Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 minutes ago, Neverstop said:

      Περιμένουμε με αγωνία τα νεότερα! Ήσουν οριακά για καρδούλα την προηγούμενη φορά!

      Πλέον με όσα έχω περάσει δεν με αγγίζει τίποτα … απλά περιμένω το επόμενο σκαν … δεν έχω άλλη υπομονή ειλικρινά …

      • Δύναμη! 1
      • Λυπημένη/-ος 1

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!

Ερώτηση: για να παρω τα φαρμακα απο τον εοππυ για τη 2η διέγερση πρέπει να εχω κλεισει 4 μηνες απο την ημερομηνια της πρωτης ωοληψιας ή απο την ημερομηνια που εκανα την πρωτη ενεση;; Θελω να υπολογίσω και ποτε θα κανω και τη χοριακη που θελουν,  για να μην την κανω νωριτερα. Δηλ αν εκανα ωοληψια 20 Απριλίου, πρεπει απο τις 20 Σεπτεμβρίου και μετα να κανω χοριακη και τη διαδικασία.. σωστα;;; 

Από την ημέρα της ωοληψιας μετρανε οι 4 μήνες, Εγώ έκανα ωοληψια 1 Απριλίου κ πήγα κ πήρα τα φάρμακα στη 1 Αυγούστου, βέβαια μου είπαν ότι κανονικά θα επρεπε να περάσει κ η 1 Αυγούστου, αλλά μου τα έδωσαν (Θεσσαλονίκη) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Malntalia είπε:

Δεν πονάνε  οι ενεσεις μην αγχώνεσαι..οι περισσότερες  αν όχι όλες τις κάνουν μόνες τους.. η ωοληψια  είναι με μέθη οπότε δε θα καταλάβεις τπτ!

Να κάνετε πλήρη έλεγχο στο Συζυγο όχι μόνο σπερμοδιαγραμμμα..καλή επιτυχία!!

Αν έχεις κάποια συγκεκριμένη  απορία.. εδώ είμαστε...

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...σίγουρα όσο προχωράει η διαδικασία απορίες θα δημιουργηθούν!ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και όλους.

Δεν ξέρω σε ποιο thread να απευθυνθώ για αυτό θα γράψω σε αυτό που μου είναι πιο γνώριμο. Όποιος/α μπορεί ας μου στείλει π.μ. ή ας γράψει εδώ τα κόστη της προσπάθειας και εν τέλει της γέννας. Ειδικότερα για την γέννα ενδιαφέρομαι άμεσα. Για Αθήνα σε ιδιωτικό εννοώ. 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Titti είπε:

Καλησπέρα σε όλες και όλους.

Δεν ξέρω σε ποιο thread να απευθυνθώ για αυτό θα γράψω σε αυτό που μου είναι πιο γνώριμο. Όποιος/α μπορεί ας μου στείλει π.μ. ή ας γράψει εδώ τα κόστη της προσπάθειας και εν τέλει της γέννας. Ειδικότερα για την γέννα ενδιαφέρομαι άμεσα. Για Αθήνα σε ιδιωτικό εννοώ. 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Κάθε μαιευτήριο έχει στο site του τιμοκατάλογο . Γύρο στις  2000 είναι τα νοσηλεία + την έξτρα αμοιβή για το γιατρό που θα την κανονίσεις φυσικά ιδιαίτερως με το γιατρό σου 

Για την γέννα όλα αυτά συνολικά όλες τις μέρες 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angel83 είπε:

Από την ημέρα της ωοληψιας μετρανε οι 4 μήνες, Εγώ έκανα ωοληψια 1 Απριλίου κ πήγα κ πήρα τα φάρμακα στη 1 Αυγούστου, βέβαια μου είπαν ότι κανονικά θα επρεπε να περάσει κ η 1 Αυγούστου, αλλά μου τα έδωσαν (Θεσσαλονίκη) 

@Angel83 @Blue Velvet

Σας ευχαριστώ για την απάντηση!! Καλούσα απο το πρωι στο φαρμακείο του εοππυ και δεν απαντούσαν! Τελικα τους βρήκα! Ναι αφου κλείσουμε 4μηνο απο την τελευταια ωοληψία μου ειπαν και η χοριακή να είναι εντός των τελευταίων 10 ημερών. Χρειάζονται τη χοριακή, την αποφαση της επιτροπής και τη βεβαιωση απο το κεντρο ότι δεν υπάρχουν αλλα εμβρυα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, linaa είπε:

Κάθε μαιευτήριο έχει στο site του τιμοκατάλογο . Γύρο στις  2000 είναι τα νοσηλεία + την έξτρα αμοιβή για το γιατρό που θα την κανονίσεις φυσικά ιδιαίτερως με το γιατρό σου 

Για την γέννα όλα αυτά συνολικά όλες τις μέρες 

Τις επίσημες των μαιευτηριων μπορώ να τις δω. Ήθελα να δω που κυμαίνονται οι αμοιβές των ιατρών, μαιών κλπ. Όσο να 'ναι είναι ένα κριτήριο επιλογής βασικό. Αυτό το " ιδιαιτέρως" είναι που με προβληματίζει... Δεν μιλάω για τις ειδικές τιμές σε συγγενείς και φίλους, θέλω να ξέρω όμως τι μου γίνεται σε σχέση με τον μέσο όρο. Έχουμε προσπαθήσει όσες/οι βρισκόμαστε στο συγκεκριμένο thread τόσο σωματικά, όσο και ψυχικά. Ο οικονομικός παράγοντας είναι πολύ πολύ σημαντικός για τους περισσότερους από εμάς όπως και η αλληλεγγύη μεταξύ υπογονιμων και οικονομικά εξασθενημένων από τις προσπάθειες ivf ανθρώπων....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Titti είπε:

Τις επίσημες των μαιευτηριων μπορώ να τις δω. Ήθελα να δω που κυμαίνονται οι αμοιβές των ιατρών, μαιών κλπ. Όσο να 'ναι είναι ένα κριτήριο επιλογής βασικό. Αυτό το " ιδιαιτέρως" είναι που με προβληματίζει... Δεν μιλάω για τις ειδικές τιμές σε συγγενείς και φίλους, θέλω να ξέρω όμως τι μου γίνεται σε σχέση με τον μέσο όρο. Έχουμε προσπαθήσει όσες/οι βρισκόμαστε στο συγκεκριμένο thread τόσο σωματικά, όσο και ψυχικά. Ο οικονομικός παράγοντας είναι πολύ πολύ σημαντικός για τους περισσότερους από εμάς όπως και η αλληλεγγύη μεταξύ υπογονιμων και οικονομικά εξασθενημένων από τις προσπάθειες ivf ανθρώπων....

Εξαρτάται  τον γιατρό...είχα διαβάσει  σε παλιό thread ότι αν έχεις κάνει ivf κλπ κάποιοι το σέβονται  και δεν ζητάνε πολλά.. αν αναζητήσεις αμοιβή του τάδε θα το βρεις και εδώ  μέσα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Titti είπε:

Τις επίσημες των μαιευτηριων μπορώ να τις δω. Ήθελα να δω που κυμαίνονται οι αμοιβές των ιατρών, μαιών κλπ. Όσο να 'ναι είναι ένα κριτήριο επιλογής βασικό. Αυτό το " ιδιαιτέρως" είναι που με προβληματίζει... Δεν μιλάω για τις ειδικές τιμές σε συγγενείς και φίλους, θέλω να ξέρω όμως τι μου γίνεται σε σχέση με τον μέσο όρο. Έχουμε προσπαθήσει όσες/οι βρισκόμαστε στο συγκεκριμένο thread τόσο σωματικά, όσο και ψυχικά. Ο οικονομικός παράγοντας είναι πολύ πολύ σημαντικός για τους περισσότερους από εμάς όπως και η αλληλεγγύη μεταξύ υπογονιμων και οικονομικά εξασθενημένων από τις προσπάθειες ivf ανθρώπων....

Απ' ότι έχω συζητήσει με φίλες και απ' ότι έχω παρακολουθήσει κι εδώ μέσα, σε ένα ιδιωτικό νοσοκομείο, όλα μαζί γύρω στο 5.000 να τα υπολογίζεις (νοσηλεία, γιατρός, μαία). Ε, ίσως λίγο κάτω με φ.τ που μένεις μια μέρα λιγότερο.. αλλά και οι γιατροί πάνω κάτω τα ίδια ζητάνε, μη φανταστείς..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Απ' ότι έχω συζητήσει με φίλες και απ' ότι έχω παρακολουθήσει κι εδώ μέσα, σε ένα ιδιωτικό νοσοκομείο, όλα μαζί γύρω στο 5.000 να τα υπολογίζεις (νοσηλεία, γιατρός, μαία). Ε, ίσως λίγο κάτω με φ.τ που μένεις μια μέρα λιγότερο.. αλλά και οι γιατροί πάνω κάτω τα ίδια ζητάνε, μη φανταστείς..

Καλησπέρα! Τόσα πολλά είναι Αθήνα?? Θεσσαλονίκη με κάτι εκπτώσεις που ζήτησα βγήκε η νοσηλεία πέντε ημερών 1750 (Γεν..ις) συν ο γιατρός 1000. Στην παρακολούθηση της εγκυμοσύνης μιύ χρέωνε ουσιαστικά 25 τη φορά. Μαία δεν είχα δική μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neverstop είπε:

Καλησπέρα! Τόσα πολλά είναι Αθήνα?? Θεσσαλονίκη με κάτι εκπτώσεις που ζήτησα βγήκε η νοσηλεία πέντε ημερών 1750 (Γεν..ις) συν ο γιατρός 1000. Στην παρακολούθηση της εγκυμοσύνης μιύ χρέωνε ουσιαστικά 25 τη φορά. Μαία δεν είχα δική μου.

Καλησπέρα!Κυρίως αναφέρομαι στα δύο πιο γνωστά ιδιωτικά μαιευτήρια..Όσες γνωστές μου έχουν γεννήσει σε αυτά, κι εγώ μαζί, εκεί γύρω πήγε.. και μιλάω για το βασικό πακέτο, αν δεν τύχει κάτι. Εμάς ας πούμε που το ένα μωρό έμεινε 4 μέρες θερμοκοιτίδα, βγήκαν εννοείται και αλλά έξοδα. 

Βέβαια η αμοιβή του μαιευτήρα είναι και θέμα συνεννόησης, αλλά δεν έχω ακούσει και πολλούς να κόβουν από την αμοιβή τους επειδή είμαστε από εξωσωματική. Εμένα, δε, μου έπαιρνε και κανονικά όλους τους υπερήχους.. καλά να είναι ο άνθρωπος, έχω δύο παιδιά με τη βοήθεια του, αλλά μας ξύρισε κανονικά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Καλησπέρα!Κυρίως αναφέρομαι στα δύο πιο γνωστά ιδιωτικά μαιευτήρια..Όσες γνωστές μου έχουν γεννήσει σε αυτά, κι εγώ μαζί, εκεί γύρω πήγε.. και μιλάω για το βασικό πακέτο, αν δεν τύχει κάτι. Εμάς ας πούμε που το ένα μωρό έμεινε 4 μέρες θερμοκοιτίδα, βγήκαν εννοείται και αλλά έξοδα. 

Βέβαια η αμοιβή του μαιευτήρα είναι και θέμα συνεννόησης, αλλά δεν έχω ακούσει και πολλούς να κόβουν από την αμοιβή τους επειδή είμαστε από εξωσωματική. Εμένα, δε, μου έπαιρνε και κανονικά όλους τους υπερήχους.. καλά να είναι ο άνθρωπος, έχω δύο παιδιά με τη βοήθεια του, αλλά μας ξύρισε κανονικά!

Δεν ισχύει για όλους τους εξωσωματικους-μαιευτηρες αυτό.. έχω διαβάσει για αρκετούς καλύτερες τιμές και σε αρκετοί δε χρεώνουν κάθε υπέρηχο..αλλά δεν είναι θελα ονοματολογίας η διάφορες είναι μικρές.. σημάδια έχει η έμπιστοσυνη και να ταιριάζετε.. στην Αθήνα από τον τιμοκατάλογο  και μόνο φαίνεται  το πιο ακριβό..τώρα ο γιατροί από ότι εχ. Καταλάβει είναι από 1000-1500

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Καλησπέρα! Τόσα πολλά είναι Αθήνα?? Θεσσαλονίκη με κάτι εκπτώσεις που ζήτησα βγήκε η νοσηλεία πέντε ημερών 1750 (Γεν..ις) συν ο γιατρός 1000. Στην παρακολούθηση της εγκυμοσύνης μιύ χρέωνε ουσιαστικά 25 τη φορά. Μαία δεν είχα δική μου.

 

2 ώρες πρίν, Malntalia είπε:

Δεν ισχύει για όλους τους εξωσωματικους-μαιευτηρες αυτό.. έχω διαβάσει για αρκετούς καλύτερες τιμές και σε αρκετοί δε χρεώνουν κάθε υπέρηχο..αλλά δεν είναι θελα ονοματολογίας η διάφορες είναι μικρές.. σημάδια έχει η έμπιστοσυνη και να ταιριάζετε.. στην Αθήνα από τον τιμοκατάλογο  και μόνο φαίνεται  το πιο ακριβό..τώρα ο γιατροί από ότι εχ. Καταλάβει είναι από 1000-1500

Πραγματικά σοκαρομαι με αυτές τις τιμές των γιατρών....εδώ ηρακλειο οι περισσότεροι γιατροί ιδιωτικά πάντα ζητάνε 2000 με 2500 χιλιάρικα...με τα ραντεβού μέσα από την αυχενική και μετά...και 2500 χιλιάρικα και τα ιδιωτικά μαιευτήρια....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , *Vasoula είπε:

 

Πραγματικά σοκαρομαι με αυτές τις τιμές των γιατρών....εδώ ηρακλειο οι περισσότεροι γιατροί ιδιωτικά πάντα ζητάνε 2000 με 2500 χιλιάρικα...με τα ραντεβού μέσα από την αυχενική και μετά...και 2500 χιλιάρικα και τα ιδιωτικά μαιευτήρια....

Τα καλά της επαρχίας.. γτ στην επαρχία  μπορείς να πας και σε δημόσιο ... εδώ για δημόσιο..είναι πιο δύσκολη διαδικασία  και οι συνθήκες θέλουν ψάξιμο.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Malntalia είπε:

Τα καλά της επαρχίας.. γτ στην επαρχία  μπορείς να πας και σε δημόσιο ... εδώ για δημόσιο..είναι πιο δύσκολη διαδικασία  και οι συνθήκες θέλουν ψάξιμο.. 

Ναι υπάρχει και η επιλογή του δημοσιου...απλά για μια κοπέλα π έχει ήδη το γιατρό της και τον εμπιστεύεται και θέλει να συνεχίσει μαζί του πάει "αναγκαστικά" στο ιδιωτικό...ειδικά αν είναι πρωτη εγκυμοσυνη π έχεις ένα παραπάνω άγχος...αλλά βρε κορίτσια πολλά τα λεφτά...πολλά τα έξοδα.....είναι τόσο δύσκολο για ένα ζευγάρι όλο αυτό....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...