Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Bluee19 είπε:

Κοιτα για κάποιον ανεξήγητο λόγω μου έχει κάτσει στο κεφάλι πως στέκει όλο αυτό !!!! Δηλαδή πως έχω έναν σάκο παρά παρά παρά πολύ μικρό ούτε σαν σουσάμι δεν είναι και με τα χάπια θα ξεκολλήσει εύκολα !!!  Θα δω μου είπαν βαρυα περίοδο και τότε να πάω να με δουν !!!! Δηλαδή θεωρώ πως για ένα τόσο μικρό πραγματακι δεν χρειάζεται ολόκληρο χειρουργείο και πως έχει δίκιο ο γιατρός !! 

Βρε κορίτσι δεν είναι το θέμα αν θα ξεκολλήσει ο σάκος Κ το πόσο μικρός είναι Κ η μήτρα σου μικρή είναι. Αυτός ο σάκος είναι γεμάτος με αγγεία Κ κύτταρα που έχουν κολλήσει πάνω στην μήτρα έχουν δημιουργήσει ένα ολόκληρο σύστημα για να τροφοδοτηθεί ένα έμβρυο. Με το αίμα ο σάκος μπορεί να φύγει το υπόλοιπο σύστημα όμως δεν καθαρίζετε εύκολα δηλαδή μένουν μέσα ιστοί κύτταρα αίμα Κ σάρκα δηλαδή που είναι κολλημένοι μέσα στην μήτρα σου.

Σκέψου τα λίπη πάνω στο ταψί το φαγητό κάνεις μια έτσι Κ το πετάς στο πιάτο τα λίπη δεν φεύγουν όμως ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , Tintin είπε:

Χωρίς να ειμαι ειδικός ουτε γιατρος (απλά αυτο το πρωτόκολλο ακολουθεί η δική μου κλινικη),  ηθελα να ρωτησω υστεροσκοπηση πριν την εμβρυομεταφορα ειχες κανει;

Όχι δεν έκανα αλλά είχα κάνει λαπαροσκόπηση μετά την ωοληψια  για να αφαιρέσουμε αίμα που είχε μαζέψει η ωοθηκη άρα θεωρώ είδαν και την μήτρα !!!

δεν ξέρω πια είναι η διαφορά υστεροσκοπη με την λαπαροσκόπηση 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Σποράκι είπε:

Προγεστερονη κάτω από ένα θελουμε όταν ξεκινάς τα χάπια προγεστερονης, για να ξέρει ότι δεν έχει χάσει το παράθυρο εμφύτευσης. Την ημέρα της ετ θελουμε ένα καλό νούμερο (40 και πάνω μια χαρά). Η ε2 μη σε αγχώνει, αν τη δουν χαμηλή τη μέρα της ετ σου αυξάνουν τη δόση. 

Προφανώς και κάνουμε κάτι, τέσσερα δεν είναι λίγα. Σημασία έχει να προχωρήσουν. Εγώ ένα ένα τα παίρνω, μη το υποτιμάς το 4. Τι εννοεί ή θα πας Αθήνα ή το ξεχνάς; Πολύ καλή επιτυχία!!!

@Σποράκι μου ουφ ηρέμησα τώρα ..να σαι καλα! Ναι έτσι τα είχα ..😘😀

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Βρε κορίτσι δεν είναι το θέμα αν θα ξεκολλήσει ο σάκος Κ το πόσο μικρός είναι Κ η μήτρα σου μικρή είναι. Αυτός ο σάκος είναι γεμάτος με αγγεία Κ κύτταρα που έχουν κολλήσει πάνω στην μήτρα έχουν δημιουργήσει ένα ολόκληρο σύστημα για να τροφοδοτηθεί ένα έμβρυο. Με το αίμα ο σάκος μπορεί να φύγει το υπόλοιπο σύστημα όμως δεν καθαρίζετε εύκολα δηλαδή μένουν μέσα ιστοί κύτταρα αίμα Κ σάρκα δηλαδή που είναι κολλημένοι μέσα στην μήτρα σου.

Σκέψου τα λίπη πάνω στο ταψί το φαγητό κάνεις μια έτσι Κ το πετάς στο πιάτο τα λίπη δεν φεύγουν όμως ...

Στον υπέρηχο δεν θα φανεί αν έχει μείνει κάτι από όλα αυτά μέσα στην μήτρα ; Δηλαδή ολόκληρος γιατρός τόσα χρόνια και να κάνω κατι που θα με βλάψει ; Που και πάλι αν μείνει κάτι θα κάνουμε ότι άλλο χρειάζεται …

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

εγώ την ακουγα με τα utrogestan αφού να φανταστείς ειχα μπει σε ένα ταξί και επειδή έτρεχε αναγκαστικά του ειπα να πάει πιο σιγά επειδή ειμαι έγκυος , κόβει ταχύτητα ο τύπος γυρίζει με ύφος για φωτογραφία και μ λέει « μη μπυ πεις ότι παίρνεις και συ τα χάπια που σε χαζεύουνε»  ( ήταν έγκυος η γυναίκα του και είχε πάθει πλάκα ο άνθρωπος με την χαζοβιολιαση που την έπιανε! 😅 όσο για τις μετρήσεις μην ανησυχείς αν δει κάτι ότι δεν του κάνει ,αν εστω και λίγο σέβεται το επάγγελμα του  δεν θα σε αφήσει να κανείς τόση ορμονη ! τι σου είπαν για τις απαντησεις; εμένα ήθελε χαμηλή προγεστερονη και ε2  μη τυχόν και υπάρχει καμια κύστη! τώρα μπορεί σε άλλο πρωτόκολλο να έχουν αλλά δεδομένα 

Εγώ να δεις ...παίρνω και πολλά ...και πάλι καλά κρατιεμαι 😂😂😂😘

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Bluee19 είπε:

Στον υπέρηχο δεν θα φανεί αν έχει μείνει κάτι από όλα αυτά μέσα στην μήτρα ; Δηλαδή ολόκληρος γιατρός τόσα χρόνια και να κάνω κατι που θα με βλάψει ; Που και πάλι αν μείνει κάτι θα κάνουμε ότι άλλο χρειάζεται …

Στον υπέρηχο δεν φαίνετε τίποτα . Με την χοριακη θα φανεί. 

Άκου ένας γιατρός δεν θέλει να σε βλάψει αλλά αν εσύ πχ αύριο μεθαύριο δεν έχεις καλή ποιότητα ωαρίων ή με τα φάρμακα σου δημιουργηθεί κάτι χέ..κε ο γιατρός . Ούτε θα σε θυμάτε. Μετά θα κάνεις αποξεση αυτό σου λέμε . 

Το καλό σου πρέπει να το ψάχνεις εσύ ρωτώντας πολλές γνώμες αυτό προσπαθούμε να σου πούμε Κ όχι να θεοποιεις τον γιατρό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Bluee19 είπε:

Κοιτα για κάποιον ανεξήγητο λόγω μου έχει κάτσει στο κεφάλι πως στέκει όλο αυτό !!!! Δηλαδή πως έχω έναν σάκο παρά παρά παρά πολύ μικρό ούτε σαν σουσάμι δεν είναι και με τα χάπια θα ξεκολλήσει εύκολα !!!  Θα δω μου είπαν βαρυα περίοδο και τότε να πάω να με δουν !!!! Δηλαδή θεωρώ πως για ένα τόσο μικρό πραγματακι δεν χρειάζεται ολόκληρο χειρουργείο και πως έχει δίκιο ο γιατρός !! 

Κοριτσι μου τα κορίτσια έχουν δικιο σε αυτά που σου λένε, έχουν χρόνια στη διαδικασία της εξωσωματικής και έχουν δει και ακούσει πολλά. Οι γιατροί δυστυχώς δεν είναι αυθεντιες,  μακάρι να ήταν και να πήγαιναν όλα πάντα ρολοι και να μη χρειαζόταν να ψαχνόμαστε εδώ μέσα. Στο έχω ξαναγράψει ότι η προσέγγιση του εξωσωματικου σου δε μου άρεσε καθόλου και απορώ με την υπομονή σου. Τα χάπια τα είχε πάρει φίλη μου και της ήταν πολύ οδυνηρή η όλη διαδικασία και πολύ επιβαρυντική για τον οργανισμο της, ο γιατρός της που είναι από τους top γιατρους εξωσωματικής όταν είδε τι πέρασε της ζήτησε συγνώμη και είπε ότι επειδη υπήρξε και άλλο περιστατικό δε θα προτείνει ποτέ ξανά αυτά τα χάπια και ότι σε αρκετές χώρες έχουν πλέον απαγορευτεί καθώς μπορουν να δημιουργήσουν θρόμβους αίματος, υπερβολική αιμορραγία έως και μόλυνση, συν τη χημεία στον οργανισμό.

 Και ο δικός μου γιατρός που σαν επιστημονα τον εμπιστευομαι απόλυτα και είναι στο χώρο πάνω από 30 χρονια δε μου τα αναφερε καν όταν χρειάστηκε να κανω αποξεση και όταν τον ρώτησα μου είπε ούτε να το σκέφτομαι. 

Εγώ ότι γράφω εδώ μέσα είναι αυτο που θα έλεγα και στη μικρή μου αδερφη, το ιδιο νιώθω και για ότι λένε οι υπόλοιπες κοπέλες, εμείς  μιλάμε καλοπροαιρετα και κράτα ότι θελεις, η κριτική σκέψη μόνο μπροστά μας πηγαίνει.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά, να είσαι από τις εύκολες περιπτώσεις μιας που το εμβρυο δεν είχε μεγαλώσει πολυ και να ξεμπερδέψεις γρήγορα με αυτό την οδυνηρή εμπειρία. Εύχομαι η επόμενη φορά να είναι και η τυχερή σας.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Bluee19 είπε:

Όχι δεν έκανα αλλά είχα κάνει λαπαροσκόπηση μετά την ωοληψια  για να αφαιρέσουμε αίμα που είχε μαζέψει η ωοθηκη άρα θεωρώ είδαν και την μήτρα !!!

δεν ξέρω πια είναι η διαφορά υστεροσκοπη με την λαπαροσκόπηση 

Αυτο δεν το γνωρίζω.. Οπως δεν ηξερα πως μετα απο ωοληψια μπορει να συμβεί αυτο.. Στην υστεροσκοπηση βλέπουν την μήτρα, αν εχει κάποιο θέμα το βλέπουν 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Nels είπε:

Κοριτσι μου τα κορίτσια έχουν δικιο σε αυτά που σου λένε, έχουν χρόνια στη διαδικασία της εξωσωματικής και έχουν δει και ακούσει πολλά. Οι γιατροί δυστυχώς δεν είναι αυθεντιες,  μακάρι να ήταν και να πήγαιναν όλα πάντα ρολοι και να μη χρειαζόταν να ψαχνόμαστε εδώ μέσα. Στο έχω ξαναγράψει ότι η προσέγγιση του εξωσωματικου σου δε μου άρεσε καθόλου και απορώ με την υπομονή σου. Τα χάπια τα είχε πάρει φίλη μου και της ήταν πολύ οδυνηρή η όλη διαδικασία και πολύ επιβαρυντική για τον οργανισμο της, ο γιατρός της που είναι από τους top γιατρους εξωσωματικής όταν είδε τι πέρασε της ζήτησε συγνώμη και είπε ότι επειδη υπήρξε και άλλο περιστατικό δε θα προτείνει ποτέ ξανά αυτά τα χάπια και ότι σε αρκετές χώρες έχουν πλέον απαγορευτεί καθώς μπορουν να δημιουργήσει θρόμβους αίματος, υπερβολική αιμορραγία έως και μόλυνση, συν τη χημεία στον οργανισμό.

 Και ο δικός μου γιατρός που σαν επιστημονα τον εμπιστευομαι απόλυτα και είναι στο χώρο πάνω από 30 χρονια δε μου τα αναφερε καν όταν χρειάστηκε να κανω αποξεση και όταν τον ρώτησα μου είπε ούτε να το σκέφτομαι. 

Εγώ ότι γράφω εδώ μέσα είναι αυτο που θα έλεγα και στη μικρή μου αδερφη, το ιδιο νιώθω και για ότι λένε οι υπόλοιπες κοπέλες, εμείς  μιλάμε καλοπροαιρετα και κράτα ότι θελεις, η κριτική σκέψη μόνο μπροστά μας πηγαίνει.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά, να είσαι από τις εύκολες περιπτώσεις μιας που το εμβρυο δεν είχε μεγαλώσει πολυ και να ξεμπερδέψεις γρήγορα με αυτό την οδυνηρή εμπειρία. Εύχομαι η επόμενη φορά να είναι και η τυχερή σας.

Ποια χάπια είχε πάρει η φίλη σου ; Γιατί διαβάζω πως υπάρχουν δυο !!! Εγω περνώ τα cytotec και γενικά διαβάζω πως πολλές τα περνάνε τι να πω δεν ξέρω !! Προς τ παρόν πόνο δεν έχω 

 

ναι εννοείται την γνώμη σας λέτε αλλιώς δεν θα έγραφα καν εδώ μέσα απλώς αν τα χάπια σου προκαλούσαν τόσα πολλά αρνητικά πιστεύω θα τα είχα καταργήσει !!! Και επίσης τ στο καλό όλα λάθος θα πάνε με εμένα ; 🤣

εγω γενικά είμαι ευχαριστημένη με τον γιατρό μου δεν μπορώ να καταλάβω τι δεν σας αρέσει στην προσέγγιση του ; Ίσα ίσα που είμαι και από τις μοναδικές ασθενής που έχω τον προσωπικό του αριθμό 🤷🏽‍♀️ και από το χειρουργείο που κάναμε μετα την ωοληψια ερχόταν με έβλεπε ο άνθρωπος κάθε μέρα και τηκεφωνο με επερνε και εγώ όποτε τον επερνα το σήκωνε !!!

πρίν από 3 λεπτά , Tintin είπε:

Αυτο δεν το γνωρίζω.. Οπως δεν ηξερα πως μετα απο ωοληψια μπορει να συμβεί αυτο.. Στην υστεροσκοπηση βλέπουν την μήτρα, αν εχει κάποιο θέμα το βλέπουν 

Ήμουν από τις περιπτώσεις τις 1 στο εκατομμύριο που επειδή μ έκανε αρκετά τρυπήματα κάποιο τραυματίστηκε και μαζεύτηκε αίμα στην ωοθηκη και έπρεπε να αφαιρεθεί γιατί είχε αρχίσει να πήζει και έτσι κάναμε λαπαροσκόπηση !!  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Bluee19 είπε:

και από το χειρουργείο που κάναμε μετα την ωοληψια ερχόταν με έβλεπε ο άνθρωπος κάθε

Μήπως γιατί ήταν δικό του λάθος κ σε οδήγησε στο χειρουργείο οπότε ανχωθηκε ... ? 

Ο γιατρός σου έδωσε ελπίδες χωρίς να υπάρχουν σε έβαλε σε μια διαδικασία να περιμένεις χωρίς στην ουσία να ελενξει τίποτα Κ στο τέλος ξαναπεριμενες άλλη μια εβδομάδα χωρίς πάλι να υπάρχει ελπίδα ... Πώς ένας γιατρός σου δίνει ελπίδα χωρίς να πάει τίποτα όπως πρέπει... Ούτε η χοριακη ήταν καλή Κ ο σάκος ήταν υπερβολικά μικρός πως σου είπε έλα πάλι κ όλα καλά?

Αυτή η προσέγγιση ήταν περίεργη Κ φάνηκε σε όλους περίεργη ... 25 μέρες με τελευταία χοριακη να ανεβαίνει 10% Κ να είναι ακόμα στο 2000 δεν το κάνεις παρά μόνο αν απλά αδιαφορείς... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Μήπως γιατί ήταν δικό του λάθος κ σε οδήγησε στο χειρουργείο οπότε ανχωθηκε ... ? 

Ο γιατρός σου έδωσε ελπίδες χωρίς να υπάρχουν σε έβαλε σε μια διαδικασία να περιμένεις χωρίς στην ουσία να ελενξει τίποτα Κ στο τέλος ξαναπεριμενες άλλη μια εβδομάδα χωρίς πάλι να υπάρχει ελπίδα ... Πώς ένας γιατρός σου δίνει ελπίδα χωρίς να πάει τίποτα όπως πρέπει... Ούτε η χοριακη ήταν καλή Κ ο σάκος ήταν υπερβολικά μικρός πως σου είπε έλα πάλι κ όλα καλά?

Ρε κορίτσι μου αφού στο είπα και πριν πως ο γιατρός είδε πως από 1200 πήγε 2100 και μ είπε ήμαστε οριακά ο σάκος με τόση χοριακη είναι καλός και το βλέπουμε σε δυο εβδομάδες !! Και παντού λένε πως από τα 1200 και πάνω δεν διπλασιάζεται ακριβώς η χοριακη !!!! Και για αυτό πιστεύω πως μου είπε έτσι του δώσαμε ουσιαστικά χρόνο μήπως αναπτυχθεί το ξέραμε πως δεν πάει καλά απλώς περίμεναμε !!! Διότι έβλεπε πως η χοριακη ανεβαίνει !!!! Δεν σου θεοποιώ τον γιατρό απλώς σου λέω τ έγινε και πως με αυτά που έχω διαβάσει συμπίπτει !!! Δεν με άφησε να φτάσω 20η βδομάδα χωρίς να με βλέπει !!! Μέχρι την 8η φτάσαμε είδαμε πως δεν πέρνει μπρος το έμβρυο και είπαμε να κάνουμε αυτό με τα φάρμακα !!! Αν πιάσει έπιασε  τι να κάνουμε ;;; Ο άνθρωπος μου είπε θα δοκιμάσουμε τα χάπια γιατί είναι πολύ μικρός ο σάκος ώστε να μας γλιτώσει από την ταλαιπωρία και τα έξοδα !!!! Και όντως τα χάπια που μου έδωσε διάβασα πως τα έχουν πάρει πολλές κοπέλα έως την 12η βδομάδα και είχαν αποτέλεσμα με πολύ μεγαλύτερα έμβρυα !!!! Εμένα καλά καλά δεν πιάνονταν στην μέτρηση !!! Και θεωρώ πως αν χρειαζόταν τώρα χοριακη θα με έβαζε να κάνω γιατί πάλι λεφτά θα επερνε !!!! Γιατί γενικά όλοι αυτό κοιτάνε πως να βγάλουν περισσότερα !!!! Τέλος πάντων σας ευχαριστώ παρά πολύ για την βοήθεια αλλά τώρα έτσι κ αλλιώς δεν μπορώ να αλλάξω κάτι θα δω πως θα προχωρήσει με τα χάπια και βλέπουμε !!! Μην σας κάνω καταχρήση του φόρουμ με τα δικά μου !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είδα ότι αναφέρθηκαν τα cytotec, τι γνωριζετε για αυτά; Είναι αυτά τα βαριά χάπια που λετε; 
εγω επειδή έχω καεί από γιατρούς, εμενα μου τα είχε δώσει μετά την καισαρική που ειχα τον ενδομήτριο θάνατο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Bluee19 είπε:

Ρε κορίτσι μου αφού στο είπα και πριν πως ο γιατρός είδε πως από 1200 πήγε 2100 και μ είπε ήμαστε οριακά ο σάκος με τόση χοριακη είναι καλός και το βλέπουμε σε δυο εβδομάδες !! Και παντού λένε πως από τα 1200 και πάνω δεν διπλασιάζεται ακριβώς η χοριακη !!!! Και για αυτό πιστεύω πως μου είπε έτσι του δώσαμε ουσιαστικά χρόνο μήπως αναπτυχθεί το ξέραμε πως δεν πάει καλά απλώς περίμεναμε !!! Διότι έβλεπε πως η χοριακη ανεβαίνει !!!! Δεν σου θεοποιώ τον γιατρό απλώς σου λέω τ έγινε και πως με αυτά που έχω διαβάσει συμπίπτει !!! Δεν με άφησε να φτάσω 20η βδομάδα χωρίς να με βλέπει !!! Μέχρι την 8η φτάσαμε είδαμε πως δεν πέρνει μπρος το έμβρυο και είπαμε να κάνουμε αυτό με τα φάρμακα !!! Αν πιάσει έπιασε  τι να κάνουμε ;;; Ο άνθρωπος μου είπε θα δοκιμάσουμε τα χάπια γιατί είναι πολύ μικρός ο σάκος ώστε να μας γλιτώσει από την ταλαιπωρία και τα έξοδα !!!! Και όντως τα χάπια που μου έδωσε διάβασα πως τα έχουν πάρει πολλές κοπέλα έως την 12η βδομάδα και είχαν αποτέλεσμα με πολύ μεγαλύτερα έμβρυα !!!! Εμένα καλά καλά δεν πιάνονταν στην μέτρηση !!! Και θεωρώ πως αν χρειαζόταν τώρα χοριακη θα με έβαζε να κάνω γιατί πάλι λεφτά θα επερνε !!!! Γιατί γενικά όλοι αυτό κοιτάνε πως να βγάλουν περισσότερα !!!! Τέλος πάντων σας ευχαριστώ παρά πολύ για την βοήθεια αλλά τώρα έτσι κ αλλιώς δεν μπορώ να αλλάξω κάτι θα δω πως θα προχωρήσει με τα χάπια και βλέπουμε !!! Μην σας κάνω καταχρήση του φόρουμ με τα δικά μου !!!

Δεν κάνεις κατάχρηση του φόρουμ εδώ είναι για να συζητάς απορίες απλά δεν καταλαβαίνεις Κ τι σου λέμε. Η χορικη διπλασιάζεται κανονικά ο διπλασιασμός σταματάει σε πολύ μεγάλες μονάδες πχ 10.000.

Στον γιατρό είπες ότι η χοριακη έγινε από 1200 σε 2100 όχι σε 48 ώρες αλλά σε παραπάνω μέρες . Υπάρχει λόγος που ζητάνε 48ωρο ο γιατρός ξέρει να υπολογίζει. Σωστά άφησε να εξελιχθεί αλλα σε άφησε παρά πολύ καιρό δεν καταλαβαίνεις Κ τι σου λένε. Όταν κάτι δεν εξελισετε δεν χρειάζετε να περιμένεις ένα ολόκληρο μήνα. Θα μπορούσες να έχεις σταματήσει τα φάρμακα 15 μέρες Κ να μην χρειαστείς ούτε χάπια για την αποβολή... 

Δηλαδή θα σε έβαζε να κάνεις δύο χοριακες ακόμα θα σε άφηνε μια εβδομάδα να δει αν εξελίσσονται οι χοριακες Κ ο σακος Κ με το που έβλεπε να κρατάνε πίσω Κ οι χοριακες Κ ο σάκος θα σου έκοβε τα φάρμακα σε 7 μέρες όχι σε 25.. 

πρίν από 19 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Επειδή είδα ότι αναφέρθηκαν τα cytotec, τι γνωριζετε για αυτά; Είναι αυτά τα βαριά χάπια που λετε; 
εγω επειδή έχω καεί από γιατρούς, εμενα μου τα είχε δώσει μετά την καισαρική που ειχα τον ενδομήτριο θάνατο. 

Χρησιμοποιείτε για διάφορους λόγους αυτό το φάρμακο λογικά για να στο δώσει μετά την καισαρική θα ήταν κάτι αναγκαίο. Δεν είπαμε ότι απαγορεύετε το φάρμακο γενικά σε κάποιες περιπτώσεις προφανώς θα είναι αναγκαίο. Απλά πρέπει να ξέρεις γιατί το περνεις κάποια φάρμακα καλός ή κακος πρέπει να περνονται αν δεν υπάρχει εναλλακτική θεραπεία. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , linaa είπε:

Δεν κάνεις κατάχρηση του φόρουμ εδώ είναι για να συζητάς απορίες απλά δεν καταλαβαίνεις Κ τι σου λέμε. Η χορικη διπλασιάζεται κανονικά ο διπλασιασμός σταματάει σε πολύ μεγάλες μονάδες πχ 10.000.

Στον γιατρό είπες ότι η χοριακη έγινε από 1200 σε 2100 όχι σε 48 ώρες αλλά σε παραπάνω μέρες . Υπάρχει λόγος που ζητάνε 48ωρο ο γιατρός ξέρει να υπολογίζει. Σωστά άφησε να εξελιχθεί αλλα σε άφησε παρά πολύ καιρό δεν καταλαβαίνεις Κ τι σου λένε. Όταν κάτι δεν εξελισετε δεν χρειάζετε να περιμένεις ένα ολόκληρο μήνα. Θα μπορούσες να έχεις σταματήσει τα φάρμακα 15 μέρες Κ να μην χρειαστείς ούτε χάπια για την αποβολή... 

Δηλαδή θα σε έβαζε να κάνεις δύο χοριακες ακόμα θα σε άφηνε μια εβδομάδα να δει αν εξελίσσονται οι χοριακες Κ ο σακος Κ με το που έβλεπε να κρατάνε πίσω Κ οι χοριακες Κ ο σάκος θα σου έκοβε τα φάρμακα σε 7 μέρες όχι σε 25.. 

Χρησιμοποιείτε για διάφορους λόγους αυτό το φάρμακο λογικά για να στο δώσει μετά την καισαρική θα ήταν κάτι αναγκαίο. Δεν είπαμε ότι απαγορεύετε το φάρμακο γενικά σε κάποιες περιπτώσεις προφανώς θα είναι αναγκαίο. Απλά πρέπει να ξέρεις γιατί το περνεις κάποια φάρμακα καλός ή κακος πρέπει να περνονται αν δεν υπάρχει εναλλακτική θεραπεία. 

Ουτε που μου είχε εξηγήσει τι είναι και γιατί το παίρνω. Ήμουν και στα χαμένα… 

παιζει αυτό να έχει παίξει ρόλο τώρα στις επόμενες διεγέρσεις; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , linaa είπε:

Δεν κάνεις κατάχρηση του φόρουμ εδώ είναι για να συζητάς απορίες απλά δεν καταλαβαίνεις Κ τι σου λέμε. Η χορικη διπλασιάζεται κανονικά ο διπλασιασμός σταματάει σε πολύ μεγάλες μονάδες πχ 10.000.

Στον γιατρό είπες ότι η χοριακη έγινε από 1200 σε 2100 όχι σε 48 ώρες αλλά σε παραπάνω μέρες . Υπάρχει λόγος που ζητάνε 48ωρο ο γιατρός ξέρει να υπολογίζει. Σωστά άφησε να εξελιχθεί αλλα σε άφησε παρά πολύ καιρό δεν καταλαβαίνεις Κ τι σου λένε. Όταν κάτι δεν εξελισετε δεν χρειάζετε να περιμένεις ένα ολόκληρο μήνα. Θα μπορούσες να έχεις σταματήσει τα φάρμακα 15 μέρες Κ να μην χρειαστείς ούτε χάπια για την αποβολή... 

Δηλαδή θα σε έβαζε να κάνεις δύο χοριακες ακόμα θα σε άφηνε μια εβδομάδα να δει αν εξελίσσονται οι χοριακες Κ ο σακος Κ με το που έβλεπε να κρατάνε πίσω Κ οι χοριακες Κ ο σάκος θα σου έκοβε τα φάρμακα σε 7 μέρες όχι σε 25.. 

Χρησιμοποιείτε για διάφορους λόγους αυτό το φάρμακο λογικά για να στο δώσει μετά την καισαρική θα ήταν κάτι αναγκαίο. Δεν είπαμε ότι απαγορεύετε το φάρμακο γενικά σε κάποιες περιπτώσεις προφανώς θα είναι αναγκαίο. Απλά πρέπει να ξέρεις γιατί το περνεις κάποια φάρμακα καλός ή κακος πρέπει να περνονται αν δεν υπάρχει εναλλακτική θεραπεία. 

Σήμερα είναι η 20η μέρα κ με έχει δει τρεις φορές καταλαβαίνω τι μου λες αλλά σου εξηγώ πως θα κόψουμε τα φάρμακα από τεσσάρων εβδομάδων όταν ακόμα η χοριακη ανεβαίνει ; Μετά τις 1000 ανεβαίνει ανά 72-98 ώρες λένε σε κάποια σίτε !!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...