Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Lila86 είπε:

      Lh,fsh,E2 και προγεστερόνη. Απλώς ξέρω ότι προγεστερόνη και ε2 σε μένα προσωπικά θα τις κάνει οπωσδήποτε γιατί είχαν ανέβει στην ωοληψια. Για τις υπόλοιπες δεν μιλήσαμε γιατί ήταν στα επίπεδα που θελανε

      Αυτή την fsh την έχω ακούσει και από κορίτσια που την έκαναν. Εγώ μόνο μια φορά την έχω κάνει και ήταν πριν 1,5χρονο περίπου. Ήταν βέβαια σε καλή τιμή τότε αλλά μήπως θα έπρεπε να την ξανά επαναλάβω; 
       

      χοριακη μου είπε να κάνω σε 15 μέρες. Κανονικά δηλαδή πρέπει να πάω στις 16/10 αλλά σκέφτομαι να κάνω την παρασκευή. Θα είμαι στις 10μερες. Να πάρω μια πρώτη εικόνα τουλάχιστον γιατί με έχει φάει η αγωνία. 

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , Angel83 είπε:

Κάποια ένδειξη δεν είχαμε μέχρι τώρα από όλες τις εξετάσεις ηταν πολυ καλές. Θα κάνω ούτως ή άλλως μια καλλιέργεια πάλι να δω τουλάχιστον αν είναι οκ οι γαλακτοβακιλλοι που στην τελευταια έγραφε λίγοι.... Ενώ στις προηγούμενες αρκετοί... Θα το συζητήσω κ με το γιατρό κ ότι μου πει.. Σε ευχαριστώ! Η αλήθεια είναι ότι τώρα που έχουμε ελεγμένη βλαστοκυστη το άγχος είναι μεγαλύτερο μήπως κατι που μπορούσαμε να έχουμε προβλέψει ξεφύγει... 

Δικαιολογημενο το άγχος σου είναι η αλήθεια...θέλεις το καλύτερο δυνατό εδώ που έφτασες...συζητησε το και με το γιατρό σου να δεις τη γνώμη του...και προχώρα όπως νοιώθεις εσύ πιο σίγουρη!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ ξέρετε τι δεν καταλαβαίνω..Γιατί πρέπει να υπάρχει ένδειξη για να κάνεις αυτή την εξέταση όμως; Για μικροβιομα η γαλακτοβακιλλους λέω.

Εννοώ γιατί να μπεις στη διαδικασία μιας αποτυχημένης εν τέλη έμβρυομεταφοράς ενώ θα μπορούσαν να το πουν οι γιατροί από την αρχή ότι πρέπει να ελεγχθεί και αυτό πριν γίνει η μεταφορά αφού είναι ένας παράγοντας αποτυχίας 

Απλώς αναρωτιέμαι γιατί κι εγώ σιγά σιγά ετοιμάζομαι για μεταφορά και σκέφτομαι διάφορα..

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε κορίτσια έχω άλλη απορία. Όσες κάνατε εμβρυομεταφορα την ημέρα της εμβρυομεταφορας ή λίγο πριν ξανά κάνατε εξετάσεις ορμονικές να δείτε σε τι επίπεδα είναι; Τι εννοώ. Εγώ πχ πήγα στις 25/9 με τις ορμονικές κανονικά και αποφάσισε ο γιατρός ότι είμαστε έτοιμοι  για την εμβρυομεταφορά στις 1/10. Δεν ξανά έκανα από τότε άλλη ορμονική εξέταση. Αλλά πως ξέρουμε ότι σε αυτό το διάστημα θα είναι εντάξει οι ορμονικές και το παράθυρο που λένε (που πρέπει να το πετύχεις στην κατάλληλη στιγμή ανοιχτό ) είναι στο σημείο που το θέλουμε για να προχωρήσουμε στην εμβρυομεταφορά; 

πρίν από 1 λεπτό , Lila86 είπε:

Εγώ ξέρετε τι δεν καταλαβαίνω..Γιατί πρέπει να υπάρχει ένδειξη για να κάνεις αυτή την εξέταση όμως; Για μικροβιομα η γαλακτοβακιλλους λέω.

Εννοώ γιατί να μπεις στη διαδικασία μιας αποτυχημένης εν τέλη έμβρυομεταφοράς ενώ θα μπορούσαν να το πουν οι γιατροί από την αρχή ότι πρέπει να ελεγχθεί και αυτό πριν γίνει η μεταφορά αφού είναι ένας παράγοντας αποτυχίας 

Αυτή την απορία την είχα και εγώ μετά αφού αποτύχαμε. Γιατί δεν το κάναμε εξαρχής πριν ξεκινήσουμε την διαδικασία. Ίσως έτσι να είναι το πρωτόκολλο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Katker είπε:

Εγώ ρε κορίτσια έχω άλλη απορία. Όσες κάνατε εμβρυομεταφορα την ημέρα της εμβρυομεταφορας ή λίγο πριν ξανά κάνατε εξετάσεις ορμονικές να δείτε σε τι επίπεδα είναι; Τι εννοώ. Εγώ πχ πήγα στις 25/9 με τις ορμονικές κανονικά και αποφάσισε ο γιατρός ότι είμαστε έτοιμοι  για την εμβρυομεταφορά στις 1/10. Δεν ξανά έκανα από τότε άλλη ορμονική εξέταση. Αλλά πως ξέρουμε ότι σε αυτό το διάστημα θα είναι εντάξει οι ορμονικές και το παράθυρο που λένε (που πρέπει να το πετύχεις στην κατάλληλη στιγμή ανοιχτό ) είναι στο σημείο που το θέλουμε για να προχωρήσουμε στην εμβρυομεταφορά; 

Αυτή την απορία την είχα και εγώ μετά αφού αποτύχαμε. Γιατί δεν το κάναμε εξαρχής πριν ξεκινήσουμε την διαδικασία. Ίσως έτσι να είναι το πρωτόκολλο. 

Και εμένα δεν μου ξανά έκανε εξετάσεις και είχα και εγώ το άγχος αλλά αυτή ήταν η τακτική του γιατρού...οπότε θεωρητικά πάνε όλα καλά...

Οσο γιατί δεν το προτείνουν δε ξέρω και εγώ...αλλά είναι τοσες πολλές οι εξετάσεις που μπορείς να κάνεις που ίσως να είναι περιττό να τα κάνεις όλα αυτά αν δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας...Βέβαια θα μου πεις γιατί θα πρέπει να αποτύχω για να τα μάθω με τον άσχημο τρόπο??δε ξέρω πραγματικά...έχω πει και εγώ μακάρι κάποια πράγματα να τα ηξερα νωρίτερα...αλλά και μακάρι  να μην τα μάθαινα και ποτέ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Katker είπε:

Εγώ ρε κορίτσια έχω άλλη απορία. Όσες κάνατε εμβρυομεταφορα την ημέρα της εμβρυομεταφορας ή λίγο πριν ξανά κάνατε εξετάσεις ορμονικές να δείτε σε τι επίπεδα είναι; Τι εννοώ. Εγώ πχ πήγα στις 25/9 με τις ορμονικές κανονικά και αποφάσισε ο γιατρός ότι είμαστε έτοιμοι  για την εμβρυομεταφορά στις 1/10. Δεν ξανά έκανα από τότε άλλη ορμονική εξέταση. Αλλά πως ξέρουμε ότι σε αυτό το διάστημα θα είναι εντάξει οι ορμονικές και το παράθυρο που λένε (που πρέπει να το πετύχεις στην κατάλληλη στιγμή ανοιχτό ) είναι στο σημείο που το θέλουμε για να προχωρήσουμε στην εμβρυομεταφορά; 

Αυτή την απορία την είχα και εγώ μετά αφού αποτύχαμε. Γιατί δεν το κάναμε εξαρχής πριν ξεκινήσουμε την διαδικασία. Ίσως έτσι να είναι το πρωτόκολλο. 

Δλδ πρέπει να αποτύχεις πρώτα για να κάνεις την εξέταση; Τι σόι πρωτόκολλο είναι αυτό; Δεν το λέω σε σένα προσωπικα, δικές μου απορίες εκφράζω γιατί πρωτόκολλα από δω πρωτόκολλα από κει αυτό που λέμε τώρα είναι μια εξέταση που μπορεί να γίνει όπως και οι άλλες εξετάσεις πριν. Αλλά να μου πεις κακά τα ψέματα είναι και το οικονομικό στη μέση.. δύο με τρεις μεταφορές είναι λεφτά..

Τώρα για τις ορμόνες πριν τη μεταφορά δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί περιμένω κι εγώ να ξεκινήσω αλλά ξέρω από πριν από τη μαία μου ότι σε κάθε υπέρηχο κάνουμε και ορμονικές μέχρι τη μεταφορά

πρίν από 2 λεπτά , *Vasoula είπε:

Και εμένα δεν μου ξανά έκανε εξετάσεις και είχα και εγώ το άγχος αλλά αυτή ήταν η τακτική του γιατρού...οπότε θεωρητικά πάνε όλα καλά...

Οσο γιατί δεν το προτείνουν δε ξέρω και εγώ...αλλά είναι τοσες πολλές οι εξετάσεις που μπορείς να κάνεις που ίσως να είναι περιττό να τα κάνεις όλα αυτά αν δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας...Βέβαια θα μου πεις γιατί θα πρέπει να αποτύχω για να τα μάθω με τον άσχημο τρόπο??δε ξέρω πραγματικά...έχω πει και εγώ μακάρι κάποια πράγματα να τα ηξερα νωρίτερα...αλλά και μακάρι  να μην τα μάθαινα και ποτέ...

Ναι θα συμφωνήσω μαζί σου μακάρι να ξέραμε και να μη ξέραμε ταυτόχρονα. Απλώς κάποιες βασικές εξετάσεις καλλιέργειας πχ ακόμη κι αν δεν γράφονται θα έπρεπε να αναφέρονται τουλάχιστον, όχι να αποτύχεις και μετά να σου πουν ααα να κάνουμε και αυτή τη καλλιέργεια!!! Την ταλαιπωρία όλη εμείς την τραβάμε και κάπου τσαντιζεσαι στεναχωριέσαι όλα μαζί..καταλαβαίνετε τι εννοώ.. εγώ προς το παρόν είμαι πολύ ικανοποιημένη από τον γιατρό μου και τις διαδικασίες των εξετάσεων κλπ αλλά διαβάζω κι από σας για γιατρούς που δεν κάνουν βασικά πράγματα όπως ορμόνες και είναι να τρελαίνεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , *Vasoula είπε:

Και εμένα δεν μου ξανά έκανε εξετάσεις και είχα και εγώ το άγχος αλλά αυτή ήταν η τακτική του γιατρού...οπότε θεωρητικά πάνε όλα καλά...

Οσο γιατί δεν το προτείνουν δε ξέρω και εγώ...αλλά είναι τοσες πολλές οι εξετάσεις που μπορείς να κάνεις που ίσως να είναι περιττό να τα κάνεις όλα αυτά αν δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας...Βέβαια θα μου πεις γιατί θα πρέπει να αποτύχω για να τα μάθω με τον άσχημο τρόπο??δε ξέρω πραγματικά...έχω πει και εγώ μακάρι κάποια πράγματα να τα ηξερα νωρίτερα...αλλά και μακάρι  να μην τα μάθαινα και ποτέ...

Εντάξει είναι και το άγχος που τραβάμε και τα σκεφτόμαστε όλα. Η αλήθεια είναι πρέπει να δείξουμε και λίγη εμπιστοσύνη στους γιατρούς αλλιώς θα "τρελαθούμε" τελείως. 

Ουτε μετά την εμβρυομεταφορά έκανες κάποια εξέταση έτσι; Ορμονική. 
 

θεωρώ ότι το μικροβιωμα που το έχουν ως μια πιθανότητα αποτυχίας θα έπρεπε να το ελέγχουμε από πριν πάντως. 

πρίν από 6 λεπτά , Lila86 είπε:

Δλδ πρέπει να αποτύχεις πρώτα για να κάνεις την εξέταση; Τι σόι πρωτόκολλο είναι αυτό; Δεν το λέω σε σένα προσωπικα, δικές μου απορίες εκφράζω γιατί πρωτόκολλα από δω πρωτόκολλα από κει αυτό που λέμε τώρα είναι μια εξέταση που μπορεί να γίνει όπως και οι άλλες εξετάσεις πριν. Αλλά να μου πεις κακά τα ψέματα είναι και το οικονομικό στη μέση.. δύο με τρεις μεταφορές είναι λεφτά..

Τώρα για τις ορμόνες πριν τη μεταφορά δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί περιμένω κι εγώ να ξεκινήσω αλλά ξέρω από πριν από τη μαία μου ότι σε κάθε υπέρηχο κάνουμε και ορμονικές μέχρι τη μεταφορά

Ναι και εγώ μαζί σου είμαι σε αυτό με το μικροβιωμα. 
 

κάνατε ορμονικές μέχρι ποια μέρα; Και εμείς κάναμε αλλά μέχρι την μέρα που αποφάσισε ο γιατρός την ημερομηνία της μεταφοράς. Μετά δεν ξανά κάναμε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Katker είπε:

Εντάξει είναι και το άγχος που τραβάμε και τα σκεφτόμαστε όλα. Η αλήθεια είναι πρέπει να δείξουμε και λίγη εμπιστοσύνη στους γιατρούς αλλιώς θα "τρελαθούμε" τελείως. 

Ουτε μετά την εμβρυομεταφορά έκανες κάποια εξέταση έτσι; Ορμονική. 
 

θεωρώ ότι το μικροβιωμα που το έχουν ως μια πιθανότητα αποτυχίας θα έπρεπε να το ελέγχουμε από πριν πάντως. 

Ναι και εγώ μαζί σου είμαι σε αυτό με το μικροβιωμα. 
 

κάνατε ορμονικές μέχρι ποια μέρα; Και εμείς κάναμε αλλά μέχρι την μέρα που αποφάσισε ο γιατρός την ημερομηνία της μεταφοράς. Μετά δεν ξανά κάναμε 

Δεν έχω κάνει μεταφορά ακόμη περιμένω να αδιαθετησω τη Δευτέρα και ξεκινάμε ελπίζω. Απλώς γνωρίζω τη διαδικασία που θα γίνει σε εμένα από τη μαία μου γιατί μου έχει πει πως σε κάθε υπέρηχο θα κάνουμε και ορμονολογικες όπως κάναμε και πριν την ωοληψια. Απλά θα ναι λιγότεροι υπέρηχοι από της ωοληψιας αυτό μου έχει πει.

Just now, Lila86 είπε:

Δεν έχω κάνει μεταφορά ακόμη περιμένω να αδιαθετησω τη Δευτέρα και ξεκινάμε ελπίζω. Απλώς γνωρίζω τη διαδικασία που θα γίνει σε εμένα από τη μαία μου γιατί μου έχει πει πως σε κάθε υπέρηχο θα κάνουμε και ορμονολογικες όπως κάναμε και πριν την ωοληψια. Απλά θα ναι λιγότεροι υπέρηχοι από της ωοληψιας αυτό μου έχει πει.

Εννοειτε πρέπει να δείχνουμε εμπιστοσύνη αφού εμείς τους έχουμε επιλέξει όμως όταν αρχίσεις να μαθαίνεις δύο πράγματα λες γιατί δεν τα κάναμε από την αρχή να γλίτωναμε άλλα; Απορίες που γεννιούνται καθόλη τη διαδικασία απλά..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Lila86 είπε:

Δεν έχω κάνει μεταφορά ακόμη περιμένω να αδιαθετησω τη Δευτέρα και ξεκινάμε ελπίζω. Απλώς γνωρίζω τη διαδικασία που θα γίνει σε εμένα από τη μαία μου γιατί μου έχει πει πως σε κάθε υπέρηχο θα κάνουμε και ορμονολογικες όπως κάναμε και πριν την ωοληψια. Απλά θα ναι λιγότεροι υπέρηχοι από της ωοληψιας αυτό μου έχει πει.

Με το καλό λοιπόν να ξεκινήσεις και εσύ. Ναι και εμείς έτσι κάναμε σε κάθε υπέρηχο και ορμονικές. Και τώρα που το σκέφτομαι. Ξέρεις ποιες ορμονικές θα εξετάζετε κάθε φορά; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angel83 είπε:

Κορίτσια προβληματίστηκα με όσα διαβάζω για το μικρωβιωμα της μήτρας και την ngs. Δεν την έχω κάνει την εξέταση κ περιμένω την άλλη βδομάδα να ξεκινήσουμε για εμβρυομεταφορά, με ελεγμένη βλαστοκυστη. Για τις κοπέλες που την έκαναν είχατε κάποιες ενδείξεις από άλλες εξετάσεις που σας οδήγησαν να την κάνετε? Εγώ στις 2 τελευταίες καλλιέργειες που έκανα είχα χαμηλούς γαλακτοβακιλλους κ παίρνω εδώ κ κανένα τρίμηνο. Δεν μου την έχει αναφέρει σαν εξέταση ο γιατρός μου, αν κ νομίζω έχω κάνει ότι άλλη εξέταση υπάρχει, από αυτά που διαβάζω κ εδώ... Δεν ξέρω αν παίζει κ κανένα ρόλο αλλά τα τελευταία χρόνια είναι αρκετες οι φορές που οι καλλιέργειες κολπικων υγρών που κάνω δείχνουν κ από κάτι.. 

Εμένα προσωπικα ο γιατρός μου μου ειπε οτι το θεωρει περιττο να την κανω και απλως σχολιασε οτι ειναι της μοδας να γινεται τελευταια.. το ιδιο μου ειπε και ενα γενετιστης.. οτι ειναι εξεταση τελευταια της μοδας..λαθος ή σωστο προχωραω και εγω οπως μου λενε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Katker είπε:

Εντάξει είναι και το άγχος που τραβάμε και τα σκεφτόμαστε όλα. Η αλήθεια είναι πρέπει να δείξουμε και λίγη εμπιστοσύνη στους γιατρούς αλλιώς θα "τρελαθούμε" τελείως. 

Ουτε μετά την εμβρυομεταφορά έκανες κάποια εξέταση έτσι; Ορμονική. 
 

θεωρώ ότι το μικροβιωμα που το έχουν ως μια πιθανότητα αποτυχίας θα έπρεπε να το ελέγχουμε από πριν πάντως. 

Ναι και εγώ μαζί σου είμαι σε αυτό με το μικροβιωμα. 
 

κάνατε ορμονικές μέχρι ποια μέρα; Και εμείς κάναμε αλλά μέχρι την μέρα που αποφάσισε ο γιατρός την ημερομηνία της μεταφοράς. Μετά δεν ξανά κάναμε 

Όχι ο τωρινός γιατρός δεν μ έκανε ούτε μετά...ενώ ο προηγούμενος π είχα μ έκανε ορμονικές μια βδομάδα ακριβώς μετά τη μεταφορά..εκεί π είμαι τώρα μ είχε πει...παίρνεις αυτά π πρέπει και σε καλύπτουν δε βρίσκω λόγο να κάνεις ξανά εξετάσεις...και προχωρήσαμε έτσι.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Katker είπε:

Με το καλό λοιπόν να ξεκινήσεις και εσύ. Ναι και εμείς έτσι κάναμε σε κάθε υπέρηχο και ορμονικές. Και τώρα που το σκέφτομαι. Ξέρεις ποιες ορμονικές θα εξετάζετε κάθε φορά; 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Να είσαι καλά και εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο! Σίγουρα προγεστερόνη και οιστραδιόλη τη 2η ή 3η μέρα περιοδου για να δούμε αν θα ξεκινήσουμε. Μετά δεν γνωρίζω ακριβώς αλλά νομίζω πως αυτές οι δύο εξετάζονται συνεχώς μέχρι την μεταφορά.

Εσύ πότε θα κάνεις χοριακη; Με συγχωρείς αν το έχεις πει και δεν το θυμαμαι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , *Vasoula είπε:

Όχι ο τωρινός γιατρός δεν μ έκανε ούτε μετά...ενώ ο προηγούμενος π είχα μ έκανε ορμονικές μια βδομάδα ακριβώς μετά τη μεταφορά..εκεί π είμαι τώρα μ είχε πει...παίρνεις αυτά π πρέπει και σε καλύπτουν δε βρίσκω λόγο να κάνεις ξανά εξετάσεις...και προχωρήσαμε έτσι.. 

ναι και μένα τα ίδια με είπε. Μου είπε μόνο όταν κανω την χοριακη ξανά μιλάμε. Να βλέπεις ο κάθε γιατρός είναι διαφορετικός και ακούμε πολλές περιπτώσεις και δεν αγχωνόμαστε και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε 🤯

πρίν από 7 λεπτά , Lila86 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Να είσαι καλά και εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο! Σίγουρα προγεστερόνη και οιστραδιόλη τη 2η ή 3η μέρα περιοδου για να δούμε αν θα ξεκινήσουμε. Μετά δεν γνωρίζω ακριβώς αλλά νομίζω πως αυτές οι δύο εξετάζονται συνεχώς μέχρι την μεταφορά.

Σε ευχαριστώ και εγω, μακάρι να πάνε όλα καλά.
Α μόνο αυτές τις δύο; Εμένα μου ζητούσε και την Lh κάθε φορά μαζί με αυτές γιατί αυτή είπε ότι την θέλουμε σε χαμηλά επίπεδα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katker είπε:

Εγώ ρε κορίτσια έχω άλλη απορία. Όσες κάνατε εμβρυομεταφορα την ημέρα της εμβρυομεταφορας ή λίγο πριν ξανά κάνατε εξετάσεις ορμονικές να δείτε σε τι επίπεδα είναι; Τι εννοώ. Εγώ πχ πήγα στις 25/9 με τις ορμονικές κανονικά και αποφάσισε ο γιατρός ότι είμαστε έτοιμοι  για την εμβρυομεταφορά στις 1/10. Δεν ξανά έκανα από τότε άλλη ορμονική εξέταση. Αλλά πως ξέρουμε ότι σε αυτό το διάστημα θα είναι εντάξει οι ορμονικές και το παράθυρο που λένε (που πρέπει να το πετύχεις στην κατάλληλη στιγμή ανοιχτό ) είναι στο σημείο που το θέλουμε για να προχωρήσουμε στην εμβρυομεταφορά; 

Αυτή την απορία την είχα και εγώ μετά αφού αποτύχαμε. Γιατί δεν το κάναμε εξαρχής πριν ξεκινήσουμε την διαδικασία. Ίσως έτσι να είναι το πρωτόκολλο. 

5 μέρες πριν φαίνεται το παράθυρο, εκείνη την μέρα θα φανεί αν είμαι όλα εντάξει..  και γω το είχα απορία.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , helena212 είπε:

5 μέρες πριν φαίνεται το παράθυρο, εκείνη την μέρα θα φανεί αν είμαι όλα εντάξει..  και γω το είχα απορία.

Τον είχα ρωτήσει τον γιατρό πως ξέρουμε ότι το παράθυρο που λέμε θα είναι εντάξει μέχρι τις 1/10 που θα κάνουμε την μεταφορά. Και μου είπε ότι με τα φάρμακα που θα ξεκινήσουμε τώρα για αυτές τις μέρες μέχρι εκείνη την μέρα της μεταφορασ το ρυθμίζουμε εμείς. Αλλά και πάλι πως ξέρουμε χωρίς καμία αλλη εξεταση  ορμονική ότι είναι στα επίπεδα που θέλουμε;;!! Αυτό δεν θα το καταλάβω ποτέ.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Katker είπε:

ναι και μένα τα ίδια με είπε. Μου είπε μόνο όταν κανω την χοριακη ξανά μιλάμε. Να βλέπεις ο κάθε γιατρός είναι διαφορετικός και ακούμε πολλές περιπτώσεις και δεν αγχωνόμαστε και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε 🤯

Σε ευχαριστώ και εγω, μακάρι να πάνε όλα καλά.
Α μόνο αυτές τις δύο; Εμένα μου ζητούσε και την Lh κάθε φορά μαζί με αυτές γιατί αυτή είπε ότι την θέλουμε σε χαμηλά επίπεδα. 

Lh,fsh,E2 και προγεστερόνη. Απλώς ξέρω ότι προγεστερόνη και ε2 σε μένα προσωπικά θα τις κάνει οπωσδήποτε γιατί είχαν ανέβει στην ωοληψια. Για τις υπόλοιπες δεν μιλήσαμε γιατί ήταν στα επίπεδα που θελανε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...