Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

On 25/9/2024 at 5:16 ΜΜ, Maroxmarox είπε:

@*Vasoula σου έχει τύχει Ε; Σοκ έπαθα... Είδα ότι είσαι εγκυουλα ..Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη !!!!

Καλησπέρα! Α και σε εσένα έχει συμβεί;Μάλιστα ...κατάλαβες το σοκ που έπαθα ...πόρτα στα μούτρα έφαγα και φορούσα και γυαλιά ...έτσι ένιωσα ..η καλύτερα τα δαχτυλακια μου σα να τα έκλεισε η πόρτα ;προσπαθω να με κάνω να γελάσω λίγο...Σε ευχαριστώ για την απάντηση ...

@Neverstop κανονικά έπρεπε να μας κάνουν δώρο και ψυχολόγο !!!😂😂

@helena212 καλή τεράστια χοριακη να έχεις κορίτσι μου!

 

Τι εννοείς ότι τα 12 ίσως να μην ήταν καλά;δε σου είχαν πει ότι ήταν καλά όταν στα πήρανε;

Τότε μου είχαν πει ότι είναι καλά και ότι έφταιγε το σπερμα που δεν γονιμοποιήθηκαν αλλά τώρα που είδαν ότι με το ίδιο πρωτόκολλο πήραμε μόνο 2, είπαν ότι μάλλον και τότε τα ωάρια μπορεί να φαίνονταν καλά αλλά να μην ήταν γιατί τώρα το ίδιο σπερμα γονιμοποίησε άριστα το 1 από τα 2 ωάρια. 
Βγάζετε νόημα εσείς; Εγώ πιστεύω ότι τώρα δεν ήταν το ίδιο σπερμα γιατί τώρα είχε απαλλαχθεί από μικρόβια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 34 λεπτά , Γεωργία38 είπε:

Για σας κορίτσια μου 

 

Ε κάνα χοριακη 207 την δεύτερα την τέταρτη 580 μου ειπε ο γιατρός την αλλη εβδομάδα να παω για υπερηχο.ειμαι πολυ χαρούμενη.

Τέλεια κοπέλα μου...πάει πάρα πολύ καλά...για θύμισε μου ποσα είχατε μεταφέρει??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια μ τι κάνετε; ελπιζω να είστε οοολες καλα και φουσκωμένες! προφανώς εχω χάσει άπειρα επεισόδια στο φόρουμ ….. καταλαβαίνετε ! 

εμεις είμαστε καλα μέχρι ώρας δόξα το θεό,

ο μπέμπης μ είναι κ αυτός καλα γίναμε σήμερα 17εβδομαδων … μεγαλώσαμε! είμαστε 6,5 κιλά περίπου και γύρω στους 65 πόντους… δεν είναι γκρινιάρης σε γενικές γραμμές , μόνο που βαριέται γρήγορα και γυρίζουμε σα σβούρα όλη μέρα , αγκαλιά-καρότσι-λίκνο-κρεβάτι-πάρκο-ριλαξ-βόλτα-βεράντα κλπ κλπ ε κάπως έτσι φτάνουμε στο βράδυ που κοιμαται! τώρα περναμε και άλμα μάλλον και ενώ μ είχε κόψει τις αφυπνίσεις το βράδυ , τις άρχισε πάλι ανά 3ωρο σαν νεογέννητος! έχουμε κάνει κ εμβόλιακια κάμποσα και την ερχόμενη βδομάδα έχουμε και επαναληπτικά !!! τον εχω σε γυάλα ακόμα και δεν ξέρω αν κάνει καλό , αλλά φοβάμαι! Το βράδυ τον κραταω ακόμα στο λίκνο δίπλα μ , δεν ειμαι έτοιμη ν τον παω στην κούνια του αν και έχει ταρζάνεψει με τα μπρούμυτα κλπ , λέω πρώτα ο θεός από το νέο έτος να την κάνω την κίνηση , δεν θα χωράει κ ολας οχι τπτ άλλο 😜

εγώ θεωρητικά εχω αναρρώσει είπε ο γιατρός αν και εχω κάποιες φορες χαμηλά πονάκια περίεργα συνήθως όταν πηγαίνω για τσίσα (εκανα για ουρολοίμωξη δεν ειχα) επαφές ακόμα δεν άρχισα , δεν ήμουν έτοιμη οποτε ούτε από αυτό είναι…. θα δούμε εχω παπ τον άλλο μήνα. Τα κιλα μ τα εχω χάσει σχεδόν όλα 2,5-3 μου έμειναν που τα πηγαίνω χαΛΛαρα. Η ψυχολογία μ είναι ποτε έτσι , ποτε αλλιώς …. αλλάζει τρομερά η ζωή με το παιδί και ήμουν ήδη καταπιεσμένη με την δύσκολη εγκυμοσυνη και κάποιες φορες νιώθω μια απελπισία…. θα περάσει σιγά σιγά, τι θα κάνει! Ο άντρας μ με βοηθάει πολύ δεν μπορώ να πω αλλά τελειώνει στις 8 το βράδυ από τη δουλειά , τα σκ όμως με ξεκουράζει και κάνω και μπάνιο , αχαχχαχααχ το μπάνιο είναι το δύσκολο της υπόθεσης! 

Στη μονάδα εχω ακόμα 5 βλαστοκυστες που αν και δεν θέλω να κάνω άλλο μωράκι, νιώθω ανασφάλεια να τις πετάξω…. τόσο κόπο έκαναν να τις μαζέψω , τσάμπα τα λεφτά όμως! Επισης ο γιατρός μ είπε να κάνω ότι θέλω αλλά μη μείνω πάλι έγκυος , γενικά ή άμεσα δεν τον ρώτησα… 

ΣΑΣ ΤΑ ΛΕΩ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΙ … ❤️ να ξέρετε μου λείπει λιγάκι η αγωνία της αχνής γραμμής στο τεστ !! να μ στέλνετε τεστ να παίρνω τη δόση μ 🤪

 

 

  • Μου αρέσει 8
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2024 at 1:24 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

Στην πρώτη διέγερση που πήγα με altermon και είχα ΑΜΗ 9,8,ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίθηκε καθόλου καλά,ενώ έβλεπε ωοθυλάκια ο γιατρός και στο τέλος είχα μόνο δύο ωαρια.Οταν κάναμε πιο ήπια διέγερση με meriofert και Femara,βγάλαμε δέκα ωάρια.Μου είπε ο γιατρός πως στην περίπτωση μου δεν έχει νόημα να κάνουμε φουλ διέγερση και έτσι τώρα,κάναμε πάλι το ίδιο και βλέπουμε 4ωαρια(βέβαια τώρα η ΑΜΗ μου έπεσε πολύ 2,4).Την Πέμπτη πάμε για ωοληψια και ελπίζω να πάρουμε και τα 4. Τον είχα ρωτήσει για την enolva και είπε πως δεν πιστεύει ότι θα μας δώσει καλά αποτελέσματα,δεν το χρησιμοποιει αυτό το πρωτόκολλο.Βεβαια εσένα μπορεί να σου ταιριάξει αυτη η μέθοδος και να πάρετε πολλά και ποιοτικα ωάρια ❤️ Εγώ ελπίζω να κάνουμε έστω ένα εμβρυακι και να το βάλουμε μαζί με το άλλο που έχουμε στην κατάψυξη και να μην χρειαστεί να ξανακάνω διέγερση,έχω πρηστεί πολύ και δεν την παλεύω καθόλου 

Ευχαριστώ πολύ!ελπιζω να μου ταιριάξει!! Μήπως καίγονται από τις πολλές ορμόνες; Τι να πω;;;

σου εύχομαι πολύ καλή επιτυχία, να πάνε όλα καλά και να μείνεις έγκυος σύντομα !!! 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Γεωργία38 είπε:

Για σας κορίτσια μου 

 

Ε κάνα χοριακη 207 την δεύτερα την τέταρτη 580 μου ειπε ο γιατρός την αλλη εβδομάδα να παω για υπερηχο.ειμαι πολυ χαρούμενη.

Μπραβο κορίτσι μου! Με το καλό να έρθουν ολα και εδώ είμαστε να τα λέμε 🙂 περιμένουμε νέα από τον υπέρηχο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια μ τι κάνετε; ελπιζω να είστε οοολες καλα και φουσκωμένες! προφανώς εχω χάσει άπειρα επεισόδια στο φόρουμ ….. καταλαβαίνετε ! 

εμεις είμαστε καλα μέχρι ώρας δόξα το θεό,

ο μπέμπης μ είναι κ αυτός καλα γίναμε σήμερα 17εβδομαδων … μεγαλώσαμε! είμαστε 6,5 κιλά περίπου και γύρω στους 65 πόντους… δεν είναι γκρινιάρης σε γενικές γραμμές , μόνο που βαριέται γρήγορα και γυρίζουμε σα σβούρα όλη μέρα , αγκαλιά-καρότσι-λίκνο-κρεβάτι-πάρκο-ριλαξ-βόλτα-βεράντα κλπ κλπ ε κάπως έτσι φτάνουμε στο βράδυ που κοιμαται! τώρα περναμε και άλμα μάλλον και ενώ μ είχε κόψει τις αφυπνίσεις το βράδυ , τις άρχισε πάλι ανά 3ωρο σαν νεογέννητος! έχουμε κάνει κ εμβόλιακια κάμποσα και την ερχόμενη βδομάδα έχουμε και επαναληπτικά !!! τον εχω σε γυάλα ακόμα και δεν ξέρω αν κάνει καλό , αλλά φοβάμαι! Το βράδυ τον κραταω ακόμα στο λίκνο δίπλα μ , δεν ειμαι έτοιμη ν τον παω στην κούνια του αν και έχει ταρζάνεψει με τα μπρούμυτα κλπ , λέω πρώτα ο θεός από το νέο έτος να την κάνω την κίνηση , δεν θα χωράει κ ολας οχι τπτ άλλο 😜

εγώ θεωρητικά εχω αναρρώσει είπε ο γιατρός αν και εχω κάποιες φορες χαμηλά πονάκια περίεργα συνήθως όταν πηγαίνω για τσίσα (εκανα για ουρολοίμωξη δεν ειχα) επαφές ακόμα δεν άρχισα , δεν ήμουν έτοιμη οποτε ούτε από αυτό είναι…. θα δούμε εχω παπ τον άλλο μήνα. Τα κιλα μ τα εχω χάσει σχεδόν όλα 2,5-3 μου έμειναν που τα πηγαίνω χαΛΛαρα. Η ψυχολογία μ είναι ποτε έτσι , ποτε αλλιώς …. αλλάζει τρομερά η ζωή με το παιδί και ήμουν ήδη καταπιεσμένη με την δύσκολη εγκυμοσυνη και κάποιες φορες νιώθω μια απελπισία…. θα περάσει σιγά σιγά, τι θα κάνει! Ο άντρας μ με βοηθάει πολύ δεν μπορώ να πω αλλά τελειώνει στις 8 το βράδυ από τη δουλειά , τα σκ όμως με ξεκουράζει και κάνω και μπάνιο , αχαχχαχααχ το μπάνιο είναι το δύσκολο της υπόθεσης! 

Στη μονάδα εχω ακόμα 5 βλαστοκυστες που αν και δεν θέλω να κάνω άλλο μωράκι, νιώθω ανασφάλεια να τις πετάξω…. τόσο κόπο έκαναν να τις μαζέψω , τσάμπα τα λεφτά όμως! Επισης ο γιατρός μ είπε να κάνω ότι θέλω αλλά μη μείνω πάλι έγκυος , γενικά ή άμεσα δεν τον ρώτησα… 

ΣΑΣ ΤΑ ΛΕΩ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΙ … ❤️ να ξέρετε μου λείπει λιγάκι η αγωνία της αχνής γραμμής στο τεστ !! να μ στέλνετε τεστ να παίρνω τη δόση μ 🤪

 

 

Αχ πως πέρασαν έτσι οι μήνες! Να σου ζήσει ο μπεμπαρος❤️ Καλά.κανεις και τον έχεις δίπλα σου,η συγκοιμηση κάνει πολύ καλό στα μωράκια.Να τον πας στο δωμάτιο του όποτε νιώσεις εσύ έτοιμη,μην καταπιεζεσαι.Η μπέμπα μου σε ένα μήνα γίνεται δύο ετών και ακόμα μαζί κοιμόμαστε και να σου πω το χαίρομαι τόσο πολύ❤️

Σχετικά με τις βλαστοκυστες,έκανες πολύ κόπο και είναι λογικό να μην θέλεις να τις "πετάξεις". Κράτα τες και που ξέρεις,μπορεί να θελήσεις δεύτερο μωράκι πολύ σύντομα 🥰 

Να μπαίνεις πιο συχνά να τα λέμε,λείπει η γκουρού των τεστ από το φόρουμ 😁❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια μ τι κάνετε; ελπιζω να είστε οοολες καλα και φουσκωμένες! προφανώς εχω χάσει άπειρα επεισόδια στο φόρουμ ….. καταλαβαίνετε ! 

εμεις είμαστε καλα μέχρι ώρας δόξα το θεό,

ο μπέμπης μ είναι κ αυτός καλα γίναμε σήμερα 17εβδομαδων … μεγαλώσαμε! είμαστε 6,5 κιλά περίπου και γύρω στους 65 πόντους… δεν είναι γκρινιάρης σε γενικές γραμμές , μόνο που βαριέται γρήγορα και γυρίζουμε σα σβούρα όλη μέρα , αγκαλιά-καρότσι-λίκνο-κρεβάτι-πάρκο-ριλαξ-βόλτα-βεράντα κλπ κλπ ε κάπως έτσι φτάνουμε στο βράδυ που κοιμαται! τώρα περναμε και άλμα μάλλον και ενώ μ είχε κόψει τις αφυπνίσεις το βράδυ , τις άρχισε πάλι ανά 3ωρο σαν νεογέννητος! έχουμε κάνει κ εμβόλιακια κάμποσα και την ερχόμενη βδομάδα έχουμε και επαναληπτικά !!! τον εχω σε γυάλα ακόμα και δεν ξέρω αν κάνει καλό , αλλά φοβάμαι! Το βράδυ τον κραταω ακόμα στο λίκνο δίπλα μ , δεν ειμαι έτοιμη ν τον παω στην κούνια του αν και έχει ταρζάνεψει με τα μπρούμυτα κλπ , λέω πρώτα ο θεός από το νέο έτος να την κάνω την κίνηση , δεν θα χωράει κ ολας οχι τπτ άλλο 😜

εγώ θεωρητικά εχω αναρρώσει είπε ο γιατρός αν και εχω κάποιες φορες χαμηλά πονάκια περίεργα συνήθως όταν πηγαίνω για τσίσα (εκανα για ουρολοίμωξη δεν ειχα) επαφές ακόμα δεν άρχισα , δεν ήμουν έτοιμη οποτε ούτε από αυτό είναι…. θα δούμε εχω παπ τον άλλο μήνα. Τα κιλα μ τα εχω χάσει σχεδόν όλα 2,5-3 μου έμειναν που τα πηγαίνω χαΛΛαρα. Η ψυχολογία μ είναι ποτε έτσι , ποτε αλλιώς …. αλλάζει τρομερά η ζωή με το παιδί και ήμουν ήδη καταπιεσμένη με την δύσκολη εγκυμοσυνη και κάποιες φορες νιώθω μια απελπισία…. θα περάσει σιγά σιγά, τι θα κάνει! Ο άντρας μ με βοηθάει πολύ δεν μπορώ να πω αλλά τελειώνει στις 8 το βράδυ από τη δουλειά , τα σκ όμως με ξεκουράζει και κάνω και μπάνιο , αχαχχαχααχ το μπάνιο είναι το δύσκολο της υπόθεσης! 

Στη μονάδα εχω ακόμα 5 βλαστοκυστες που αν και δεν θέλω να κάνω άλλο μωράκι, νιώθω ανασφάλεια να τις πετάξω…. τόσο κόπο έκαναν να τις μαζέψω , τσάμπα τα λεφτά όμως! Επισης ο γιατρός μ είπε να κάνω ότι θέλω αλλά μη μείνω πάλι έγκυος , γενικά ή άμεσα δεν τον ρώτησα… 

ΣΑΣ ΤΑ ΛΕΩ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΙ … ❤️ να ξέρετε μου λείπει λιγάκι η αγωνία της αχνής γραμμής στο τεστ !! να μ στέλνετε τεστ να παίρνω τη δόση μ 🤪

 

 

Κοριτσι μου σε παρακολουθούσα καιρό πριν γίνω μέλος κι εγώ εδώ. Να σας ζήσει ο μπέμπης και να είστε καλά να τον χαίρεστε! Όλα θα επανέλθουν σιγά σιγά και θα βρεις τους ρυθμούς σου! Να κάνεις αυτό που νιώθεις και να περνάτε όμορφα!!! Ελπίζω να σου στείλουμε όλες θετικά τεστακια χαχα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Ευχαριστώ πολύ!ελπιζω να μου ταιριάξει!! Μήπως καίγονται από τις πολλές ορμόνες; Τι να πω;;;

σου εύχομαι πολύ καλή επιτυχία, να πάνε όλα καλά και να μείνεις έγκυος σύντομα !!! 

Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Εύχομαι το ίδιο και σένα και μακάρι να ξεμπερδεψουμε σύντομα με τις ωοληψιες

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Αχ πως πέρασαν έτσι οι μήνες! Να σου ζήσει ο μπεμπαρος❤️ Καλά.κανεις και τον έχεις δίπλα σου,η συγκοιμηση κάνει πολύ καλό στα μωράκια.Να τον πας στο δωμάτιο του όποτε νιώσεις εσύ έτοιμη,μην καταπιεζεσαι.Η μπέμπα μου σε ένα μήνα γίνεται δύο ετών και ακόμα μαζί κοιμόμαστε και να σου πω το χαίρομαι τόσο πολύ❤️

Σχετικά με τις βλαστοκυστες,έκανες πολύ κόπο και είναι λογικό να μην θέλεις να τις "πετάξεις". Κράτα τες και που ξέρεις,μπορεί να θελήσεις δεύτερο μωράκι πολύ σύντομα 🥰 

Να μπαίνεις πιο συχνά να τα λέμε,λείπει η γκουρού των τεστ από το φόρουμ 😁❤️

να μου τα στέλνετε! μπαίνω μέσα τσεκάρω μηνύματα ! αλλά δεν προλαβαινω να κάνω follow up σε οοοολες τις σελίδες!  αχουυυ μεγάλωσε η τσάπερδονα ! πως πας εσυ κορίτσι μ, πες μου συνοπτικά τα νέα σ

πρίν από 3 λεπτά , Lila86 είπε:

Κοριτσι μου σε παρακολουθούσα καιρό πριν γίνω μέλος κι εγώ εδώ. Να σας ζήσει ο μπέμπης και να είστε καλά να τον χαίρεστε! Όλα θα επανέλθουν σιγά σιγά και θα βρεις τους ρυθμούς σου! Να κάνεις αυτό που νιώθεις και να περνάτε όμορφα!!! Ελπίζω να σου στείλουμε όλες θετικά τεστακια χαχα!

χαχαχααχ ήταν λόγο σαν επεισόδιο της Λάμψη η πορεία μ ! 🤪 να μου στείλετε θα χαρώ πολύ , λες και βλέπω δικό μ!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angot είπε:

να μου τα στέλνετε! μπαίνω μέσα τσεκάρω μηνύματα ! αλλά δεν προλαβαινω να κάνω follow up σε οοοολες τις σελίδες!  αχουυυ μεγάλωσε η τσάπερδονα ! πως πας εσυ κορίτσι μ, πες μου συνοπτικά τα νέα σ

Έκανα ωοληψια σήμερα και νιώθω σαν μπαλόνι 🎈Σαν έγκυος είμαι πάλι,μόνο που δεν έχω μωρό,αλλα μόνο κοιλουμπα🤣 Πήραμε τρία ωάρια,κάναμε ήπια διέγερση και θα με πάρουν αύριο να μου πουν αν γονιμοποιηθηκαν. Δεν το κόβω βέβαια,γιατί μόνο το ένα ήταν αρκετά μεγάλο..έχουμε και κακό σπέρμα..τέλος πάντων,αν πάρουμε έστω και μια βλαστοκυστη θα είναι θαύμα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Έκανα ωοληψια σήμερα και νιώθω σαν μπαλόνι 🎈Σαν έγκυος είμαι πάλι,μόνο που δεν έχω μωρό,αλλα μόνο κοιλουμπα🤣 Πήραμε τρία ωάρια,κάναμε ήπια διέγερση και θα με πάρουν αύριο να μου πουν αν γονιμοποιηθηκαν. Δεν το κόβω βέβαια,γιατί μόνο το ένα ήταν αρκετά μεγάλο..έχουμε και κακό σπέρμα..τέλος πάντων,αν πάρουμε έστω και μια βλαστοκυστη θα είναι θαύμα!

μμμ μάλιστα ναι αν μ λες μόνο 1 ήταν σωστο  ειναι ένα άγχος αλλά έχουμε δει τόσα κ τόσα , όλα συμβαίνουν! να μ στέλνεις  με μνμ νέα σ  να μαθαινω πως τα πας! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...