Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

μιλήσαμε , είπε καλύτερα χαμηλό παρά υψηλό ! επισης να μην αυξήσω τα γλυκά που τρωω γιατί υπάρχει ακόμα και έτσι ο κίνδυνος διαβήτη κύησης ! οχι παραπάνω ποσότητα φαγητού , απλώς πιο συχνά γεύματα …. μικρα και συχνά! θα παίρνω πχ ενα  τυράκι με μια ντοματούλα κ λίγο ψωμάκι να τρωω έξτρα από το πρωινό ως το μεσημεριανό ! και λίγου ξηρούς καρπούς από το μεσημεριανό μέχρι την σαλάτα μ το βράδυ ! έτσι καταλαβαίνω ότι θέλει 

Ααα...αφού μιλήσατε όλα οκ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , MatinaChr είπε:

Σε ευχαριστώω πολύ ! Μου έφυγε ένα βάρος 😜

χαχαχχα τρύπα , μελανιές  , και γρομπαλακια, ουυυυ έχεις να δεις! αλλά μην αγχώνεσαι φεύγουν όλα μετά ! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2024 at 3:11 ΜΜ, Βάσω91 είπε:

Απλά εμείς ακόμα είμαστε στο στάδιο να βρούμε γιατί δεν κάνουμε βλαστοκύστες...τέλος πάντων η γιατρός θα ξέρεις... ευχαριστώ πολύ 😊

Κ σε εμάς είχαν πει να την κάνουμε και οι δύο !

Κορίτσια , όσες έχετε κάνει προεμφυτευτικο πόσο σας κόστισε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Antonia_ είπε:

Κ σε εμάς είχαν πει να την κάνουμε και οι δύο !

Κορίτσια , όσες έχετε κάνει προεμφυτευτικο πόσο σας κόστισε;

Εγώ περυσι πλήρωσα 500ευρω τη βιοψία 6 εμβρύων και 220 ευρώ την εξέταση του κάθε εμβρυου. Γενικα η εξέταση τόσο κάνει πάνω κάτω,  αυτό που αλλάζει από κέντρο σε κεντρο είναι η αμοιβή για τη βιοψια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2024 at 10:07 ΠΜ, Angot είπε:

και μένα η μαια το μωρο είπε πτι είναι και πως είναι νωρίς για συσπάσεις ειμαι 18+3 ! απλώς είπε να κάνω 2 τα μαγνήσια για να χαλαρώνει η μήτρα περισσότερο και όσο μπορώ ξεκούραση! αν αρχίσουν να είναι όλη μέρα να παω από κει μήπως μου δώσει και τίποτα παραπάνω! δεν ξέρω , δεν ήταν ξεκάθαρη απάντηση νομίζω ! θα πάρω απόψε πάλι τον γιατρό 

Τελικά σήμερα πηρα τον γυναικολόγο μου γιατί αυτά τα πετρώματα έχουν γίνει πολύ πιο συχνα την τελευταία εβδομάδα. Μου είπε να πάω να κάνω στην κλινική καρδιοτοκογραφημα. Τελικα αυτά που κάνω είναι μικρες συσπάσεις. Μου είπε να κάνω τα μαγνησια 3 φορές την ημέρα, πήρα 2 υποθετα για τον ποπο, σταματάω το ασβέστιο, περιορισμός στο σπιτι και μου είπε αύριο να τον πάρω να του πω πως είμαι... Εντομεταξυ τον είχα ξαναρώτησει και μου χε πει δεν πειράζει. Και είχα ρωτήσει και τον Αθηναιο που ακουγεται οτι ειναι απο τους καλυτερους για υψηλου κινδύνου κυησεις και αυτός το ίδιο. Ευτυχώς που εψαξα και στο ίντερνετ και λέω ας πάρω να το ξαναπώ μην τυχόν και είναι κάτι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Ο μόνος λόγος που φοβάμαι την απόξεση είναι επειδή έχω παρά πολύ πόνο στην περίοδο άρα θα νιώθω ακριβώς το ίδιο και πολύ περισσότερο !!🫠

Δε θα πονεσεις, εγώ ζητησα να μου βάλουν ισχυρό παυσίπονο στον όρο και δεν πονεσα καθόλου μετά, ούτε ντεπον δεν πήρα στο σπίτι. Και είχα φοβερή δυσμηνορροια, μιλάμε για αφόρητο πόνο την πρώτη μέρα ειδικά όταν ήμουν πιο νέα, μόνο με πολύ βαριά παυσίπονα ανακουφίζουν κάπως.

Αυτό που με βοήθησε πολύ με την περιοδο ήταν ο βελονισμος, από τότε που ξεκίνησα σταμάτησα και να πονάω και να πρηζομαι, μακάρι να το είχα ανακαλύψει νωρίτερα αλλά και τώρα καλά είναι, θα τη βγάλω ζάχαρη μεχρι την κλιμακτήριο, χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Marlina είπε:

Τελικά σήμερα πηρα τον γυναικολόγο μου γιατί αυτά τα πετρώματα έχουν γίνει πολύ πιο συχνα την τελευταία εβδομάδα. Μου είπε να πάω να κάνω στην κλινική καρδιοτοκογραφημα. Τελικα αυτά που κάνω είναι μικρες συσπάσεις. Μου είπε να κάνω τα μαγνησια 3 φορές την ημέρα, πήρα 2 υποθετα για τον ποπο, σταματάω το ασβέστιο, περιορισμός στο σπιτι και μου είπε αύριο να τον πάρω να του πω πως είμαι... Εντομεταξυ τον είχα ξαναρώτησει και μου χε πει δεν πειράζει. Και είχα ρωτήσει και τον Αθηναιο που ακουγεται οτι ειναι απο τους καλυτερους για υψηλου κινδύνου κυησεις και αυτός το ίδιο. Ευτυχώς που εψαξα και στο ίντερνετ και λέω ας πάρω να το ξαναπώ μην τυχόν και είναι κάτι..

λέω να του ζητήσω και γω προληπτικά να κάνω! να μου φύγει το άγχος ! τα υποθετα τι είναι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Angot είπε:

λέω να του ζητήσω και γω προληπτικά να κάνω! να μου φύγει το άγχος ! τα υποθετα τι είναι;

Δεν έχω ιδέα τι είναι, δεν μου δώσανε όλη τη συσκευασία. Εγω είχα φτάσει να το παθαίνω σίγουρα 20 φορές μέσα στη μέρα. Κάθε φορά που ξαπλωνα πετρωνε αρκετές φορες. Εσύ πόσο συχνά το παθαίνεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Marlina είπε:

Δεν έχω ιδέα τι είναι, δεν μου δώσανε όλη τη συσκευασία. Εγω είχα φτάσει να το παθαίνω σίγουρα 20 φορές μέσα στη μέρα. Κάθε φορά που ξαπλωνα πετρωνε αρκετές φορες. Εσύ πόσο συχνά το παθαίνεις?

μπορεί 1-2 , μπορεί και καμια! δεν ξέρω όμως αν είναι πέτρωμα η αν είναι το μωρο γιατι καταλαβαίνω κίνηση και μετά ντουπ !  πίνω 2 μαγνήσια και πήρα και 1 utrogestan  ! το καταλαβαίνω μόνο όταν ξαπλώνω τις άλλες οκ νιώθω κάποιες φορες σαν μικρή κραμπιτσα στην κοιλιά αλλά είναι συνήθως όταν εχω κάτσει πολύ καθιστή ή αν κατουριέται όποτε δεν το μετράω! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nels είπε:

Δε θα πονεσεις, εγώ ζητησα να μου βάλουν ισχυρό παυσίπονο στον όρο και δεν πονεσα καθόλου μετά, ούτε ντεπον δεν πήρα στο σπίτι. Και είχα φοβερή δυσμηνορροια, μιλάμε για αφόρητο πόνο την πρώτη μέρα ειδικά όταν ήμουν πιο νέα, μόνο με πολύ βαριά παυσίπονα ανακουφίζουν κάπως.

Αυτό που με βοήθησε πολύ με την περιοδο ήταν ο βελονισμος, από τότε που ξεκίνησα σταμάτησα και να πονάω και να πρηζομαι, μακάρι να το είχα ανακαλύψει νωρίτερα αλλά και τώρα καλά είναι, θα τη βγάλω ζάχαρη μεχρι την κλιμακτήριο, χαχαχα

Και εγώ έτσι είμαι ποπυ έντονος πόνος και πλέον μου περνάει μόνο με ένα πολύ έντονο παυσίπονο!!

αυτο με το βελονισμό το έχω ακούσει για πολλούς λόγους και κενέ βοηθάει !!! Αλλά το φοβάμαι 🤣

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, MarGe2022 είπε:

Λοιπόν κοριτσόπουλα... άργησα αλλά ιδού... αν έχω ξεχάσει καμία ή δεν σας έχω κατατάξει καλά, σφυράτε. 

 

Γκρουπ Α: Κορίτσια που περιμένουν να περάσουν επιτροπή ή περιμένουν αποτελέσματα επιτροπής ❤️
@Lila ki

Γκρουπ Βου: Κορίτσια που είναι ή θα είναι μέσα στο επόμενο 3/4μηνο στην φάση της διέγερσης/ωοληψίας ❤️
@MarGe2022, @Katiamaxiking, @Ιουλιέτα@Giogo, @Ανθη7, @Aangelika8, @Βάσω91, @Stef91, @ελπιδακι, @MatinaChr

Γκρουπ Γου: Κορίτσια που προγραμματίζουν μέσα στο επόμενο 3/4μηνο εμβρυομεταφορά ❤️

@DizzyツMommy, @vikoula2023, @Alex@, @Psaxnwfos, @vivina, @Soho24, @Fay_, @Nataly, @maria030603, @Antonia_, @Maroxmarox, @maraki1992

Γκρουπ Δου: Κορίτσια που πήραν ή περιμένουν (επαναληπτική) θετική χοριακή ❤️
@JellyKelly, @Titti

Γκρουπ Εεε: Το επονομαζόμενο και ως «Με την κοιλιά ΤΟΥΡΛΑ» ❤️

@Angot, @Sisheido, @Liony, @Marlina, @Faith22

Καλημέρα! Εγώ είμαι γκρουπ Α περιμένω αποτέλεσμα επιτροπής.. Με τον κύκλο του Μαρτίου ελπίζω να ξεκινήσουμε νέα διέγερση! 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MarGe2022 said:

Λοιπόν κοριτσόπουλα... άργησα αλλά ιδού... αν έχω ξεχάσει καμία ή δεν σας έχω κατατάξει καλά, σφυράτε. 

 

Γκρουπ Α: Κορίτσια που περιμένουν να περάσουν επιτροπή ή περιμένουν αποτελέσματα επιτροπής ❤️
@Lila ki

Γκρουπ Βου: Κορίτσια που είναι ή θα είναι μέσα στο επόμενο 3/4μηνο στην φάση της διέγερσης/ωοληψίας ❤️
@MarGe2022, @Katiamaxiking, @Ιουλιέτα@Giogo, @Ανθη7, @Aangelika8, @Βάσω91, @Stef91, @ελπιδακι, @MatinaChr

Γκρουπ Γου: Κορίτσια που προγραμματίζουν μέσα στο επόμενο 3/4μηνο εμβρυομεταφορά ❤️

@DizzyツMommy, @vikoula2023, @Alex@, @Psaxnwfos, @vivina, @Soho24, @Fay_, @Nataly, @maria030603, @Antonia_, @Maroxmarox, @maraki1992

Γκρουπ Δου: Κορίτσια που πήραν ή περιμένουν (επαναληπτική) θετική χοριακή ❤️
@JellyKelly, @Titti

Γκρουπ Εεε: Το επονομαζόμενο και ως «Με την κοιλιά ΤΟΥΡΛΑ» ❤️

@Angot, @Sisheido, @Liony, @Marlina, @Faith22

Καλημέρα !!! Καλή μας επιτυχία κορίτσια μου !!!! Να λέμε ευχάριστα σύντομα !!!! Εμείς έχουμε τέλος Φλεβάρη ραντεβού να μας πουν λεπτομέρειες ποτέ ξεκινάμε τις διαδικασίες !!! Όλα να μας πάνε δεξιά !

  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Aangelika8 said:

Καλημέρα! Εγώ είμαι γκρουπ Α περιμένω αποτέλεσμα επιτροπής.. Με τον κύκλο του Μαρτίου ελπίζω να ξεκινήσουμε νέα διέγερση! 

Σε έκανα edit, καλή επιτυχία! 

 

Ξέχασα το @Σποράκι μας!!! Που να σε βάλω λατρεμένη;;; 

Επεξεργάστηκαν by MarGe2022
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Λοιπόν κοριτσόπουλα... άργησα αλλά ιδού... αν έχω ξεχάσει καμία ή δεν σας έχω κατατάξει καλά, σφυράτε. 

 

Γκρουπ Α: Κορίτσια που περιμένουν να περάσουν επιτροπή ή περιμένουν αποτελέσματα επιτροπής ❤️
@Lila ki, @Aangelika8

Γκρουπ Βου: Κορίτσια που είναι ή θα είναι μέσα στο επόμενο 3/4μηνο στην φάση της διέγερσης/ωοληψίας ❤️
@MarGe2022, @Katiamaxiking, @Ιουλιέτα@Giogo, @Ανθη7@Βάσω91, @Stef91, @ελπιδακι, @MatinaChr

Γκρουπ Γου: Κορίτσια που προγραμματίζουν μέσα στο επόμενο 3/4μηνο εμβρυομεταφορά ❤️

@DizzyツMommy, @vikoula2023, @Alex@, @Psaxnwfos, @vivina, @Soho24, @Fay_, @Nataly, @maria030603, @Antonia_, @Maroxmarox, @maraki1992

Γκρουπ Δου: Κορίτσια που πήραν ή περιμένουν (επαναληπτική) θετική χοριακή ❤️
@JellyKelly, @Titti

Γκρουπ Εεε: Το επονομαζόμενο και ως «Με την κοιλιά ΤΟΥΡΛΑ» ❤️

@Angot, @Sisheido, @Liony, @Marlina, @Faith22

Αγαπημένη μου έφτιαξες τη διάθεση γιατί έχω ολίγον τι μαραζώσει. Αδιαθέτησα και πήγα για υπέρηχο, και τσουπ κύστη. Η Ε2 στο θεό. Παιδιά αλήθεια δεν μπορώ άλλο. Η προσμονή έχει χτυπήσει κόκκινο, δεν μπορώ καν να λειτουργήσω άλλο. Μέσα στο μυαλό μου ουρλιάζει μόνο μία λέξη: εμβρυομεταφοραααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα. Δεν το περίμενα ότι θα σκαλώσουμε τόσο πολύ σε αυτή τη φάση. Να θυμήσω ότι έχασα κύκλο Νοεμβρίου λόγω covid, τον Δεκέμβρη τον πήδηξα οικειοθελώς γιατί ήμουν χάλια (δεν το μετανιώνω), τον Ιανουάριο είχα υψηλή Ε2 και ακυρώσαμε, και τώρα ο Φεβρουάριος μου έφερε μια κύστη σαν το κεφάλι μου, ενώ είχα πάρει για 14 μέρες αντισυλληπτικά για να ρίξω και καλά την Ε2. Θα έρθει το 2085 κι εγώ θα περιμένω τον κατάλληλο κύκλο για να μεταφέρω το ένα και μοναδικό μου έμβρυο, το οποίο ταλαίπωρο έμβρυο ξεπαγιάζει μόνο και έρημο μέσα σε μια κατάψυξη 😭😭😭🤬

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...