Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • On 16/10/2024 at 1:48 ΜΜ, a miracle please είπε:

      @*Vasoula @zet11 @Malntalia

      σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Με εμψυχώσατε λίγο 😊

      Σας εύχομαι ότι καλύτερο και με το καλό να γεννήσεις @zet11

      Την δωρεά σαν δωρεά δεν την φοβάμαι και αν μπορούσα να παω αύριο κιόλας για ετ θα πήγαινα. Αλλά επειδή μου είπαν πως καθυστερεί λίγο, με πιάνουν οι σκέψεις και οι φοβίες. Αυτό το ότι έφτασα 43 1/2 με όλες τις σκέψεις μου που έγραψα με βαραίνουν λιγάκι. 

      Μόνο ένας γιατρός μου είχε πει πριν 3 χρόνια πως καλύτερα να παω με δωρεά, αλλα στο τουρ γιατρών που έκανα τότε ήταν ο μόνος και πίστεψα τους άλλους που μου λέγανε πως έχω περιθώρια. Ε, δεν έμεινα και φυσιολογικά που έτυχε να μείνω στο ενδιάμεσο δεν είχε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Και μέσα σε αυτές τις αρνητικές σκέψεις είχα φτάσει σε σημείο να μην παίρνω ανάσα και γι'αυτό έγραψα εδώ στο θέμα της ηρεμίας στο οποίο ελεύθερα λέμε τις φοβίες και τα άγχη μας. Φοβάμαι πως δεν θα πετύχει και η δωρεά και θα πάει και άλλο πιο πέρα...

      Αν είχα την οικονομική ευχέρεια θα πήγαινα σε ειδικο/ψυχολόγο αλλά δεν την έχω. Όλα τα λεφτά πάνε στη δωρεά.

      Νιώθουμε με τον σύζυγό μου πως χάσαμε χρόνο και πως αν είχαμε τη "σωστή" καθοδήγηση, θα είχαμε πάρει άλλες αποφάσεις. Αλλά μην μένω στο παρελθόν. Αυτό δεν αλλάζει και αυτό που μου έμαθε είναι πως να κινηθώ και επίσης να δίνω συμβουλές σε κοπέλες. Αυτό που έλειπε σε μένα.

      @Malntalia Αθήνα είμαι. Ξέρω πως υπάρχει νήμα με θέμα τη δωρεά, αλλά δεν ήθελα να γράψω εκεί. Δεν θέλω να αναστατώσω οποιαδήποτε κοπέλα βρίσκεται τωρα σε διαδικασία και αναμονή. Και όπως χάζευα γενικά είδα αυτο το θέμα εδω.

       

       

      Κορίτσι μου συγνώμη που επεμβαίνω στην συζήτηση, μην κολας σε τίποτα σε μιλάει μια κοπέλα που προσπαθεί εδώ και επτά χρόνια για παιδάκι, ολααα φυσιολογικά μόνο θέμα με το σπέρμα είχαμε, δύο εξωσωματικές αποτυχημένες όλοι οι γιατροί είχαν σηκώσει τα χέρια, τώρα αφού έκανα και υστεροσκοπηση  και θεωρούσαν ότι είχα κάποιον πολύποδα και αυτό δεν βοηθούσε να γίνει η εμφύτευση (θεωρία των γιατρών) γιατί όλα ήταν φυσιολογικά τελικά ήταν και αυτό φυσιολογικό. Άλλαξα κέντρο δεν θα σε πω ψέμματα ο γιατρός επέμενε για κύκλο εξωσωματικής εγώ όμως επειδή είχα κουραστεί (ξέρω δεν είναι όμορφο αυτό που λέω) επεμενα για δωρεά και όπως έγινε... βρήκαμε δύτρια μέσα σε δύο μήνες και έχουμε 4 εμβρυκια, τώρα περιμένουμε ποιος θα είναι ο σωστός ο κύκλος για να γίνει η εμβρυομεταφορα, ότι χρειάζεσαι μπορείς να με στείλεις 

  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 hours ago, Nels said:

      Είτε ειχε κανει προεμφυτευτικο και μετέφερε 3 υγιη που πολύ αμφιβάλλω γιατί συστήνουν 1, ειτε είχε καταψυξει ωαρια σε μικρότερη ηλικία είτε τα ωαρια ήταν από δωρεά. Ο γιατρός μου μου είχε πει ότι διδυμα σε ωαρια 40+ μόνο μια φορά του έτυχε στα 30 χρόνια εμπειρίας του,  είναι εξαιρετικά σπάνιο, πόσο μάλλον τα 3δυμα.

      Αυτό δεν το ξέρω αν είχε από πιο μικρή έμβρυα από κατάψυξη. Ούτε αν είχε κάνει προεμφυτευτικο. Αυτό που ξέρω είναι ότι μπήκε σε ένα κοικεωνα μέχρι να γεννήσει.

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Maraki S. είπε:

Με κίνδυνο να με θεωρήσετε γραφική, για πόσο αίμα μιλάμε όταν λέμε ότι μπορεί να είναι λόγω εμφύτευσης; Τηλεφώνησα στην μαία του γιατρού μου να την ενημερώσω αλλά δεν με καθυσήχασε ακριβώς. Επίσης, στο άσχημο σενάριο δεν μπορώ να δεχθώ ούτε ότι αυτή είναι η περίοδος μου, εκτός αν οδεύει προς το χειρότερο μέσα σε λίγους μήνες και την αποτελειώσαμε με την εξωσωματική.. νομίζω ότι έχουμε αποτύχει... Και απλά θα το επιβεβαιώσουμε μεθαύριο 🥺🥺🥺 Δεν θα έπρεπε η αποτυχία να συνοδεύεται από πόνο; Συγνώμη για τον βομβαρδισμό ερωτήσεων αλλά δεν έχω κάποιον άλλο να μιλήσω

κατσε vα τα παρουμε απτηv αρχη. εχεις ολη μερα αιμα? της εμφυτευσης το αιμα μπορει vα ειvαι αρκετο ειδικα αv περvεις σαλοσπιρ η εvεσεις. Απλα της εμφυτευσης το αιμα σταματαει η μειωvετε σιγα σιγα εκτος κvαv σε πειραζει η αvτιπυκτικη αγωγη οποτε πρεπει  vA συvεvοηθεις με το γιατρο vα καvεις πιο vωρις χοριακη. η περιοδος με τα φαρμακα που περvεις δεv ερχετε εκτος κ αv ο εχει γιvει λαθος στις δοσολογιες απο τοv γιατρο κ δεv σε καληπτουv σωστα .

Για vα καταλαβεις περvεις ορμοvες ωστε ο οργαvισμος vα πιστευει οτι εισαι εγγκυος οποτε περιοδος γιοκ . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

κατσε vα τα παρουμε απτηv αρχη. εχεις ολη μερα αιμα? της εμφυτευσης το αιμα μπορει vα ειvαι αρκετο ειδικα αv περvεις σαλοσπιρ η εvεσεις. Απλα της εμφυτευσης το αιμα σταματαει η μειωvετε σιγα σιγα εκτος κvαv σε πειραζει η αvτιπυκτικη αγωγη οποτε πρεπει  vA συvεvοηθεις με το γιατρο vα καvεις πιο vωρις χοριακη. η περιοδος με τα φαρμακα που περvεις δεv ερχετε εκτος κ αv ο εχει γιvει λαθος στις δοσολογιες απο τοv γιατρο κ δεv σε καληπτουv σωστα .

Για vα καταλαβεις περvεις ορμοvες ωστε ο οργαvισμος vα πιστευει οτι εισαι εγγκυος οποτε περιοδος γιοκ . 

Ναι από χθες το βράδυ έβαλα κανονική σερβιέτα γιατί δεν με κάλυπταν τα μικρά. Έχω αλλάξει 3 και καλύπτει σχεδόν το 1/3 της. Είμαι και με σαλοσπιρ και με ενέσεις εξ αρχής, ρώτησα αν πρέπει να αλλάξω κάτι μέχρι την Δευτέρα στην αγωγή και μου είπε όχι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Maraki S. είπε:

Ναι από χθες το βράδυ έβαλα κανονική σερβιέτα γιατί δεν με κάλυπταν τα μικρά. Έχω αλλάξει 3 και καλύπτει σχεδόν το 1/3 της. Είμαι και με σαλοσπιρ και με ενέσεις εξ αρχής, ρώτησα αν πρέπει να αλλάξω κάτι μέχρι την Δευτέρα στην αγωγή και μου είπε όχι.

Κορίτσι μου γλυκό αν το αιμα σου είναι κόκκινο και δεν ελαττώνεται η ροή φοβάμαι πως πάει για περίοδο και ίσως τα χάπια που παίρνεις δεν αφήνουν να έρθει κανονική ροή...

Θα μπορούσα όμως να κάνω και εντελώς λάθος...και ελπίζω κιολας!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maraki S. είπε:

Ναι από χθες το βράδυ έβαλα κανονική σερβιέτα γιατί δεν με κάλυπταν τα μικρά. Έχω αλλάξει 3 και καλύπτει σχεδόν το 1/3 της. Είμαι και με σαλοσπιρ και με ενέσεις εξ αρχής, ρώτησα αν πρέπει να αλλάξω κάτι μέχρι την Δευτέρα στην αγωγή και μου είπε όχι.

Κανονικά έπρεπε να σε βάλει να κάνεις χοριακη αφού είναι μόνο δύο μέρες. Γιατί περνεις τόσο μεγάλη αντιπικτικη αγωγή? Το σαλοσπιρ κάνει αιμοραγιες γι'αυτό το αποφεύγουν μόνο σε περιπτώσεις που υπάρχουν σοβαρά θέματα με θρομβοφιλια τα συνδυάζουν Κ τα δύο. Μίλησες με το γιατρό ή μόνο με την μαία ? Πολύ πιθανό να έχει γίνει κάτι με την αντιπικτικη αγωγή σου οπότε μην απογοητεύεσε πολλές κοπέλες ενώ είχαν θετική χοριακη είχαν μεγάλες αιμοραγιες εξαιτίας του σαλοσπιρ . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

Κανονικά έπρεπε να σε βάλει να κάνεις χοριακη αφού είναι μόνο δύο μέρες. Γιατί περνεις τόσο μεγάλη αντιπικτικη αγωγή? Το σαλοσπιρ κάνει αιμοραγιες γι'αυτό το αποφεύγουν μόνο σε περιπτώσεις που υπάρχουν σοβαρά θέματα με θρομβοφιλια τα συνδυάζουν Κ τα δύο. Μίλησες με το γιατρό ή μόνο με την μαία ? Πολύ πιθανό να έχει γίνει κάτι με την αντιπικτικη αγωγή σου οπότε μην απογοητεύεσε πολλές κοπέλες ενώ είχαν θετική χοριακη είχαν μεγάλες αιμοραγιες εξαιτίας του σαλοσπιρ . 

Καλησπέρα!  Εύχομαι να πάνε όλα καλά ! 
εγω στην θέση σου θα πήγαινα αύριο για χοριακη ! 
εαν είσαι Αθήνα την Κυριακή και στο Μητέρα μπορείς να πας και θα την πάρεις σε 2 ώρες! 
απλα να στην γράψουν ! 🙏

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ θα σου έλεγα να ξανά ενοχλήσεις τον γιατρό για νέες οδηγίες.  Κ αν μπορέσεις να κάνεις χοριακη στα μαιευτήρια νομίζω την κάνουν Κ Κυριακές . Πάρε Κ ρωτά . Τουλάχιστον να ξέρεις γιατί αν είσαι έγκυος θα πρέπει να κόψεις κάτι από την αντιπικτικη αγωγή 

1 hour ago, Maraki S. είπε:

Ναι από χθες το βράδυ έβαλα κανονική σερβιέτα γιατί δεν με κάλυπταν τα μικρά. Έχω αλλάξει 3 και καλύπτει σχεδόν το 1/3 της. Είμαι και με σαλοσπιρ και με ενέσεις εξ αρχής, ρώτησα αν πρέπει να αλλάξω κάτι μέχρι την Δευτέρα στην αγωγή και μου είπε όχι.

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/19/2024 at 5:29 AM, Mary-85 said:

Καλησπέρα! Σε ποιο κέντρο είσαι αν επιτρέπεται; Γιατί η φυγοκέντριση ανεβάζει το dfi? Και ποσο ήταν το dfi και αποφασίσατε zymot και picsi? Μικρογονιμοποιηση δηλαδή κάνατε Ε; Ρωτάω όλα αυτά γιατί στην πρώτη μου προσπάθεια με μια βλαστοκύστη 5ΑΑ κατέληξα σε βιοχημική κ ο σύζυγος έχει οριακό dfi 29%

σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου κ σου εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα 

Εμείς είχαμε dfi 20% και ναι υπάρχει μεγαλη πιθανότητα η βιοχημική σου να ήταν από το σπέρμα. Έχω κάνει πολλές συζητήσεις με ανδρολογο. Οι εξωσωματικοι δεν στα λένε και πολλοί ειδικα αν κάνεις πρώτη φορά εξωσωματική σου λένε ότι δεν ισχύουν. Η φυγοκέντριση ανεβάζει το dfi γιατί στρεσαρει το σπέρμα. Έτσι μου το περιέγραψαν. Ενώ το zymot είναι ο φυσικός τρόπος να δούνε τα πιο υγιή. Ουσιαστικά βάζουν το σπέρμα σε ένα κουτάκι με εμπόδια όπως πχ στον κόλπο και το αφήνουν να πάει μόνο του. Τα καλύτερα αυτά δηλαδή που δεν έχουν υψηλό dfi φτάνουν στο τέλος χωρίς στρεσαρισμα. Και μετά κάνουν το picsi  στο οποίο τα βάζουν σε μια πλάκα με γυαλουρονικο και αυτά που προσκολλανε στα τοιχώματα είναι αυτά που έχουν μικρότερο dfi. Ουσιαστικά είναι φίλτρο στο φίλτρο. Τα τσεκαρεις από δύο μεριές. Το picsi είναι πιο καλή μορφή γονιμοποίησης από το icsi. Μικρό γονιμοποίηση δηλαδή. Γενικά όλα τα κέντρα τα ιδιωτικά τα κάνουν αυτά. Εδώ τα κάνει το δημόσιο απλά αν ήταν η πρώτη σου εξωσωματική πάνε με τα απλά χωρίς να ψάξουν. Μετά αρχίζουν και σου ψάχνουν.  Η ψαχνεσαι και τους τα λες.

Σε ευχαριστώ πολύ και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα.

 

On 10/18/2024 at 6:47 PM, Losr said:

Update Για τα έμβρυα. Με πήραν σήμερα τηλέφωνο και τα δύο προχωράνε. Αν όλα πάνε καλά Δευτέρα εμβρυομεταφορα.

Εχθές που μίλησαμε με την εμβρυολογο μου είπε ότι τα έμβρυα πάνε πολύ καλα. Αλλά βγήκα σήμερα το πρωί θετική στον κόβιντ. Εντωμεταξυ όλη μέρα σπίτι και έξω με μάσκα δεν μπορω. Να καταλάβω πως κολλησα. Οπότε ματαιώνεται η αυριανή εμβρυομεταφορα και θα μπουν κατάψυξη για τον άλλο μηνα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα!

Αύριο Δευτέρα – εάν όλα πάνε καλά - θα κάνω την 1η μου ωοληψία σε φυσικό τροποποιημένο κύκλο. Μου ειπώθηκε ότι ενδέχεται σε δύο ημέρες να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής:

Στον φυσικό τροποποιημένο κύκλο – που γίνεται λόγω ηλικίας (45) – δεν είναι προτιμότερο να μαζέψω κάποια έμβρυα και να τα μεταφέρω όλα μαζί, ώστε να αυξηθούν οι πιθανότητες επιτυχίας που είναι εξαιρετικά μικρές λόγω ηλικίας; Η κατάψυξη εμβρύων ρίχνει την ποιότητα;

Τι συμβουλές μου δίνετε, όσες ακολουθήσατε το ίδιο πρωτόκολλο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Ioli_ είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα!

Αύριο Δευτέρα – εάν όλα πάνε καλά - θα κάνω την 1η μου ωοληψία σε φυσικό τροποποιημένο κύκλο. Μου ειπώθηκε ότι ενδέχεται σε δύο ημέρες να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής:

Στον φυσικό τροποποιημένο κύκλο – που γίνεται λόγω ηλικίας (45) – δεν είναι προτιμότερο να μαζέψω κάποια έμβρυα και να τα μεταφέρω όλα μαζί, ώστε να αυξηθούν οι πιθανότητες επιτυχίας που είναι εξαιρετικά μικρές λόγω ηλικίας; Η κατάψυξη εμβρύων ρίχνει την ποιότητα;

Τι συμβουλές μου δίνετε, όσες ακολουθήσατε το ίδιο πρωτόκολλο;

Καλησπέρα και με το καλό η ωοληψια! Κατά τη γνώμη μου εννοείται πως πρέπει να κάνεις υπομονή να μαζέψεις έστω τρία έμβρυα και μετά να κάνεις μεταφορά. Ειδικά στις ηλικίες μας (άνω των 40) το θεωρώ αυτονόητο καθώς γλυτώνεις έμβρυο μεταφορές κι απογοητεύσεις. Σου εύχομαι να πάρετε 3-4 ωάρια, να κάνεις σίγουρα ένα έμβρυο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ioli_ είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα!

Αύριο Δευτέρα – εάν όλα πάνε καλά - θα κάνω την 1η μου ωοληψία σε φυσικό τροποποιημένο κύκλο. Μου ειπώθηκε ότι ενδέχεται σε δύο ημέρες να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής:

Στον φυσικό τροποποιημένο κύκλο – που γίνεται λόγω ηλικίας (45) – δεν είναι προτιμότερο να μαζέψω κάποια έμβρυα και να τα μεταφέρω όλα μαζί, ώστε να αυξηθούν οι πιθανότητες επιτυχίας που είναι εξαιρετικά μικρές λόγω ηλικίας; Η κατάψυξη εμβρύων ρίχνει την ποιότητα;

Τι συμβουλές μου δίνετε, όσες ακολουθήσατε το ίδιο πρωτόκολλο;

Και η δική μου γνώμη είναι πως καλύτερα να μαζέψετε έστω 3 βλαστοκυστες πριν προχωρήσετε...μπορεί βέβαια να είσαι τυχερή τώρα και να τα μαζέψετε σε αυτό το κύκλο...

Και από όσο ξέρω η κατάψυξη δε ρίχνει την ποιοτητα οχι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Ioli_ είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα!

Αύριο Δευτέρα – εάν όλα πάνε καλά - θα κάνω την 1η μου ωοληψία σε φυσικό τροποποιημένο κύκλο. Μου ειπώθηκε ότι ενδέχεται σε δύο ημέρες να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής:

Στον φυσικό τροποποιημένο κύκλο – που γίνεται λόγω ηλικίας (45) – δεν είναι προτιμότερο να μαζέψω κάποια έμβρυα και να τα μεταφέρω όλα μαζί, ώστε να αυξηθούν οι πιθανότητες επιτυχίας που είναι εξαιρετικά μικρές λόγω ηλικίας; Η κατάψυξη εμβρύων ρίχνει την ποιότητα;

Τι συμβουλές μου δίνετε, όσες ακολουθήσατε το ίδιο πρωτόκολλο;

Πόσα ωοθηλάκια βλέπετε στους υπερήχους; Ίσως θεωρεί ότι θα έχετε δύο έμβρυα και για αυτό σου είπε ότι θα τα μεταφέρετε. Αλλά καλύτερα να τα βάλεις 5η ημέρα. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Sunshine. said:

Πόσα ωοθηλάκια βλέπετε στους υπερήχους; Ίσως θεωρεί ότι θα έχετε δύο έμβρυα και για αυτό σου είπε ότι θα τα μεταφέρετε. Αλλά καλύτερα να τα βάλεις 5η ημέρα. 

Ένα είναι το κυρίαρχο, εφόσον πήρα ελάχιστα φάρμακα. Πιθανόν να μην προκύψουν περισσότερα. Όπως καταλαβαίνω με έμβρυα της 5ης ημέρας έχει περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας η εμβρυομεταφορά.   

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ioli_ είπε:

Ένα είναι το κυρίαρχο, εφόσον πήρα ελάχιστα φάρμακα. Πιθανόν να μην προκύψουν περισσότερα. Όπως καταλαβαίνω με έμβρυα της 5ης ημέρας έχει περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας η εμβρυομεταφορά.   

Αν έχετε ένα εμβρυο μόνο εγώ προσωπική μου γνώμη δε θα προχωρούσα...και όχι γιατί δε θα πετύχει...μπορεί και να πετύχει φυσικά...αλλά θα προτιμούσα να μαζέψω δύο τρεις βλαστοκυστες πριν μπω στη διαδικασία για μεταφορά και περασω ολη αυτήτην αγωνια με την αναμονη και τα φάρμακα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Ioli_ said:

Ένα είναι το κυρίαρχο, εφόσον πήρα ελάχιστα φάρμακα. Πιθανόν να μην προκύψουν περισσότερα. Όπως καταλαβαίνω με έμβρυα της 5ης ημέρας έχει περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας η εμβρυομεταφορά.   

Στατιστικά Ναι έχει μεγαλύτερες πιθανότητες. Εγώ ίσως και να προχωρούσα με ένα γιατί ένα υγιές έμβρυο θα προχωρήσει. Ίσως να περίμενα να έβαζα 2 σαν άλλη επιλογή αλλά τα τρία η τέσσερα που λένε σε μεγαλύτερες ηλικίες εμένα με ανχωνει πολύ. Αρχικά στη. Περίπτωση που μείνουν και τα τρία μιλάμε για πολύ υψηλού κινδύνου κύηση με πολλά επικίνδυνα που ενδέχεται να συμβούν ακόμα να χρειαστεί και μείωση. Anyway δική μου άποψη είναι 1-2 γιατί αν είναι υγιής το έμβρυο θα προχωρήσει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε;

Εγώ επιτέλους αδιαθετησα μετά από 8 μέρες καθυστέρηση και ξεκινάω σικλακουρ! Μου φαίνεται απίστευτο ότι έφτασα ως εδώ... Ελπίζω να πάνε όλα καλά σε όλες!

@Maraki S. Έκανες χοριακη;πως είσαι;;

  • Ευχή 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...