Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 minutes ago, Neverstop said:

      Περιμένουμε με αγωνία τα νεότερα! Ήσουν οριακά για καρδούλα την προηγούμενη φορά!

      Πλέον με όσα έχω περάσει δεν με αγγίζει τίποτα … απλά περιμένω το επόμενο σκαν … δεν έχω άλλη υπομονή ειλικρινά …

      • Δύναμη! 1
      • Λυπημένη/-ος 1

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 43 λεπτά , *Vasoula είπε:

Γιατί να μην πάει καλά κορίτσι μου??μη βασανίζεις το μυαλό σου με τέτοιες σκέψεις....πάντως αυτό μ το νερό ισχύει...δε ξέρω αν έπινες πριν αρκετό νερό αλλά πρόσεξε τώρα να πίνεις κάπου 3 λίτρα τώρα...λογικά σου έχει βάλει κ άλλο υπέρηχο ε?

Τώρα είπαμε για αρχές Σεπτέμβρη. Άκουσα μια κοπέλα που τις είπε τα ίδια και όταν ξαναπήγε για υπέρηχο η καρδιά είχε σταματήσει. Για αυτό με έπιασε πανικός. Και ο,τι συμπτώματα είχα σταμάτησαν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 hours ago, SylPan said:

Τώρα είπαμε για αρχές Σεπτέμβρη. Άκουσα μια κοπέλα που τις είπε τα ίδια και όταν ξαναπήγε για υπέρηχο η καρδιά είχε σταματήσει. Για αυτό με έπιασε πανικός. Και ο,τι συμπτώματα είχα σταμάτησαν.

Κορίτσι μου κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Μακάρι να είναι όλα καλά. Τα συμπτώματα πάνε κ έρχονται 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, SylPan είπε:

Τώρα είπαμε για αρχές Σεπτέμβρη. Άκουσα μια κοπέλα που τις είπε τα ίδια και όταν ξαναπήγε για υπέρηχο η καρδιά είχε σταματήσει. Για αυτό με έπιασε πανικός. Και ο,τι συμπτώματα είχα σταμάτησαν.

Μη σκέφτεσαι έτσι...και αν έχεις άγχος καλύτερα να ζητήσεις νωρίτερα υπέρηχο....μην κάτσεις τόσες μέρες με την αγωνία αυτή!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Σήμερα κάναμε τον δεύτερο υπέρηχο και ακούσαμε καρδούλα!! Ελιωσαααα κ εγώ και ο άντρας μου!! Είμαι 6+2. Έχω ένα μικρό θεματάκι όμως. Τον υπέρηχο μου τον έκαναν στο μητέρα και όχι ο γυναικολόγος μου, γιατί λείπει σε άδεια. Όταν γύρισα σπίτι κ πήγα να κάνω μπάνιο είδα ότι είχα αιμα κ πονάω κ λιγάκι. Πήρα αμέσως τον γιατρό μου κ μου είπε ότι δεν είναι τίποτα, είναι από τον κολπικο υπέρηχο. Το αιμα το έχω ακόμη αλλά όχι πολύ. Κόκκινο όμως. Μου είπε να ξαπλώσω κ να ηρεμήσω κ θα φύγει. Είχε κάποια κάτι αντίστοιχο; Δεν πιστεύω να επηρεάστηκε ο εμβρυακι μου… φοβάμαι η αλήθεια είναι…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, vivina said:

Κορίτσια καλησπέρα! Σήμερα κάναμε τον δεύτερο υπέρηχο και ακούσαμε καρδούλα!! Ελιωσαααα κ εγώ και ο άντρας μου!! Είμαι 6+2. Έχω ένα μικρό θεματάκι όμως. Τον υπέρηχο μου τον έκαναν στο μητέρα και όχι ο γυναικολόγος μου, γιατί λείπει σε άδεια. Όταν γύρισα σπίτι κ πήγα να κάνω μπάνιο είδα ότι είχα αιμα κ πονάω κ λιγάκι. Πήρα αμέσως τον γιατρό μου κ μου είπε ότι δεν είναι τίποτα, είναι από τον κολπικο υπέρηχο. Το αιμα το έχω ακόμη αλλά όχι πολύ. Κόκκινο όμως. Μου είπε να ξαπλώσω κ να ηρεμήσω κ θα φύγει. Είχε κάποια κάτι αντίστοιχο; Δεν πιστεύω να επηρεάστηκε ο εμβρυακι μου… φοβάμαι η αλήθεια είναι…

Ναι είχε μια φίλη μου κάτι αντίστοιχο με άλλον γιατρό που της έκανε υπέρηχο και την ζόρισε λίγο η αλήθεια είναι όμως όλα πήγαν περίφημα ! Μην αγχώνεσαι !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, vivina είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Σήμερα κάναμε τον δεύτερο υπέρηχο και ακούσαμε καρδούλα!! Ελιωσαααα κ εγώ και ο άντρας μου!! Είμαι 6+2. Έχω ένα μικρό θεματάκι όμως. Τον υπέρηχο μου τον έκαναν στο μητέρα και όχι ο γυναικολόγος μου, γιατί λείπει σε άδεια. Όταν γύρισα σπίτι κ πήγα να κάνω μπάνιο είδα ότι είχα αιμα κ πονάω κ λιγάκι. Πήρα αμέσως τον γιατρό μου κ μου είπε ότι δεν είναι τίποτα, είναι από τον κολπικο υπέρηχο. Το αιμα το έχω ακόμη αλλά όχι πολύ. Κόκκινο όμως. Μου είπε να ξαπλώσω κ να ηρεμήσω κ θα φύγει. Είχε κάποια κάτι αντίστοιχο; Δεν πιστεύω να επηρεάστηκε ο εμβρυακι μου… φοβάμαι η αλήθεια είναι…

Γειά σου κοπέλα μου!νομίζω πως μετά το κολπικό είναι πολυ φυσιολογικό το αίμα...έτσι μ είπε κ ο δικός μου γυναικολογος!!μεχρι το βραδυ θα δεις που θα έχει σταματήσει!!!!

Ωραίος ήχος η καρδούλα ε??🥰

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , *Vasoula είπε:

Γειά σου κοπέλα μου!νομίζω πως μετά το κολπικό είναι πολυ φυσιολογικό το αίμα...έτσι μ είπε κ ο δικός μου γυναικολογος!!μεχρι το βραδυ θα δεις που θα έχει σταματήσει!!!!

Ωραίος ήχος η καρδούλα ε??🥰

Καλε ελιωσααααα με τον ήχο!!! Δυνατός ήχος!! Το έχω ερωτευτεί το μωράκι μου… κ λατρεύω κ τον σύζυγο μου, που με αξίωσε να γίνω μανούλα κ να το ζήσουμε όλο αυτό μαζί!!! Μακάρι όλες εδώ μέσα, να έχουμε ένα αίσιο τέλος σε όλο αυτό!!! 🙏🙏🧿🧿🧿

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/7/2024 at 2:32 ΜΜ, Mary-85 είπε:

Τέλεια! Ευχαριστώ πολύ. Θα το κάνω έτσι! 

Κορίτσια καλησπέρα! Θα μπορούσατε όσες έχετε εμπειρία από Ευρ.Μαν. και Κων.Σφακ. να μου πείτε ποιον θα προτιμούσατε;; Και τις αντίστοιχες κλινικές του καθενός… έχει κάποια αρνητική γνώμη για κάποιον από τους 2; 

Κορίτσια καλησπέρα! Θα μπορούσατε όσες έχετε εμπειρία από Ευρ.Μαν. και Κων.Σφακ. να μου πείτε ποιον θα προτιμούσατε;; Και τις αντίστοιχες κλινικές του καθενός… έχει κάποια αρνητική γνώμη για κάποιον από τους 2; 

Θα προτεινα να κάνεις ραντεβού και με τους 2.εμενα ο Σφ βρήκε το προβλημα και τώρα έχω το αγοράκι μου! Πρόκειται για έναν γλυκυτατο άνθρωπο, βαθιά καταρτισμένο, με ενσυναίσθηση και σιγουριά που σου την μεταδίδει.. Δυστυχώς δεν πηγα σε αυτόν εξαρχής και ταλαιπωρήθηκα πολυ.. Το κέντρο ναι δεν είναι σουπερ λουξ σαν του μαντ αλλά οι μαίες όταν μείνεις έγκυος είναι φοβερες δεν νιώθεις καμια ανασφάλεια και οι γιατροί με τους οποίους συνεργάζεται εμβρυολογ κτλ είναι κορυφή!!! Εγώ ήμουν ανάμεσα στους 2 και όταν με ρωτησε φίλη μου που να πάει τις είπα τα ονόματα.. Μαν ήθελε κατευθείαν εξωσ δεν βρήκε προβλημα και τους φάνηκε σαν έμπορος.. Σφακ κατευθείαν βρήκε στην σαλιγκογ τι δεν πήγαινε καλα, δεν είπε τίποτα για έξωσ ακολούθησε άλλη πορεια.. Σιγουρα κάθε κοπέλα ταιριάζει πιο καλα με διαφορετικό γιατρό.. Αλλά όσες ξέρω και πηγαν σφακ (περιπου 6) από τον περιγυρο μου όλες πινουν νερό στο ονομα του.. Καλη επιτυχία ευχομαι!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα. Μπορειτε να μου πειτε απο ποσο και πανω σας εχουν πει οι γιατροι σας οτι πρεπει να ειναι το ενδομητριο για εμβρυομεταφορα; Και αλλη μια ερωτηση.. Ξερετε τι εξετασεις ζητανε για εμβρυομεταφορα με κρυοσυντηρημενα; aids και μαστογραφια μονο;

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Μπορειτε να μου πειτε απο ποσο και πανω σας εχουν πει οι γιατροι σας οτι πρεπει να ειναι το ενδομητριο για εμβρυομεταφορα; Και αλλη μια ερωτηση.. Ξερετε τι εξετασεις ζητανε για εμβρυομεταφορα με κρυοσυντηρημενα; aids και μαστογραφια μονο;

Καλησπέρα! Αν θυμάμαι καλά το επιθυμητό πάχος ενδομητρίου για εμβρυομεταφορά είναι μεταξύ 7-8 χιλιοστών. Για εξετάσεις, μαστογραφία δεν μου ζητήθηκε πριν την εμβρυομεταφορά, αλλά πριν την έναρξη των κύκλων διέγερσης περίπου 10 μήνες πριν. Ούτε αιματολογικές εξετάσεις για λοιμώδη νοσήματα έκανα. Ίσως όμως να εξαρτάται από το γεγονός ότι έκανα 3 διεγέρσεις, ήμουν σε συνεχή επαφή με το κέντρο εξωσωματικής και έκανα αυτές τις εξετάσεις 2 ή 3 φορές κατά τη διάρκεια των διεγέρσεων. Εντέλει, πριν την εμβρυομεταφορά έκανα μόνο ορμονολογικό και υπερηχογραφικό έλεγχο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

Καλησπέρα! Αν θυμάμαι καλά το επιθυμητό πάχος ενδομητρίου για εμβρυομεταφορά είναι μεταξύ 7-8 χιλιοστών. Για εξετάσεις, μαστογραφία δεν μου ζητήθηκε πριν την εμβρυομεταφορά, αλλά πριν την έναρξη των κύκλων διέγερσης περίπου 10 μήνες πριν. Ούτε αιματολογικές εξετάσεις για λοιμώδη νοσήματα έκανα. Ίσως όμως να εξαρτάται από το γεγονός ότι έκανα 3 διεγέρσεις, ήμουν σε συνεχή επαφή με το κέντρο εξωσωματικής και έκανα αυτές τις εξετάσεις 2 ή 3 φορές κατά τη διάρκεια των διεγέρσεων. Εντέλει, πριν την εμβρυομεταφορά έκανα μόνο ορμονολογικό και υπερηχογραφικό έλεγχο. 

Ευχαριστω πολυ..!

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Ερώτηση: για να παρω τα φαρμακα απο τον εοππυ για τη 2η διέγερση πρέπει να εχω κλεισει 4 μηνες απο την ημερομηνια της πρωτης ωοληψιας ή απο την ημερομηνια που εκανα την πρωτη ενεση;; Θελω να υπολογίσω και ποτε θα κανω και τη χοριακη που θελουν,  για να μην την κανω νωριτερα. Δηλ αν εκανα ωοληψια 20 Απριλίου, πρεπει απο τις 20 Σεπτεμβρίου και μετα να κανω χοριακη και τη διαδικασία.. σωστα;;; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!

Ερώτηση: για να παρω τα φαρμακα απο τον εοππυ για τη 2η διέγερση πρέπει να εχω κλεισει 4 μηνες απο την ημερομηνια της πρωτης ωοληψιας ή απο την ημερομηνια που εκανα την πρωτη ενεση;; Θελω να υπολογίσω και ποτε θα κανω και τη χοριακη που θελουν,  για να μην την κανω νωριτερα. Δηλ αν εκανα ωοληψια 20 Απριλίου, πρεπει απο τις 20 Σεπτεμβρίου και μετα να κανω χοριακη και τη διαδικασία.. σωστα;;; 

Νομίζω πως καλύτερα να πάρεις την κλινική και να σου πουν για σιγουριά ή ακόμα καλύτερα την ίδια την επιτροπή.Εδω στη Θεσσαλονίκη τουλάχιστον είναι πολύ ευγενικοι και εξυπηρετικοί και μόνο μία φορά δεν σήκωσαν το τηλέφωνο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους..ελπίζω να δημοσιεύω στο σωστό άρθρο.Το Σεπτέμβριος θα αρχίσω ενέσεις για εξωσωματική. Είμαι 37 δεν έχουμε άλλα παιδάκια και ο λόγος που πάμε με εξωσωματική είναι για να αποφύγουμε κάποιο σύνδρομο που υπάρχει στην οικογένεια τ άντρα μου. Μέχρι τώρα έχουμε κάνει εξετάσεις για ηπατίτιδα,hiv κτλ,έχω εμβολιαστεί για τέτανο,εξετάσεις για στίγμα,αναμένουμε αποτελέσματα σπερματοδιαγραμματος και θα κάνω και εγώ σαλπιγγογραφημα αρχές Σεπτεμβρίου. Μετά θα αρχίσω τις ενέσεις. Αγχώνομαι λίγο για το σαλπιγγογραφημα και αν ο πόνος είναι ανεκτός, για τις ενέσεις και τις συνέπειες στη ψυχολογια καθώς και για την ωοληψια γτ έχω ακούσει διάφορα.οποιαδηποτε γνώμη,εισήγηση,εμπειρία θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα! Ευχαριστώ πολύ πολυ

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nandiadrg είπε:

Καλησπέρα σε ολους..ελπίζω να δημοσιεύω στο σωστό άρθρο.Το Σεπτέμβριος θα αρχίσω ενέσεις για εξωσωματική. Είμαι 37 δεν έχουμε άλλα παιδάκια και ο λόγος που πάμε με εξωσωματική είναι για να αποφύγουμε κάποιο σύνδρομο που υπάρχει στην οικογένεια τ άντρα μου. Μέχρι τώρα έχουμε κάνει εξετάσεις για ηπατίτιδα,hiv κτλ,έχω εμβολιαστεί για τέτανο,εξετάσεις για στίγμα,αναμένουμε αποτελέσματα σπερματοδιαγραμματος και θα κάνω και εγώ σαλπιγγογραφημα αρχές Σεπτεμβρίου. Μετά θα αρχίσω τις ενέσεις. Αγχώνομαι λίγο για το σαλπιγγογραφημα και αν ο πόνος είναι ανεκτός, για τις ενέσεις και τις συνέπειες στη ψυχολογια καθώς και για την ωοληψια γτ έχω ακούσει διάφορα.οποιαδηποτε γνώμη,εισήγηση,εμπειρία θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα! Ευχαριστώ πολύ πολυ

Δεν πονάνε  οι ενεσεις μην αγχώνεσαι..οι περισσότερες  αν όχι όλες τις κάνουν μόνες τους.. η ωοληψια  είναι με μέθη οπότε δε θα καταλάβεις τπτ!

Να κάνετε πλήρη έλεγχο στο Συζυγο όχι μόνο σπερμοδιαγραμμμα..καλή επιτυχία!!

Αν έχεις κάποια συγκεκριμένη  απορία.. εδώ είμαστε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...