Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Alex@ είπε:

Μακάρι να πάνε όλα καλά !

Έκανα μόνο στις νέες τελικά. Είχαμε αρκετές βλαστοκυστες κ το κόστος ανέβηκε πάρα πολύ, δεν μας έπαιρνε για μεταφορά κ διάγνωση άλλες 4. Ίσως λαθος μας αλλά έτσι το αποφασίσαμε.

Βέβαια τα έχω ακόμη κρατημένα κ τα παλιά, δρα ψυχολογικά θεωρώ.

 

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας!

Καλά κάνατε, ούτως ή άλλως με τον έλεγχο ανεβαίνει κατακόρυφα η πιθανότητα εμφύτευσης🙏🏻 πόσες είχατε τώρα και πόσες επεστράφησαν υγιείς? Σε ποιο κέντρο κάνατε τή μεταφορα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Neverstop είπε:

Καλά κάνατε, ούτως ή άλλως με τον έλεγχο ανεβαίνει κατακόρυφα η πιθανότητα εμφύτευσης🙏🏻 πόσες είχατε τώρα και πόσες επεστράφησαν υγιείς? Σε ποιο κέντρο κάνατε τή μεταφορα?

Είχαμε 11 κ επέστρεψαν 2 υγιείς!! Αυτό το 2 μας έκατσε βαρύ...

Μας έδωσαν αναφορα με το πρόβλημα της κάθε βλαστοκυστης.

Με τον Ν.Χ emb.....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Τη Παρασκευή μετεφερα μια βλαστοκυστη 5ΑΑ ευπλοιδικη (ελεγμένη). Χοριακη στις 7/10.

Δεν αισθάνομαι τίποτα!! Ούτε καν από τα φάρμακα! Το μόνο που έχω είναι συχνουρια και τα 2 τελευταία βραδιά ίδρωνω λίγο στον ύπνο μου.

Καλή επιτυχία κορίτσι μου να περάσουν γρήγορα οι μέρες και να έχεις ένα θετικότατο αποτέλεσμα! Θα αναμένουμε νέα! Όσον αφορά τα συμπτώματα ποτέ τίποτα δεν είναι ξεκάθαρο μην ανησυχείς! Όλα καλά να πανε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Alex@ είπε:

Είχαμε 11 κ επέστρεψαν 2 υγιείς!! Αυτό το 2 μας έκατσε βαρύ...

Μας έδωσαν αναφορα με το πρόβλημα της κάθε βλαστοκυστης.

Με τον Ν.Χ emb.....

Α στον γιατρό μου είστε, εγγύηση🥰

Μην σκας για το δύο, στο τέλος θα σου μείνουν βλαστοκύστες και θα λες τι να τις κάνεις. Στο δημόσιο τις έχεις τις προηγούμενες? Πληρώνεις κατάψυξη?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Neverstop είπε:

Α στον γιατρό μου είστε, εγγύηση🥰

Μην σκας για το δύο, στο τέλος θα σου μείνουν βλαστοκύστες και θα λες τι να τις κάνεις. Στο δημόσιο τις έχεις τις προηγούμενες? Πληρώνεις κατάψυξη?

Η μία ή άλλη είναι οικονομικά αν αναλογιστείς το κόστος της εμβρυομεταφορας αν δεν κάναμε προεμφυτευτικο.

Η επιλογή του γιατρού έγινε γτ από το κοινωνικό μας περιβάλλον υπάρχουν πολλές επιτυχίες στον συγκεκριμένο. Μακάρι να είμαι κ εγω μια από αυτές!

Ναι στο δημόσιο, είναι 200€ το χρονο.

πρίν από 17 λεπτά , Lila86 είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου να περάσουν γρήγορα οι μέρες και να έχεις ένα θετικότατο αποτέλεσμα! Θα αναμένουμε νέα! Όσον αφορά τα συμπτώματα ποτέ τίποτα δεν είναι ξεκάθαρο μην ανησυχείς! Όλα καλά να πανε

Ευχαριστώ!! Η αναμονή της χοριακης είναι το χειρότερο κομμάτι θεωρώ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Alex@ είπε:

Η μία ή άλλη είναι οικονομικά αν αναλογιστείς το κόστος της εμβρυομεταφορας αν δεν κάναμε προεμφυτευτικο.

Η επιλογή του γιατρού έγινε γτ από το κοινωνικό μας περιβάλλον υπάρχουν πολλές επιτυχίες στον συγκεκριμένο. Μακάρι να είμαι κ εγω μια από αυτές!

Ναι στο δημόσιο, είναι 200€ το χρονο.

Ευχαριστώ!! Η αναμονή της χοριακης είναι το χειρότερο κομμάτι θεωρώ.

Δεν έχω κάνει ακόμη μεταφορά, όμως με σπερματεγχυσεις που ήταν 14 οι μέρες ήταν ότι χειρότερο έζησα αυτή η αναμονή.. υπομονή και η Δευτέρα δεν αργεί! 😉

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@linaa @Lila86 @vasoula88 @vasoula @*Vasoula δεν έχουμε κάνει κάτιναπλως κάναμε καποιον έλεγχο απλό να δούμε που βρισκόμαστε γιατί και εγώ είχα μια παλινδρόμηση και μια βιοχημική που ήταν πιο πρόσφατη πριν τρεις μήνες....η γυναικολόγος μου μου έχει δώσει σαλοσπιρ προληπτικά και κάποιες βιταμίνες που εν τελη εγώ σταμάτησα να τις παίρνω είναι πανάκριβες εσείς τι γνώμη έχετε για τις βιταμίνες ινοφερτ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , dragonbox61 είπε:

@linaa @Lila86 @vasoula88 @vasoula @*Vasoula δεν έχουμε κάνει κάτιναπλως κάναμε καποιον έλεγχο απλό να δούμε που βρισκόμαστε γιατί και εγώ είχα μια παλινδρόμηση και μια βιοχημική που ήταν πιο πρόσφατη πριν τρεις μήνες....η γυναικολόγος μου μου έχει δώσει σαλοσπιρ προληπτικά και κάποιες βιταμίνες που εν τελη εγώ σταμάτησα να τις παίρνω είναι πανάκριβες εσείς τι γνώμη έχετε για τις βιταμίνες ινοφερτ

Λυπάμαι για τις ατυχίες που είχες ελπίζω στην επόμενη φορά να πάνε όλα καλά! Δεν τις έχω πάρει αυτές τις βιταμίνες μόνο D έπαιρνα αλλά γιατί στις έδωσε; Μήπως από άλλες εξετάσεις που ειδε έπρεπε να πάρεις συμπλήρωμα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dragonbox61 είπε:

@linaa @Lila86 @vasoula88 @vasoula @*Vasoula δεν έχουμε κάνει κάτιναπλως κάναμε καποιον έλεγχο απλό να δούμε που βρισκόμαστε γιατί και εγώ είχα μια παλινδρόμηση και μια βιοχημική που ήταν πιο πρόσφατη πριν τρεις μήνες....η γυναικολόγος μου μου έχει δώσει σαλοσπιρ προληπτικά και κάποιες βιταμίνες που εν τελη εγώ σταμάτησα να τις παίρνω είναι πανάκριβες εσείς τι γνώμη έχετε για τις βιταμίνες ινοφερτ

Τα ινοφερτ τα παίρνουν κυρίως λίγο βοηθάει στην ρύθμιση της ωορρηξίας όταν υπάρχουν πολυκιστικες ή λιγο άστατος κυκλος . Είναι καλές αν έχεις πάρει ένα τρίμηνο συνεχόμενα μπορείς να κάνεις ένα διάλειμμα  δεν χρειάζετε να περνεις Κ συνέχεια πάντως καλό κάνουν γενικά όσο μπορείς να τις περνεις . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dragonbox61 είπε:

@linaa @Lila86 @vasoula88 @vasoula @*Vasoula δεν έχουμε κάνει κάτιναπλως κάναμε καποιον έλεγχο απλό να δούμε που βρισκόμαστε γιατί και εγώ είχα μια παλινδρόμηση και μια βιοχημική που ήταν πιο πρόσφατη πριν τρεις μήνες....η γυναικολόγος μου μου έχει δώσει σαλοσπιρ προληπτικά και κάποιες βιταμίνες που εν τελη εγώ σταμάτησα να τις παίρνω είναι πανάκριβες εσείς τι γνώμη έχετε για τις βιταμίνες ινοφερτ

Λυπάμαι πολύ για τις απώλειες αυτές κορίτσι μου...οι βιταμίνες που σου προτεινε είναι μια χαρά αλλά ξέρω πως ειναι πιο πολύ για ενίσχυση της γονιμότητας...εσείς δεν μ φαινεται να έχετε τέτοιο πρόβλημα...και οι ορμονικές σου ήταν μια χαρά από ότι μας είπες...άλλες εξετάσεις σας πρότεινε να κάνετε μετά και από τη βιοχημική?

πρίν από 16 λεπτά , *Vasoula είπε:

Λυπάμαι πολύ για τις απώλειες αυτές κορίτσι μου...οι βιταμίνες που σου προτεινε είναι μια χαρά αλλά ξέρω πως ειναι πιο πολύ για ενίσχυση της γονιμότητας...εσείς δεν μ φαινεται να έχετε τέτοιο πρόβλημα...και οι ορμονικές σου ήταν μια χαρά από ότι μας είπες...άλλες εξετάσεις σας πρότεινε να κάνετε μετά και από τη βιοχημική?

@stedi κορίτσι μου εσύ έκανες χοριακη σήμερα????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες! Όπως σας έχω πει την Παρασκευή είναι να κάνω χοριακη.. αλλά δεν άντεξα και έκανα ένα τεστ σήμερα..  και βγήκε πολύ αχνό θετικο.. έχω πάθει..  και τι δεν έχω πάθει..  τώρα με απιασε αγχος αν θα συνεχίσει να είναι θετικό μέχρι την Παρασκευή... 

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 4
  • Ευχή 2
  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , helena212 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Όπως σας έχω πει την Παρασκευή είναι να κάνω χοριακη.. αλλά δεν άντεξα και έκανα ένα τεστ σήμερα..  και βγήκε πολύ αχνό θετικο.. έχω πάθει..  και τι δεν έχω πάθει..  τώρα με απιασε αγχος αν θα συνεχίσει να είναι θετικό μέχρι την Παρασκευή... 

Σήμερα είσαι 6η μέρα κορίτσι μου??καλά υπολογίζω???με βλαστοκυστες????

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , *Vasoula είπε:

Σήμερα είσαι 6η μέρα κορίτσι μου??καλά υπολογίζω???με βλαστοκυστες????

Τετάρτη έκανα μεταφορά 2 βλαστοκυστεων.. δεν ξέρω μετράμε και την Τετάρτη σαν μέρα? 5η ή 6ή .. τα έχω χαμένα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , LeSou είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Ο προεμφυτευτικός πάντα έχει κόστος ή υπάρχουν περιπτώσεις που είναι δωρεάν;

Στα ιδιωτικά πληρωνεις.

Σε δημόσιο δεν ξερω τι γίνεται, στην Θεσσαλονίκη τώρα προσπαθούν να ξεκινήσουν προεμφυτευτικο στο δημόσιο. Για Αθήνα δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...