Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • 2 ώρες πρίν, Vasia3315 είπε:

      Γεια σας κορίτσια, θέλω να μοιραστώ έναν προβληματισμό..εμείς είχαμε επαφές 10-12/10.. τελευταία περίοδος ήταν 28 σεμπτεμβρη.. χθες είχα 2 θετικά τεστ άχνα βέβαια..έκανα χθες και χοριακη 10.18 και σήμερα (24 ωρες μετά) η χοριακη ήταν 21.78 (είμαι 2 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο) ο γιατρός μου είπε να κάνω και μια χοριακη την Παρασκευή..την μέρα δηλαδή που θα ήταν να μου έρθει περίοδος..στην ουσία η πρώτη χοριακη έγινε 11 μέρες μετά την ωορρηξία..(αν υποθέσουμε ότι ήταν στην 14η μέρα του κύκλου). Δεν ξέρω τι να σκεφτώ, η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεί λίγο..

      εκανες πριν την καθυστερηση,μολις 10μερες μετα τις επαφες,λογικο να ξεκινησε χαμηλα.αυτο δ εχει σημασια

      κ δ υπαρχει λογος να επαναλαμβανεις καθε μερα

      εισαι εγκυος!ευχομαι να πανε ολα καλα!!

      • Λουλούδια 1
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila86 είπε:

      Δεν έχω ξεκινήσει προγεστερόνη ακόμη! Όμως το χω ακούσει για υπνηλία και προγεστερόνη είμαι προετοιμασμένη αγόρασα και καινούρια σεντονια 😂 

      Ίσως είμαι πολύ κουρασμένη μωρέ και το συνδύασα έτσι γιατί μόλις τα είχα ξεκινήσει! Το στομάχι σε πονούσε δλδ; Σου έδιναν κάτι; Ευτυχώς προς το παρόν νιώθω οκ

      Αχ αυτά τα utrogestan αυτό γράφω και στην Vasoula πως έχω ακούσει για φοβερή υπνηλία και το θέμα όταν τα ξεκινησω τι θα κάνω στη δουλειά.. 

      Μαστουρα κανονική 😂😂 ναι αυτό με τη δουλειά είναι ένα θέμα. Να προσέχεις πολύ. Το καλό σε μένα τουλάχιστον είναι ότι αυτή η ζαλουρα που νιώθω είναι για καμία ώρα. Τώρα ο κάθε οργανισμός είναι και διαφορετικός. 

      1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Αύριο έχω την εμβρυομεταφορά και σήμερα ξύπνησα με πόνους σαν περιόδου να το πω..σαν ωορρηξίας..κάτι τέτοιο. Και με ένα βάρος χαμηλά στην κοιλιά. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι από την προγεστερόνη και να μην ανησυχώ. Υπάρχει περίπτωση να μου ρθει περίοδος η να πάει κάτι λάθος και χάσω αύριο τα έμβρυα? Έχω αγχωθει πολύ...

      Καλημέρα. Να ακούσεις τον γιατρό σου και να μην ανησυχείς. Ολα θα πάνε καλά. Καλή επιτυχία για αύριο 🙏🏻

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Nat47 είπε:

Καλησπέρα. Να ρωτήσω αν έχει κάποια κοπέλα προσωπική εμπειρία για πετυχημένη εξωσωματική με δικο της γονιδιακό υλικό άνω των 46 ή από κάποια γνωστή/φίλη?

Σας ευχαριστώ 

Εντάξει άνω των 46 είναι λίγο απίθανο σαν να περιμένεις ένα θαύμα. Που Κ να πετύχεις εγκυμοσύνη το πιο πιθανό το παιδί να μην είναι καλά.  Σαν να παίζεις με την τύχη σου δηλαδή . 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, linaa said:

Εντάξει άνω των 46 είναι λίγο απίθανο σαν να περιμένεις ένα θαύμα. Που Κ να πετύχεις εγκυμοσύνη το πιο πιθανό το παιδί να μην είναι καλά.  Σαν να παίζεις με την τύχη σου δηλαδή . 

Έχεις άποψη για το θέμα της δωρεάς;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Angel83 είπε:

Είμαι προβληματισμενη κ εγώ για το τι θα κάνω... Θα δω τι θα μου πει κ ο γιατρός.. Εμένα ο κύκλος μου είναι ρυθμισμένος με cyclacur οπότε σε αυτό δε νομίζω να έχω θέμα, είχα ήδη έναν κανονικό κύκλο όσο είχα covid. Αν υπάρξει κάποιο θέμα με το ενδομητριο δε θα φανεί στους υπέρηχους; σίγουρα δε θα προχωρήσω σε εμβρυομεταφορα αν προβληματίζει έστω κ το παραμικρό το γιατρό.. 

Από όταν πήραμε τα καλά νέα από τον προεμφυτευτικο όλο κάτι έχω με έχει πάρει λίγο από κάτω... Σίγουρα θέλω να προχωρήσω με τις καλύτερες συνθήκες σε εμβρυομεταφορα! Σε κάθε περίπτωση θα εμπιστευτώ κ το γιατρό μου σε ότι μου πει. 

Για τον κοβιντ δεν μπορω να σου πω με βεβαιοτητα αλλα η αντιβιωση σαν αντιβιωση δε νομιζω να επηρεαζει τοσο. Προσωπικα πριν την εμβρυομεταφορα ειχα λαρυγγιτιδα και επειδη δεν μου περνουσε πηρα αντιβιωση. Προχωρησα κανονικα σε ετ και ολα πηγαν καλα. Φυσικα ο γιατρος σου θα σε καθοδηγησει καλυτερα. Καλη επιτυχια!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Τα cyclacur εμένα με πείραζαν στο στομάχι...η προγεστερονη μου έφερνε πολυυυυυ υπνηλία!!!μήπως είναι αυτό?

Θεωρητικά δε σε επηρεάζει πουθενά η αντιβίωση!!εννοείται βέβαια συζήτησε το μαζί του αλλά δες και πως θα νοιώθεις εσύ...γιατί έχει μεγάλη σημασία να νοιώθεις καλά...κανε και μια γενική αίματος μετά την περίοδο να δεις πως είναι και οι εξετάσεις σου...

Δεν έχω ξεκινήσει προγεστερόνη ακόμη! Όμως το χω ακούσει για υπνηλία και προγεστερόνη είμαι προετοιμασμένη αγόρασα και καινούρια σεντονια 😂 

Ίσως είμαι πολύ κουρασμένη μωρέ και το συνδύασα έτσι γιατί μόλις τα είχα ξεκινήσει! Το στομάχι σε πονούσε δλδ; Σου έδιναν κάτι; Ευτυχώς προς το παρόν νιώθω οκ

10 ώρες πρίν, Katker είπε:

Εγώ με το το utrogestan έχω υπνηλία. Παίρνω 3 φορές την μέρα και το μεσημέρι και το βράδυ που παίρνω με πιάνει αμέσως ο ύπνος. Αλλά το πρωί ο δεν με πιάνει . 

Αχ αυτά τα utrogestan αυτό γράφω και στην Vasoula πως έχω ακούσει για φοβερή υπνηλία και το θέμα όταν τα ξεκινησω τι θα κάνω στη δουλειά.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αύριο έχω την εμβρυομεταφορά και σήμερα ξύπνησα με πόνους σαν περιόδου να το πω..σαν ωορρηξίας..κάτι τέτοιο. Και με ένα βάρος χαμηλά στην κοιλιά. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι από την προγεστερόνη και να μην ανησυχώ. Υπάρχει περίπτωση να μου ρθει περίοδος η να πάει κάτι λάθος και χάσω αύριο τα έμβρυα? Έχω αγχωθει πολύ...

  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Lila86 είπε:

Δεν έχω ξεκινήσει προγεστερόνη ακόμη! Όμως το χω ακούσει για υπνηλία και προγεστερόνη είμαι προετοιμασμένη αγόρασα και καινούρια σεντονια 😂 

Ίσως είμαι πολύ κουρασμένη μωρέ και το συνδύασα έτσι γιατί μόλις τα είχα ξεκινήσει! Το στομάχι σε πονούσε δλδ; Σου έδιναν κάτι; Ευτυχώς προς το παρόν νιώθω οκ

Αχ αυτά τα utrogestan αυτό γράφω και στην Vasoula πως έχω ακούσει για φοβερή υπνηλία και το θέμα όταν τα ξεκινησω τι θα κάνω στη δουλειά.. 

Πριν μείνω έγκυος έπαιρνα μια γαστροπροστασια γιατί πραγματικά με πείραζαν αρκετά...και όταν έμεινα έγκυος μου έδωσε ένα αλλο φάρμακο ο γιατρός που ήταν και για  τις ναυτιες...ευτυχώς στην αυχενική μου τα έκοψε και ηρέμησα.. χαχαχαχχχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλημέρα! Αύριο έχω την εμβρυομεταφορά και σήμερα ξύπνησα με πόνους σαν περιόδου να το πω..σαν ωορρηξίας..κάτι τέτοιο. Και με ένα βάρος χαμηλά στην κοιλιά. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι από την προγεστερόνη και να μην ανησυχώ. Υπάρχει περίπτωση να μου ρθει περίοδος η να πάει κάτι λάθος και χάσω αύριο τα έμβρυα? Έχω αγχωθει πολύ...

Καλημέρα κορίτσι μου καλή επιτυχία για αύριο! Αφού έχεις ενημερώσει τον γιατρό σου και σου έχει πει ότι οφείλεται στη προγεστερόνη μην ανησυχείς.. χαλάρωσε για να δεχτείς τα εμβρυακια σου 🧡 δύο θα βάλεις τελικά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλημέρα! Αύριο έχω την εμβρυομεταφορά και σήμερα ξύπνησα με πόνους σαν περιόδου να το πω..σαν ωορρηξίας..κάτι τέτοιο. Και με ένα βάρος χαμηλά στην κοιλιά. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι από την προγεστερόνη και να μην ανησυχώ. Υπάρχει περίπτωση να μου ρθει περίοδος η να πάει κάτι λάθος και χάσω αύριο τα έμβρυα? Έχω αγχωθει πολύ...

Ναι κορίτσι μου είναι πολύ πιθανό να είναι από την προγεστερόνη...περιοδος δε θα σου ερθει σίγουρα μην αγχωνεσαι καθόλου!!!συγγνώμη δε θυμάμαι..είχατε κάνει και ωοληψια σε αυτό το κύκλο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , *Vasoula είπε:

Πριν μείνω έγκυος έπαιρνα μια γαστροπροστασια γιατί πραγματικά με πείραζαν αρκετά...και όταν έμεινα έγκυος μου έδωσε ένα αλλο φάρμακο ο γιατρός που ήταν και για  τις ναυτιες...ευτυχώς στην αυχενική μου τα έκοψε και ηρέμησα.. χαχαχαχχχα

Χαχαχα πάλι καλά! Γενικά έχω ευαίσθητο στομάχι αλλά προς το παρόν δεν με έχει πειράξει κάτι κι από αλλά χάπια που παιρνω.. τώρα θα δειξει.. Εγώ έχω ξεκινήσει τα σικλακουρ και τρίτη έχω τον 1o υπέρηχο οπότε φαντάζομαι θα χω καινούριες οδηγίες τότε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Lila86 είπε:

Χαχαχα πάλι καλά! Γενικά έχω ευαίσθητο στομάχι αλλά προς το παρόν δεν με έχει πειράξει κάτι κι από αλλά χάπια που παιρνω.. τώρα θα δειξει.. Εγώ έχω ξεκινήσει τα σικλακουρ και τρίτη έχω τον 1o υπέρηχο οπότε φαντάζομαι θα χω καινούριες οδηγίες τότε!

Βλαστοκυστες θα μεταφέρετε η τρίτης μερας??ανάλογα θα σου ξεκινήσει τότε και τα υπόλοιπα...όρεξη να έχεις να παίρνεις χάπια.. χαχαχαχχα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lila86 είπε:

Δεν έχω ξεκινήσει προγεστερόνη ακόμη! Όμως το χω ακούσει για υπνηλία και προγεστερόνη είμαι προετοιμασμένη αγόρασα και καινούρια σεντονια 😂 

Ίσως είμαι πολύ κουρασμένη μωρέ και το συνδύασα έτσι γιατί μόλις τα είχα ξεκινήσει! Το στομάχι σε πονούσε δλδ; Σου έδιναν κάτι; Ευτυχώς προς το παρόν νιώθω οκ

Αχ αυτά τα utrogestan αυτό γράφω και στην Vasoula πως έχω ακούσει για φοβερή υπνηλία και το θέμα όταν τα ξεκινησω τι θα κάνω στη δουλειά.. 

Μαστουρα κανονική 😂😂 ναι αυτό με τη δουλειά είναι ένα θέμα. Να προσέχεις πολύ. Το καλό σε μένα τουλάχιστον είναι ότι αυτή η ζαλουρα που νιώθω είναι για καμία ώρα. Τώρα ο κάθε οργανισμός είναι και διαφορετικός. 

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Καλημέρα! Αύριο έχω την εμβρυομεταφορά και σήμερα ξύπνησα με πόνους σαν περιόδου να το πω..σαν ωορρηξίας..κάτι τέτοιο. Και με ένα βάρος χαμηλά στην κοιλιά. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι από την προγεστερόνη και να μην ανησυχώ. Υπάρχει περίπτωση να μου ρθει περίοδος η να πάει κάτι λάθος και χάσω αύριο τα έμβρυα? Έχω αγχωθει πολύ...

Καλημέρα. Να ακούσεις τον γιατρό σου και να μην ανησυχείς. Ολα θα πάνε καλά. Καλή επιτυχία για αύριο 🙏🏻

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...