Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , linaa είπε:

Ε να ξεκουράζεσε γιατί σκέψου ότι τώρα το παιδί δεν έχει βάρος . Αν είναι να ζοριζεις την μήτρα σου από τώρα μετά θα είναι χειρότερα που το παιδί θα έχει πάρει βάρος . 

θα σταματήσω σε περίπου 2 μήνες!  αν δω βέβαια ότι δεν τα καταφέρνω η αν μ πει ο γιατρός θα σταματήσω νωρίτερα ! προς το παρόν εχω αυτά τα που κ που πονάκια ! θα δω μετά τη β επιπέδου πρώτα ο θεός και ότι μ πει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 59 λεπτά , Angot είπε:

θα σταματήσω σε περίπου 2 μήνες!  αν δω βέβαια ότι δεν τα καταφέρνω η αν μ πει ο γιατρός θα σταματήσω νωρίτερα ! προς το παρόν εχω αυτά τα που κ που πονάκια ! θα δω μετά τη β επιπέδου πρώτα ο θεός και ότι μ πει!

Το θέμα είναι να μην έχεις κάνει ζημιά μέχρι να σταματήσεις . Ότι είναι να προσέξεις πρέπει να το προσέχεις τώρα μετά αν ξεκινήσουν οι συσπάσεις θα σε βάλουν ξάπλα με το ζόρι. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katiamaxiking said:

Ποσο χρόνων είσαι; Εγω 37 και πάνω από 9 δεν έχω πάρει σε ωοληψια μέχρι τώρα. Με σχετικά καλη ΑΜΗ. Ευχομαι καλη αρχή και να πάνε όλα καλα!!

Και εγώ Είμαι 37… η αμη μου είναι 20,10 με όρια 15,7-28,6 pmol/L σήμερα μ ήρθε το αποτέλεσμα … μέτρια και εδώ Ελλάδα απλά την έκανα όχι γιατί δ είχα εμπιστοσύνη απλά να είμαι σίγουρη … καρκινικός δείκτης λόγω ενδομητριωσης που μ ζήτησε ο γιατρός να κάνω ειναι 10 με όριο 35.. καλή επιτυχία και σε σενα !! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια !!!! Έχω καιρό να γράψω αλλά επανήλθα με τα γνωστά μου άχνη !!!

Να θυμίσω 2/1 έμβρυο μεταφορά και έχω δει σάκο λίγο μικρότερο από όσο έπρεπε και περιμένω σε λίγες μέρες να πάω να ακούσω καρδούλα 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Και τώρα έχω τα εξής που με ανησυχούν !!!!

εβαλα ξαφνικά 3 κιλά (σε μια βδομάδα ) που εγώ ήμουν για χρόνια 45 κιλά και δεν επερνα γραμαριο τώρα πήγα 48🥹 και επίσης μόλις τρώω πριζομαιιι και φουσκώνει η κοιλιά πολύ 🥰

Αυτά θεωρούνται καλά σημάδια ; Δειχνουν πως προχωράει η εγκυμοσύνη ; 
Ανχωνομαι για την παλινδρόμηση επειδή δεν έχω κάποιο σύμπτωμα ώστε να νιώθω έγκυος για αυτό ψάχνω συμπτώματα και σας ρωτάω !!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Bluee19 είπε:

Γεια σας κορίτσια !!!! Έχω καιρό να γράψω αλλά επανήλθα με τα γνωστά μου άχνη !!!

Να θυμίσω 2/1 έμβρυο μεταφορά και έχω δει σάκο λίγο μικρότερο από όσο έπρεπε και περιμένω σε λίγες μέρες να πάω να ακούσω καρδούλα 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Και τώρα έχω τα εξής που με ανησυχούν !!!!

εβαλα ξαφνικά 3 κιλά (σε μια βδομάδα ) που εγώ ήμουν για χρόνια 45 κιλά και δεν επερνα γραμαριο τώρα πήγα 48🥹 και επίσης μόλις τρώω πριζομαιιι και φουσκώνει η κοιλιά πολύ 🥰

Αυτά θεωρούνται καλά σημάδια ; Δειχνουν πως προχωράει η εγκυμοσύνη ; 
Ανχωνομαι για την παλινδρόμηση επειδή δεν έχω κάποιο σύμπτωμα ώστε να νιώθω έγκυος για αυτό ψάχνω συμπτώματα και σας ρωτάω !!!! 

Από τότε δεν έχεις ξανακάνει υπέρηχο ? Το φούσκωμα Κ τα κιλά είναι απτά φάρμακα δυστυχώς . Δεν είναι καμία ένδειξη . Τώρα συμπτώματα συνήθως έρχονται όταν είναι να ακούσεις καρδιά . Αλλά δεν έχουν Κ όλες οι γυναίκες . Πάντως τα κιλά Κ το φούσκωμα δεν είναι σύμπτωμα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Από τότε δεν έχεις ξανακάνει υπέρηχο ? Το φούσκωμα Κ τα κιλά είναι απτά φάρμακα δυστυχώς . Δεν είναι καμία ένδειξη . Τώρα συμπτώματα συνήθως έρχονται όταν είναι να ακούσεις καρδιά . Αλλά δεν έχουν Κ όλες οι γυναίκες . Πάντως τα κιλά Κ το φούσκωμα δεν είναι σύμπτωμα. 

Όχι μου είχε πει θα με δει σε δυο βδομαδες για να ακούσουμε καρδιά !!!

την Τετάρτη περιμένω πως κ πως να δω τι γίνετε …ούτε ποσό εβδομάδων είμαι δεν ξέρω …. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Bluee19 είπε:

Όχι μου είχε πει θα με δει σε δυο βδομαδες για να ακούσουμε καρδιά !!!

την Τετάρτη περιμένω πως κ πως να δω τι γίνετε …ούτε ποσό εβδομάδων είμαι δεν ξέρω …. 

Για τα συμπτώματα δεν ξέρω να σε βοηθήσω, εγώ μέχρι την 9-10 εβδομάδα δεν είχα τίποτα, (δεν αποκλείεται βέβαια και να είναι, γιατί αν τα φάρμακα τα παίρνεις τόσο καιρό δεν καταλαβαίνω γιατί ξαφνικά σε μια εβδομάδα να σου έβαλαν 3 κιλά από μόνα τους).. την εβδομάδα πάντως, άσχετα από το ότι είσαι με εξωσωματική, μέχρι την αυχενική με βάση την τελευταία ημερομηνία περιόδου την υπολογίζεις.. Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , LeneL είπε:

Για τα συμπτώματα δεν ξέρω να σε βοηθήσω, εγώ μέχρι την 9-10 εβδομάδα δεν είχα τίποτα, (δεν αποκλείεται βέβαια και να είναι, γιατί αν τα φάρμακα τα παίρνεις τόσο καιρό δεν καταλαβαίνω γιατί ξαφνικά σε μια εβδομάδα να σου έβαλαν 3 κιλά από μόνα τους).. την εβδομάδα πάντως, άσχετα από το ότι είσαι με εξωσωματική, μέχρι την αυχενική με βάση την τελευταία ημερομηνία περιόδου την υπολογίζεις.. Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!

Ωχ αν μετριέται έτσι !!! Όταν έκανα υπέρηχο κ ειδα μόνο σάκο ήμουν 5+6 άρα δεν πάει καλά έπρεπε να δούμε κ αλλά !!! Και εγώ νόμιζα πως βάζουμε την μέρα της ετ + 5ημερων έμβρυο και έλεγα ήμουν 4 βδομαδες για αυτό ήταν μόνο ο σάκος !!!!

την άλλη βδομάδα θα είμαι 8 εβδομάδων ακριβώς που θα πάω στον γιατρό !!! Μακαρι να ακούσουμε καρδούλα 🫠🙏🏼🙏🏼

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Bluee19 είπε:

Ωχ αν μετριέται έτσι !!! Όταν έκανα υπέρηχο κ ειδα μόνο σάκο ήμουν 5+6 άρα δεν πάει καλά έπρεπε να δούμε κ αλλά !!! Και εγώ νόμιζα πως βάζουμε την μέρα της ετ + 5ημερων έμβρυο και έλεγα ήμουν 4 βδομαδες για αυτό ήταν μόνο ο σάκος !!!!

την άλλη βδομάδα θα είμαι 8 εβδομάδων ακριβώς που θα πάω στον γιατρό !!! Μακαρι να ακούσουμε καρδούλα 🫠🙏🏼🙏🏼

Βασικα έχεις πολύ υπομονή Κ ο γιατρός σου είναι το αγγλικό μοντέλο που σε βλέπουν μετά από ένα μήνα είσαι δεν είσαι έγκυος. Τι να πω εγώ θα είχα πάει στην μια εβδομάδα έστω να δω εμβρυϊκά στοιχεία τουλάχιστον να μην περνεις ένα σκασμό φάρμακα για 15 μέρες χωρίς νόημα .  

Έστω Κ σήμερα θα μπορούσες να έχεις κάνει έναν υπέρηχο δεν θα άλλαζε κάτι 

Μέχρι την Πέμπτη Κ θα επαναλάμβανα Κ χοριακη 

Μπορεί η χοριακη σου να έχει φτάσει στο θεό Κ να μην το ξέρεις μπορεί Κ να έχει μηδενίσει Κ πάλι να μην το ξέρεις 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

Βασικα έχεις πολύ υπομονή Κ ο γιατρός σου είναι το αγγλικό μοντέλο που σε βλέπουν μετά από ένα μήνα είσαι δεν είσαι έγκυος. Τι να πω εγώ θα είχα πάει στην μια εβδομάδα έστω να δω εμβρυϊκά στοιχεία τουλάχιστον να μην περνεις ένα σκασμό φάρμακα για 15 μέρες χωρίς νόημα .  

Έστω Κ σήμερα θα μπορούσες να έχεις κάνει έναν υπέρηχο δεν θα άλλαζε κάτι 

Μέχρι την Πέμπτη Κ θα επαναλάμβανα Κ χοριακη 

Βασικά δεν έχω καθόλου υπομονή ο άντρας μου με συγκρατεί !!!

χοριακη δεν κάνω άλλη αγανάκτησα !!!

4η χοριακη 1216

Μετά από δυο μέρες 1467 και την επόμενη 2100

αν τις συνεχίσω θα πάω στο Δαφνί !!!!  Λίγο υπομονή 6 μερούλες κ θα μάθω ….

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Ωχ αν μετριέται έτσι !!! Όταν έκανα υπέρηχο κ ειδα μόνο σάκο ήμουν 5+6 άρα δεν πάει καλά έπρεπε να δούμε κ αλλά !!! Και εγώ νόμιζα πως βάζουμε την μέρα της ετ + 5ημερων έμβρυο και έλεγα ήμουν 4 βδομαδες για αυτό ήταν μόνο ο σάκος !!!!

την άλλη βδομάδα θα είμαι 8 εβδομάδων ακριβώς που θα πάω στον γιατρό !!! Μακαρι να ακούσουμε καρδούλα 🫠🙏🏼🙏🏼

Μην απελπίζεσαι πάντως.. εντάξει, κρατά λίγο μικρό καλάθι αν έχεις κάποια υπόνοια ότι κάτι δεν πάει καλά, για να μην απογοητευτείς πολύ, αλλά αυτοί οι υπολογισμοί είναι χοντρικά, για να έχεις ένα σημείο αναφοράς. Εγώ είχα δίδυμα που είχαν 3 μέρες διαφορά φαντάσου. Μπορεί κι εσύ αν είχες πάει 1-2 μέρες μετά κάτι να έβλεπες..είναι πολύ ρευστή αυτή η φάση ακομα με τις μέρες και τις εβδομάδες, ακόμα και στην εξωσωματική γιατί δεν ξέρεις πότε έγινε η εμφύτευση. Κι έτσι κι αλλιώς, αφού μετράς όλες τις κυήσεις από την τελευταία περίοδο, ξέρεις ότι τις δύο πρώτες εβδομάδες της εγκυμοσύνης ΔΕΝ είσαι έγκυος!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LeneL είπε:

Μην απελπίζεσαι πάντως.. εντάξει, κρατά λίγο μικρό καλάθι αν έχεις κάποια υπόνοια ότι κάτι δεν πάει καλά, για να μην απογοητευτείς πολύ, αλλά αυτοί οι υπολογισμοί είναι χοντρικά, για να έχεις ένα σημείο αναφοράς. Εγώ είχα δίδυμα που είχαν 3 μέρες διαφορά φαντάσου. Μπορεί κι εσύ αν είχες πάει 1-2 μέρες μετά κάτι να έβλεπες..είναι πολύ ρευστή αυτή η φάση ακομα με τις μέρες και τις εβδομάδες, ακόμα και στην εξωσωματική γιατί δεν ξέρεις πότε έγινε η εμφύτευση. Κι έτσι κι αλλιώς, αφού μετράς όλες τις κυήσεις από την τελευταία περίοδο, ξέρεις ότι τις δύο πρώτες εβδομάδες της εγκυμοσύνης ΔΕΝ είσαι έγκυος!!!

Χαχαχα ποσό ισχύει αυτό !!!! Εγώ αν υποθέσω από τα καφέ που είχα δει πρέπει να έμεινα έγκυος 7/1-8/1 🫠

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Bluee19 είπε:

Χαχαχα ποσό ισχύει αυτό !!!! Εγώ αν υποθέσω από τα καφέ που είχα δει πρέπει να έμεινα έγκυος 7/1-8/1 🫠

Μακαρι λοιπόν σε 6 μέρες να ακούσεις μια όμορφη καρδούλα να χτυπά δυνατά! !!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, linaa είπε:

Βασικα έχεις πολύ υπομονή Κ ο γιατρός σου είναι το αγγλικό μοντέλο που σε βλέπουν μετά από ένα μήνα είσαι δεν είσαι έγκυος. Τι να πω εγώ θα είχα πάει στην μια εβδομάδα έστω να δω εμβρυϊκά στοιχεία τουλάχιστον να μην περνεις ένα σκασμό φάρμακα για 15 μέρες χωρίς νόημα .  

Έστω Κ σήμερα θα μπορούσες να έχεις κάνει έναν υπέρηχο δεν θα άλλαζε κάτι 

Μέχρι την Πέμπτη Κ θα επαναλάμβανα Κ χοριακη 

Μπορεί η χοριακη σου να έχει φτάσει στο θεό Κ να μην το ξέρεις μπορεί Κ να έχει μηδενίσει Κ πάλι να μην το ξέρεις 

Γιατί υπάρχει περίπτωση να μηδενιστεί η χοριακη χωρίς να έχω αίμα ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...