Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, angie5 είπε:

      Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου θα ακούσω τις συμβουλές σου. Δεν είχα ιδέα για τα φάρμακα ότι αναστέλλουν την περίοδο και έλεγα τώρα θα μου έρθει...Μακάρι να είναι για καλό τότε ας πρηστεί κι άλλο!...😊

      Πραγματικά σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!😘

      Χαχαχα...Έτσι είναι όπως τα λες για το άγχος!...Σ ευχαριστώ κορίτσι μου μακάρι να είναι καλό σημάδι!😘

      Αχ κορίτσι μου σ' ευχαριστώ τόσο πολύ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια. Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τις συμβουλές σου και θα βγάλω από το μυαλό μου το τεστ. Κι εγώ το σκεφτόμουν αυτο  σήμερα... να μην κάνω κανένα μέχρι την χοριακή (ελπίζω να μην ξαναμπώ στον πειρασμό...🤣)

      Eσύ έμεινες τώρα πρόσφατα εγκυούλα ή παλαιότερα?

      Σε ευχαριστω πολύ για τον κόπο που έκανες να μου γράψεις αυτό το μήνυμα και για τα όμορφα σου λόγια!😘

      Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ και τις τρεις ειλικρινά!...Με βοηθάτε πολύ!..❤️

       

      Κανένας κόπος, γι'αυτό υπάρχει αυτή η ομάδα. Μοιραζόμαστε εμπειρίες και αγωνίες και μακάρι να βοηθηθείς έστω και λίγο σε αυτό το ταξίδι της αναμονής 🥲 Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά τον Απρίλιο και τώρα διανύω την 24η βδομάδα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! Πάντως από συμπτώματα δεν είχα απολύτως τίποτα όσο περίμενα για τη χοριακή. Ούτε πρησμένο στήθος, ούτε λίγο. Και αναρωτιόμουν πώς είναι δυνατόν να μη νιώθω το παραμικρό ούτε από τα φάρμακα. Κάθε οργανισμός είναι τόσο διαφορετικός. Προσπάθησε να πείσεις τον εαυτό σου ότι σε αυτή τη φάση κανένα σύμπτωμα δεν είναι αξιόπιστο, ούτε το αρνητικό τεστ. Και στο μεταξύ οι μέρες θα περνάνε.

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

Ευχαριστω πολύ όλες για τις ευχές σας!!!

σημερα είδαμε 13 ωοθυλακια γύρω στα 12-15 χιλ! Εκανα και ε2 και περιμένω τα αποτελέσματα. Συνεχιζω τα φάρμακα και λογικά Δευτέρα πρωί θα με δουν πάλι. 
νομιζω μέχρι στιγμής πάει καλα! Δεν ξαναείχα 13! 

Μήπως γνωρίζει καμια αν υπάρχει κάποια επιστροφή χρημάτων (επίδομα?) σε περίπτωση προεμφυτευτικου ελέγχου;; 
μας το ανέφερε η συμβολαιογράφος σήμερα. 

  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Ευχαριστω πολύ όλες για τις ευχές σας!!!

σημερα είδαμε 13 ωοθυλακια γύρω στα 12-15 χιλ! Εκανα και ε2 και περιμένω τα αποτελέσματα. Συνεχιζω τα φάρμακα και λογικά Δευτέρα πρωί θα με δουν πάλι. 
νομιζω μέχρι στιγμής πάει καλα! Δεν ξαναείχα 13! 

Μήπως γνωρίζει καμια αν υπάρχει κάποια επιστροφή χρημάτων (επίδομα?) σε περίπτωση προεμφυτευτικου ελέγχου;; 
μας το ανέφερε η συμβολαιογράφος σήμερα. 

Μπράβο κορίτσι μου, είμαι σίγουρη ότι θα είναι η τυχερή σας αυτή η φορά!! Εγώ που έκανα προεμφυτευτικο δεν έμαθα κάτι σχετικό για αποζημίωση. Έκανα αίτηση για έγκριση προεμφυτευτικου αλλά για αποζημιωση πρώτη φορά το ακούω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/2/2024 at 9:16 ΜΜ, Antonia_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και πάλι , έκανα εξέταση Νκ κύτταρα, τοξικότητα και αριθμό. Βρήκαμε αυξημένα κάποια νούμερα σε αυτό. Έχει κάποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία;

Ειχα εγω πολυ αυξημενα !! 20 μερες πριν την ετ !Ημουν μες το αγχος αλλα εξωσωματικος κ αιματολογος ειπε δεν τα λαμβανουμε υποψιν κ ειχα επιτυχια και ολα καλα.εσενα ποιος σου συστησε να τα κανεις; Εμενα ενας ηλιθιος φαρμακοτριφτης που μου λεγε οτι δεν θα πιασω παιδι με τιποτα γιατι ειχε βρει και αλλα ευρυματα (μούφες) κ ειχα πληρωσει κ ενα σωρο λεφτα χωρις λογο.απο μονη μου ειχα παει και λαθος μου γιατι δεν εμπιστευομουν το γιατρο μου. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

Ευχαριστω πολύ όλες για τις ευχές σας!!!

σημερα είδαμε 13 ωοθυλακια γύρω στα 12-15 χιλ! Εκανα και ε2 και περιμένω τα αποτελέσματα. Συνεχιζω τα φάρμακα και λογικά Δευτέρα πρωί θα με δουν πάλι. 
νομιζω μέχρι στιγμής πάει καλα! Δεν ξαναείχα 13! 

Μήπως γνωρίζει καμια αν υπάρχει κάποια επιστροφή χρημάτων (επίδομα?) σε περίπτωση προεμφυτευτικου ελέγχου;; 
μας το ανέφερε η συμβολαιογράφος σήμερα. 

Είσαι σε πολύ καλά χέρια ! Να είναι η τυχερή σου αυτή η φορά 😘

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Ειχα εγω πολυ αυξημενα !! 20 μερες πριν την ετ !Ημουν μες το αγχος αλλα εξωσωματικος κ αιματολογος ειπε δεν τα λαμβανουμε υποψιν κ ειχα επιτυχια και ολα καλα.εσενα ποιος σου συστησε να τα κανεις; Εμενα ενας ηλιθιος φαρμακοτριφτης που μου λεγε οτι δεν θα πιασω παιδι με τιποτα γιατι ειχε βρει και αλλα ευρυματα (μούφες) κ ειχα πληρωσει κ ενα σωρο λεφτα χωρις λογο.απο μονη μου ειχα παει και λαθος μου γιατι δεν εμπιστευομουν το γιατρο μου. 

Εγώ είχα μια αποβολή, μια παλινδρομη και μια φορά που δεν είχα καν εμφύτευση. Ρώτησα τι άλλο πια να ψάξω και μου είπαν αυτή την εξέταση. Αφού βγήκαν αυξημένα μου είπαν τώρα ότι καλό θ είναι να κάνω μια έγχυση intralipid κανά μήνα πριν την προσπάθεια γτ στις εξετάσεις έδειξε ότι μειώνονται αυτά τα κύτταρα με αυτό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Κορίτσι, σε σκεφτόμουν σήμερα, τι έγινε τελικά; γράψε μας τα νέα σου, μόνο αν θέλεις φυσικά... σου στέλνω αγκαλιά 💓  

Κορίτσι, μπράβο μπράβο μπράβο! Όλα καλά στον υπέρηχο ελπίζω, και ανυπομονούμε να ακούσουμε τα νέα σου! Νομίζω το χρειαζόμαστε όλες εδώ μέσα να ακούσουμε ένα καλό νέο! 💓

Νέα λίστα με προσθήκες στο Γκρουπ Βου:

 

Γκρουπ Α: Κορίτσια που περιμένουν να περάσουν επιτροπή ή περιμένουν αποτελέσματα επιτροπής ❤️
@Aangelika8

Γκρουπ Βου: Κορίτσια που είναι ή θα είναι μέσα στο επόμενο 3/4μηνο στην φάση της διέγερσης/ωοληψίας ❤️
@MarGe2022, @Katiamaxiking, @Ιουλιέτα@Giogo, @Ανθη7@Βάσω91, @Stef91, @ελπιδακι, @MatinaChr, @Ele@n, @Lila ki

Γκρουπ Γου: Κορίτσια που προγραμματίζουν μέσα στο επόμενο 3/4μηνο εμβρυομεταφορά ❤️

@DizzyツMommy, @vikoula2024, @Alex@, @Psaxnwfos, @vivina, @Soho24, @Fay_, @Nataly, @maria030603, @Antonia_, @Maroxmarox, @maraki1992,

@Σποράκι 

Γκρουπ Δου: Κορίτσια που πήραν ή περιμένουν (επαναληπτική) θετική χοριακή ❤️
@JellyKelly, @Titti

Γκρουπ Εεε: Το επονομαζόμενο και ως «Με την κοιλιά ΤΟΥΡΛΑ» ❤️

@Angot, @Sisheido, @Liony, @Marlina, @Faith22

Συνεχίζω κανονικά ! Θα πάω με αυτά τα τέσσερα και ότι πάρουμε. Βέβαια εχθές μου είπε ότι έχω και λεπτό ενδομήτριο …🤦🏼‍♀️

  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

Εγώ είχα μια αποβολή, μια παλινδρομη και μια φορά που δεν είχα καν εμφύτευση. Ρώτησα τι άλλο πια να ψάξω και μου είπαν αυτή την εξέταση. Αφού βγήκαν αυξημένα μου είπαν τώρα ότι καλό θ είναι να κάνω μια έγχυση intralipid κανά μήνα πριν την προσπάθεια γτ στις εξετάσεις έδειξε ότι μειώνονται αυτά τα κύτταρα με αυτό.

Πολυ λυπαμαι.μου ειχανε πει δε τα λαμβανουμε υποψιν και γιατι πηγα κ εκανα εξετασεις απο μονη μου και εδινα τα λεφτα μου ( γιατι ειχα κανει κ αλλες ) και οτι αν θελω για ψυχολογικους λογους κ μονο να κανουμε ιντραλιπιντ ορο ,αλλα δεν εκανα κάτι τελικα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

Εγώ είχα μια αποβολή, μια παλινδρομη και μια φορά που δεν είχα καν εμφύτευση. Ρώτησα τι άλλο πια να ψάξω και μου είπαν αυτή την εξέταση. Αφού βγήκαν αυξημένα μου είπαν τώρα ότι καλό θ είναι να κάνω μια έγχυση intralipid κανά μήνα πριν την προσπάθεια γτ στις εξετάσεις έδειξε ότι μειώνονται αυτά τα κύτταρα με αυτό.

Στο Έλενα στο τμήμα καθεξιν αποβολών είχα ακούσει κάποια στιγμή μια κοπέλα που έλεγε για τα nk προτείνουν απλά διατροφή. Για ψαξτο λιγο . 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, linaa είπε:

Στο Έλενα στο τμήμα καθεξιν αποβολών είχα ακούσει κάποια στιγμή μια κοπέλα που έλεγε για τα nk προτείνουν απλά διατροφή. Για ψαξτο λιγο . 

Μου είπαν ότι ουσιαστικά το intralipid  δεν είναι φάρμακο αλλά συμπλήρωμα διατροφής που δίνουν κ σε άλλες περιπτώσεις. Οπότε είναι πολύ πιθανό με διατροφή να το φτιάχνεις

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antonia_ είπε:

Μου είπαν ότι ουσιαστικά το intralipid  δεν είναι φάρμακο αλλά συμπλήρωμα διατροφής που δίνουν κ σε άλλες περιπτώσεις. Οπότε είναι πολύ πιθανό με διατροφή να το φτιάχνεις

Ναι Κ δεν χρειάζετε παραπάνω από μήνα από ότι διάβασα οπότε πριν την επόμενη προσπάθεια κάνε μια διατροφή . Σίγουρα θα υπάρχει κάποιος που θα μπορεί να σε καθοδηγήσει με το τι πρέπει να τρως . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια εχω αγχωθεί ! 😔 με είδε ο γιατρός όπως ειπα προχθές και ήταν όλα καλα ! μέχρι και χθες όλα τελεια λες και δεν ήμουν έγκυος ! σήμερα ξύπνησα με πονάκια περιόδου-μέση ! από το πρωί έτσι είμαι ! μιλησα με την μαια και μου είπε να πάρω προγεστερονη πρωί - μεσημέρι -βράδυ !  λέτε να είναι κάτι; σήμερα μπήκα 20η εβδομάδα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια εχω αγχωθεί ! 😔 με είδε ο γιατρός όπως ειπα προχθές και ήταν όλα καλα ! μέχρι και χθες όλα τελεια λες και δεν ήμουν έγκυος ! σήμερα ξύπνησα με πονάκια περιόδου-μέση ! από το πρωί έτσι είμαι ! μιλησα με την μαια και μου είπε να πάρω προγεστερονη πρωί - μεσημέρι -βράδυ !  λέτε να είναι κάτι; σήμερα μπήκα 20η εβδομάδα 

Μήπως περπάτησες έκανες δουλειές η καθοσουν πολλες ώρες καθιστή σε καρέκλα Κ ζοριστηκε η μέση. 

Αν άλλαξες εβδομάδα μπορεί να είναι Κ από αυτό . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

Μήπως περπάτησες έκανες δουλειές η καθοσουν πολλες ώρες καθιστή σε καρέκλα Κ ζοριστηκε η μέση. 

Αν άλλαξες εβδομάδα μπορεί να είναι Κ από αυτό . 

εχθές ένα κομμωτήριο πήγα και μετά καναπε μέχρι που έπεσα για ύπνο και ξεκινησα με πονακια το πρωί! ολη μέρα ξάπλα ειμαι εχω πιει μαγνήσιο utro και buscopan αλλά τπτ! πήγα και μια φορά τουαλέτα λίγο διάρροια (σορρυ) !βέβαια εχθές το βράδυ εκνευρίστηκα - στενεαγχωτηθηκα και εβαλα κάτι κλάμματα αλλά οχι τπτ υστερίες κλπ χαλαρά πραγαμτα όποτε δεν νομίζω να είναι αυτό ! το προηγούμενο σκ πάλι  τα ίδια ειχα  απλώς τώρα είναι λίγο εντονότερα !  να παω μαιευτηριο αν δεν περάσει ως αύριο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

εχθές ένα κομμωτήριο πήγα και μετά καναπε μέχρι που έπεσα για ύπνο και ξεκινησα με πονακια το πρωί! ολη μέρα ξάπλα ειμαι εχω πιει μαγνήσιο utro και buscopan αλλά τπτ! πήγα και μια φορά τουαλέτα λίγο διάρροια (σορρυ) !βέβαια εχθές το βράδυ εκνευρίστηκα - στενεαγχωτηθηκα και εβαλα κάτι κλάμματα αλλά οχι τπτ υστερίες κλπ χαλαρά πραγαμτα όποτε δεν νομίζω να είναι αυτό ! το προηγούμενο σκ πάλι  τα ίδια ειχα  απλώς τώρα είναι λίγο εντονότερα !  να παω μαιευτηριο αν δεν περάσει ως αύριο;

Μήπως είναι το έντερο σου ? Ο πόνος του εντέρου είναι συνεχόμενος 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Μήπως είναι το έντερο σου ? Ο πόνος του εντέρου είναι συνεχόμενος 

η μαμά μ αυτό λέει ! αλλά εγώ νιώθω πονο περιόδου! μου κάνει εντυπωση που δεν περνάει με κανένα χαπι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...