Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 minutes ago, Neverstop said:

      Περιμένουμε με αγωνία τα νεότερα! Ήσουν οριακά για καρδούλα την προηγούμενη φορά!

      Πλέον με όσα έχω περάσει δεν με αγγίζει τίποτα … απλά περιμένω το επόμενο σκαν … δεν έχω άλλη υπομονή ειλικρινά …

      • Δύναμη! 1
      • Λυπημένη/-ος 1

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, SylPan είπε:

Καλημέρα σας. Έχω πανικοβληθεί είμαι 8,5 εβδομάδων. Πριν μερικές μέρες ακούσαμε καρδούλα. Μου είπε ότι ο σάκος είναι μικρός και έχω λίγο αμνιακό υγρό και να πίνω πολύ νερό για να αυξηθεί. Τώρα πρέπει να κόλλησα και κορονοιο. Αχ τι πρέπει να κάνω? Που να απευθυνθώ? Δεν είναι καλό άκουσα στο πρώτο τρίμηνο, είναι επικίνδυνο.. 

Μην ανησυχείς είχα κολλήσει κ εγώ  στο πρώτο τρίμηνο. Έπινα ντεπόν ,ειχα πάρει ένα φυτικό σπρει  και καραμέλες χωρίς ζάχαρη για το λαιμό.Αυτά μου είχε πει η μαια μου. Καλύτερα να συμβουλευτείς κ εσυ αυτή κ το γιατρό σου. Αλλά δεν είναι επικίνδυνο μην φοβάσαι για αυτό.δεν θα πάθει τίποτα το μικρό σου από τον κορονοιο🌟

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 12/8/2024 at 3:27 ΜΜ, Ina-Giwrgos είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.Λογω δουλειάς δεν μπόρεσα να σου απαντήσω. Δυστυχώς εδώ που μένω κάποια μικροβιολογικα έκλεισαν λόγω δεκαπενταύγουστου οπότε για χοριακη θα πάω αύριο που δεν θα δουλεύω σε ένα μικροβιολογικό πιο μακριά από εδώ που μένω.Ευτυχως αίμα δεν έχω δει καθόλου παρότι αύριο συμπληρωνω ακριβώς δύο εβδομάδες μετά την εμβρυομεταφορά, εκτός αν παιζουν ρόλο τα φάρμακα.Παρ'ολα αυτά εχθές έκανα ένα τεστ ταινία κ έδειξε αρνητικο κ με πήρε από κάτω ψυχολογικα γιατί σκέφτηκα ότι μετά από δύο μέρες θα έπρεπε η χοριακη να έχει ανέβει οπότε να δείξει το τεστ κ φοβάμαι αρκετά για αύριο😌

Καλησπέρα κορίτσια μου,δυστυχώς τα αποτελέσματα δεν ήταν τα αναμενόμενα που θα ήθελα.Το όνειρο της πρώτης εξωσωματικής τελείωσε με την επαναληπτική χοριακη να είναι 0,66🥲.Οπότε σταματάω τα χάπια κ αναμένω την περίοδο 🥲🥲

Κ μετά μαζεύω τα κομμάτια μου για να προχωρήσω στην επόμενη 🙏

  • Δύναμη! 8
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ina-Giwrgos είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου,δυστυχώς τα αποτελέσματα δεν ήταν τα αναμενόμενα που θα ήθελα.Το όνειρο της πρώτης εξωσωματικής τελείωσε με την επαναληπτική χοριακη να είναι 0,66🥲.Οπότε σταματάω τα χάπια κ αναμένω την περίοδο 🥲🥲

Κ μετά μαζεύω τα κομμάτια μου για να προχωρήσω στην επόμενη 🙏

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου!ειναι πολυ δυσκολο!πάρε το χρονο σου και θα βρεις ξανά τη δύναμη να συνεχίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια οποία γνωρίζει μπορεί να μου πει σας παρακαλώ τι σημαίνει ενδομήτριο 21mm 

και ενδομητριωση δεξιάς ωοθηκης 2cm… 

ξέρετε πως μενω εξωτερικό και έχω  μπερδευτεί αρκετά καθώς μ λένε όλα ωραία όλα καλα  δεν μου εξηγούν κάτι παραπάνω … η ενδομητριωση μ είπαν δεν επηρεάζει στις αποβολές καθώς είναι μικρή και όσον αφορά το ενδομήτριο μου το έγραψε σε άλλη μονάδα μέτρησης δηλαδή mm και δεν ξέρω εάν αρχίζει και παχαίνει να κάνω την εμβρυομεταφορα … ευχαριστω πολύ μπουμπούκες μου !!!!❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Lila ki είπε:

Κορίτσια οποία γνωρίζει μπορεί να μου πει σας παρακαλώ τι σημαίνει ενδομήτριο 21mm 

και ενδομητριωση δεξιάς ωοθηκης 2cm… 

ξέρετε πως μενω εξωτερικό και έχω  μπερδευτεί αρκετά καθώς μ λένε όλα ωραία όλα καλα  δεν μου εξηγούν κάτι παραπάνω … η ενδομητριωση μ είπαν δεν επηρεάζει στις αποβολές καθώς είναι μικρή και όσον αφορά το ενδομήτριο μου το έγραψε σε άλλη μονάδα μέτρησης δηλαδή mm και δεν ξέρω εάν αρχίζει και παχαίνει να κάνω την εμβρυομεταφορα … ευχαριστω πολύ μπουμπούκες μου !!!!❤️

Κάτι λάθος γράφεις ή κάτι λάθος σου είπαν . Δεν υπάρχει ενδομήτριο 21 mm Κ να είναι όλα φυσιολογικά. Το ενδομήτριο φτάνει μέχρι 13 το πολύ mm 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, linaa said:

Κάτι λάθος γράφεις ή κάτι λάθος σου είπαν . Δεν υπάρχει ενδομήτριο 21 mm Κ να είναι όλα φυσιολογικά. Το ενδομήτριο φτάνει μέχρι 13 το πολύ mm 

Είδα στην οθονη που έλεγε 21mm τι στο καλό δ ξερω λες να μην είδα καλα μήπως υπήρχε κενό μεταξύ των αριθμό ; Με την έννοια ότι ήταν 2.1mm .. αυτή μ είπε όλα καλα . Θα πάω Σάββατο για εξετάσεις αίματος και θα τους ρωτήσω … εντωμεταξύ η ενδομήτρια κύστη όταν ξεκίνησα τον Γενάρη ήταν 4cm και τώρα μ είπε 2cm είναι εφικτό να μικρύνει ;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Είδα στην οθονη που έλεγε 21mm τι στο καλό δ ξερω λες να μην είδα καλα μήπως υπήρχε κενό μεταξύ των αριθμό ; Με την έννοια ότι ήταν 2.1mm .. αυτή μ είπε όλα καλα . Θα πάω Σάββατο για εξετάσεις αίματος και θα τους ρωτήσω … εντωμεταξύ η ενδομήτρια κύστη όταν ξεκίνησα τον Γενάρη ήταν 4cm και τώρα μ είπε 2cm είναι εφικτό να μικρύνει ;

Ούτε 2,1 mm υπάρχει κάποια άλλη μέτρηση θα ήταν . Ναι η ενδομητριωση μπορεί Κ να άλλαξε . 

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κάποια κοπέλα να της πουν ότι έχει μικρό σάκο και λίγο αμνιακό υγρό? Άκουσα μια περίπτωση που της είπαν το ίδιο και δεν είχε καλή κατάληξη και έχω πανικοβληθεί. Έχει και 5-6 μέρες που ότι συμπτώματα είχα, έχουν φύγει.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , SylPan είπε:

Έχει τύχει σε κάποια κοπέλα να της πουν ότι έχει μικρό σάκο και λίγο αμνιακό υγρό? Άκουσα μια περίπτωση που της είπαν το ίδιο και δεν είχε καλή κατάληξη και έχω πανικοβληθεί. Έχει και 5-6 μέρες που ότι συμπτώματα είχα, έχουν φύγει.... 

Αμνιακό υγρό σε αυτήν την φάση της εγκυμοσύνης δεν μπορείς να το δεις. Αν ο σάκος είναι μικρός Κ δεν έχεις ακούσει ακόμα καρδιά Κ δεν έχετε δει έμβρυο  επαναλαμβάνεις χοριακη Κ έτσι βλέπεις την εξέλιξη της κύησης .

Αν έχεις ακούσει καρδιά Κ έχετε δει έμβρυο περιμένεις την αυχενική για να δείτε αν το έμβρυο είναι υγιές 

Σε αυτήν την φάση δεν μπορείς να επέμβεις κάπως . Απλώς περιμένεις τις εξετάσεις . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

Αμνιακό υγρό σε αυτήν την φάση της εγκυμοσύνης δεν μπορείς να το δεις. Αν ο σάκος είναι μικρός Κ δεν έχεις ακούσει ακόμα καρδιά Κ δεν έχετε δει έμβρυο  επαναλαμβάνεις χοριακη Κ έτσι βλέπεις την εξέλιξη της κύησης .

Είμαι 8 εβδομάδων περίπου. Ακούσαμε καρδιά. Ο γυναικολόγος αυτό μου είπε όταν είδε τον υπέρηχο και να πίνω πολύ νερό για να αυξηθεί το αμνιακό υγρό. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, SylPan είπε:

Είμαι 8 εβδομάδων περίπου. Ακούσαμε καρδιά. Ο γυναικολόγος αυτό μου είπε όταν είδε τον υπέρηχο και να πίνω πολύ νερό για να αυξηθεί το αμνιακό υγρό. 

Αυτή την στιγμή δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Το αμνιακό υγρό σε τόσο μικρή κύηση εξαρτάτε από το έμβρυο αν είναι υγιές . Αν δεν είναι υγιής το έμβρυο θα αναπτυχθούν λάθος Κ τα υπόλοιπα δεν παίζει τόσο ρόλο η δική σου επέμβαση. ... 

Αυτά αποφασίζονται από τα χρωμοσώματα οπότε κάνεις υπομονή για τις περαιτέρω εξετάσεις . 

Επισης κακώς σε ανχωσε ο γιατρός με το μέγεθος του σάκου απτήν στιγμή που ακούσατε καρδιά περιμένεις απλά την εξέλιξη του εμβρύου στις υπόλοιπες εξετάσεις. Ο σάκος είναι άρρηκτα συνδεδεμένος με τις εξετάσεις του εμβρύου. Υγιές έμβρυο σημαίνει Κ υγιής σάκος 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Αυτή την στιγμή δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Το αμνιακό υγρό σε τόσο μικρή κύηση εξαρτάτε από το έμβρυο αν είναι υγιές . Αν δεν είναι υγιής το έμβρυο θα αναπτυχθούν λάθος Κ τα υπόλοιπα δεν παίζει τόσο ρόλο η δική σου επέμβαση. ... 

Αυτά αποφασίζονται από τα χρωμοσώματα οπότε κάνεις υπομονή για τις περαιτέρω εξετάσεις . 

Είναι σίγουρο ότι δεν θα πάει καλά? Ή υπάρχει και περίπτωση να πάει καλά?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , SylPan είπε:

Είναι σίγουρο ότι δεν θα πάει καλά? Ή υπάρχει και περίπτωση να πάει καλά?

Ε αυτό κανείς δεν το ξέρει.  Ούτε ο γιατρός.  Πρέπει να περιμένεις μέχρι την αυχενική να δεις πως εξελίχθηκε. Βασικά κακώς σε ανχωσε με τόσες πληροφορίες απτήν στιγμή που δεν έχει κάτι να κάνεις εσύ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , SylPan είπε:

Είναι σίγουρο ότι δεν θα πάει καλά? Ή υπάρχει και περίπτωση να πάει καλά?

Γιατί να μην πάει καλά κορίτσι μου??μη βασανίζεις το μυαλό σου με τέτοιες σκέψεις....πάντως αυτό μ το νερό ισχύει...δε ξέρω αν έπινες πριν αρκετό νερό αλλά πρόσεξε τώρα να πίνεις κάπου 3 λίτρα τώρα...λογικά σου έχει βάλει κ άλλο υπέρηχο ε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...