Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 51 λεπτά , helena212 είπε:

Τον εαυτό σου να αγκαλιάσεις και τον άντρα σου! Εσείς είστε ο κύριος λόγος της επιτυχίας! Σου εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά.. ❤️❤️

Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Η αλήθεια είναι πως δεν είχαμε τις καλύτερες προϋποθέσεις για να πετύχουμε τόσο καλό αποτέλεσμα.Με ΑΜΗ 2,4 και ολιγοασθενοτερατοσπερμια,πίστευα πως δεν θα τα καταφέρουμε.Πηρα τις pregnacare before conception και q10 και ο άντρας μου τις Wellman(δεν ξέρω αν όντως  βοήθησαν)Δεν μπήκαμε καν στη διαδικασία να αγοράσουμε  πανάκριβες βιταμινες.Ειπαμε πως θα πορευτούμε με ο,τι έχουμε.Δεν ξέρω αν θα προχωρησουν βέβαια,γιατί όταν είχα βάλει μια βλαστοκυστη 5ΑΑ,είχα μηδενική χοριακη.Στην κόρη μου δεν ήταν τόσο καλής ποιότητας η βλαστοκυστη και όμως όλα πήγαν καλά.Ας ελπίσουμε να τα καταφέρουμε κ αυτή τη φορά 😊

  • Ευχή 3
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου....οι αλήθεια είναι πως αυτές οι μέρες είναι πολύ δύσκολες....θέλει γερό στομάχι και υπομονή...μα θα περάσουν που θα πάει??Όσον αφορά τη χοριακη εφόσον είναι μοριδια θεωρώ πως και στις 11-12 μέρες θα δείξει η χοριακη αλλά για να ζητάει ο γιατρός δύο βδομάδες σίγουρα κάτι θα ξέρει....γιατί ίσως αν δεις μια χαμηλη τιμή να αγχωθείς ενώ απλά να είναι νωρίς...όπως και να έχει σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!😊

Κορίτσι μου έκανες χοριακη εσύ??νόμιζα την Παρασκευή....

Πόσες μέρες νωρίτερα την έκανες; Πόσο έδειξε;;;

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Κορίτσια θα τρελαθώ! Δύο άψογες βλαστοκυστες 5ΑΑ!! Θελω να πάω στην κλινική να αγκαλιάσω το γιατρό και τις εμβρυολογους!! Τρέμω απ' τη χαρά μου!Δύο ωαρια,δύο τέλεια έμβρυα!Μακάρι τέτοια καλά νέα για όλες❤️

Μπράβο κορίτσι μου!! τι όμορφα τα νέα σου!🥰

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Nana10 είπε:

Πόσες μέρες νωρίτερα την έκανες; Πόσο έδειξε;;;

Εγώ έκανα μεταφορά βλαστοκυστεων 5ΑΑ και 5ΑΒ την Τετάρτη 25/9 και έκανα ένα τεστ φαρμακειου από περιέργεια την Δευτέρα 30/9 .. και βγήκε αχνό θετικο. Ήταν πολύ νωρίς η αλήθεια είναι και δεν περίμενα να βγει θετικο.. τώρα είμαι σε αναμενα κάρβουνα, την Παρασκευή κανβ την χοριακή.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , helena212 είπε:

Εγώ έκανα μεταφορά βλαστοκυστεων 5ΑΑ και 5ΑΒ την Τετάρτη 25/9 και έκανα ένα τεστ φαρμακειου από περιέργεια την Δευτέρα 30/9 .. και βγήκε αχνό θετικο. Ήταν πολύ νωρίς η αλήθεια είναι και δεν περίμενα να βγει θετικο.. τώρα είμαι σε αναμενα κάρβουνα, την Παρασκευή κανβ την χοριακή.

Να είναι η πιο όμορφη Παρασκευή σου εύχομαι!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Nana10 είπε:

Πόσες μέρες νωρίτερα την έκανες; Πόσο έδειξε;;;

Συνήθως τα τεστ ξεκινάω νωρίτερα...μόνο στην πρώτη μου μεταφορά που είχα κάνει με 3ης μερας μου είχε πει χοριακή στις 12 μέρες...και εγώ πήγα μια μέρα νωρίτερα στις 11 μέρες και ηταν 74...τώρα σε αυτή την μεταφορά που έκανα με βλαστοκυστες πήγα στις 9 μέρες π μου είπε ο γιατρός αν και έβγαλα θετικό τεστ από την 5η μερα...αλλά κρατήθηκα...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blu24 είπε:

Γνωρίζετε αν ο πυρετός επηρεάζει το σπερμα ; 38 μια φορά και δέκατα μια μέρα ; 

Κορίτσι μου αν είναι κάποια ίωση ίσως να το επηρεάζει λίγο ναι..ίσως το κάνει πιο αδύναμο...αλλά καλύτερα αν σας ενδιαφέρει πολύ άμεσα για κάτι να ρωτήσετε το γιατρό.. 

πρίν από 54 λεπτά , Γεωργία38 είπε:

Κορίτσια καλημερα εκανα τον υπερηχο σάκο είδε ο γιατρός για μωρο μου ειπε ειναι νωρίς.12 σεπτεβριου ε κάνα την εμβρυομεταφορα

Σε ποια εβδομάδα εισαι??4η-5η??είναι νωρίς αλλά έγινε το πρώτο βήμα...σε καμία βδομάδα θα μπορείτε να δείτε και εμβρυακι!!όλα καλά να πανε!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , *Vasoula είπε:

Κορίτσι μου αν είναι κάποια ίωση ίσως να το επηρεάζει λίγο ναι..ίσως το κάνει πιο αδύναμο...αλλά καλύτερα αν σας ενδιαφέρει πολύ άμεσα για κάτι να ρωτήσετε το γιατρό.. 

σε ευχαριστώ για την απάντηση !! Από κοβιντ ήταν ο πυρετός απλώς επειδή ήταν να κάνει επαναληπτικές εξετάσεις θα είναι πολύ επειρεασμενο το αποτέλεσμα ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Blu24 είπε:

σε ευχαριστώ για την απάντηση !! Από κοβιντ ήταν ο πυρετός απλώς επειδή ήταν να κάνει επαναληπτικές εξετάσεις θα είναι πολύ επειρεασμενο το αποτέλεσμα ; 

ο πυρετός επηρεαζει το σπέρα που θα δημιουργηθεί σε 3 μήνες, έτσι μας είχαν πει. Οπότε τώρα στις εξετάσεις δεν πρέπει να έχει κάποιο πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Blu24 είπε:

σε ευχαριστώ για την απάντηση !! Από κοβιντ ήταν ο πυρετός απλώς επειδή ήταν να κάνει επαναληπτικές εξετάσεις θα είναι πολύ επειρεασμενο το αποτέλεσμα ; 

Αφου ηταν κοβιντ τοτε νομίζω πως ναι...είχαμε το ίδιο περιστατικό πριν δυο χρόνια και η ανδρολογος τότε είχε πει του άντρα μου να περάσουν 15 μέρες τουλάχιστον μετά που θα βγει αρνητικός...

Εμείς για σιγουριά αφησαμε ένα μήνα ολόκληρο...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Μermaid είπε:

ο πυρετός επηρεαζει το σπέρα που θα δημιουργηθεί σε 3 μήνες, έτσι μας είχαν πει. Οπότε τώρα στις εξετάσεις δεν πρέπει να έχει κάποιο πρόβλημα. 

Αχ μακαρι 🙏🏼

πρίν από 2 λεπτά , *Vasoula είπε:

Αφου ηταν κοβιντ τοτε νομίζω πως ναι...είχαμε το ίδιο περιστατικό πριν δυο χρόνια και η ανδρολογος τότε είχε πει του άντρα μου να περάσουν 15 μέρες τουλάχιστον μετά που θα βγει αρνητικός...

Εμείς για σιγουριά αφησαμε ένα μήνα ολόκληρο...

Άρα αφού περάσει ο μήνας δεν θα υπάρχει πρόβλημα ; Γιατί πριν ένα μήνα κόλλησε απλώς η κοπέλα στο κέντρο του είπε να κάνει μετά το τρίμηνο γιατί δεν θα βγουν καλές αλλά επειδή έχουμε το άγχος αν υπάρχουν ακομα σπερματοζωάρια είπαμε να την κάνουμε για να ξέρουμε τι γίνετε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Blu24 είπε:

Αχ μακαρι 🙏🏼

Άρα αφού περάσει ο μήνας δεν θα υπάρχει πρόβλημα ; Γιατί πριν ένα μήνα κόλλησε απλώς η κοπέλα στο κέντρο του είπε να κάνει μετά το τρίμηνο γιατί δεν θα βγουν καλές αλλά επειδή έχουμε το άγχος αν υπάρχουν ακομα σπερματοζωάρια είπαμε να την κάνουμε για να ξέρουμε τι γίνετε 

Βλέπεις κοριτσακι μου θα ακούσεις πολλές διαφορετικές γνώμες...δε ξέρω και αν ξερει κάνεις με σιγουριά τι είναι το σωστό...εμάς πάντως θυμάμαι είχαν βγει καλές τότε..τον είχα στριμώξει και εγώ να πίνει χυμούς και να τρώει Brazil nut κάθε μέρα....είχα διαβάσει πως βοηθάνε και τι να κάνει ο καημένος με εμένα π έμπλεξε?τα έτρωγε.. πάντως με κιρσοκηλη ο άντρας μου και είχαν βγει καλές οι εξετάσεις...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , *Vasoula είπε:

Βλέπεις κοριτσακι μου θα ακούσεις πολλές διαφορετικές γνώμες...δε ξέρω και αν ξερει κάνεις με σιγουριά τι είναι το σωστό...εμάς πάντως θυμάμαι είχαν βγει καλές τότε..τον είχα στριμώξει και εγώ να πίνει χυμούς και να τρώει Brazil nut κάθε μέρα....είχα διαβάσει πως βοηθάνε και τι να κάνει ο καημένος με εμένα π έμπλεξε?τα έτρωγε.. πάντως με κιρσοκηλη ο άντρας μου και είχαν βγει καλές οι εξετάσεις...

Μακαρι να φτιάξουν και εμάς έστω και λίγο!!! Και εγώ τον έχω στριμώξει πέρνει βασιλικό πολτό τριβολι Ελλάτωσε πολύ το κάπνισμα τ να πω μακαρι να δούμε μια διαφορά !! Επερνε και αντιβίωση και ελπίζουμε να έφυγε και το μικρόβιο 

δεν ξέρω έχω απελπιστεί με το σπερμα πραγματικά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...