Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, helena212 είπε:

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

      Για να γίνει η μεταφορά πρέπει να είναι κάτω από 1. Καλή επιτυχία!

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Linoula είπε:

Κοριτσια καλησπέρα!

ευχομαι καλη επιτυχια σε όλες!

εχω φαρμακα διέγερσης τα meriofert ένα ολόκληρο κουτί που δυστυχώς όμως λήγουν στις 14/10. Αν κάποια κοπέλα ενδιαφέρεται να μου στείλει pm. Είμαι στην Αθήνα 

@Reliefαν θυμάμαι καλα έψαχνες φάρμακα,καλή επιτυχία 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 ώρες πρίν, Γεωργία38 είπε:

@Soho24 

Εσύ δηλαδή δεν ειχε καθόλου συμπτωματα κορίτσι μου;

Απολύτως τίποτα. Ούτε μισό. Το τίποτα το απόλυτο. Πραγματικά αναρωτιόμουν πώς γίνεται να μην έχω τίποτα ούτε καν από τα φάρμακα. Ωστόσο πιστεύω ότι αυτή η φάση είναι πολύ νωρίς για συμπτώματα. Ακόμη και μετά τη θετική χοριακή, το στήθος μου άρχισε να πρήζεται ελάχιστα μετά την 8η εβδομάδα, μη σου πω και πιο αργά. 

Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2024 at 8:43 ΜΜ, Angel83 είπε:

Κορίτσια έχω μια puregon 900 σφραγισμένη που λήγει το Νοέμβριο, θα ξεκινούσα τώρα για ωοληψια αλλά θα καθυστερήσω τελικά κ θα λήξει, μήπως κάποια κοπέλα ξεκινάει τώρα με puregon κ θέλει να την ανταλλάξουμε με μια μεγαλύτερης λήξης? Είμαι θεσσαλονικη

Μπορώ να ανταλλάξω αλλά με gonal που λήγει το 25, δεν θυμάμαι πότε ακριβώς  @Angel83

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Linoula said:

Κοριτσια καλησπέρα!

ευχομαι καλη επιτυχια σε όλες!

εχω φαρμακα διέγερσης τα meriofert ένα ολόκληρο κουτί που δυστυχώς όμως λήγουν στις 14/10. Αν κάποια κοπέλα ενδιαφέρεται να μου στείλει pm. Είμαι στην Αθήνα 

Υπάρχει μια κοπέλα θα την ενημερώσω να σπυ στεικει τα έχει πολύ ανάγκη …

1 hour ago, Blue Velvet said:

@Reliefαν θυμάμαι καλα έψαχνες φάρμακα,καλή επιτυχία 

Και εγώ αυτή τη κοπέλα εννοούσα !!! Εύχομαι να τιν βολέψουν οι ημερομηνίες ! Μπράβο που την θυμήθηκες  ! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Lila ki είπε:

Υπάρχει μια κοπέλα θα την ενημερώσω να σπυ στεικει τα έχει πολύ ανάγκη …

Και εγώ αυτή τη κοπέλα εννοούσα !!! Εύχομαι να τιν βολέψουν οι ημερομηνίες ! Μπράβο που την θυμήθηκες  ! 

Κορίτσι μου πώς είσαι? Έκανες υπέρηχο?

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

@Reliefαν θυμάμαι καλα έψαχνες φάρμακα,καλή επιτυχία 

Αχ ναι. Τα χρειάζομαι. 

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

@Reliefαν θυμάμαι καλα έψαχνες φάρμακα,καλή επιτυχία 

Ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

On 13/9/2024 at 9:05 ΠΜ, Relief είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Συγχαρητήρια σε όλες! Εγκυμονούσες νυν και μελλοντικές! Ψάχνω απεγνωσμένα ενέσεις εξωσωματικής. Οποιαδήποτε... Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... Δεν μου επιτρέπεται να ξαναπεράσω επιτροπή... Μήπως έχει κάποιο κορίτσι??? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για την παρεμβολή!

 Καλησπέρα,

Έχω στο ψυγείο 3 ενέσεις cetrotide 0,2 αν σε ενδιαφέρει. Εγώ δεν πέρασα ποτέ επιτροπή και βρίσκομαι στην 6η ημέρα εμβρυομεταφοράς 2 βλαστοκύστεων ελεγμένων με pgt. Είναι η τρίτη εμβρυομεταφορά μου μετά απο 3 παλίνδρομες στον τρίτο μήνα με φυσιολογική σύλληψη όλες. Μάλλον η εξωσωματική δεν μου πάει.

Καλή επιτυχία σε όλες! :-) 

  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Neverstop said:

Κορίτσι μου πώς είσαι? Έκανες υπέρηχο?

Γεια σου κοπέλα μου !!! Είχα  αρκετές μέρες αίμα στο σκούπισμα τώρα μόνο καφέ και σαν κεραμμυδι  … 5 βδομάδα κ 6 ημερών πήγα εκτακτως για υπέρηχο είδαμε σακο έμβρυο αλλά όχι καρδιακή λειτουργία μ είπε είναι νωρίς ! Μ έκλεισε να ξανά πάω να έχει περάσει λίγο ο καιρός … τι να πω δ ξέρω … 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 2
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Linoula είπε:

Κοριτσια καλησπέρα!

ευχομαι καλη επιτυχια σε όλες!

εχω φαρμακα διέγερσης τα meriofert ένα ολόκληρο κουτί που δυστυχώς όμως λήγουν στις 14/10. Αν κάποια κοπέλα ενδιαφέρεται να μου στείλει pm. Είμαι στην Αθήνα 

Ενδιαφέρομαι εγώ!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, matias είπε:

Μπορώ να ανταλλάξω αλλά με gonal που λήγει το 25, δεν θυμάμαι πότε ακριβώς  @Angel83

Τελικά προχώρησα κανονικά με την ωοληψια και τη χρησιμοποίησα! Σε ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 59 λεπτά , Lila ki είπε:

Υπάρχει μια κοπέλα θα την ενημερώσω να σπυ στεικει τα έχει πολύ ανάγκη …

Και εγώ αυτή τη κοπέλα εννοούσα !!! Εύχομαι να τιν βολέψουν οι ημερομηνίες ! Μπράβο που την θυμήθηκες  ! 

Σας ευχαριστώ τοοοσο πολύ! Να είστε όλες καλά!!!!

1 hour ago, Lila ki είπε:

Υπάρχει μια κοπέλα θα την ενημερώσω να σπυ στεικει τα έχει πολύ ανάγκη …

Και εγώ αυτή τη κοπέλα εννοούσα !!! Εύχομαι να τιν βολέψουν οι ημερομηνίες ! Μπράβο που την θυμήθηκες  ! 

Σας ευχαριστώ τοοοσο πολύ! Να είστε όλες καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Γεια σου κοπέλα μου !!! Είχα  αρκετές μέρες αίμα στο σκούπισμα τώρα μόνο καφέ και σαν κεραμμυδι  … 5 βδομάδα κ 6 ημερών πήγα εκτακτως για υπέρηχο είδαμε σακο έμβρυο αλλά όχι καρδιακή λειτουργία μ είπε είναι νωρίς ! Μ έκλεισε να ξανά πάω να έχει περάσει λίγο ο καιρός … τι να πω δ ξέρω … 

Περιμένουμε με αγωνία τα νεότερα! Ήσουν οριακά για καρδούλα την προηγούμενη φορά!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Neverstop said:

Περιμένουμε με αγωνία τα νεότερα! Ήσουν οριακά για καρδούλα την προηγούμενη φορά!

Πλέον με όσα έχω περάσει δεν με αγγίζει τίποτα … απλά περιμένω το επόμενο σκαν … δεν έχω άλλη υπομονή ειλικρινά …

  • Δύναμη! 3
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

@Soho24 

Παλι καλά που μας ηρεμειτε εδω μέσα ο αντρας μου ειναι πιο αγχωδης και απο μένα που τα περασα ολα αυτα.εχθες μου λέει να μην κοιμαμαι στο πλευρο γιατι μπορει να κάνω κακό.ελεος χαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Σήμερα 7η ημέρα απο την εμβρυομεταφορα με δυο βλαστοκυστες έκανα το ψηφιακό τεστ της clearblue και βγήκε αρνητικό. Υπάρχει περίπτωση να μην έχει δείξει ακόμα; Την Παρασκευή θα κάνω την χοριακή. Υπάρχει περίπτωση να ανέβει μέσα σε δύο μέρες; :-( 

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...