Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Η περίοδος πάντα χωρίς καθυστέρηση και κυριολεκτικά στην ώρα της και πολλές φορές και νωρίτερα! Σήμερα που θέλω να έρθει να ξεκινήσουμε επιτέλους τη διαδικασία για μεταφορά δεν έρχεται! Εεε αμάν..

      Και για να σας προλάβω σίγουρα δεν είμαι έγκυος!!!

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

Πω κορίτσια έκανα βλακεια, χτες φάγαμε ψάρια κ πήραμε κ ένα φιλέτο ξιφια κ μόλις διάβασα πως δεν πρέπει να καταναλώνετε ξιφιας στην εγκυμοσύνη!! Αντε να έφαγα 150 γραμμάρια!!

Λέτε να έκανα κάτι κακό; τι άγχος τώρα αυτό με τη διατροφή 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 10/10/2024 at 11:09 ΠΜ, Zaxaroulamak είπε:

Για μενα η εμπειρια της ωοληψιας ηταν πολυ δυσαρεστη αλλα μαλλον επεσα σε περιπτωση! Οι περισσοτερες γυναικες ειναι απολυτως καλα μετα τη διαδικασια..καλη επιτυχια σε οσες ειναι σε αυτην τη φαση! Σχετικα με τους γαλακτοβακιλους που ειδα σε ενα σχολιο ειναο σημαντικο να ειναι αρκετοι ναι. Κι εγω εκανα ειδικη εξεταση και ειχα μικροβιο πηρα αντιβιωση και φουλ προβιοτικα και τους ανεβασα πολυ. Μετα απ αυτο προχωρησα σε εμβρυομεταφορα και ολα πηγαν καλα! 

Μήπως γνωρίζετε αν κάτω των 40 ετών με 3 αποτυχημένες προσπάθειες αν δικαιούμαι να κάνω προεμφυτευτικο έλεγχο ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , despoina554 είπε:

Μήπως γνωρίζετε αν κάτω των 40 ετών με 3 αποτυχημένες προσπάθειες αν δικαιούμαι να κάνω προεμφυτευτικο έλεγχο ; 

Εγώ ξέρω ότι και κάτω των 40 αν έχεις 3 αποτυχημένες έχεις δικαίωμα για προεμφυτευτικό ναι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Alex@ είπε:

Πω κορίτσια έκανα βλακεια, χτες φάγαμε ψάρια κ πήραμε κ ένα φιλέτο ξιφια κ μόλις διάβασα πως δεν πρέπει να καταναλώνετε ξιφιας στην εγκυμοσύνη!! Αντε να έφαγα 150 γραμμάρια!!

Λέτε να έκανα κάτι κακό; τι άγχος τώρα αυτό με τη διατροφή 

Μην αγχώνεσαι. Είναι όπως άλλες τροφές που απαγορεύονται αλλα δεν έκανες και υπερκατανάλωση. Δεν τρως και κάθε μέρα. Πχ και το καρότο ξέρω ότι απαγορεύεται αλλά μια φορά και λίγο να φας δεν γίνεται κάτι .

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Alex@ είπε:

Πω κορίτσια έκανα βλακεια, χτες φάγαμε ψάρια κ πήραμε κ ένα φιλέτο ξιφια κ μόλις διάβασα πως δεν πρέπει να καταναλώνετε ξιφιας στην εγκυμοσύνη!! Αντε να έφαγα 150 γραμμάρια!!

Λέτε να έκανα κάτι κακό; τι άγχος τώρα αυτό με τη διατροφή 

Όχι καλέ δεν επιτρέπετε να τρως γενικά όχι για μια φορά δεν παθαίνεις τίποτα δεν έχει δηλαδή κάποιο μικρόβιο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Katker είπε:

Μην αγχώνεσαι. Είναι όπως άλλες τροφές που απαγορεύονται αλλα δεν έκανες και υπερκατανάλωση. Δεν τρως και κάθε μέρα. Πχ και το καρότο ξέρω ότι απαγορεύεται αλλά μια φορά και λίγο να φας δεν γίνεται κάτι .

Πω πω αγχώθηκα τέρμα!! Μόνο ρύζι κοτόπουλο με βλέπω!

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

Όχι καλέ δεν επιτρέπετε να τρως γενικά όχι για μια φορά δεν παθαίνεις τίποτα δεν έχει δηλαδή κάποιο μικρόβιο 

Έλεγε για τον υψηλό υδράργυρο που έχει κ άλλα βαρέα μέταλλα κ αγχώθηκα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Alex@ είπε:

Πω κορίτσια έκανα βλακεια, χτες φάγαμε ψάρια κ πήραμε κ ένα φιλέτο ξιφια κ μόλις διάβασα πως δεν πρέπει να καταναλώνετε ξιφιας στην εγκυμοσύνη!! Αντε να έφαγα 150 γραμμάρια!!

Λέτε να έκανα κάτι κακό; τι άγχος τώρα αυτό με τη διατροφή 

Χαχαχχαχαχα αχ το νοιώθω το άγχος σου...που γκουγκλαρω πριν φάω κάτι... 🤣

Εννοείται πως δεν έγινε και τίποτα για μια φορα και τοσο λιγο!!!

πρίν από 9 λεπτά , Katker είπε:

Μην αγχώνεσαι. Είναι όπως άλλες τροφές που απαγορεύονται αλλα δεν έκανες και υπερκατανάλωση. Δεν τρως και κάθε μέρα. Πχ και το καρότο ξέρω ότι απαγορεύεται αλλά μια φορά και λίγο να φας δεν γίνεται κάτι .

Απαγορεύεται το καροτο??????😲

Προσθέτω σχεδόν σε καθε φαγητό μου..και φακές μα φτιάξω βάζω μέσα και καροτακι.....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Nana10 είπε:

2,3…. Δεν το λες για καλό… πάει και αυτή η προσπάθεια…

Και ήρθε η μέρα των αποτελεσμάτων και πήγαμε άλλη μια φορά, κουβά. 2,3…. Ήταν η 3 μας προσπάθεια και πραγματικά δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Την πρώτη την έκανα σε ιδιώτη γιατρό και μετά στο Ιασώ και 2&3 στο Ελενα. Μήπως πρέπει να πάω σε εξειδικευμένο κέντρο; Οι 3 γιατροί που με έχουν κουράρει λένε πως πέρα από της ηλικίας (42) δεν βλέπουν κάποιο άλλο κόλλημα αλλά δεν μπορούν να εξηγήσουν και το γιατί. Μήπως εκεί διερευνούν πιο πολύ τις υποθέσεις; Πριν από 1,5 έτος είχα μείνει φυσιολογικά έγκυος αλλά είχα βιοχειμικη. Επίσης κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω. Αυτή τη φορά μου έβαλαν μοριδια 4 ημερών. Οσο και να ψάχνω στο διαδίκτυο δεν βρίσκω πουθενά αυτή τη τακτική! Και όσο και να το έχω συζητήσει καμία δεν έχει κάνει κάτι τέτοιο! 3 ή 5 μέρες. Εμένα η 3 μέρα μου ήταν Κυριακή και φοβάμαι λόγω δημοσίου πως την έκαναν skip και επειδή τα φοβήθηκαν (από 5 που γονιμοποιήθηκαν τα 2 μόνο έγιναν μοριδια) τα έβαλαν οπότε να ναι! Την 4η μέρα δηλαδή… συγγνώμη για το σεντόνι… Μόνο εσείς θα με καταλάβετε 

Εμένα ειναι η πρωτη μου αλλα δεν εμπιστευομαι τα δημόσια με συστησαν σε ιδιωτικό και εχω μείνει παρα πολυ ικανόποιημενη

πρίν από 6 λεπτά , *Vasoula είπε:

Χαχαχχαχαχα αχ το νοιώθω το άγχος σου...που γκουγκλαρω πριν φάω κάτι... 🤣

Εννοείται πως δεν έγινε και τίποτα για μια φορα και τοσο λιγο!!!

Απαγορεύεται το καροτο??????😲

Προσθέτω σχεδόν σε καθε φαγητό μου..και φακές μα φτιάξω βάζω μέσα και καροτακι.....

Απαγορευεται το καροτο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Alex@ είπε:

Πω πω αγχώθηκα τέρμα!! Μόνο ρύζι κοτόπουλο με βλέπω!

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Έλεγε για τον υψηλό υδράργυρο που έχει κ άλλα βαρέα μέταλλα κ αγχώθηκα!!

Ναι έχει πολλά βαρέα μέταλλα γι'αυτό δεν επιτρέπετε . Αλλά όχι ότι αν φας μια φορά ο οργανισμός θα απορροφήσει τόσο μεγάλες ποσότητες.  Όταν λένε απαγορεύετε εννοούν να μην το εντάξουμε στην εβδομαδιαία διατροφή μας . Δηλαδή απαγορεύετε να τρως μια φορά την εβδομάδα ψάρια με λιπαρό κρέας όπως τονο ξυφια μπακαλιάρο κτλ 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , *Vasoula είπε:

Χαχαχχαχαχα αχ το νοιώθω το άγχος σου...που γκουγκλαρω πριν φάω κάτι... 🤣

Εννοείται πως δεν έγινε και τίποτα για μια φορα και τοσο λιγο!!!

Απαγορεύεται το καροτο??????😲

Προσθέτω σχεδόν σε καθε φαγητό μου..και φακές μα φτιάξω βάζω μέσα και καροτακι.....

Έχει βιταμίνη Α και η διατροφολόγος μου εχει πει δεν θέλουμε μεγάλη ποσότητα βιταμίνης Α στην εγκυμοσύνη. Μην σε πανικοβάλλω όμως γιατί σε μαγειρευτό φαγητό μου το έχει και μένα (σε σούπα κυρίως) Θα την ρωτήσω για σιγουριά όμως.
Επισης όταν ήταν έγκυος η αδερφή μου ο γιατρός της την είχε πει για ωμό καρότο και με ξύδι ότι δεν κάνει να τρως κάθε μέρα. Μια στο τόσο δεν πειράζει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , *Vasoula είπε:

Χαχαχχαχαχα αχ το νοιώθω το άγχος σου...που γκουγκλαρω πριν φάω κάτι... 🤣

Εννοείται πως δεν έγινε και τίποτα για μια φορα και τοσο λιγο!!!

Απαγορεύεται το καροτο??????😲

Προσθέτω σχεδόν σε καθε φαγητό μου..και φακές μα φτιάξω βάζω μέσα και καροτακι.....

Ε μάλλον κ εγω έτσι θα κάνω πλέον!!!

Και εγώ προσθέτω καρότο!! Θα κάνω φασολάδα θα βάλω καρότο, φακές πάλι καρότο, αρακάς πάλι καρότο!! Έτσι απλά σαν σνακ καρότο κ αγγουράκι!!!

πρίν από 34 λεπτά , linaa είπε:

Ναι έχει πολλά βαρέα μέταλλα γι'αυτό δεν επιτρέπετε . Αλλά όχι ότι αν φας μια φορά ο οργανισμός θα απορροφήσει τόσο μεγάλες ποσότητες.  Όταν λένε απαγορεύετε εννοούν να μην το εντάξουμε στην εβδομαδιαία διατροφή μας . Δηλαδή απαγορεύετε να τρως μια φορά την εβδομάδα ψάρια με λιπαρό κρέας όπως τονο ξυφια μπακαλιάρο κτλ 

Α έτσι εντάξει! Δεν το ξεκαθαρίζουν όμως, γράφουν εκεί ένα είναι απαγορευτικό για αυτό κ  αυτο το λόγο, σου λένε τι προκαλεί και σε πανικοβαλουν 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Alex@ είπε:

Ε μάλλον κ εγω έτσι θα κάνω πλέον!!!

Και εγώ προσθέτω καρότο!! Θα κάνω φασολάδα θα βάλω καρότο, φακές πάλι καρότο, αρακάς πάλι καρότο!! Έτσι απλά σαν σνακ καρότο κ αγγουράκι!!!

Α έτσι εντάξει! Δεν το ξεκαθαρίζουν όμως, γράφουν εκεί ένα είναι απαγορευτικό για αυτό κ  αυτο το λόγο, σου λένε τι προκαλεί και σε πανικοβαλουν 

Εντάξει δεν εξηγούν Κ πολλά γιατί οι πιο πολλοί άμα το πεις Κ χαλαρά δεν ακολουθούν τις οδηγίες.  Άμα πεις απαγορεύετε ακούγετε πιο αυστηρό Κ αποφεύγονται οι παρεξηγήσεις μετά 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Alex@ είπε:

Ε μάλλον κ εγω έτσι θα κάνω πλέον!!!

Και εγώ προσθέτω καρότο!! Θα κάνω φασολάδα θα βάλω καρότο, φακές πάλι καρότο, αρακάς πάλι καρότο!! Έτσι απλά σαν σνακ καρότο κ αγγουράκι!!!

Α έτσι εντάξει! Δεν το ξεκαθαρίζουν όμως, γράφουν εκεί ένα είναι απαγορευτικό για αυτό κ  αυτο το λόγο, σου λένε τι προκαλεί και σε πανικοβαλουν 

Ναι καλέ και κιμά να ψήσω θα τριψω ένα καροτο μέσα!!!μου αρέσει ιδιαιτέρως..

Ωμο δε το τρώω τόσο συχνά...μια με δύο φορές την εβδομάδα..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, *Vasoula είπε:

Ναι καλέ και κιμά να ψήσω θα τριψω ένα καροτο μέσα!!!μου αρέσει ιδιαιτέρως..

Ωμο δε το τρώω τόσο συχνά...μια με δύο φορές την εβδομάδα..

Ναι δεν υπάρχει θέμα να το βάζετε στο φαγητό μην σας ταράζω τζάμπα. Τώρα μου εξήγησε ότι όπως και με την φράουλα λέγανε ότι απαγορεύεται στην εγκυμοσύνη διότι προκαλεί συσπάσεις αλλά αυτό δεν έχει αποδεχτεί οπότε το απέσυραν. Άρα δεν υπάρχει θέμα. Άφοβο το καρότο κορίτσια (σε φυσιολογικά πλαίσια  πάντα) συγνώμη για την αναστάτωση 😓

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...