Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Να μην αγχωνεσαι δε κερδιζεις κατι.Ο καθε γιατρος λειτουργει διαφορετικα προφανως.Εγω ας πουμε να σου δωσω παραδειγμα .εκανα 12η μερα ετ την 1η χοριακη(780) 15η την 2η χοριακη (1850) και 18η την 3η και τελευταια χοριακη (6080) Πηγα για τον 1ο υπερηχο 23η μερα ετ (5+4 εβδομαδων) ειδαμε μονο κατι μαυρο και μετα για 2ο υπερηχο 29η μερα ετ που ημουν 6+3 εβδομαδων και ειδαμε κανονικο σακο κ ακουσαμε καρδιες.Μετα με εβλεπε καθε δευτερα στανταρ δηλ 7+3 εβδομαδων ,8+3 κοκ !

 

Εμενα το ενα κλωτσάγε πολυ δε σταματαγε και βγηκε τσιτα το παιδι ολο κουνιεται.το αλλο ειναι τοσο ησυχο αφου απο τη κοιλια δε το καταλαβαινα ποτε και παντα οταν ημουν εγκυος φοβομουνα που δε το ενοιωθα..δε ξερω αν παιζει ρολο ή αν ειναι τυχαιο , απλα στο αναφερω. 

Αχού και εγώ το ίδιο! Ακριβως!!! Το ένα κλωτσάει δυνατά λες και κανει κωλοτουμπες καποιες φορες!!! και το άλλο δεν το νιώθω τόσο συχνά, και όταν το νιώθω είναι σαν χάδι οι κινήσεις του 🤣🤣🤣

ποσο εβδομαδων γεννησες εσυ? Και ποσο ζυγιζαν τα μωρακια σου? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Να μην αγχωνεσαι δε κερδιζεις κατι.Ο καθε γιατρος λειτουργει διαφορετικα προφανως.Εγω ας πουμε να σου δωσω παραδειγμα .εκανα 12η μερα ετ την 1η χοριακη(780) 15η την 2η χοριακη (1850) και 18η την 3η και τελευταια χοριακη (6080) Πηγα για τον 1ο υπερηχο 23η μερα ετ (5+4 εβδομαδων) ειδαμε μονο κατι μαυρο και μετα για 2ο υπερηχο 29η μερα ετ που ημουν 6+3 εβδομαδων και ειδαμε κανονικο σακο κ ακουσαμε καρδιες.Μετα με εβλεπε καθε δευτερα στανταρ δηλ 7+3 εβδομαδων ,8+3 κοκ !

 

Εμενα το ενα κλωτσάγε πολυ δε σταματαγε και βγηκε τσιτα το παιδι ολο κουνιεται.το αλλο ειναι τοσο ησυχο αφου απο τη κοιλια δε το καταλαβαινα ποτε και παντα οταν ημουν εγκυος φοβομουνα που δε το ενοιωθα..δε ξερω αν παιζει ρολο ή αν ειναι τυχαιο , απλα στο αναφερω. 

 

2 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Αχού και εγώ το ίδιο! Ακριβως!!! Το ένα κλωτσάει δυνατά λες και κανει κωλοτουμπες καποιες φορες!!! και το άλλο δεν το νιώθω τόσο συχνά, και όταν το νιώθω είναι σαν χάδι οι κινήσεις του 🤣🤣🤣

ποσο εβδομαδων γεννησες εσυ? Και ποσο ζυγιζαν τα μωρακια σου? 

Λέτε να είναι των διδυμων?! Κι εμένα ακριβώς έτσι το ένα ζεν τελείως... Συνήθως αν ξαπλώσω και πάλι ανεπαισθητες κινήσεις (βέβαια είναι πολύ χαμηλά μέσα στη λεκάνη και ίσως γι αυτο) ή άλλη πάλι όλη μέρα παρτυ... πονάω με τα τεντωματα και τα χτυπηματα! Τώρα διανύω τη 32η εβδομάδα και ελπίζω να κάτσουν ακόμα αρκετά μέσα αν και έχουν αρχίσει τα πονακια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να κάνω μια ερώτηση,ποια μέρα ξεκινήσατε τις βελόνες για εξωσωματική?

Ανάλογα το πρωτόκολλο που έχεις. Συνήθως 2η-3η μέρα περιόδου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Σποράκι είπε:

Ανάλογα το πρωτόκολλο που έχεις. Συνήθως 2η-3η μέρα περιόδου 

Σε ευχαριστώ πολύ για άμεση απάντηση,είχα κάνει στο παρελθόν ξανά εξωσωματική αλλά δεν θυμόμουν την μέρα,αύριο θα μιλήσω με τον γιατρό μου,έχω αγοράσει τα φάρμακα και περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινήσω με το καλό!

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , ελπιδακι είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για άμεση απάντηση,είχα κάνει στο παρελθόν ξανά εξωσωματική αλλά δεν θυμόμουν την μέρα,αύριο θα μιλήσω με τον γιατρό μου,έχω αγοράσει τα φάρμακα και περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινήσω με το καλό!

Άντε με το καλό, όλα να πάνε τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Σποράκι είπε:

Άντε με το καλό, όλα να πάνε τέλεια!

Σε ευχαριστώ πολύ! είσαι κι εσύ στην φάση της εξωσωματικής?σου εύχομαι τα καλύτερα!και ένα άλλο που με ανησυχει είναι πως και τι θα γίνει με την δουλειά μου, υπάρχει άδεια ειδικά για εξωσωματική?εν τω μεταξύ δεν θα περάσω επιτροπές και τα λοιπά,μήπως αυτό θα επηρεάσει στο θέμα άδειων απτην δουλειά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας 

Γράφω γιατί θέλω τα φώτα σας και την στήριξη σας. Έχω ένα παιδάκι και προσπαθούμε για 2ο. Είμαι στην τρίτη εμβρυομεταφορά, την έκανα 26/1. Ήμουν πιο αισιόδοξη αυτή τη φορά διότι έχω δέκατα συνέχεια...( Δεν ξέρω αν κι αυτό είναι πάρεργο της προγεστερόνης). Τέλος πάντων σήμερα είχα έναν μεγάλο τσακωμό με τον άντρα μου και από τοτε πονάω και στην κοιλιά χαμηλά και στη μέση. Πήρα δύο προγεστερόνες αντί για μία και μετά πήρα τηλέφωνο στο κέντρο και με κραξανε που πήρα από μόνη μου φάρμακα. Δεν είναι ότι δεν πονούσα τις άλλες μέρες, είναι ότι αυτή τη φορά λόγω του τσακωμού έχω πανικοβληθεί. Λέτε να είναι σημάδι ότι τα χάνω; (Τα έμβρυα εννοώ). Να κάνω χοριακή τη Δευτέρα αντί για την Τετάρτη που μου είπαν; Να βάλω τον σύζυγο να βρει εφημερεύον για να πάρει τεστ εγκυμοσύνης; Αχ θα τρελαθώ, κλαίω συνέχεια....

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Αχού και εγώ το ίδιο! Ακριβως!!! Το ένα κλωτσάει δυνατά λες και κανει κωλοτουμπες καποιες φορες!!! και το άλλο δεν το νιώθω τόσο συχνά, και όταν το νιώθω είναι σαν χάδι οι κινήσεις του 🤣🤣🤣

ποσο εβδομαδων γεννησες εσυ? Και ποσο ζυγιζαν τα μωρακια σου? 

Ναι αυτο χαχα. γεννησα 36+7 2740 κοριτσι κ 2540 αγορι .

10 ώρες πρίν, Sisheido είπε:

 

Λέτε να είναι των διδυμων?! Κι εμένα ακριβώς έτσι το ένα ζεν τελείως... Συνήθως αν ξαπλώσω και πάλι ανεπαισθητες κινήσεις (βέβαια είναι πολύ χαμηλά μέσα στη λεκάνη και ίσως γι αυτο) ή άλλη πάλι όλη μέρα παρτυ... πονάω με τα τεντωματα και τα χτυπηματα! Τώρα διανύω τη 32η εβδομάδα και ελπίζω να κάτσουν ακόμα αρκετά μέσα αν και έχουν αρχίσει τα πονακια...

Χαχα μπορει.. παρτυ οπως το λες χαμος.με το καλο κοπελα μου .να πανε ολα καλα.πονακια ειχα μεχρι που δεν μπορουσα να κουνηθώ κ να κοιμηθω ειδικα τις τελευταιες μερες τετοια ακράτεια απιστευτο.

πρίν από 5 λεπτά , Titti είπε:

Καλησπέρα σας 

Γράφω γιατί θέλω τα φώτα σας και την στήριξη σας. Έχω ένα παιδάκι και προσπαθούμε για 2ο. Είμαι στην τρίτη εμβρυομεταφορά, την έκανα 26/1. Ήμουν πιο αισιόδοξη αυτή τη φορά διότι έχω δέκατα συνέχεια...( Δεν ξέρω αν κι αυτό είναι πάρεργο της προγεστερόνης). Τέλος πάντων σήμερα είχα έναν μεγάλο τσακωμό με τον άντρα μου και από τοτε πονάω και στην κοιλιά χαμηλά και στη μέση. Πήρα δύο προγεστερόνες αντί για μία και μετά πήρα τηλέφωνο στο κέντρο και με κραξανε που πήρα από μόνη μου φάρμακα. Δεν είναι ότι δεν πονούσα τις άλλες μέρες, είναι ότι αυτή τη φορά λόγω του τσακωμού έχω πανικοβληθεί. Λέτε να είναι σημάδι ότι τα χάνω; (Τα έμβρυα εννοώ). Να κάνω χοριακή τη Δευτέρα αντί για την Τετάρτη που μου είπαν; Να βάλω τον σύζυγο να βρει εφημερεύον για να πάρει τεστ εγκυμοσύνης; Αχ θα τρελαθώ, κλαίω συνέχεια....

Καλέ μη κλαις κ σκας ! ωΚαταρχας απο τσακωμο δε χανονται τα μωρα αν γαμτζωθηκε δε παει πουθενα δε μπα να χτυπιεσαι.επισης δεν θα παθεις κ κατι που πηρες 2η προγεστερονη !ουτε καν. Πας  για χοριακη δευτερα ανετα.!ευχομαι οτι καλυτερο .! εγω επισης ειχα 12η μερα ετ ειχα 36 θερμοκρασια κ δεν ενοιωθα καλα ειχα ριγος πολυ κ νομιζα οτι κατι πηγε να γινει κ χανόταν ,τετοιες σκεψεις εκανα σαν κ σενα.υπομονη ! Οτι καλυτερο !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Έχω ξεκινήσει το μακρύ πρωτόκολλο και ο γιατρός μου είπε όχι ζάχαρη. Ξέρετε αν επιτρέπεται η στέβια ή αλλ γλυκαντικά; 

Καλό είναι να τα αποφύγεις όλα αυτές τις μέρες . Θεωρητικά η στέβια επιτρέπετε όμως όλα τα προϊόντα περιέχουν πολλά γλυκαντικά μέσα που είναι πολύ επεξεργασμένα Κ με πολλά συντιριτικα για να πετύχουν την επιθυμητή γεύση. 

Μπορείς να τρως μέλι στο σπίτι σου στα ροφήματα. Αλλά όλα με μέτρο. Μερικές μέρες είναι θα περάσουν λίγο υπομονή. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

Καλό είναι να τα αποφύγεις όλα αυτές τις μέρες . Θεωρητικά η στέβια επιτρέπετε όμως όλα τα προϊόντα περιέχουν πολλά γλυκαντικά μέσα που είναι πολύ επεξεργασμένα Κ με πολλά συντιριτικα για να πετύχουν την επιθυμητή γεύση. 

Μπορείς να τρως μέλι στο σπίτι σου στα ροφήματα. Αλλά όλα με μέτρο. Μερικές μέρες είναι θα περάσουν λίγο υπομονή. 

Ευχαριστω Λινα! Ναι εχεις δίκιο! 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια να σας ρωτησω ! όσες κάνετε λέιζερ σαν αφήνει ο γιατρός; εμένα μ είπε ότι μπορώ να κάνω και είναι και ο καιρός μου , εχω αρχίσει και γίνομαι σα χιμπατζής !  αλλά δένε ξέρω σε αλλά site διαβάζω απαγορεύεται , σε αλλά επιτρέπεται.. ο γιατρός και το δερματολογικό μ λένε πτι μπορώ να κάνω άνετα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

κορίτσια να σας ρωτησω ! όσες κάνετε λέιζερ σαν αφήνει ο γιατρός; εμένα μ είπε ότι μπορώ να κάνω και είναι και ο καιρός μου , εχω αρχίσει και γίνομαι σα χιμπατζής !  αλλά δένε ξέρω σε αλλά site διαβάζω απαγορεύεται , σε αλλά επιτρέπεται.. ο γιατρός και το δερματολογικό μ λένε πτι μπορώ να κάνω άνετα 

Στο μπικίνι προτιμησε κερι. Στο πόδι μπορείς να κάνεις . Αλλά εντάξει Κ αν το αποφύγεις κ κάνεις μόνο κερί θα είναι τόσο τραγικό ? 

Ότι μπορείς να αποφύγεις αποφυγε το 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...