Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Alex@ είπε:

Κορίτσια SOS! Ξέχασα να κάνω την prolutex στην ώρα της κ την έκανα 50 λεπτά μετά, υπάρχει πρόβλημα;;;

Όταν μου είχε δώσει οδηγίες ο γιατρός μου για τα φάρμακα που θα πάρω τον είχα ρωτήσει αν χρειάζεται να τα παίρνω ακριβώς την ίδια ώρα που θα τα ξεκινήσω και μου είχε πει καλό θα είναι να τα παίρνεις την ίδια ώρα πχ την prolutex την ξεκινάς στις 3 θα την κάνεις στις 3, αλλα και εκεί γύρω να την κάνεις δεν υπάρχει κάποιο θέμα. Έτσι μου είχε πει τουλάχιστον. Ελπίζω να βοήθησα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Katker είπε:

Όταν μου είχε δώσει οδηγίες ο γιατρός μου για τα φάρμακα που θα πάρω τον είχα ρωτήσει αν χρειάζεται να τα παίρνω ακριβώς την ίδια ώρα που θα τα ξεκινήσω και μου είχε πει καλό θα είναι να τα παίρνεις την ίδια ώρα πχ την prolutex την ξεκινάς στις 3 θα την κάνεις στις 3, αλλα και εκεί γύρω να την κάνεις δεν υπάρχει κάποιο θέμα. Έτσι μου είχε πει τουλάχιστον. Ελπίζω να βοήθησα.

Ευχαριστώ πολύ! Νιώθω πολύ καλύτερα κ ηρέμησα, φοβήθηκα πως τα χάλασα όλα.

πρίν από 4 λεπτά , Neverstop είπε:

Μην ανησυχείς κορίτσι μου.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, helena212 είπε:

Όλα πήγαν κατ ευχήν! Με συγκρατημένη αισιοδοξία βέβαια από εδώ και πέρα..

151!!!!!!!   🥳🥳

Μπράβο σου κορίτσι μου! Χαίρομαι τόσο πολύ!!! Όλα θα πάνε καλά! Όμορφη εγκυμοσύνη εύχομαι!!! 🧡

8 ώρες πρίν, Angel83 είπε:

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα του προεμφυτευτικο, έχω 2 άριστες υγιείς βλαστοκυστες στις 5 που είχα στείλει!!!Να θυμησω ότι είχα ξαναστείλει 8 το Μάιο και δεν ήταν καμιά καλή... Δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμη μετά από 2 χρόνια συνεχών απογοητευσεων η χαρά που νοιώθω είναι απερίγραπτη!! 

Υπέροχα νέα!!! Με το καλό να τα μεταφέρεις τα ενβρυακια σου και να πάνε όλα καλά 🙂

7 ώρες πρίν, Katker είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια! Σας διαβάζω αρκετό καιρό και πήρα την απόφαση να μπω και εγώ στην παρέα σας γιατί σας νιώθω απόλυτα σε όλο αυτό που περνάμε και με κάνετε να νιώθω καλά με τις συζητήσεις σας. Να σας πω ότι 1/10 έκανα την δεύτερη εμβρυομεταφορά με 2 βλαστοκύστες ΑΑ και περιμένω να περάσουν οι μέρες να κάνω την χοριακη. 🤞🏻

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια θετικότατη χοριακη! Ποτέ σου έχει πει ο γιατρός;

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!Μ έπιασε μια ανησυχία τώρα γιατί τσεκαρα τις αξιολογήσεις των εμβρύων που έχουμε μεταφέρει.Οι δύο βλαστοκυστες 5ΑΑ που βάλαμε,ήταν μια μηδενική χοριακη και μια βιοχημική,ενω η κόρη μου ήταν 4ΒΑ.Ξερω πως δεν παίζει ρόλο η μορφολογία για το πώς θα εξελιχθεί το έμβρυο,αλλα λίγο αγχώθηκα να πω την αλήθεια. Τρία έμβρυα έχουμε σε σύνολο,δύο καινούργιες βλαστοκυστες 5ΑΑ και μια από παλιά που δε θυμάμαι την αξιολόγηση της.Θα βάλουμε μια τελικα,από τις καινούργιες και ελπίζω να δώσει υγιή εγκυμοσύνη 🤞

  • Καλή τύχη! 4
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Maraki S. είπε:

Κάναμε και σήμερα υπέρηχο, ακόμα τα 4 αυτά έχουμε, μου είπε σε μια μέρα θα είναι έτοιμα, αύριο η τελευταία ένεση και Δευτέρα πρωί μπαίνω για ωοληψία! 

Με το καλό κορίτσι μου και καλές γονιμοποιήσεις να έχεις! Περιμένουμε νέα σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Ήταν η δεύτερη μεταφορά. Στην πρώτη είχα μεταφέρει τριών ημερών και πήγα με την πεποίθηση "αποκλείεται να πιάσει. Σπάνια πιάνει η πρώτη (όχι βέβαια ακατόρθωτο)". Όντως δεν έπιασε.  Ο γιατρός στον απολογισμό μου είπε πως του έκανε εντύπωση πως το πήρα καλά. Του είπα ό, τι σκεφτόμουν, μαραθώνιος είναι ,θα πιάσει στην επόμενη ,δεν φοβάμαι.

Τη δεύτερη με τις βλαστοκύστες πήγα με μια αυτοπεποίθηση στα ουράνια. Τους καλούσα όλους στα βαφτίσια🥰 ήμουν από τις"τυχερές" που δεν ταλαιπωρήθηκα με μεταφορές (είχα ταλαιπωρία στις ωοληψιες🥺)

Μέσα από όλη αυτή την διαδικασία βρήκα και την αιτία που δεν συνέλαβα φυσιολογικά, μία υδροσαλπιγγα και μία που χε αρχίσει επίσης να"χαλάει".  Κι όλα αυτά από συμφυσεις παλαιου χειρουργείου κοιλιάς.

Ευγνωμονώ κάθε μέρα το Θεό που είχα τη δυνατότητα να κάνω εξωσωματική και να αποκτήσω το παιδάκι μου κι η σκέψη μου είναι πάντα με όλες τις κοπέλες που θέλουν και δεν μπορούν...(από το δημόσιο ξεκίνησα αλλά ήταν απογοήτευση..)

Δεν είναι κατοσταρι η εξωσωματική για όλες, για κάποιες από μας είναι μαραθώνιος. Αξίζει όμως🥰Κι όλη αυτή η "ταλαιπωρία" μάς κάνει να εκτιμούμε περισσότερο πράγματα που δεν δίναμε σημασία.

Συγνώμη για το σεντόνι, ποτέ δεν θα ξεχάσω ό, τι πέρασα, με στιγμάτισαν σαν άνθρωπο.

Σε ευχαριστούμε για το μοίρασμα και καλα κανεις και το εκφράζεις και να εισαι περηφανη για τον εαυτό σου που σίγουρα σε εκανε να εκτιμάς καποια πραγματα περισσοτερο και φυσικα σε εκανε πιο δυνατή!! Να χαιρεσαι το παιδακι σου!! Και καθε αγώνας, μια, δυο, 10 φορες προσπαθειών ,αποτυχημένων ή επιτυχημένων ειναι μια μαχη που δινουμε ολες και πρεπει ολες να ειμαστε περήφανες για τον εαυτό μας γιατι κακα τα ψεματα.. λιγο πολυ και λογω του οτι το βαρος πεφτει σε εμας τις γυναίκες περισσοτερο καλώς ή κακως, ολες ή σχεδον ολες εχουμε κατηγορησει τον εαυτό μας, είτε οτι φταίμε, είτε που αγχωνομαστε, ειτε οτι δεν προσπαθούμε αρκετα...αλλα δεν ειμαστε ρομποτ!!! Ειμαστε μαχητριες ολες και καλο ειναι να το υπενθυμίζουμε αυτο στον εαυτό μας!! (Τα λεω για να τα ακουσω κ εγω💪😂😍

Καλό Σαββατοκύριακο!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Katker είπε:

Σε 9 μέρες δηλαδή έκανες χοριακη; Εμένα με είπε σε 15 μέρες να κάνω, αλλά δεν αντέχω τόσο πολύ 😅

Τώρα είδα ότι σου πε 15 μέρες.. όντως είναι πολύ κι εγώ η αλήθεια είναι δεν θα κρατιομουν η για χοριακη θα πήγαινα η τεστ θα έκανα!!! Αν και άχτι το χω αυτό το τεστ να το κάνω μια φορά και να βγει θετικό!!! Νομίζω πως μπορείς να πας και νωρίτερα σίγουρα θα δείξει!

πρίν από 11 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα!Μ έπιασε μια ανησυχία τώρα γιατί τσεκαρα τις αξιολογήσεις των εμβρύων που έχουμε μεταφέρει.Οι δύο βλαστοκυστες 5ΑΑ που βάλαμε,ήταν μια μηδενική χοριακη και μια βιοχημική,ενω η κόρη μου ήταν 4ΒΑ.Ξερω πως δεν παίζει ρόλο η μορφολογία για το πώς θα εξελιχθεί το έμβρυο,αλλα λίγο αγχώθηκα να πω την αλήθεια. Τρία έμβρυα έχουμε σε σύνολο,δύο καινούργιες βλαστοκυστες 5ΑΑ και μια από παλιά που δε θυμάμαι την αξιολόγηση της.Θα βάλουμε μια τελικα,από τις καινούργιες και ελπίζω να δώσει υγιή εγκυμοσύνη 🤞

Κορίτσι μου κάθε άγχος είναι φυσιολογικό αλλα γιατί να σε πιάσει ανησυχία; Είναι 2 καινούριες βλαστοκυστες και μπορεί να σου φερουν μια υγιή και τελειωμηνη εγκυμοσύνη! Πότε θα γίνει η μεταφορά; Πως και θα βάλετε μια;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Angel83 είπε:

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα του προεμφυτευτικο, έχω 2 άριστες υγιείς βλαστοκυστες στις 5 που είχα στείλει!!!Να θυμησω ότι είχα ξαναστείλει 8 το Μάιο και δεν ήταν καμιά καλή... Δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμη μετά από 2 χρόνια συνεχών απογοητευσεων η χαρά που νοιώθω είναι απερίγραπτη!! 

Υπέροχα νεα!! Με το καλο και η εμβρυομεταφορα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ανυπομονώ τόσο πολύ να περάσουν οι μέρες να ξεκινήσω τη διαδικασία για την έμβρυομεταφορά και να σας πρήζω με τις απορίες μου 😂 και απλώς ήθελα να μοιραστώ ότι χαίρομαι πολύ που τελικά μπήκα στο φόρουμ μετά από τόσο καιρό που σας διαβάζω και τώρα τα λέμε! Συνειδητοποίησα πως μόνο όσες έχουμε περάσει αυτή τη διαδικασία καταλαβαινομαστε! Εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας 🧡

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Lila86 είπε:

Μπράβο σου κορίτσι μου! Χαίρομαι τόσο πολύ!!! Όλα θα πάνε καλά! Όμορφη εγκυμοσύνη εύχομαι!!! 🧡

Υπέροχα νέα!!! Με το καλό να τα μεταφέρεις τα ενβρυακια σου και να πάνε όλα καλά 🙂

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια θετικότατη χοριακη! Ποτέ σου έχει πει ο γιατρός;

Σε ευχαριστώ πολύ 🙏🏻 ο γιατρος μου είπε σε 15 μέρες να κάνω αλλά αργούν πολύ να περάσουν οι μέρες . Ναι και εγώ δεν ξέρω αν θα αντέξω τόσες μέρες και η αλήθεια είναι ότι και εγώ ένα τεστ θετικό θέλω να το δω 🥹

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Lila86 είπε:

Τώρα είδα ότι σου πε 15 μέρες.. όντως είναι πολύ κι εγώ η αλήθεια είναι δεν θα κρατιομουν η για χοριακη θα πήγαινα η τεστ θα έκανα!!! Αν και άχτι το χω αυτό το τεστ να το κάνω μια φορά και να βγει θετικό!!! Νομίζω πως μπορείς να πας και νωρίτερα σίγουρα θα δείξει!

Κορίτσι μου κάθε άγχος είναι φυσιολογικό αλλα γιατί να σε πιάσει ανησυχία; Είναι 2 καινούριες βλαστοκυστες και μπορεί να σου φερουν μια υγιή και τελειωμηνη εγκυμοσύνη! Πότε θα γίνει η μεταφορά; Πως και θα βάλετε μια;

Περιμένω να μου ρθει περίοδος και θα ξεκινήσουμε.Θα βάλουμε μια γιατί να σου πω την αλήθεια,τρέμω στην ιδέα της δίδυμης κύησης.Θα μου πεις,μπορεί να μην πιάσει κανενα έμβρυο,αλλά λέμε τώρα,στην περίπτωση που έπιαναν και τα δύο,θα τρελαινομουν από το άγχος..μου είπε και ο γυναικολόγος μου(όχι ο εξωσωματικος)πως αν πχ χρειαστεί θερμοκοιτίδα,είναι 600€τη μέρα.. Δυστυχώς οι πιθανότητες για πρόωρο τοκετό είναι πολύ περισσότερες στη δίδυμη κύηση και φοβάμαι παρά πολύ.

Επίσης,όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δύο και το ενα παλινδρομησε.Δεν μπορώ να διανοηθω να ξαναπεράσω κάτι τέτοιο .Οποτε λέω ας βαλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

Κορίτσια SOS! Ξέχασα να κάνω την prolutex στην ώρα της κ την έκανα 50 λεπτά μετά, υπάρχει πρόβλημα;;;

Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

πρίν από 14 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Περιμένω να μου ρθει περίοδος και θα ξεκινήσουμε.Θα βάλουμε μια γιατί να σου πω την αλήθεια,τρέμω στην ιδέα της δίδυμης κύησης.Θα μου πεις,μπορεί να μην πιάσει κανενα έμβρυο,αλλά λέμε τώρα,στην περίπτωση που έπιαναν και τα δύο,θα τρελαινομουν από το άγχος..μου είπε και ο γυναικολόγος μου(όχι ο εξωσωματικος)πως αν πχ χρειαστεί θερμοκοιτίδα το μωρό,είναι 600€τη μέρα.. Δυστυχώς οι πιθανότητες για πρόωρο τοκετό είναι πολύ περισσότερες στη δίδυμη κύηση και φοβάμαι παρά πολύ.

Επίσης,όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δύο και το ενα παλινδρομησε.Δεν μπορώ να διανοηθω να ξαναπεράσω κάτι τέτοιο .Οποτε λέω ας βαλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει 

Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Περιμένω να μου ρθει περίοδος και θα ξεκινήσουμε.Θα βάλουμε μια γιατί να σου πω την αλήθεια,τρέμω στην ιδέα της δίδυμης κύησης.Θα μου πεις,μπορεί να μην πιάσει κανενα έμβρυο,αλλά λέμε τώρα,στην περίπτωση που έπιαναν και τα δύο,θα τρελαινομουν από το άγχος..μου είπε και ο γυναικολόγος μου(όχι ο εξωσωματικος)πως αν πχ χρειαστεί θερμοκοιτίδα το μωρό,είναι 600€τη μέρα.. Δυστυχώς οι πιθανότητες για πρόωρο τοκετό είναι πολύ περισσότερες στη δίδυμη κύηση και φοβάμαι παρά πολύ.

Επίσης,όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δύο και το ενα παλινδρομησε.Δεν μπορώ να διανοηθω να ξαναπεράσω κάτι τέτοιο .Οποτε λέω ας βαλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει 

Καλά κάνεις τότε! Να κάνεις αυτό που νιώθεις και αισθάνεσαι εσύ καλά! 600ευρο έ; Αν είναι δυνατόν πόσα χρήματα... Βασικά δεν θα σου λεγα μπορεί να μην πιάσει κανένα έμβρυο δεν το βάζω σαν πιθανότητα! Κουράστηκα κι εγώ να σκέφτομαι αρνητικά οπότε θετική σκέψη παντού και σε όλες κι όπου βγει!!! Οπότε μια χαρά θα πιάσει και το ένα και δεν χρειάζεται να το ρισκάρεις με δύο γιατί οι πιθανότητες είναι αρκετές αφού έγινε και τη προηγούμενη φορά! Άντε άντε ας περιμένουμε περίοδο όλες μαζί😂 εντάξει εγώ αργώ λιγάκι ακόμη 😮💨

1 hour ago, Katker είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ 🙏🏻 ο γιατρος μου είπε σε 15 μέρες να κάνω αλλά αργούν πολύ να περάσουν οι μέρες . Ναι και εγώ δεν ξέρω αν θα αντέξω τόσες μέρες και η αλήθεια είναι ότι και εγώ ένα τεστ θετικό θέλω να το δω 🥹

Νομίζω οτι αν πας λίγο νωρίτερα θα είσαι μια χαρά αλλά πήγαινε και στις 15 κιολας αφού στο πε! Εννοειτε αργούν αλλά όπως έχω πει και σε άλλα κορίτσια κάνε πράγματα που σε ευχαριστούν να περνάνε οι μέρες όμορφα! Εκμετάλλευσου τες και θα περάσουν χωρις να το καταλάβεις 😉 πως ανυπομονώ να έρθουν αυτές οι μέρες και μόλις έρθουν θα σας γράφω κι εγώ εδώ ότι δεν περνάνε με τίποτα 😂 !!! Τη βλέπω τη δουλειά!!!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...