Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

Εμένα πάντως ο γιατρός μου είχε πει να κοιμάμαι όπως με βολεύει (2 κυήσεις, αλλά όχι υψηλού κινδύνου). Οπότε, και τις δύο φορές κοιμόμουν μπρούμυτα ως την τελευταία μέρα!!!

Βέβαια, είχα πολύ μικρή κοιλιά, λίγα κιλά και τη δεύτερη φορά πολύ μαλακό στρώμα. Πάντως βολευόμουν. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Melie είπε:

Εμένα πάντως ο γιατρός μου είχε πει να κοιμάμαι όπως με βολεύει (2 κυήσεις, αλλά όχι υψηλού κινδύνου). Οπότε, και τις δύο φορές κοιμόμουν μπρούμυτα ως την τελευταία μέρα!!!

Βέβαια, είχα πολύ μικρή κοιλιά, λίγα κιλά και τη δεύτερη φορά πολύ μαλακό στρώμα. Πάντως βολευόμουν. 

 Έχω να κοιμηθώ μπρούμυτα από την εμβρυομεταφορα!!! Από το φόβο μου όχι για κάποιο άλλο λόγο... Μήπως εννοείς ανάσκελα?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μπρούμυτα εννοώ. Το τονίζω ότι δεν είχα κύηση υψηλού κινδύνου, δεν είχα κάνει εξωσωματική (απλά παρακολουθώ το φόρουμ ως μανούλα που μοιράζεται χαρές, λύπες και ανησυχίες με άλλες μανούλες, τωρινές ή μελλοντικές). 

Είχα το οκ όμως από τον γιατρό μου να κάνω ο,τι με βολεύει. Και ανάσκελα δε νομίζω ότι έχω κοιμηθεί ποτέ στη ζωή μου, μπρούμυτα πάντα. Και το συνέχισα, αφού δεν αισθανομουν δυσφορία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε πανικο,μόνη μου σπίτι κ δεν βρίσκω καμία από τις μαίες μου.Ειμαι 11+4,ένιωσα πολλά υγρά κ πήγα τουαλέτα κ ήταν ροζ υγρά,όσο πάει γίνεται πιο κόκκινο.Εχω να δω αίμα από τα Χριστούγεννα.Εχει τύχει σε καμία αυτήν την εβδομάδα? Δουλεύει κ ο άντρας μου κ δεν μπορώ να πάω μαιευτήριο.Σας παρακαλώ.Εχω κ ήπιους πόνους.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Faith22 είπε:

Είμαι σε πανικο,μόνη μου σπίτι κ δεν βρίσκω καμία από τις μαίες μου.Ειμαι 11+4,ένιωσα πολλά υγρά κ πήγα τουαλέτα κ ήταν ροζ υγρά,όσο πάει γίνεται πιο κόκκινο.Εχω να δω αίμα από τα Χριστούγεννα.Εχει τύχει σε καμία αυτήν την εβδομάδα? Δουλεύει κ ο άντρας μου κ δεν μπορώ να πάω μαιευτήριο.Σας παρακαλώ.Εχω κ ήπιους πόνους.

Ψυχραιμία κοριτσι. Πότε είχες κάνει τον τελευταίο σου υπέρηχο ? Η σύσταση σε αυτη την εβδομάδα είναι ξαπλωμένη Κ ουτροτζεσταν . Σε αυτες τις εβδομάδες δεν γίνετε κάτι παραπάνω . Όταν γυρίσει ο άντρας σου πηγαίνετε σε ένα μαιευτήριο να δείτε αν όλα οκ 

εκτός από τις μαίες με τον γιατρό δεν μπορείς να μιλήσεις ? 

Σίγουρα θα σου απαντήσουν σύντομα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Faith22 είπε:

Είμαι σε πανικο,μόνη μου σπίτι κ δεν βρίσκω καμία από τις μαίες μου.Ειμαι 11+4,ένιωσα πολλά υγρά κ πήγα τουαλέτα κ ήταν ροζ υγρά,όσο πάει γίνεται πιο κόκκινο.Εχω να δω αίμα από τα Χριστούγεννα.Εχει τύχει σε καμία αυτήν την εβδομάδα? Δουλεύει κ ο άντρας μου κ δεν μπορώ να πάω μαιευτήριο.Σας παρακαλώ.Εχω κ ήπιους πόνους.

Πάρε τηλ τον γιατρό σου αν δεν απαντούν οι μαίες. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι, ξάπλα μέχρι να σου απαντήσουν. Να επιμείνεις, εγώ θα τον έπαιρνα σίγουρα μόνο και μόνο για να ηρεμήσω ότι ώρα και να ήταν.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , linaa είπε:

Ψυχραιμία κοριτσι. Πότε είχες κάνει τον τελευταίο σου υπέρηχο ? Η σύσταση σε αυτη την εβδομάδα είναι ξαπλωμένη Κ ουτροτζεσταν . Σε αυτες τις εβδομάδες δεν γίνετε κάτι παραπάνω . Όταν γυρίσει ο άντρας σου πηγαίνετε σε ένα μαιευτήριο να δείτε αν όλα οκ 

εκτός από τις μαίες με τον γιατρό δεν μπορείς να μιλήσεις ? 

Σίγουρα θα σου απαντήσουν σύντομα 

 

πρίν από 5 λεπτά , Σποράκι είπε:

Πάρε τηλ τον γιατρό σου αν δεν απαντούν οι μαίες. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι, ξάπλα μέχρι να σου απαντήσουν. Να επιμείνεις, εγώ θα τον έπαιρνα σίγουρα μόνο και μόνο για να ηρεμήσω ότι ώρα και να ήταν.

Κορίτσια έφτασε η αιμορραγία μέχρι τα πόδια,σαν κάτι να έσκασε,3 φορές έχει γινει.Σταματαει για λίγο κ μετά μπουμ.Εντονο ροζ όχι κόκκινο.Δεν πήρε το γιατρό,πήραν τον γυναικολόγο που με παρακολουθουσε από πριν κ θα πάω σε λίγο.Φοβαμαι ότι θα τα χάσω 

πρίν από 13 λεπτά , linaa είπε:

Ψυχραιμία κοριτσι. Πότε είχες κάνει τον τελευταίο σου υπέρηχο ? Η σύσταση σε αυτη την εβδομάδα είναι ξαπλωμένη Κ ουτροτζεσταν . Σε αυτες τις εβδομάδες δεν γίνετε κάτι παραπάνω . Όταν γυρίσει ο άντρας σου πηγαίνετε σε ένα μαιευτήριο να δείτε αν όλα οκ 

εκτός από τις μαίες με τον γιατρό δεν μπορείς να μιλήσεις ? 

Σίγουρα θα σου απαντήσουν σύντομα 

Την περασμένη Τετάρτη είχα υπέρηχο κ ήταν όλα καλά.Δευτερα έχω αυχενική.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Faith22 είπε:

 

Κορίτσια έφτασε η αιμορραγία μέχρι τα πόδια,σαν κάτι να έσκασε,3 φορές έχει γινει.Σταματαει για λίγο κ μετά μπουμ.Εντονο ροζ όχι κόκκινο.Δεν πήρε το γιατρό,πήραν τον γυναικολόγο που με παρακολουθουσε από πριν κ θα πάω σε λίγο.Φοβαμαι ότι θα τα χάσω 

Την περασμένη Τετάρτη είχα υπέρηχο κ ήταν όλα καλά.Δευτερα έχω αυχενική.

Μην ανχωνεσε σε αυτές τις εβδομάδες οι αιμορραγίες είναι συνηθισμένες ο πλακούντας είναι ακόμα χαμηλά Κ με το παραμικρό μπορεί να δεις αίμα χωρίς να συμβαίνει κάτι θέλει πολύ ξεκούραση . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

Μην ανχωνεσε σε αυτές τις εβδομάδες οι αιμορραγίες είναι συνηθισμένες ο πλακούντας είναι ακόμα χαμηλά Κ με το παραμικρό μπορεί να δεις αίμα χωρίς να συμβαίνει κάτι θέλει πολύ ξεκούραση . 

Σε ευχαριστώ πολύ.Δεν γράφω συχνά αλλά οπότε ζητάω βοήθεια είσαι πάντα πολύ πρόθυμη.Ευχομαι να έχεις δίκιο.Θα ξέρω σε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

Είμαι σε πανικο,μόνη μου σπίτι κ δεν βρίσκω καμία από τις μαίες μου.Ειμαι 11+4,ένιωσα πολλά υγρά κ πήγα τουαλέτα κ ήταν ροζ υγρά,όσο πάει γίνεται πιο κόκκινο.Εχω να δω αίμα από τα Χριστούγεννα.Εχει τύχει σε καμία αυτήν την εβδομάδα? Δουλεύει κ ο άντρας μου κ δεν μπορώ να πάω μαιευτήριο.Σας παρακαλώ.Εχω κ ήπιους πόνους.

έχει τύχει σε εμένα κορίτσι μου...στις 13+1 δεν ήταν κάτι ..μάλλον ούρα .είχα κ αίμα μαζί γτ είχα αποκόλληση .το αίμα κράτησε ένα μήνα ασταμάτητο κουβάδες γέμισα  .πήγαινε σε ένα νοσοκομείο να ηρεμήσεις 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Lotos είπε:

έχει τύχει σε εμένα κορίτσι μου...στις 13+1 δεν ήταν κάτι ..μάλλον ούρα .είχα κ αίμα μαζί γτ είχα αποκόλληση .το αίμα κράτησε ένα μήνα ασταμάτητο κουβάδες γέμισα  .πήγαινε σε ένα νοσοκομείο να ηρεμήσεις 

Μόλις γύρισα από τον γιατρό,όλα καλά Δόξα το Θεό.Μια μικρή αποκόλληση 3,5εκ,που βέβαια δεν δικαιολογεί τόσο αίμα.Κοριτσια έπαθα κρίση πανικού, είχα μεγάλη ποσότητα αίματος κ δεν μπορούσα να το διαχειριστω με τίποτα.

Ένα μήνα με αίμα???Ήσουν ξάπλα να υποθέσω?

  • Ευχή 7
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό,όλα καλά Δόξα το Θεό.Μια μικρή αποκόλληση 3,5εκ,που βέβαια δεν δικαιολογεί τόσο αίμα.Κοριτσια έπαθα κρίση πανικού, είχα μεγάλη ποσότητα αίματος κ δεν μπορούσα να το διαχειριστω με τίποτα.

Ένα μήνα με αίμα???Ήσουν ξάπλα να υποθέσω?

Όλα καλά ..σου εύχομαι τα καλύτερα .Σε νιώθω .μου έχει μείνει ψυχολογικό κ εμένα ..εγώ περιμένω διδυμα και με πήγε με αίμα πλ διάστημα...βασικά είχα αποκόλληση πλ χαμηλά στον πλακούντα π δίνει πολύ καιρό.ειμαι ακόμη ξαπλα γτ έχω κάνει περίδεση ββ..

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Katiamaxiking said:

Καλησπέρα 😊 

ξεκιναω σήμερα το μακρύ πρωτόκολλο οποτε γύρω στις 20κατι του Φεβρουαρίου θα πάω για ωοληψια! 

Καμια άλλη αυτό το μήνα;;;

Καλησπερα κοπέλα μου ! Και εγώ μακρύ στο εξωτερικό βέβαια … δεν ξέρω ακόμα ποτέ θα ξεκινησω … λογικά περιμένουν να μ έρθει η περίοδος του Φλεβάρη και να το συζητήσουμε ! Πάντως κοντά θα ήμαστε ! Καλή επιτυχία ! Εμένα μόνο 8 ωάρια φάνηκαν μ είπαν ριναι πολύ λίγα .. έχω και χαμηλή αμη …. 

10 hours ago, Faith22 said:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό,όλα καλά Δόξα το Θεό.Μια μικρή αποκόλληση 3,5εκ,που βέβαια δεν δικαιολογεί τόσο αίμα.Κοριτσια έπαθα κρίση πανικού, είχα μεγάλη ποσότητα αίματος κ δεν μπορούσα να το διαχειριστω με τίποτα.

Ένα μήνα με αίμα???Ήσουν ξάπλα να υποθέσω?

Αχ πως σε καταλαβαινω … υπομονή και επιμονή ! Ευτυχώς είναι όλα καλα ! Σου εύχομαι ολόψυχα μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ! Όλα θα πάνε καλα !!! Προσευχή και αγάπη !

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

Καλησπέρα 😊 

ξεκιναω σήμερα το μακρύ πρωτόκολλο οποτε γύρω στις 20κατι του Φεβρουαρίου θα πάω για ωοληψια! 

Καμια άλλη αυτό το μήνα;;;

Καλησπέρα και γω μαζί σου είμαι!

Προς το παρόν μόλις ξεκίνησα την προετοιμασία 14 ημερών με CYCLACUR για να κάνουμε ετ 2 βλαστοκύστεων, γύρω στα μέσα του μήνα.

 

Καλή μας επιτυχία κορίτσια!!! 

 

  • Καλή τύχη! 2
  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...