Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι 13η ημέρα διέγερσης και εχω ένα πολύ περίεργο σύμπτωμα που δεν ξέρω αν σχετίζεται με τα φάρμακα. Με καίνε-πονάνε τα μεγάλα δάχτυλα των ποδιών μου. Ξεκίνησε από το μεσημέρι. Ήμουν στην παραλία. Έχει συμβεί σε καμια; 

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!έχω καιρό να γράψω..χθες πήγα στον εξωσωματικο για να δω πως θα προχωρήσω μετά τον πρόωρο τοκετό των διδύμων μου 17w στις 29 /10..έχω μια κατεψυγμένη βλαστοκυστη..μου είπε πως είμαι μια χαρά σωματικα..ίσως κάνω ετ στον επόμενο κύκλο..

  • Καλή τύχη! 2
  • Ευχή 10
  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Marlina είπε:

22 εβδομάδων 5 ημερων. Στην Αθήνα που είναι πολύ γνωστός γιατρος για υψηλου κινδύνου κυησεις του είχα ότι πετρωνει σε 2 σημεία, κάνει 2 μπαλίτσες μου χε πει 2 μωρά εχεις 2 μπάλες κανεις. Εδώ στο μέρος μου που με παρακολουθεί μου χε πει δεν πειράζει είναι τα μωρά. Τον ρώτησα αν είναι οι Braxton hicks και μου είπε αυτές συμβαίνουν αργότερα. Θα τον ξαναρωτήσω την άλλη εβδομάδα.. και εγώ μόνο όταν είμαι ξαπλωμένη το παθαινω

🤔

και μένα η μαια το μωρο είπε πτι είναι και πως είναι νωρίς για συσπάσεις ειμαι 18+3 ! απλώς είπε να κάνω 2 τα μαγνήσια για να χαλαρώνει η μήτρα περισσότερο και όσο μπορώ ξεκούραση! αν αρχίσουν να είναι όλη μέρα να παω από κει μήπως μου δώσει και τίποτα παραπάνω! δεν ξέρω , δεν ήταν ξεκάθαρη απάντηση νομίζω ! θα πάρω απόψε πάλι τον γιατρό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μ καλημέρα !!! Ελπίζω να είστε καλα !!!! Έχω ένα θέμα … βρήκα με τεστ ωορρηξίας ότι έχω ωορρηξία 12η ημέρα μετά απη επίσκεψη στην Ελλάδα κ στον γυναικολόγο μ βρήκε ωορρηξία 17η ημέρα βασικά μ είπε το ωάριο είναι 22 χιλιοστά θα σπάσει σύντομα … τελοα πάντων εκεί που θέλω μα καταλήξω είναι πως η περίοδος κ ήρθε 27η ημέρα δηλαδή δέκα μέρες μετά την εντόπιση της ωορρηξίας από τον γυναικολόγο συνεπώς αυτό δείχνει μικρή ωχρινικη φάση … γνωρίζει κάποια κοπέλα τι σημαίνει αυτο ;;;; 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Angot είπε:

θεωρητικά όταν χαϊδεύεις την κοιλιά την προκαλείς να κανείς συσπάσεις! το εχω διαβάσει και εκτός εγκυμοσύνης ! δεν ξέρω μωρέ αγχωθηκα μήπως είναι συσπάσεις ! το μωρο ισα ισα που είναι και έξαλλο δόξα το θεό!  εσυ εκανες τέτοια φουσκώματα και στην κοιλιά; εμένα και τις 4-5 φορες είναι πάντα στο ίδιο σημείο ! 

Εγώ πάθαινα συνέχεια κολικούς του εντέρου και πέθαινα από τον πόνο.Ειχα και πόνους και φουσκώματα.Πολλες φορές πίστευα ότι θα γεννήσω πρόωρα και τελικά ήταν το έντερο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Εγώ πάθαινα συνέχεια κολικούς του εντέρου και πέθαινα από τον πόνο.Ειχα και πόνους και φουσκώματα.Πολλες φορές πίστευα ότι θα γεννήσω πρόωρα και τελικά ήταν το έντερο

εμένα είναι τοπικά τα φουσκώματα ! απλώς μ κάνει εντυπωση ότι είναι παααανυα στο ίδιο σημείο ! οι συσπάσεις μπορεί να γίνονται παντού 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Μπράβο με πολύ καλό βάρος γεννήθηκαν και τα 2 σου μωράκια!!! Μακάρι να τα καταφέρω κ εγώ 🙏 

Με το καλο να ερθουν  τα μωράκια σου!!! Πόσο συχνά σε βλέπει ο γυναικολογος σου το τελευταίο τρίμηνο? 

Τώρα στις 2 εβδομαδες... Π.χ. είχα κανονικό ραντεβού, μετά doppler, τώρα ξεκινάω καρδιοτακογραφηματα... Ε σιγά σιγά πλησιάζουμε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Sisheido είπε:

Τώρα στις 2 εβδομαδες... Π.χ. είχα κανονικό ραντεβού, μετά doppler, τώρα ξεκινάω καρδιοτακογραφηματα... Ε σιγά σιγά πλησιάζουμε!

Με το καλό να ερθουν τα μωράκια σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Ευχομαι σε ολες καλή επιτυχία !!! Αύριο ξεκινάω και εγώ τις ενέσεις μεριοφερτ. Φοβάμαι όμως παρά πολύ . Θα είναι εύκολο να τις κάνω μόνη μου ; 

  • Καλή τύχη! 1
  • Δύναμη! 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MatinaChris5 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Ευχομαι σε ολες καλή επιτυχία !!! Αύριο ξεκινάω και εγώ τις ενέσεις μεριοφερτ. Φοβάμαι όμως παρά πολύ . Θα είναι εύκολο να τις κάνω μόνη μου ; 

Καλή επιτυχία να έχεις δύσκολο δεν είναι αλλά αν φοβάσαι την ενεση θα δυσκολευτείς ξαι εγώ φοβόμουν συνήθως μου της έκανε ο άντρας μου και όποτε χρειαζόταν έκανα και εγώ. Στο κεφάλι μας είναι ολα 😊

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια έκανα χθες αυχενική κ μου είπε ο γιατρός ότι φαίνονται όλα καλά!Σήμερα πήρα κ τις βιοχημικές αλλά δεν καταλαβαίνω τίποτα κ ο γιατρός μου θα με πάρει αύριο μεσημέρι.Ξερετε αν οι βιοχημικές μπορούν να αλλάξουν το καλό αποτέλεσμα του υπερήχου?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

Κορίτσια έκανα χθες αυχενική κ μου είπε ο γιατρός ότι φαίνονται όλα καλά!Σήμερα πήρα κ τις βιοχημικές αλλά δεν καταλαβαίνω τίποτα κ ο γιατρός μου θα με πάρει αύριο μεσημέρι.Ξερετε αν οι βιοχημικές μπορούν να αλλάξουν το καλό αποτέλεσμα του υπερήχου?

Κανονικά πρέπει να γράφει το τροποποιημένο αποτέλεσμα . Βγαίνει από υπολογιστή είναι αλγόριθμος σε σχέση με τον υπέρηχο Κ αλλάζει συνήθως αρκετά το αποτέλεσμα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Faith22 είπε:

Κορίτσια έκανα χθες αυχενική κ μου είπε ο γιατρός ότι φαίνονται όλα καλά!Σήμερα πήρα κ τις βιοχημικές αλλά δεν καταλαβαίνω τίποτα κ ο γιατρός μου θα με πάρει αύριο μεσημέρι.Ξερετε αν οι βιοχημικές μπορούν να αλλάξουν το καλό αποτέλεσμα του υπερήχου?

Δεν σου έστειλε ξανά την αυχενική με βάση και τον υπέρηχο αλλά και τις αιματολογικές;

Ναι οι αιματολογικές μπορούν να αλλάξουν το αποτέλεσμα του υπερήχου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Κανονικά πρέπει να γράφει το τροποποιημένο αποτέλεσμα . Βγαίνει από υπολογιστή είναι αλγόριθμος σε σχέση με τον υπέρηχο Κ αλλάζει συνήθως αρκετά το αποτέλεσμα 

Το μόνο που βλέπω σε διάφορα είναι η προεκλαμψία που ήταν 1:264 κ πήγε 1:164 κ οι τρισωμιες ανέβηκαν από 1 μονάδα (down 1:3948)Δεν βλέπω κάποια άλλη διαφορά.Αυτο το αποτέλεσμα αλλάζει?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

Το μόνο που βλέπω σε διάφορα είναι η προεκλαμψία που ήταν 1:264 κ πήγε 1:164 κ οι τρισωμιες ανέβηκαν από 1 μονάδα (down 1:3948)Δεν βλέπω κάποια άλλη διαφορά.Αυτο το αποτέλεσμα αλλάζει?

Εάν το τροποποιημένο αποτέλεσμα είναι το ίδιο με το αρχικό τότε μπορεί απλά να μένει σχεδόν ίδιο. Αν δεν γράφει τροποποιημένο τότε πρέπει να ρωτήσεις 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...