Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

Στο μπικίνι προτιμησε κερι. Στο πόδι μπορείς να κάνεις . Αλλά εντάξει Κ αν το αποφύγεις κ κάνεις μόνο κερί θα είναι τόσο τραγικό ? 

Ότι μπορείς να αποφύγεις αποφυγε το 

τα λυπάμαι τόσος καιρός τόσα χαμένα λεφτά ! πόδι και μασχάλη θέλω , μπικίνι θα κάνω ξυράφι είναι εύκολο σημείο για να το επαναφέρεις με λέιζερ , αλλά το πόδι σε πάει όλο πίσω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 44 λεπτά , Angot είπε:

τα λυπάμαι τόσος καιρός τόσα χαμένα λεφτά ! πόδι και μασχάλη θέλω , μπικίνι θα κάνω ξυράφι είναι εύκολο σημείο για να το επαναφέρεις με λέιζερ , αλλά το πόδι σε πάει όλο πίσω 

Εάν σε αφήνει ο γιατρός να κάνεις λέιζερ, προτίμησέ το και για το μπικίνι, γιατί με το ξυράφι βγαίνουν πολύ γρήγορα και σε λίγο καιρό δε θα την βλέπεις την περιοχή για να ξυριστείς... Παθουσα εδώ...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

κορίτσια να σας ρωτησω ! όσες κάνετε λέιζερ σαν αφήνει ο γιατρός; εμένα μ είπε ότι μπορώ να κάνω και είναι και ο καιρός μου , εχω αρχίσει και γίνομαι σα χιμπατζής !  αλλά δένε ξέρω σε αλλά site διαβάζω απαγορεύεται , σε αλλά επιτρέπεται.. ο γιατρός και το δερματολογικό μ λένε πτι μπορώ να κάνω άνετα 

Εμένα ο γιατρός μου το είχε απαγορεύσει,μου είχε πει με τίποτα να μην κάνω λειζερ.Αλλες γυναίκες κάνουν,τι να σου πω..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot said:

τα λυπάμαι τόσος καιρός τόσα χαμένα λεφτά ! πόδι και μασχάλη θέλω , μπικίνι θα κάνω ξυράφι είναι εύκολο σημείο για να το επαναφέρεις με λέιζερ , αλλά το πόδι σε πάει όλο πίσω 

Εγώ έκανα κερί προσωρινά στην εγκυμοσύνη κ δεν με πήρε πίσω 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

τα λυπάμαι τόσος καιρός τόσα χαμένα λεφτά ! πόδι και μασχάλη θέλω , μπικίνι θα κάνω ξυράφι είναι εύκολο σημείο για να το επαναφέρεις με λέιζερ , αλλά το πόδι σε πάει όλο πίσω 

Με το κερί δεν σε περνει πίσω για κανένα λόγο. Ίσα ίσα . Ξυράφι μην βάλεις στο μπικίνι γιατί μετά θα υποφέρεις . Κερί Κ θα είσαι μια χαρά . 

Δεν είναι τόσο μεγάλο το διάστημα για να χαλάσει η θεραπεία με το λέιζερ . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

άρα απ ότι καταλαβαίνω κορίτσια καμια δεν την άφηναν λέιζερ!  

Όπως Κ να το κάνεις ακτινοβολία είναι που χρησιμοποιήτε σε μεγάλη κλίμακα άντε 15-20 χρόνια . Όπως Κ να το κάνεις το πως επιρεαζει Κ αν επιρεαζει δεν έχουν γίνει Κ τρομερά μακροχρόνιες μελέτες πάρτο Κ έτσι 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angot είπε:

κορίτσια να σας ρωτησω ! όσες κάνετε λέιζερ σαν αφήνει ο γιατρός; εμένα μ είπε ότι μπορώ να κάνω και είναι και ο καιρός μου , εχω αρχίσει και γίνομαι σα χιμπατζής !  αλλά δένε ξέρω σε αλλά site διαβάζω απαγορεύεται , σε αλλά επιτρέπεται.. ο γιατρός και το δερματολογικό μ λένε πτι μπορώ να κάνω άνετα 

Εμένα ο γιατρος μου ειχε πει το εξής " υπαρχουν πολλες ερευνες που λένε ναι στο λέιζερ στην εγκυμοσύνη κ πολλες που λένε οχι, αν επιλεξεις να κάνεις και δεν σε "τρώει" μετα καντο, αν ομως το σκέφτεσαι μετα καλυτερα να μην κάνεις.. Τελικα δεν εκανα 🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

θα κάνω λέιζερ μόνο στα πόδια κορίτσια και θα βάλω μια λευκή πετσέτα στην κοιλιά για παν ενδεχόμενο , θα αφησω τα υπολοιπα σημεία! επισης εχω το άλλο τώρα πονάω χαμηλά δεξιά και αριστερά όταν περπατάω  ! να ναι έντερο, να ναι σύνδεσμοι , να έχει σφηνωθεί το μπεμπέ εκεί , να ναι από το ξύλο που μ δίνεις; ποιος ξερει αραγε; πάντως χθες ειχα πάει για υπερηχο και ήταν όλα καλα ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

θα κάνω λέιζερ μόνο στα πόδια κορίτσια και θα βάλω μια λευκή πετσέτα στην κοιλιά για παν ενδεχόμενο , θα αφησω τα υπολοιπα σημεία! επισης εχω το άλλο τώρα πονάω χαμηλά δεξιά και αριστερά όταν περπατάω  ! να ναι έντερο, να ναι σύνδεσμοι , να έχει σφηνωθεί το μπεμπέ εκεί , να ναι από το ξύλο που μ δίνεις; ποιος ξερει αραγε; πάντως χθες ειχα πάει για υπερηχο και ήταν όλα καλα ! 

ΧΑ ΧΑ με την πετσέτα τώρα την εξουδετερώσες την ακτινοβολία. Μα το θέμα δεν είναι μην σε πετύχει στην κοιλιά το λέιζερ αλλά η ακτινοβολία που δέχετε το δέρμα σου. 

Σύνδεσμοι είναι αν το νιώθεις χαμηλά στο περπάτημα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

ΧΑ ΧΑ με την πετσέτα τώρα την εξουδετερώσες την ακτινοβολία. Μα το θέμα δεν είναι μην σε πετύχει στην κοιλιά το λέιζερ αλλά η ακτινοβολία που δέχετε το δέρμα σου. 

Σύνδεσμοι είναι αν το νιώθεις χαμηλά στο περπάτημα. 

θα το ξανασυζητήσουμε με τον γιατρό πάλι ! κάνω και γκάλοπ με τις γνωστές μου 🤣 ναι χαμηλά πονάει στο περπάτησα και καμια φορά ξάπλα άμα αλλάζω θέσεις κλπ ! εχω πιαστεί κ ολας την εχω βγάλει όλη μέρα στον καναπε ! μόνο για να φάω σηκώθηκα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Angot είπε:

θα το ξανασυζητήσουμε με τον γιατρό πάλι ! κάνω και γκάλοπ με τις γνωστές μου 🤣 ναι χαμηλά πονάει στο περπάτησα και καμια φορά ξάπλα άμα αλλάζω θέσεις κλπ ! εχω πιαστεί κ ολας την εχω βγάλει όλη μέρα στον καναπε ! μόνο για να φάω σηκώθηκα 

Όταν είχα ρωτήσει τον γιατρό,με κοίταξε με αυστηρό ύφος και μου είπε: Τόσο κόπο έκανες για να μείνεις έγκυος,γιατί να το διακινδυνεύσεις?Μην μου το αναφέρεις ξανά,θα μαλώσουμε 

Οπως καταλαβαίνεις δεν έκανα λέιζερ όσο ημουν έγκυος και πήγα λίγους μήνες αφού γέννησα,δεν έγινε και κάτι.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ρωτήσει τον γιατρό μου στη Ρόδο για το λέιζερ και μου χε πει αφού είναι για πόδια κι όχι μπικίνι να κάνω. Ο γιατρός μου εδώ στην Αθήνα μου πε ότι δεν υπάρχουν μελέτες για το λέιζερ οπότε δεν το συστήνει. Ενώ σε ό,τι κι αν τον ρωτούσα έλεγε ναι, σε αυτό μόνο δεν είπε ναι.

Κι έτσι κι εγώ έκανα μια φορά κερί στις αρχές και τώρα είμαι λιγάκι χιμπατζής κι εγώ. Η κοπέλα στην οποία πήγα για το κερί είπε ότι δεν ξέρει να επηρεάζει το λειζερ την εγκυμοσύνη και της έκανε εντύπωση που της το είπα αλλά οκ αισθητικός ήταν..

Link to comment
Share on other sites

On 19/1/2024 at 9:10 ΜΜ, Μαρία1430 είπε:

Δεν έχω κάνει ποτέ προετοιμασία με averkap. Πάντως για να δώσει το οκ ο δικός μου ήθελε τουλάχιστον 8 και μετά από 5 μέρες την κάναμε. 

Καλησπέρα κορίτσια. Ξέρετε πότε προτείνεται εμβρυομεταφορα σε φυσικο κυκλο ? Και αν υπάρχει κάποιο πλεονέκτημα η μειονέκτημα σε σχέση με.τον τεχνητό?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, maraki1992 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ξέρετε πότε προτείνεται εμβρυομεταφορα σε φυσικο κυκλο ? Και αν υπάρχει κάποιο πλεονέκτημα η μειονέκτημα σε σχέση με.τον τεχνητό?

Καλημέρα! Προτείνεται καταρχάς όταν η γυναίκα είναι σε καλή ορμονολογικη κατάσταση και εχει μηνιαία ωορηξια και φυσικά όταν ο γιατρός έχει τη διάθεση στενής παρακολούθησης για τη διαπίστωση της ημέρας της ωορηξιας. Τα πλεονεκτηματα είναι ότι 1) Αν δεν εχεις κανει εξέταση για παραθυρο εμφυτευσης δε θα το χάσεις αφού η μεταφορά θα γίνει στο φυσικό σου κύκλο οποτε και η μήτρα θα είναι δεκτική οπως θα ήταν και για γονιμοποιημενο ωάριο με φυσιολογικη σύλληψη και για αυτό το λόγο στην περίπτωση μου δεν πήρα καθόλου φάρμακα πριν την εμβρυομεταφορα, ούτε προεστερονη ούτε cyclacur, οπότε μην παραξενευτεις  αν ακολουθήσει το ίδιο ο γιατρός σου, υπάρχουν βεβαια και γιατροί που δίνουν χάπια και σε φυσικό κύκλο και 2) εφόσον έχεις κάνει ωορηξια έχεις ωχρό σωμάτιο (το ωοθυλακιο από το οποίο έγινε η ωορηξια) εκκρινει την απαραίτητη προγεστερονη για την υποστηριξη εγκυμοσύνης (αν και θα σου δώσει και λίγη έξτρα ο γιατρός σου για υποβοηθηση) και γενικά έρχεται πιο ομαλά στον οργανισμό η υποδοχή του εμβρυου καθώς μπορεί μεν να δημιουργήθηκε στο εργαστήριο αλλά από τη στιγμή που τοποθετειται στη μήτρα ο οργανισμός είναι έτοιμος να ακολουθήσει την ίδια διαδικασία με τη φυσική σύλληψη.

Το μονο μειονέκτημα είναι να μην κάνεις για κάποιο λόγο ωορηξια στον κύκλο που ξεκίνησες να παρακολουθείς οπότε να πρέπει να πας στον επόμενο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...