Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, angie5 είπε:

      Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου θα ακούσω τις συμβουλές σου. Δεν είχα ιδέα για τα φάρμακα ότι αναστέλλουν την περίοδο και έλεγα τώρα θα μου έρθει...Μακάρι να είναι για καλό τότε ας πρηστεί κι άλλο!...😊

      Πραγματικά σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!😘

      Χαχαχα...Έτσι είναι όπως τα λες για το άγχος!...Σ ευχαριστώ κορίτσι μου μακάρι να είναι καλό σημάδι!😘

      Αχ κορίτσι μου σ' ευχαριστώ τόσο πολύ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια. Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τις συμβουλές σου και θα βγάλω από το μυαλό μου το τεστ. Κι εγώ το σκεφτόμουν αυτο  σήμερα... να μην κάνω κανένα μέχρι την χοριακή (ελπίζω να μην ξαναμπώ στον πειρασμό...🤣)

      Eσύ έμεινες τώρα πρόσφατα εγκυούλα ή παλαιότερα?

      Σε ευχαριστω πολύ για τον κόπο που έκανες να μου γράψεις αυτό το μήνυμα και για τα όμορφα σου λόγια!😘

      Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ και τις τρεις ειλικρινά!...Με βοηθάτε πολύ!..❤️

       

      Κανένας κόπος, γι'αυτό υπάρχει αυτή η ομάδα. Μοιραζόμαστε εμπειρίες και αγωνίες και μακάρι να βοηθηθείς έστω και λίγο σε αυτό το ταξίδι της αναμονής 🥲 Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά τον Απρίλιο και τώρα διανύω την 24η βδομάδα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! Πάντως από συμπτώματα δεν είχα απολύτως τίποτα όσο περίμενα για τη χοριακή. Ούτε πρησμένο στήθος, ούτε λίγο. Και αναρωτιόμουν πώς είναι δυνατόν να μη νιώθω το παραμικρό ούτε από τα φάρμακα. Κάθε οργανισμός είναι τόσο διαφορετικός. Προσπάθησε να πείσεις τον εαυτό σου ότι σε αυτή τη φάση κανένα σύμπτωμα δεν είναι αξιόπιστο, ούτε το αρνητικό τεστ. Και στο μεταξύ οι μέρες θα περνάνε.

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

η μαμά μ αυτό λέει ! αλλά εγώ νιώθω πονο περιόδου! μου κάνει εντυπωση που δεν περνάει με κανένα χαπι! 

Κοίτα Κ το έντερο σαν πόνος περιόδου είναι. Απλά το ξεχωρίζουν από τις συσπάσεις γιατί το έντερο είναι συνεχόμενος πόνος ενώ οι συσπάσεις πονάνε Κ σε αφήνουν 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Κοίτα Κ το έντερο σαν πόνος περιόδου είναι. Απλά το ξεχωρίζουν από τις συσπάσεις γιατί το έντερο είναι συνεχόμενος πόνος ενώ οι συσπάσεις πονάνε Κ σε αφήνουν 

θα δω αύριο ! πονάω κυρίως  αριστερή πλευρά στη μέση και κοιλιά ! θα δω αύριο αν έχει περάσει ! ίσως πάρω άλλο ένα buscopan το βράδυ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

θα δω αύριο ! πονάω κυρίως  αριστερή πλευρά στη μέση και κοιλιά ! θα δω αύριο αν έχει περάσει ! ίσως πάρω άλλο ένα buscopan το βράδυ 

Γενικά πάντως άμα σε ανχωνει να πας μαιευτήριο Κ θα ξεανχωθεις Κ θα ηρεμήσεις Κ θα σου περάσει ο πόνος . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , linaa είπε:

Γενικά πάντως άμα σε ανχωνει να πας μαιευτήριο Κ θα ξεανχωθεις Κ θα ηρεμήσεις Κ θα σου περάσει ο πόνος . 

ηπια και γάλα κρυο χθες κατά τις 12μιση το βράδυ ίσως κρύωσα και λίγο! αλλά θα δω ότι δεν περνάει θα το δω! πιστευω να με καλύψει η προγεστερονη η μαια είπε μην ανησυχώ να κατσω στο κρεβάτι όπως ειμαι , να πάρω την αγωγή και ίσως επηρεάζει το έντερο! της τα ειπα ένα ένα .. απλώς φοβάμαι μη δω αίμα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Angot είπε:

ηπια και γάλα κρυο χθες κατά τις 12μιση το βράδυ ίσως κρύωσα και λίγο! αλλά θα δω ότι δεν περνάει θα το δω! πιστευω να με καλύψει η προγεστερονη η μαια είπε μην ανησυχώ να κατσω στο κρεβάτι όπως ειμαι , να πάρω την αγωγή και ίσως επηρεάζει το έντερο! της τα ειπα ένα ένα .. απλώς φοβάμαι μη δω αίμα 

Δεν βλέπεις αίμα μην ανχωνεσε .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

αχ ελπιζω γιατί θα πάθω εγκεφαλικό 

Όχι ρε συ σε αυτές τις εβδομάδες για να δεις αίμα πρέπει να έχεις κάνεις μεγάλη πατάτα. Αφού σε είδε πριν δύο μέρες ο γιατρός δεν είναι τίποτα . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , linaa είπε:

Όχι ρε συ σε αυτές τις εβδομάδες για να δεις αίμα πρέπει να έχεις κάνεις μεγάλη πατάτα. Αφού σε είδε πριν δύο μέρες ο γιατρός δεν είναι τίποτα . 

οχ δεν εκανα τπτ δεν εκανα δουλειές και στο κομμωτήριο οκ καθιστή ήμουν για 40 λεπτά! ισα ισα είναι η μαμά εδώ και μ τα χει όλα στο χέρι ! με ηρεμείς γιατί εσυ είσαι συνήθως αυστηρή άμα όντως δεν σου αρέσει κάτι ! σου ειπα είσαι η μαια μ… πάντως νιώθω πιο χαλαρή την κοιλιά μ τώρα που πήρα κ άλλη προγεστερονη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

οχ δεν εκανα τπτ δεν εκανα δουλειές και στο κομμωτήριο οκ καθιστή ήμουν για 40 λεπτά! ισα ισα είναι η μαμά εδώ και μ τα χει όλα στο χέρι ! με ηρεμείς γιατί εσυ είσαι συνήθως αυστηρή άμα όντως δεν σου αρέσει κάτι ! σου ειπα είσαι η μαια μ… πάντως νιώθω πιο χαλαρή την κοιλιά μ τώρα που πήρα κ άλλη προγεστερονη 

ΧΑ ΧΑ να μην ανησυχείς . Όσο πιο πολύ ανχωνεσε τόσο πιο πολύ θα πονάς το ανχος φέρνει ένταση Κ στους μυς Κ στο έντερο. Όσο πιο πολύ χαλαρώνεις θα καταλαβαίνεις Κ από που προέρχεται ο πόνος. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

θα δω αύριο ! πονάω κυρίως  αριστερή πλευρά στη μέση και κοιλιά ! θα δω αύριο αν έχει περάσει ! ίσως πάρω άλλο ένα buscopan το βράδυ 

Εσύ πηγές κ στον γιατρό προχθές!Εγώ έχω να δω τον γιατρό από τις 22,με εξαίρεση την αυχενική στις 5 με άλλο γιατρό κ έχω ραντεβού στις 28.Εχω καφε-ροζ αίμα για 12η συνεχόμενη μέρα κ πονάκια περιόδου κ μέσης όλες αυτές τις μέρες.Η μαία λέει να μην ανησυχώ.Τοσες μέρες δεν είχα πάρει μπουσκοπαν,μόλις πήρα.Εχεκ τύχει να πας σε μαιευτήριο έτσι έκτακτα?Αν ναι σε ποιο λ με τι κόστος?Γιατί έγω μια φορά που χρειάστηκε να πάω Ιασώ μου πήραν 110€ κ είμαστε κ μια ώρα μακρυά κ το σκέφτομαι τώρα αν κ καίγομαι κ ζω με το άγχος πόσες μέρες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Faith22 είπε:

Εσύ πηγές κ στον γιατρό προχθές!Εγώ έχω να δω τον γιατρό από τις 22,με εξαίρεση την αυχενική στις 5 με άλλο γιατρό κ έχω ραντεβού στις 28.Εχω καφε-ροζ αίμα για 12η συνεχόμενη μέρα κ πονάκια περιόδου κ μέσης όλες αυτές τις μέρες.Η μαία λέει να μην ανησυχώ.Τοσες μέρες δεν είχα πάρει μπουσκοπαν,μόλις πήρα.Εχεκ τύχει να πας σε μαιευτήριο έτσι έκτακτα?Αν ναι σε ποιο λ με τι κόστος?Γιατί έγω μια φορά που χρειάστηκε να πάω Ιασώ μου πήραν 110€ κ είμαστε κ μια ώρα μακρυά κ το σκέφτομαι τώρα αν κ καίγομαι κ ζω με το άγχος πόσες μέρες!

Γιατί δεν έχεις πάει στον γιατρό σου να σε δει; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anast. είπε:

Γιατί δεν έχεις πάει στον γιατρό σου να σε δει; 

Γιατί επειδή έχω δει αίμα από την αρχή της κύησης,ήταν σίγουρο ότι θα ξαναδώ, συμβαίνει στις δίδυμες κυήσεις λέει κ να μην ανησυχώ.Ειμαι 14+1 σήμερα.Οι μέρες όμως δεν περνάνε για αυτό σκέφτομαι μήπως πάω σε μαιευτήριο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Faith22 είπε:

Γιατί επειδή έχω δει αίμα από την αρχή της κύησης,ήταν σίγουρο ότι θα ξαναδώ, συμβαίνει στις δίδυμες κυήσεις λέει κ να μην ανησυχώ.Ειμαι 14+1 σήμερα.Οι μέρες όμως δεν περνάνε για αυτό σκέφτομαι μήπως πάω σε μαιευτήριο.

Τρελάθηκες παιδί μου ? Πήγαινε να σε δει κάποιος . Είναι τελείως ανεύθυνο σε τέτοια εβδομάδα να μην σε δει κάποιος . Αν συμβεί κάτι η μαία αύριο θα σε έχει ήδη ξεχάσει. Πήγαινε σε ένα δημόσιο όπου θες πας 

Δεν δικαιολόγησε αίμα σε τέτοια εβδομάδα για κανένα λόγο . Μπορεί να χρειάζεσε Κ νοσηλεία 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

Γιατί επειδή έχω δει αίμα από την αρχή της κύησης,ήταν σίγουρο ότι θα ξαναδώ, συμβαίνει στις δίδυμες κυήσεις λέει κ να μην ανησυχώ.Ειμαι 14+1 σήμερα.Οι μέρες όμως δεν περνάνε για αυτό σκέφτομαι μήπως πάω σε μαιευτήριο.

Ααα..οκ.. τότε! Ναι σε δίδυμες κυήσεις μου το έχουν πει και εμένα κοπέλες που περίμεναν δίδυμα! 

Απλώς για να μην αγχώνεσαι θεωρώ ότι θα ήταν καλό  να πήγαινες να σε δει για  ψυχολογικούς λόγους κυρίως, να ηρεμήσεις! 

Εμένα ο δικός μου μου έχει πει να πηγαίνω οπότε θέλω να ηρεμώ...δεν ξέρω ίσως θα έπρεπε να επιμείνεις να σε δει...και όχι να τρέχεις να πληρώνεις τόσα στο νοσοκομείο!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

Τρελάθηκες παιδί μου ? Πήγαινε να σε δει κάποιος . Είναι τελείως ανεύθυνο σε τέτοια εβδομάδα να μην σε δει κάποιος . Αν συμβεί κάτι η μαία αύριο θα σε έχει ήδη ξεχάσει. Πήγαινε σε ένα δημόσιο όπου θες πας 

Είχα αιμορραγία 1 Φλεβάρη που έτρεχε αίμα μέχρι τα πόδια,είχα γράψει κ εδώ κ μου είχες απάντησει κ είχα πάει σε γιατρό κ είχα μικρή αποκόλληση.Οποτε θεωρούν ότι είναι από αυτό.Με τρομάξετε όμως λίγο παραπάνω τώρα κ έχουμε ένα δημόσιο νοσοκομείο εδώ για κλάματα γαμωτο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...