποτε ίσως ήταν το έντερο ή η αλλαγή εβδομάδας! θα ξεκουραστώ όμως και σήμερα για καλό και για κακό ! θα πάρω και την αγωγή μ όπως είπε και θα κάνω υπομονή μέχρι τις 5 που εχω β επιπέδου! ο γιατρός είπε δεν χρειάζεται να με δει πάλι ως τότε , εκτός αν προκύψει κάτι χτυπά ξύλο! 

Νομίζω πως απλά ηρεμήσες Κ ξεκουράστηκες κορίτσι. Έχει σημασία Κ το ανχος στα πονακια . Μπορεί να είναι κάτι μικρό Κ μόλις ανχωνομαστε διαρκεί Κ περισσότερο Κ είναι Κ πιο έντονο. Η ξεκούραση είναι το νούμερο ένα φάρμακο . Αν δεν ξεκουράζεσε στην εγκυμοσύνη ούτε προγεστερόνη σε πιάνει ούτε ο γιατρός ο ίδιος . 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

Γιατί επειδή έχω δει αίμα από την αρχή της κύησης,ήταν σίγουρο ότι θα ξαναδώ, συμβαίνει στις δίδυμες κυήσεις λέει κ να μην ανησυχώ.Ειμαι 14+1 σήμερα.Οι μέρες όμως δεν περνάνε για αυτό σκέφτομαι μήπως πάω σε μαιευτήριο.

Κορίτσι μου κι εγώ με διδυμη κύηση και είχα αίμα αλλά όχι συνεχόμενα μέχρι 10-11η εβδομάδα... Είναι κρίμα να ζεις μέσα στο άγχος! Σου δίνει τουλάχιστον κάτι για ενίσχυση? Σ εμένα αυξαναμε τα ultrogestan... βέβαια δεν ξέρω αν σε προχωρημένη κύηση συνεχίζουν να τα δίνουν...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sisheido είπε:

Κορίτσι μου κι εγώ με διδυμη κύηση και είχα αίμα αλλά όχι συνεχόμενα μέχρι 10-11η εβδομάδα... Είναι κρίμα να ζεις μέσα στο άγχος! Σου δίνει τουλάχιστον κάτι για ενίσχυση? Σ εμένα αυξαναμε τα ultrogestan... βέβαια δεν ξέρω αν σε προχωρημένη κύηση συνεχίζουν να τα δίνουν...

Καλησπέρα κορίτσι μου!Παίρνω 1 μαγνήσιο το βράδυ κ 1 ουτρο που θα το παίρνω μέχρι τέλους!Εσύ αν θυμάμαι καλά κοντεύεις σιγά σιγά ε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Faith22 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!Παίρνω 1 μαγνήσιο το βράδυ κ 1 ουτρο που θα το παίρνω μέχρι τέλους!Εσύ αν θυμάμαι καλά κοντεύεις σιγά σιγά ε?

Ναι... μετράμε αντιστροφα εμείς! Είμαι στην 34η εβδομάδα και ραντεβου εβδομαδιαία πια... με φάρμακα για τις συσπάσεις συν όλα τα αλλα! Ελπίζουμε να καταφέρω να μπω στο μήνα μου αλλα το πάμε μερα μερα πραγματικά... τις τελευταίες 2 εβδομαδες έχω αρχίσει να έχω αρκετά πονακια... μεγαλώνουν και τα μωρά, η κοιλιά έχει γίνει τσίτα... 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, DizzyツMommy said:

Κορίτσια καλή βδομάδα!!!

Σήμερα κάναμε εμβρυομεταφορά 2 εμβρυάκια από κρυοσυντήρηση.

Καλή επιτυχία σε όλες!!!

Καλή επιτυχία όλα δεξιά να πάνε !!!!! Σε δυο βδομαδες θα μας πεις τα ευχάριστα !!  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Lila ki είπε:

Καλή επιτυχία όλα δεξιά να πάνε !!!!! Σε δυο βδομαδες θα μας πεις τα ευχάριστα !!  

Σ' ευχαριστώ πάρα πολλά 🥰

Μακάρι να έχουμε ευχάριστα κορίτσια να ανέβει το ηθικό μας εδώ μέσα!!!!

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

Κορίτσια καλή βδομάδα!!!

Σήμερα κάναμε εμβρυομεταφορά 2 εμβρυάκια από κρυοσυντήρηση.

Καλή επιτυχία σε όλες!!!

Πολύ καλη επιτυχία!!!

στο ευχομαι από καρδιάς ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

Κορίτσια καλή βδομάδα!!!

Σήμερα κάναμε εμβρυομεταφορά 2 εμβρυάκια από κρυοσυντήρηση.

Καλή επιτυχία σε όλες!!!

Καλη επιτυχια κορίτσι μου και σου εύχομαι να μας φέρεις καλα νέα❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...