Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 41 λεπτά , Nima21 είπε:

Κ εγω ετσι το ειχα στο μυαλο μου.. να παμε για λιγότερα και καλά και γι'αυτο ισως περιμενα ακομα λιγοτερες μοναδες να μου δωσουν! Δυστυχως το θεμα μας πιστευω ειναι η ποιοτητα των ωαριων μου.. αλλα μακαρι να ηταν απλως τυχαια ενας κακος κυκλος! Σε ευχαριστώ πολυ!!! Το ιδιο ευχομαι και σε σενα!!!!

Οι εμβρυολογοι μου ειπαν οτι βιβλιογραφικα βασει της ηλικιας μου και των ωαριων περιμεναν καλυτερα αποτελεσματα και οτι μπορει να ηταν απλως ενας κακος κυκλος! Αλλα δυστυχώς μου εχει καρφωθει οτι γενικα φταίει η ποιοτητα των ωαριων μου και δεν το εχουμε καταφερει ακομα γιατι μας εχουν βαλει και στο ποσοστο ανεξήγητης υπογονιμοτητας! Το σπερμα φοβομασταν αρχικά αλλα εχει βελτιωθεί αυτο ευτυχως κ ο κατακερματισμός ειναι καλος και μορφολογικα. Στον αριθμο ειναι λιγο μετρια τα πραγματα που στην εξωσωματική δεν μας αφορα  ..

Χαίρομαι που σε βοηθησε! Θα εμπιστευτώ τον γιατρο και εγω και μακαρι να παει καλυτερα αυτη τη φορα! Σε ευχαριστω πολυ πολυ!!!

Πωπω  13 βλαστοκυστες!! Φτου φτου!! Μπραβο αρχικα σε σενα για το κουράγιο σου και τη δυναμη σου για ολες τις προσπαθειες, αλλα και στον γιατρο σου που το έψαξε και το δοκιμασε! Δυστυχώς ναι κανεις δεν σου εγγυαται για το αποτέλεσμα αλλα τουλαχιστον υπαρχουν γιατροι που δοκιμαζουν διαφορετικες συνταγες! Ειμαι σιγουρη οτι οι 5 ή καποιες απο αυτες θα ειναι οι τυχερές σου!! Με το καλο λοιπον!!! Θα τον εμπιστευτώ κ εγω και μακαρι αυτη τη φορα να εχουμε καλύτερα αποτελεσματα!!! Σε ευχαριστώ πολυ!!!

Σιγουρα ακολουθήθηκε αρχικα με μενα ενα πολυ κλασικο πρωτοκολλο χωρις να γινει και πολυ εξατομικευμενα! Βεβαια ήταν η πρωτη φορά και ηταν δοκιμαστικη οπως λενε και αλλες κοπέλες εδω.. μακαρι αυτη τη φορα να ειναι ποιοτικα ας ειναι λιγοτερα.. λιγα και καλα θελουμε! Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου ! ! Τα καλύτερα για ολες μας!!🙏

Σε ευχαριστω πολυ κορίτσι μου!!! Πραγματικά οσο αγχος και φοβο ειχα πριν ξεκινησω, την ημερα της ωοληψιας ειχα τοση χαρα θυμαμαι και αισιοδοξια και μετα μου κόπηκε αποτομα! Οποτε εχω πολυ αγωνια για αυτη τη φορα! Αλλα οπως το λες!!! Θελει μονο θετικη σκεψη και αλλωστε ενα τυχερο θελουμε!!! Σε ευχαριστώ πολυ!! Εννοειται εδω ειμαστε ολες να τα λεμε!! Καλο βραδυ!!!! ♥️

Ο καθένας βλέπει τα πράγματα και επηρεασμένος από την προσωπική του εμπειρία. 38-40 που έκανα ωοληψιες, με αμη 1-1,4 Ng,fsh  γύρω στο 7-8 ( καλό προφίλ δηλαδή σε γενικές γραμμές για την ηλικία μου), έπαιρνα Μαξ 6 ωάρια (πάρτυ τότε). Με το ζόρι ένα έμβρυο κάθε φόρα. Ώσπου στα 40 πήρα 4, 3 γονιμοποιημένα και 3 άριστες βλαστοκύστες( η μία είναι το αγοράκι μου). Όπως τώρα πχ η @Blue Velvet που είχε 2 στα 2. Είναι σίγουρα και θέμα κύκλου. Στην ηλικία μας δεν περιμένει κανείς να ναι ποιοτικά όλα, αλλά στο τέλος τα πάντα έχουν να κάνουν με τη στατιστική.

Όλα θα πάνε καλά! Υπομονή θέλει η εξωσωματική και αισιοδοξία.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

Κ εγω ετσι το ειχα στο μυαλο μου.. να παμε για λιγότερα και καλά και γι'αυτο ισως περιμενα ακομα λιγοτερες μοναδες να μου δωσουν! Δυστυχως το θεμα μας πιστευω ειναι η ποιοτητα των ωαριων μου.. αλλα μακαρι να ηταν απλως τυχαια ενας κακος κυκλος! Σε ευχαριστώ πολυ!!! Το ιδιο ευχομαι και σε σενα!!!!

Οι εμβρυολογοι μου ειπαν οτι βιβλιογραφικα βασει της ηλικιας μου και των ωαριων περιμεναν καλυτερα αποτελεσματα και οτι μπορει να ηταν απλως ενας κακος κυκλος! Αλλα δυστυχώς μου εχει καρφωθει οτι γενικα φταίει η ποιοτητα των ωαριων μου και δεν το εχουμε καταφερει ακομα γιατι μας εχουν βαλει και στο ποσοστο ανεξήγητης υπογονιμοτητας! Το σπερμα φοβομασταν αρχικά αλλα εχει βελτιωθεί αυτο ευτυχως κ ο κατακερματισμός ειναι καλος και μορφολογικα. Στον αριθμο ειναι λιγο μετρια τα πραγματα που στην εξωσωματική δεν μας αφορα  ..

Χαίρομαι που σε βοηθησε! Θα εμπιστευτώ τον γιατρο και εγω και μακαρι να παει καλυτερα αυτη τη φορα! Σε ευχαριστω πολυ πολυ!!!

Πωπω  13 βλαστοκυστες!! Φτου φτου!! Μπραβο αρχικα σε σενα για το κουράγιο σου και τη δυναμη σου για ολες τις προσπαθειες, αλλα και στον γιατρο σου που το έψαξε και το δοκιμασε! Δυστυχώς ναι κανεις δεν σου εγγυαται για το αποτέλεσμα αλλα τουλαχιστον υπαρχουν γιατροι που δοκιμαζουν διαφορετικες συνταγες! Ειμαι σιγουρη οτι οι 5 ή καποιες απο αυτες θα ειναι οι τυχερές σου!! Με το καλο λοιπον!!! Θα τον εμπιστευτώ κ εγω και μακαρι αυτη τη φορα να εχουμε καλύτερα αποτελεσματα!!! Σε ευχαριστώ πολυ!!!

Σιγουρα ακολουθήθηκε αρχικα με μενα ενα πολυ κλασικο πρωτοκολλο χωρις να γινει και πολυ εξατομικευμενα! Βεβαια ήταν η πρωτη φορά και ηταν δοκιμαστικη οπως λενε και αλλες κοπέλες εδω.. μακαρι αυτη τη φορα να ειναι ποιοτικα ας ειναι λιγοτερα.. λιγα και καλα θελουμε! Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου ! ! Τα καλύτερα για ολες μας!!🙏

Σε ευχαριστω πολυ κορίτσι μου!!! Πραγματικά οσο αγχος και φοβο ειχα πριν ξεκινησω, την ημερα της ωοληψιας ειχα τοση χαρα θυμαμαι και αισιοδοξια και μετα μου κόπηκε αποτομα! Οποτε εχω πολυ αγωνια για αυτη τη φορα! Αλλα οπως το λες!!! Θελει μονο θετικη σκεψη και αλλωστε ενα τυχερο θελουμε!!! Σε ευχαριστώ πολυ!! Εννοειται εδω ειμαστε ολες να τα λεμε!! Καλο βραδυ!!!! ♥️

Ακριβώς! Ένα και τυχερό! Έτσι να σκέφτεσαι! Έχεις 2 βλαστοκυστες! Κάνε τη προσπάθεια σου και βλέπεις αργότερα στα επόμενα βηματα τι και πώς! Όλα καλά θα πάνε! 😉 Καλό βράδυ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Συνήθως τα τεστ ξεκινάω νωρίτερα...μόνο στην πρώτη μου μεταφορά που είχα κάνει με 3ης μερας μου είχε πει χοριακή στις 12 μέρες...και εγώ πήγα μια μέρα νωρίτερα στις 11 μέρες και ηταν 74...τώρα σε αυτή την μεταφορά που έκανα με βλαστοκυστες πήγα στις 9 μέρες π μου είπε ο γιατρός αν και έβγαλα θετικό τεστ από την 5η μερα...αλλά κρατήθηκα...

Εμένα ήταν 4 ημερών μοριδια. Θα κάνω ένα τεστ το Σάββατο και ότι γίνει… είναι η 3 προσπάθεια και έχω πάρει τη ψυχρολουσία… 

Just now, Nana10 είπε:

Εμένα ήταν 4 ημερών μοριδια. Θα κάνω ένα τεστ το Σάββατο και ότι γίνει… είναι η 3 προσπάθεια και έχω πάρει τη ψυχρολουσία… 

Τι έβγαλε τη χοριακη σου τώρα;;;;;; 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Nana10 είπε:

Εμένα ήταν 4 ημερών μοριδια. Θα κάνω ένα τεστ το Σάββατο και ότι γίνει… είναι η 3 προσπάθεια και έχω πάρει τη ψυχρολουσία… 

Τι έβγαλε τη χοριακη σου τώρα;;;;;; 

Γειά σου κορίτσι μου...κοίτα δεν είμαι και το σωστό παράδειγμα καθώς και εμένα με τρώει το άγχος και πάντα ψάχνομαι νωρίτερα.. κάνε ότι νοιώθεις καλύτερα για εσένα και για το άγχος σου...το Σάββατο σε ποια μέρα θα είσαι??

Αυτή τη φορά ήταν 240 η χοριακη μου..πάντως δεν έχει σημασία το νούμερο...οποιοδήποτε πάνω από 50 θεωρείται καλό!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες. Έκανα εμβρυομεταφορα την προηγούμενη Παρασκευή ήταν η τρίτη προσπάθεια. Βάλαμε μια  βλαστοκυστη bb. Έκανα σήμερα ένα clearblue και βγήκε αρνητικό. Ξέρω ότι αυτά τα τεστακια δύσκολα πέφτουν έξω. 🥲 Δεν έχω σκοπό βέβαια να τα παρατήσω, θα προσπαθήσω άμεσα με νέα διέγερση μιας και δεν έμεινε άλλο έμβρυο. Ωστόσο, το θέμα μου είναι ότι έχω πρόβλημα με τις άδειες για να κάνω υπερηχους, όταν απουσιάζω από τη δουλειά. Με αγχώνει πολύ όλο αυτό. Χοριακη έχω την Κυριακή.

Σορυ για το μακροσκελές κείμενο. Το κεφάλι μου πάει να σπάσει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , despoina554 είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Έκανα εμβρυομεταφορα την προηγούμενη Παρασκευή ήταν η τρίτη προσπάθεια. Βάλαμε μια  βλαστοκυστη bb. Έκανα σήμερα ένα clearblue και βγήκε αρνητικό. Ξέρω ότι αυτά τα τεστακια δύσκολα πέφτουν έξω. 🥲 Δεν έχω σκοπό βέβαια να τα παρατήσω, θα προσπαθήσω άμεσα με νέα διέγερση μιας και δεν έμεινε άλλο έμβρυο. Ωστόσο, το θέμα μου είναι ότι έχω πρόβλημα με τις άδειες για να κάνω υπερηχους, όταν απουσιάζω από τη δουλειά. Με αγχώνει πολύ όλο αυτό. Χοριακη έχω την Κυριακή.

Σορυ για το μακροσκελές κείμενο. Το κεφάλι μου πάει να σπάσει. 

Καλησπέρα ! Εύχομαι να αλλάξει το αποτέλεσμα πραγματικά ! Έχω κάνει και εγώ 3 και δυστυχώς τίποτα ακόμη πέρα από την 2η που είχα βιοχημική ! Έχεις κάνει κάποια εξέταση ανάμεσα από τις αποτυχίες; 
επισης σε καταλαβαίνω απόλυτα για τος άδειες είναι λεπτό θέμα και όσο και να προσπαθούμε να το προστατέψουμε από τον εργασιακό μας χώρο είναι δύσκολο! 
εγω αναμένω κάποια αποτελέσματα εξετάσεις και θα κάνω την επόμενη! Ενημέρωσα και ζήτησα από τον γιατρό μου τους ελέγχους να τους κάνουμε στο ιατρείο του απόγευμα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ZetaK είπε:

Καλησπέρα ! Εύχομαι να αλλάξει το αποτέλεσμα πραγματικά ! Έχω κάνει και εγώ 3 και δυστυχώς τίποτα ακόμη πέρα από την 2η που είχα βιοχημική ! Έχεις κάνει κάποια εξέταση ανάμεσα από τις αποτυχίες; 
επισης σε καταλαβαίνω απόλυτα για τος άδειες είναι λεπτό θέμα και όσο και να προσπαθούμε να το προστατέψουμε από τον εργασιακό μας χώρο είναι δύσκολο! 
εγω αναμένω κάποια αποτελέσματα εξετάσεις και θα κάνω την επόμενη! Ενημέρωσα και ζήτησα από τον γιατρό μου τους ελέγχους να τους κάνουμε στο ιατρείο του απόγευμα! 

Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/8/2024 at 9:48 ΜΜ, Αννούλαααα είπε:

Κορίτσι μου να σας ζήσει το μωρακι σας. Τι γνώμη έχεις αμη 0,10 κ FSH 31,0? Άθλια  εεε? Αν γνωρίζει κ καμμία άλλη θα ήθελα την άποψη της.

Ευχαριστώ πολύ!

Ναι δεν είναι καλά αλλά ξέρω περιπτώσεις που τα κατάφεραν ακόμα και με τέτοιες τιμές. Ίσως θέλει υπομονή και προσπάθεια 

 

Σορρυ, αργησα να απαντησω 😊😂

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, despoina554 είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Έκανα εμβρυομεταφορα την προηγούμενη Παρασκευή ήταν η τρίτη προσπάθεια. Βάλαμε μια  βλαστοκυστη bb. Έκανα σήμερα ένα clearblue και βγήκε αρνητικό. Ξέρω ότι αυτά τα τεστακια δύσκολα πέφτουν έξω. 🥲 Δεν έχω σκοπό βέβαια να τα παρατήσω, θα προσπαθήσω άμεσα με νέα διέγερση μιας και δεν έμεινε άλλο έμβρυο. Ωστόσο, το θέμα μου είναι ότι έχω πρόβλημα με τις άδειες για να κάνω υπερηχους, όταν απουσιάζω από τη δουλειά. Με αγχώνει πολύ όλο αυτό. Χοριακη έχω την Κυριακή.

Σορυ για το μακροσκελές κείμενο. Το κεφάλι μου πάει να σπάσει. 

Το clear blue για μένα είναι από τα χειρότερα.. γνώμη μου! Predictor early μετράει από 10 μονάδες και πάνω.

19 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Ο καθένας βλέπει τα πράγματα και επηρεασμένος από την προσωπική του εμπειρία. 38-40 που έκανα ωοληψιες, με αμη 1-1,4 Ng,fsh  γύρω στο 7-8 ( καλό προφίλ δηλαδή σε γενικές γραμμές για την ηλικία μου), έπαιρνα Μαξ 6 ωάρια (πάρτυ τότε). Με το ζόρι ένα έμβρυο κάθε φόρα. Ώσπου στα 40 πήρα 4, 3 γονιμοποιημένα και 3 άριστες βλαστοκύστες( η μία είναι το αγοράκι μου). Όπως τώρα πχ η @Blue Velvet που είχε 2 στα 2. Είναι σίγουρα και θέμα κύκλου. Στην ηλικία μας δεν περιμένει κανείς να ναι ποιοτικά όλα, αλλά στο τέλος τα πάντα έχουν να κάνουν με τη στατιστική.

Όλα θα πάνε καλά! Υπομονή θέλει η εξωσωματική και αισιοδοξία.

Νομίζω τελικά πως με λιγότερα καταλήγουν περισσότερα σε βλαστοκυστες.. στα πολλά ωαρια διαβάζω πολλές απώλειες και είναι πολύ αγχωτικό.. στατιστικά του μυαλού μου τώρα αυτά.. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Dorothiiii είπε:

Καλησπέρα και από εμένα θα ήθελα να ρωτήσω για τον παπανικοπουλο και τον κουρτη αν έχετε κάποια εμπειρία γιατί θα ξεκινήσω και εγώ εξωσωματικη και μάλλον με δωρεά ωαρίων γιατί η αμη μου είναι 0.01 .έχω μιλήσει ήδη με τον παπανικοπουλο και μου φάνηκε πολύ αξιόλογος.

Υπάρχει ομάδα γ δοτριες.. στον κου.. είχα πάει γ γνώμη μιυ φάνηκε καπως επιθετικό το μάρκετινγκ  του για το δικό μου στυλ κ σιγουρα δε μου άρεσε η ιδέα του να κάνουμε δοκιμαστικά 2 κύκλους.. με cyclacur.. πόσο άσκοπο  φάρμακο πια? Ητιμη πριν 1.5 -2 χρόνια  που είχα πάει η κλασσική  5.5 με τα φάρμακα..μέχρι την πρώτη  εμβρυομεταφορα..συνεργάζονταν με 2 νοσοκομεία και διάλεγες οποίο σε βολεύει 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 ώρες πρίν, Dorothiiii είπε:

Καλησπέρα και από εμένα θα ήθελα να ρωτήσω για τον παπανικοπουλο και τον κουρτη αν έχετε κάποια εμπειρία γιατί θα ξεκινήσω και εγώ εξωσωματικη και μάλλον με δωρεά ωαρίων γιατί η αμη μου είναι 0.01 .έχω μιλήσει ήδη με τον παπανικοπουλο και μου φάνηκε πολύ αξιόλογος.

με τον Παπανικοπουλο ξερω να σου πω γιατι ειναι ο γιατρός μου.πολυ καλος και πανω απο ολα ανθρωπος σε καθησυχαζει για τα παντα.και πανω απο ολα οτι προβλημα και να υπαρχει δεν θα αγχωθεις για τιποτα αν ηταν να μην κανείς παιδι θα στο πει απο την αρχή.Ειναι σαν να πηγαινω σε εναν φίλο μου και μου δίνει συμβουλές και οτι ωρα και αν τον παρεις θα το σηκώσει εαν οχι αυτός η βοηθός του η Αρετη 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας! ειμαι στο φορουμ από το 2020..οι πιο παλιες οσες μεινανε πισω σίγουρα με θυμουνται..  οι καινουριες φανταζομαι δεν με ξερουν καν γτ δεν συμμετεχω τωρα πια τοσο πολυ..

Θα ήθελα να ενημερωσω για κατί μιας και τον τελευταιο καιρό βλέπω συχνά αγοροπωλησιες φαρμακων διέγερσης.. Να θυμάστε είναι δικαίωμα του καθενός να πουλάει και όποιου θέλει να αγοράζει.. ΑΛΛΑ αν τα φάρμακα είναι μέσω επιτροπής (παροχή δωρέαν) ΔΕΝ επιτρέπεται η πώληση τους.. Μπορείτε να τα ελέγξετε από το αυτοκόλλητο αν είναι δωρέαν παροχή η αγορά.

ΥΓ. για τα κορίτσια που για οποιοδήπτοε λόγο δεν μπορούν να προμηθευτούν φάρμακα διέγερσης από επιτροπή.. υπάρχουν πολλές όμαδες και κορίτσια που χαρίζουν..

Ας βοήθησουμε ο καθένας τον άλλον όπως μπορούμε..

Και εγώ τα δικά μου από επιτροπή τα χάρισα αφού τότε δεν μπορούσα να τα χρησιμοποιήσω και όταν χρειάστηκα μου δώρισαν..

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Ο καθένας βλέπει τα πράγματα και επηρεασμένος από την προσωπική του εμπειρία. 38-40 που έκανα ωοληψιες, με αμη 1-1,4 Ng,fsh  γύρω στο 7-8 ( καλό προφίλ δηλαδή σε γενικές γραμμές για την ηλικία μου), έπαιρνα Μαξ 6 ωάρια (πάρτυ τότε). Με το ζόρι ένα έμβρυο κάθε φόρα. Ώσπου στα 40 πήρα 4, 3 γονιμοποιημένα και 3 άριστες βλαστοκύστες( η μία είναι το αγοράκι μου). Όπως τώρα πχ η @Blue Velvet που είχε 2 στα 2. Είναι σίγουρα και θέμα κύκλου. Στην ηλικία μας δεν περιμένει κανείς να ναι ποιοτικά όλα, αλλά στο τέλος τα πάντα έχουν να κάνουν με τη στατιστική.

Όλα θα πάνε καλά! Υπομονή θέλει η εξωσωματική και αισιοδοξία.

Πολυ ομορφη η καταληξη η δικη σας! Ειναι πολυ περιεργο καποιες φορες το πως ανατρέπονται τα πράγματα ! Αυτο συζητούσα και με την ενδοκρινολόγο, παρόμοιες περιπτωσεις σαν τη δικη σας! Προφανώς επηρεαζεσαι απο την αποτυχια σου στην αρχη και φοβασαι για την επομενη φορα, αλλα η δικη σας περίπτωση μου δινει χαρα και αισιοδοξία! Οπως τα λετε υπομονη και θετική ενεργεια!! Σας ευχαριστώ!!!!

22 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

Ακριβώς! Ένα και τυχερό! Έτσι να σκέφτεσαι! Έχεις 2 βλαστοκυστες! Κάνε τη προσπάθεια σου και βλέπεις αργότερα στα επόμενα βηματα τι και πώς! Όλα καλά θα πάνε! 😉 Καλό βράδυ!

Τις 2 τις "είχα" όπου τις βάλαμε αρχες καλοκαιριού, έπιασε η μια, αλλα δυστυχως ηταν παλινδρομη.. οποτε παμε για την επομενη ωοληψια τωρα! Με θετικη σκεψη οσο γινεται φυσικα!! Να ειστε καλά!!!! Σας ευχαριστώ!!

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Nima21 είπε:

Πολυ ομορφη η καταληξη η δικη σας! Ειναι πολυ περιεργο καποιες φορες το πως ανατρέπονται τα πράγματα ! Αυτο συζητούσα και με την ενδοκρινολόγο, παρόμοιες περιπτωσεις σαν τη δικη σας! Προφανώς επηρεαζεσαι απο την αποτυχια σου στην αρχη και φοβασαι για την επομενη φορα, αλλα η δικη σας περίπτωση μου δινει χαρα και αισιοδοξία! Οπως τα λετε υπομονη και θετική ενεργεια!! Σας ευχαριστώ!!!!

Τις 2 τις "είχα" όπου τις βάλαμε αρχες καλοκαιριού, έπιασε η μια, αλλα δυστυχως ηταν παλινδρομη.. οποτε παμε για την επομενη ωοληψια τωρα! Με θετικη σκεψη οσο γινεται φυσικα!! Να ειστε καλά!!!! Σας ευχαριστώ!!

Ήταν η δεύτερη μεταφορά. Στην πρώτη είχα μεταφέρει τριών ημερών και πήγα με την πεποίθηση "αποκλείεται να πιάσει. Σπάνια πιάνει η πρώτη (όχι βέβαια ακατόρθωτο)". Όντως δεν έπιασε.  Ο γιατρός στον απολογισμό μου είπε πως του έκανε εντύπωση πως το πήρα καλά. Του είπα ό, τι σκεφτόμουν, μαραθώνιος είναι ,θα πιάσει στην επόμενη ,δεν φοβάμαι.

Τη δεύτερη με τις βλαστοκύστες πήγα με μια αυτοπεποίθηση στα ουράνια. Τους καλούσα όλους στα βαφτίσια🥰 ήμουν από τις"τυχερές" που δεν ταλαιπωρήθηκα με μεταφορές (είχα ταλαιπωρία στις ωοληψιες🥺)

Μέσα από όλη αυτή την διαδικασία βρήκα και την αιτία που δεν συνέλαβα φυσιολογικά, μία υδροσαλπιγγα και μία που χε αρχίσει επίσης να"χαλάει".  Κι όλα αυτά από συμφυσεις παλαιου χειρουργείου κοιλιάς.

Ευγνωμονώ κάθε μέρα το Θεό που είχα τη δυνατότητα να κάνω εξωσωματική και να αποκτήσω το παιδάκι μου κι η σκέψη μου είναι πάντα με όλες τις κοπέλες που θέλουν και δεν μπορούν...(από το δημόσιο ξεκίνησα αλλά ήταν απογοήτευση..)

Δεν είναι κατοσταρι η εξωσωματική για όλες, για κάποιες από μας είναι μαραθώνιος. Αξίζει όμως🥰Κι όλη αυτή η "ταλαιπωρία" μάς κάνει να εκτιμούμε περισσότερο πράγματα που δεν δίναμε σημασία.

Συγνώμη για το σεντόνι, ποτέ δεν θα ξεχάσω ό, τι πέρασα, με στιγμάτισαν σαν άνθρωπο.

  • Μου αρέσει 7
  • Λουλούδια 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Neverstop είπε:

Ήταν η δεύτερη μεταφορά. Στην πρώτη είχα μεταφέρει τριών ημερών και πήγα με την πεποίθηση "αποκλείεται να πιάσει. Σπάνια πιάνει η πρώτη (όχι βέβαια ακατόρθωτο)". Όντως δεν έπιασε.  Ο γιατρός στον απολογισμό μου είπε πως του έκανε εντύπωση πως το πήρα καλά. Του είπα ό, τι σκεφτόμουν, μαραθώνιος είναι ,θα πιάσει στην επόμενη ,δεν φοβάμαι.

Τη δεύτερη με τις βλαστοκύστες πήγα με μια αυτοπεποίθηση στα ουράνια. Τους καλούσα όλους στα βαφτίσια🥰 ήμουν από τις"τυχερές" που δεν ταλαιπωρήθηκα με μεταφορές (είχα ταλαιπωρία στις ωοληψιες🥺)

Μέσα από όλη αυτή την διαδικασία βρήκα και την αιτία που δεν συνέλαβα φυσιολογικά, μία υδροσαλπιγγα και μία που χε αρχίσει επίσης να"χαλάει".  Κι όλα αυτά από συμφυσεις παλαιου χειρουργείου κοιλιάς.

Ευγνωμονώ κάθε μέρα το Θεό που είχα τη δυνατότητα να κάνω εξωσωματική και να αποκτήσω το παιδάκι μου κι η σκέψη μου είναι πάντα με όλες τις κοπέλες που θέλουν και δεν μπορούν...(από το δημόσιο ξεκίνησα αλλά ήταν απογοήτευση..)

Δεν είναι κατοσταρι η εξωσωματική για όλες, για κάποιες από μας είναι μαραθώνιος. Αξίζει όμως🥰Κι όλη αυτή η "ταλαιπωρία" μάς κάνει να εκτιμούμε περισσότερο πράγματα που δεν δίναμε σημασία.

Συγνώμη για το σεντόνι, ποτέ δεν θα ξεχάσω ό, τι πέρασα, με στιγμάτισαν σαν άνθρωπο.

Έτσι ακριβώς είναι όπως τα λες...καμία μας δε ξεχνάει η δε θα ξεχάσει όσα πέρασε..και σίγουρα όλες αλλάξαμε πολύ....

Μα πάντα υπάρχει και θα υπάρχει η ελπίδα πως όταν θα έρθει αυτό το θαύμα όλες αυτές οι δύσκολες αναμνήσεις θα γίνουν λίγο πιο γλυκές...με όποιο τρόπο και αν ερθει τελικά το θαυμα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...