Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • On 16/10/2024 at 1:48 ΜΜ, a miracle please είπε:

      @*Vasoula @zet11 @Malntalia

      σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Με εμψυχώσατε λίγο 😊

      Σας εύχομαι ότι καλύτερο και με το καλό να γεννήσεις @zet11

      Την δωρεά σαν δωρεά δεν την φοβάμαι και αν μπορούσα να παω αύριο κιόλας για ετ θα πήγαινα. Αλλά επειδή μου είπαν πως καθυστερεί λίγο, με πιάνουν οι σκέψεις και οι φοβίες. Αυτό το ότι έφτασα 43 1/2 με όλες τις σκέψεις μου που έγραψα με βαραίνουν λιγάκι. 

      Μόνο ένας γιατρός μου είχε πει πριν 3 χρόνια πως καλύτερα να παω με δωρεά, αλλα στο τουρ γιατρών που έκανα τότε ήταν ο μόνος και πίστεψα τους άλλους που μου λέγανε πως έχω περιθώρια. Ε, δεν έμεινα και φυσιολογικά που έτυχε να μείνω στο ενδιάμεσο δεν είχε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Και μέσα σε αυτές τις αρνητικές σκέψεις είχα φτάσει σε σημείο να μην παίρνω ανάσα και γι'αυτό έγραψα εδώ στο θέμα της ηρεμίας στο οποίο ελεύθερα λέμε τις φοβίες και τα άγχη μας. Φοβάμαι πως δεν θα πετύχει και η δωρεά και θα πάει και άλλο πιο πέρα...

      Αν είχα την οικονομική ευχέρεια θα πήγαινα σε ειδικο/ψυχολόγο αλλά δεν την έχω. Όλα τα λεφτά πάνε στη δωρεά.

      Νιώθουμε με τον σύζυγό μου πως χάσαμε χρόνο και πως αν είχαμε τη "σωστή" καθοδήγηση, θα είχαμε πάρει άλλες αποφάσεις. Αλλά μην μένω στο παρελθόν. Αυτό δεν αλλάζει και αυτό που μου έμαθε είναι πως να κινηθώ και επίσης να δίνω συμβουλές σε κοπέλες. Αυτό που έλειπε σε μένα.

      @Malntalia Αθήνα είμαι. Ξέρω πως υπάρχει νήμα με θέμα τη δωρεά, αλλά δεν ήθελα να γράψω εκεί. Δεν θέλω να αναστατώσω οποιαδήποτε κοπέλα βρίσκεται τωρα σε διαδικασία και αναμονή. Και όπως χάζευα γενικά είδα αυτο το θέμα εδω.

       

       

      Κορίτσι μου συγνώμη που επεμβαίνω στην συζήτηση, μην κολας σε τίποτα σε μιλάει μια κοπέλα που προσπαθεί εδώ και επτά χρόνια για παιδάκι, ολααα φυσιολογικά μόνο θέμα με το σπέρμα είχαμε, δύο εξωσωματικές αποτυχημένες όλοι οι γιατροί είχαν σηκώσει τα χέρια, τώρα αφού έκανα και υστεροσκοπηση  και θεωρούσαν ότι είχα κάποιον πολύποδα και αυτό δεν βοηθούσε να γίνει η εμφύτευση (θεωρία των γιατρών) γιατί όλα ήταν φυσιολογικά τελικά ήταν και αυτό φυσιολογικό. Άλλαξα κέντρο δεν θα σε πω ψέμματα ο γιατρός επέμενε για κύκλο εξωσωματικής εγώ όμως επειδή είχα κουραστεί (ξέρω δεν είναι όμορφο αυτό που λέω) επεμενα για δωρεά και όπως έγινε... βρήκαμε δύτρια μέσα σε δύο μήνες και έχουμε 4 εμβρυκια, τώρα περιμένουμε ποιος θα είναι ο σωστός ο κύκλος για να γίνει η εμβρυομεταφορα, ότι χρειάζεσαι μπορείς να με στείλεις 

  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 hours ago, Nels said:

      Είτε ειχε κανει προεμφυτευτικο και μετέφερε 3 υγιη που πολύ αμφιβάλλω γιατί συστήνουν 1, ειτε είχε καταψυξει ωαρια σε μικρότερη ηλικία είτε τα ωαρια ήταν από δωρεά. Ο γιατρός μου μου είχε πει ότι διδυμα σε ωαρια 40+ μόνο μια φορά του έτυχε στα 30 χρόνια εμπειρίας του,  είναι εξαιρετικά σπάνιο, πόσο μάλλον τα 3δυμα.

      Αυτό δεν το ξέρω αν είχε από πιο μικρή έμβρυα από κατάψυξη. Ούτε αν είχε κάνει προεμφυτευτικο. Αυτό που ξέρω είναι ότι μπήκε σε ένα κοικεωνα μέχρι να γεννήσει.

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , Alex@ είπε:

Κορίτσια έχω μια απορία, γνωρίζετε αν τα προϊόντα apivita είναι φιλικά για εγκύους;; καθώς χρησιμοποιώ αυτά και τώρα δεν κάνω τίποτα στο πρόσωπο, να τα αλλάξω με άλλη εταιρεία ή τα συνεχίζω;

Θα ψάξεις σειρά για εγκύους . Τώρα πια έχουν πολλές εταιρείες μπορεί Κ η apivita . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλησπέρα και καλό Σαβ/κό!

Γνωριζει καμια αν τα κεντρα εξωσωματικής τα χριστουγεννα κλεινουν συνεχομενα για 2 εβδομαδες ή μονο τις αργιες των γιορτων; Πχ 27 ειναι ανοιχτα; Βεβαια εξαρταται και απο τον καθε γιατρο φανταζομαι αν θα εργαζεται...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nima21 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα και καλό Σαβ/κό!

Γνωριζει καμια αν τα κεντρα εξωσωματικής τα χριστουγεννα κλεινουν συνεχομενα για 2 εβδομαδες ή μονο τις αργιες των γιορτων; Πχ 27 ειναι ανοιχτα; Βεβαια εξαρταται και απο τον καθε γιατρο φανταζομαι αν θα εργαζεται...

27 δύσκολα θα είναι ανοιχτό. Αυτό που είμαι εγώ τουλάχιστον κλείνει εκείνες τις μέρες 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Σποράκι είπε:

27 δύσκολα θα είναι ανοιχτό. Αυτό που είμαι εγώ τουλάχιστον κλείνει εκείνες τις μέρες 

Αχά ! Ναι το φαντάζομαι! Σε ευχαριστώ! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex@ είπε:

Κορίτσια έχω μια απορία, γνωρίζετε αν τα προϊόντα apivita είναι φιλικά για εγκύους;; καθώς χρησιμοποιώ αυτά και τώρα δεν κάνω τίποτα στο πρόσωπο, να τα αλλάξω με άλλη εταιρεία ή τα συνεχίζω;

Δες τα συστατικά κορίτσι μου...εγώ έχω ακόμα τις αμφιβολίες μου και δε βάζω τίποτα στο πρόσωπο...στο σωμα πήρα μια κρέμα κατάλληλη για εγκυμοσύνη και ραγάδες και τη ξεκίνησα μετά την αυχενική...

Αλλά αν βρεις μια καλή  ενυδατική για το πρόσωπο πες μου κ εμένα...χαχαχαχχα

πρίν από 10 λεπτά , Nima21 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα και καλό Σαβ/κό!

Γνωριζει καμια αν τα κεντρα εξωσωματικής τα χριστουγεννα κλεινουν συνεχομενα για 2 εβδομαδες ή μονο τις αργιες των γιορτων; Πχ 27 ειναι ανοιχτα; Βεβαια εξαρταται και απο τον καθε γιατρο φανταζομαι αν θα εργαζεται...

Ναι όντως εξαρτάται από το γιατρό αλλά μου φαίνεται κ εμένα πολύ δυσκοκο να  είναι ανοιχτά 27..έτσι που πέφτει και σκ..λογικα θα κλεισουν απο παραμονη χριστουγέννων μεχρι και 2 του μηνα...καλύτερα ρώτα το κέντρο όμως...

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα και καλό Σαβ/κό!

Γνωριζει καμια αν τα κεντρα εξωσωματικής τα χριστουγεννα κλεινουν συνεχομενα για 2 εβδομαδες ή μονο τις αργιες των γιορτων; Πχ 27 ειναι ανοιχτα; Βεβαια εξαρταται και απο τον καθε γιατρο φανταζομαι αν θα εργαζεται...

Κορίτσι μου καλησπέρα αν θυμάμαι καλά ήμαστε στον ίδιο γιατρό και εμένα περισυ είχε πέσει η προετοιμασία για ετ εκείνες τις μέρες και 27/12 νομίζω έκανα υπέρηχο και 2/1 έκανα την ετ !!! Ήταν κλειστά μόνο ανήμερα από ότι είχα καταλάβει άρα ρώτησε το για να είσαι σίγουρη !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/10/2024 at 2:03 ΜΜ, Losr είπε:

Καλησπέρα,

Είμαι η κοπέλα που ρωτάγε για το zymot και το picsi. Τελικά τα κάναμε και τα δύο το ένα είναι ένας φυσικός τρόπος να επιλέξουν καλά σπερματοζωάρια να πάνε δεν κάνουν δηλαδή φυγόκεντρηση η οποία ανεβάζει το dfi και το οξειδωτικό στρες και το picsi είναι μια καλύτερη μέθοδος του icsi. Το αποτέλεσμα μας είναι το εξής και προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη. Αρχικά να πω ότι είμαι 40. Πήραμε 10 ωάρια από τα οποία τα 8 ήταν κατάλληλα για γονιμοποίηση. Εχθές έγινε η ωολληψια. Σήμερα που με πήραν τα δύο από αυτά λέει έχουν ξεκινήσει και έχουν κάνει δύο πυρήνες και το ένα μόνο έναν πυρήνα όλα τα υπόλοιπα τίποτα. Δεν ξέρουμε αν θα προχωρήσουν και τι θα προχωρήσει. Εγώ λέω ας είναι έστω και ένα και να είναι το τυχερό. Είναι η δεύτερη φορά που κάνω εξωσωματική σε αυτό το κέντρο την προηγούμενη φορά είχα πάει καλά είχα 6 βλαστοκυστες άριστες αλλά όλες ήταν βιοχημικές. 

Καλησπέρα! Σε ποιο κέντρο είσαι αν επιτρέπεται; Γιατί η φυγοκέντριση ανεβάζει το dfi? Και ποσο ήταν το dfi και αποφασίσατε zymot και picsi? Μικρογονιμοποιηση δηλαδή κάνατε Ε; Ρωτάω όλα αυτά γιατί στην πρώτη μου προσπάθεια με μια βλαστοκύστη 5ΑΑ κατέληξα σε βιοχημική κ ο σύζυγος έχει οριακό dfi 29%

σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου κ σου εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Blu24 είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα αν θυμάμαι καλά ήμαστε στον ίδιο γιατρό και εμένα περισυ είχε πέσει η προετοιμασία για ετ εκείνες τις μέρες και 27/12 νομίζω έκανα υπέρηχο και 2/1 έκανα την ετ !!! Ήταν κλειστά μόνο ανήμερα από ότι είχα καταλάβει άρα ρώτησε το για να είσαι σίγουρη !!!

Αληθεια;;; Δεν το θυμομουν καθολου! Σε ευχαριστω πολυ! Γενικά ειμαι λιγο γκαντεμω με τις μερες..😂 παντα με πιανουν οι αργιες και οι απεργίες των γιατρών, το ιδιο εγινε και το πασχα.. θα το ψαξω ναι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια SOS

Η πεθερα μου εχει κοβιντ θα πηγαινε επισκεψη στο νοσοκομείο και εκανε τεστ και βγήκε θετική εκανα και εγώ αλλα ημουν αρνητική να ειδοποιησω τον γιατρό ειναι να παω την δεύτερα για υπερηχο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , Γεωργία38 είπε:

Κορίτσια SOS

Η πεθερα μου εχει κοβιντ θα πηγαινε επισκεψη στο νοσοκομείο και εκανε τεστ και βγήκε θετική εκανα και εγώ αλλα ημουν αρνητική να ειδοποιησω τον γιατρό ειναι να παω την δεύτερα για υπερηχο

Καλέ όχι τι να πεις στον γιατρό ? Ότι η πεθερά έχει κοβιντ ? Κ τι έγινε δεν είμαστε πια καραντίνα 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

Καλέ όχι τι να πεις στον γιατρό ? Ότι η πεθερά έχει κοβιντ ? Κ τι έγινε δεν είμαστε πια καραντίνα 

Ναι δεν είμαστε αλλα εγώ ειμαι στην 8 βδομάδα τον πηρα μου ειπε μην αγχωνεσαι μασκα κρατά αποστασεις και ξανακανε αύριο και μεθαυριο τεστ πριν ερθεις

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Γεωργία38 είπε:

Ναι δεν είμαστε αλλα εγώ ειμαι στην 8 βδομάδα τον πηρα μου ειπε μην αγχωνεσαι μασκα κρατά αποστασεις και ξανακανε αύριο και μεθαυριο τεστ πριν ερθεις

Δεν επιρεαζει ο covid στην εγκυμοσύνη μην ανχωνεσε εκτός Κ αν έχεις προβλήματα υγείας. Σαν να περνάς μια ίωση αν κολλήσεις βέβαια 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Γεωργία38 είπε:

Ναι δεν είμαστε αλλα εγώ ειμαι στην 8 βδομάδα τον πηρα μου ειπε μην αγχωνεσαι μασκα κρατά αποστασεις και ξανακανε αύριο και μεθαυριο τεστ πριν ερθεις

Κάποιοι γιατροί σε δέχονται ραντεβού και με κοβιντ αρκεί να φοράς μάσκα...αν όμως εσύ δε βγεις καν θετική μη το σκέφτεσαι καθόλου.. 

Link to comment
Share on other sites

On 17/10/2024 at 9:40 ΜΜ, linaa είπε:

Όσες είδαν αίμα ήταν από εγκυμοσύνη. Οπότε δες το σαν θετικό σημάδι. Περίοδος είναι σχεδόν αδύνατο να έρθει με τόσα φάρμακα . 

Με κίνδυνο να με θεωρήσετε γραφική, για πόσο αίμα μιλάμε όταν λέμε ότι μπορεί να είναι λόγω εμφύτευσης; Τηλεφώνησα στην μαία του γιατρού μου να την ενημερώσω αλλά δεν με καθυσήχασε ακριβώς. Επίσης, στο άσχημο σενάριο δεν μπορώ να δεχθώ ούτε ότι αυτή είναι η περίοδος μου, εκτός αν οδεύει προς το χειρότερο μέσα σε λίγους μήνες και την αποτελειώσαμε με την εξωσωματική.. νομίζω ότι έχουμε αποτύχει... Και απλά θα το επιβεβαιώσουμε μεθαύριο 🥺🥺🥺 Δεν θα έπρεπε η αποτυχία να συνοδεύεται από πόνο; Συγνώμη για τον βομβαρδισμό ερωτήσεων αλλά δεν έχω κάποιον άλλο να μιλήσω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...