Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Lotos είπε:

Όλα καλά ..σου εύχομαι τα καλύτερα .Σε νιώθω .μου έχει μείνει ψυχολογικό κ εμένα ..εγώ περιμένω διδυμα και με πήγε με αίμα πλ διάστημα...βασικά είχα αποκόλληση πλ χαμηλά στον πλακούντα π δίνει πολύ καιρό.ειμαι ακόμη ξαπλα γτ έχω κάνει περίδεση ββ..

 

3 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Καλησπερα κοπέλα μου ! Και εγώ μακρύ στο εξωτερικό βέβαια … δεν ξέρω ακόμα ποτέ θα ξεκινησω … λογικά περιμένουν να μ έρθει η περίοδος του Φλεβάρη και να το συζητήσουμε ! Πάντως κοντά θα ήμαστε ! Καλή επιτυχία ! Εμένα μόνο 8 ωάρια φάνηκαν μ είπαν ριναι πολύ λίγα .. έχω και χαμηλή αμη …. 

Αχ πως σε καταλαβαινω … υπομονή και επιμονή ! Ευτυχώς είναι όλα καλα ! Σου εύχομαι ολόψυχα μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ! Όλα θα πάνε καλα !!! Προσευχή και αγάπη !

Σας ευχαριστώ πολύ! @Lotos κ εγώ δίδυμακια έχω! Εντομεταξυ μου την είπαν κ από το κέντρο ότι με πιάνει πανικός κ δεν κάνει καλό.Δηλαδη αλήθεια υπάρχει κάποια που θα δει αιμορραγία με ΡΟΗ κ θα πει "Α συμβαίνουν αυτά,ας πέσω για ύπνο"?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Faith22 είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ! @Lotos κ εγώ δίδυμακια έχω! Εντομεταξυ μου την είπαν κ από το κέντρο ότι με πιάνει πανικός κ δεν κάνει καλό.Δηλαδη αλήθεια υπάρχει κάποια που θα δει αιμορραγία με ΡΟΗ κ θα πει "Α συμβαίνουν αυτά,ας πέσω για ύπνο"?

Με το καλό !την είπαν κιόλας ε;αν ήταν στη θέση μας; ότι να ναι δλδ

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπερα να ρωτησω ! έσκυψα με λυγισμένα  γόνατα κ έτσι όπως σηκώθηκα με τράβηξε η κοιλιά στην ευθεία κάτω από τον αφαλό μέχρι πριν το πιπί! πριν κανα μισάωρο έγινε, απλώς νιώθω που κ που κάτι τσιμπηματάκια στο σημείο τώρα! να πάρω τον γιατρό η είναι υπερβολή; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια καλησπερα να ρωτησω ! έσκυψα με λυγισμένα  γόνατα κ έτσι όπως σηκώθηκα με τράβηξε η κοιλιά στην ευθεία κάτω από τον αφαλό μέχρι πριν το πιπί! πριν κανα μισάωρο έγινε, απλώς νιώθω που κ που κάτι τσιμπηματάκια στο σημείο τώρα! να πάρω τον γιατρό η είναι υπερβολή; 

Υπερβολή καλέ αν δεν πονάς δεν είναι τίποτα . Μην τον τρελάνεις γιατί αν τον περνεις για το παραμικρό μετά δεν θα δώσει σημασία αν συμβαίνει κάτι σοβαρό Κ θα νομίζει ότι λες υπερβολές 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Υπερβολή καλέ αν δεν πονάς δεν είναι τίποτα . Μην τον τρελάνεις γιατί αν τον περνεις για το παραμικρό μετά δεν θα δώσει σημασία αν συμβαίνει κάτι σοβαρό Κ θα νομίζει ότι λες υπερβολές 

απλώς νιώθω λιγα τσιμπιματακια που κ που 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

απλώς νιώθω λιγα τσιμπιματακια που κ που 

Ε σου φαίνετε κάπως επειδή τρόμαξες . Ξάπλωσε σήμερα βάλε να πιεις Κ τίποτα ζεστό Κ χαλάρωσε . Δεν είναι τίποτα τα τσιμπήματα. Είναι μέσα στο πρόγραμμα 

Πόνο Κ αίμα θα έχεις μόνο στο νου σου τώρα . Όλα τα άλλα δεν είναι τίποτα . 

Είναι Κ νευροπονοι τώρα που θα σε πιάνουν από τις απότομες κινήσεις πρέπει να μάθεις να τα ξεχώριζεις 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , linaa είπε:

Ε σου φαίνετε κάπως επειδή τρόμαξες . Ξάπλωσε σήμερα βάλε να πιεις Κ τίποτα ζεστό Κ χαλάρωσε . Δεν είναι τίποτα τα τσιμπήματα. Είναι μέσα στο πρόγραμμα 

Πόνο Κ αίμα θα έχεις μόνο στο νου σου τώρα . Όλα τα άλλα δεν είναι τίποτα . 

Είναι Κ νευροπονοι τώρα που θα σε πιάνουν από τις απότομες κινήσεις πρέπει να μάθεις να τα ξεχώριζεις 

καλα πήρα τη μαια μήπως ν παω νωρίτερα ! είπε δεν είναι κάτι ! με ρώτησε για αίμα κλπ της ειπα οχι  κ είπε δε χρειάζεται ν παω πριν το σάββατο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Angot είπε:

καλα πήρα τη μαια μήπως ν παω νωρίτερα ! είπε δεν είναι κάτι ! με ρώτησε για αίμα κλπ της ειπα οχι  κ είπε δε χρειάζεται ν παω πριν το σάββατο 

Ε τα βλέπεις . Τα ίδια σου είπε. Τώρα μόνο πόνο έντονο θα έχεις στο νου σου μην νιώσεις Κ αίμα. Όπως επίσης θα προσέχεις για δύσοσμα υγρά την πίεση σου θα περνεις Κ μόνη σου συχνά. Αυτά θα προσέχεις όλα τα άλλα τα μικρό ενοχλήματα είναι μέσα στο πρόγραμμα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

Ε τα βλέπεις . Τα ίδια σου είπε. Τώρα μόνο πόνο έντονο θα έχεις στο νου σου μην νιώσεις Κ αίμα. Όπως επίσης θα προσέχεις για δύσοσμα υγρά την πίεση σου θα περνεις Κ μόνη σου συχνά. Αυτά θα προσέχεις όλα τα άλλα τα μικρό ενοχλήματα είναι μέσα στο πρόγραμμα 

αιματακι δόξα το θεό οχι ως τώρα, πονάκια νιώθω κάποια σφίξιμο τα περιόδου που κρατάνε ελάχιστα και οχι ιδιαίτερα δυνατά! τώρα που το ειπες σκέφτομαι να τ πω να μ κάνει πάλι καλλιέργεια ! κάνουν γενικά μια στην αρχή και μια στο τέλος! αλλά λέω να ζητήσω κ τώρα έτσι για την ιδέα , οχι ότι νιώθω κάτι! άλλωστε τι να νιώσω αράχνες έχει πιάσει που να βρω τους μύκητες 😅 όσο για την πίεση πήρα πιεσόμετρο χθες γιατί πάντα εχω υπόταση τύπου 8,5-10 και τυχαία μέτρησα 2 φορες και ήταν 12,2 βέβαια ειχα φάει και ίσως γι αυτό αλλά το πήρα να την μετράω το βράδυ να τσεκάρω! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

αιματακι δόξα το θεό οχι ως τώρα, πονάκια νιώθω κάποια σφίξιμο τα περιόδου που κρατάνε ελάχιστα και οχι ιδιαίτερα δυνατά! τώρα που το ειπες σκέφτομαι να τ πω να μ κάνει πάλι καλλιέργεια ! κάνουν γενικά μια στην αρχή και μια στο τέλος! αλλά λέω να ζητήσω κ τώρα έτσι για την ιδέα , οχι ότι νιώθω κάτι! άλλωστε τι να νιώσω αράχνες έχει πιάσει που να βρω τους μύκητες 😅 όσο για την πίεση πήρα πιεσόμετρο χθες γιατί πάντα εχω υπόταση τύπου 8,5-10 και τυχαία μέτρησα 2 φορες και ήταν 12,2 βέβαια ειχα φάει και ίσως γι αυτό αλλά το πήρα να την μετράω το βράδυ να τσεκάρω! 

Αν έχεις πονακια περιόδου σημαίνει ότι κουραζεσε . Κανονικά πόνους περιόδου τώρα δεν πρέπει να έχεις έστω Κ αν κρατάνε λίγο. Ζητά επίσης να σου μετράνε τον τράχηλο κάθε φορά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , linaa είπε:

Αν έχεις πονακια περιόδου σημαίνει ότι κουραζεσε . Κανονικά πόνους περιόδου τώρα δεν πρέπει να έχεις έστω Κ αν κρατάνε λίγο. Ζητά επίσης να σου μετράνε τον τράχηλο κάθε φορά 

ναι μου τον μετράει 32-33 είναι ! δουλεύω αρκετά ειναι  η αλήθεια αλλά το ειπα στην μαια και μ είπε είναι λογικό που κ που πονάκια 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , linaa είπε:

Ε τα βλέπεις . Τα ίδια σου είπε. Τώρα μόνο πόνο έντονο θα έχεις στο νου σου μην νιώσεις Κ αίμα. Όπως επίσης θα προσέχεις για δύσοσμα υγρά την πίεση σου θα περνεις Κ μόνη σου συχνά. Αυτά θα προσέχεις όλα τα άλλα τα μικρό ενοχλήματα είναι μέσα στο πρόγραμμα 

Εσύ πάντως αν δεν είσαι όντως μαία.Ξανασκεψου το!Είσαι πάντα to the point!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Καλησπερα κοπέλα μου ! Και εγώ μακρύ στο εξωτερικό βέβαια … δεν ξέρω ακόμα ποτέ θα ξεκινησω … λογικά περιμένουν να μ έρθει η περίοδος του Φλεβάρη και να το συζητήσουμε ! Πάντως κοντά θα ήμαστε ! Καλή επιτυχία ! Εμένα μόνο 8 ωάρια φάνηκαν μ είπαν ριναι πολύ λίγα .. έχω και χαμηλή αμη …. 

Αχ πως σε καταλαβαινω … υπομονή και επιμονή ! Ευτυχώς είναι όλα καλα ! Σου εύχομαι ολόψυχα μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ! Όλα θα πάνε καλα !!! Προσευχή και αγάπη !

Ποσο χρόνων είσαι; Εγω 37 και πάνω από 9 δεν έχω πάρει σε ωοληψια μέχρι τώρα. Με σχετικά καλη ΑΜΗ. Ευχομαι καλη αρχή και να πάνε όλα καλα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

ναι μου τον μετράει 32-33 είναι ! δουλεύω αρκετά ειναι  η αλήθεια αλλά το ειπα στην μαια και μ είπε είναι λογικό που κ που πονάκια 

Ε να ξεκουράζεσε γιατί σκέψου ότι τώρα το παιδί δεν έχει βάρος . Αν είναι να ζοριζεις την μήτρα σου από τώρα μετά θα είναι χειρότερα που το παιδί θα έχει πάρει βάρος . 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ! @Lotos κ εγώ δίδυμακια έχω! Εντομεταξυ μου την είπαν κ από το κέντρο ότι με πιάνει πανικός κ δεν κάνει καλό.Δηλαδη αλήθεια υπάρχει κάποια που θα δει αιμορραγία με ΡΟΗ κ θα πει "Α συμβαίνουν αυτά,ας πέσω για ύπνο"?

Όταν ειχα δει ελαφρύ ροζ στην 8η βδομαδα, πηγα να λιποθυμήσω κυριολεκτικά!!πως να μη σε πιασει πανικός;; Ευτυχως είναι καλα τα μωράκια σου!καλη δύναμη ευχομαι!!

4 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

Καλησπέρα και γω μαζί σου είμαι!

Προς το παρόν μόλις ξεκίνησα την προετοιμασία 14 ημερών με CYCLACUR για να κάνουμε ετ 2 βλαστοκύστεων, γύρω στα μέσα του μήνα.

 

Καλή μας επιτυχία κορίτσια!!! 

 

Πολύ καλη επιτυχία με μια θετικότατη χοριακη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...