Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

On 10/8/2024 at 12:01 ΜΜ, *Vasoula είπε:

Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια!!σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά!!!!φυσικά και έχει συμβεί και το έχουμε ακούσει και από άλλα κορίτσια....έχει σταματήσει το αίμα ε?να είσαι ήρεμη και να ξεκουράζεται και να το πιστέψεις...λογικά τη Δευτέρα κάνεις επανάληψη ε?

Καλησπέρα κορίτσι μου.Λογω δουλειάς δεν μπόρεσα να σου απαντήσω. Δυστυχώς εδώ που μένω κάποια μικροβιολογικα έκλεισαν λόγω δεκαπενταύγουστου οπότε για χοριακη θα πάω αύριο που δεν θα δουλεύω σε ένα μικροβιολογικό πιο μακριά από εδώ που μένω.Ευτυχως αίμα δεν έχω δει καθόλου παρότι αύριο συμπληρωνω ακριβώς δύο εβδομάδες μετά την εμβρυομεταφορά, εκτός αν παιζουν ρόλο τα φάρμακα.Παρ'ολα αυτά εχθές έκανα ένα τεστ ταινία κ έδειξε αρνητικο κ με πήρε από κάτω ψυχολογικα γιατί σκέφτηκα ότι μετά από δύο μέρες θα έπρεπε η χοριακη να έχει ανέβει οπότε να δείξει το τεστ κ φοβάμαι αρκετά για αύριο😌

  • Ευχή 2
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , Ina-Giwrgos είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.Λογω δουλειάς δεν μπόρεσα να σου απαντήσω. Δυστυχώς εδώ που μένω κάποια μικροβιολογικα έκλεισαν λόγω δεκαπενταύγουστου οπότε για χοριακη θα πάω αύριο που δεν θα δουλεύω σε ένα μικροβιολογικό πιο μακριά από εδώ που μένω.Ευτυχως αίμα δεν έχω δει καθόλου παρότι αύριο συμπληρωνω ακριβώς δύο εβδομάδες μετά την εμβρυομεταφορά, εκτός αν παιζουν ρόλο τα φάρμακα.Παρ'ολα αυτά εχθές έκανα ένα τεστ ταινία κ έδειξε αρνητικο κ με πήρε από κάτω ψυχολογικα γιατί σκέφτηκα ότι μετά από δύο μέρες θα έπρεπε η χοριακη να έχει ανέβει οπότε να δείξει το τεστ κ φοβάμαι αρκετά για αύριο😌

Πότε το εκανες??μην τους δίνεις σημασία...εγώ ειχα κανει ένα κ βγηκε μια πολύ αχνη γραμμή και την ίδια μέρα η χοριακη μ ήταν 240...οπότε μπορεί απλά να μην το πιάνει!!θα περιμένω τα νέα σου αύριο!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παρά πολύ όλες για  τις απαντησεις και τις ευχές σας!!!! Εύχομαι σε όλες ένα μωρακι γρηγορα  σε κάθε αγκαλίτσα!!! Υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει κάνει εξωσωματική στο υγεία ivf και έχει περάσει επιτροπή; Ποσό σας κόστισε εσάς όλη η διαδικασία μαζί με εξετάσεις και φάρμακα (αυτά που δεν κάλυπτε η επιτροπή); 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Πότε το εκανες??μην τους δίνεις σημασία...εγώ ειχα κανει ένα κ βγηκε μια πολύ αχνη γραμμή και την ίδια μέρα η χοριακη μ ήταν 240...οπότε μπορεί απλά να μην το πιάνει!!θα περιμένω τα νέα σου αύριο!!!

Εχθές το πρωί σήμερα δεν ήθελα να πάω στη δουλειά με μαύρη καρδιά. Ούτως ή άλλως αύριο θα ξέρω,αν κ θα πάω σε άλλο μικροβιολογικό κ δεν θα ξέρω ακριβώς σε σχέση με της Παρασκευής. Με 240 χοριακη κ έδειχνε άχνη γραμμή;Αχ μου έδωσες λίγο κουράγιο🫶

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Sansha είπε:

Κορίτσια περνώ Clexane και για 25 λεπτά ήταν σε θερμοκρασία 29 βαθμούς ,φοβάμαι να μην χάλασαν ,τι λέτε ;

Εάν δεν είναι στον ήλιο δεν παθαίνουν τίποτα.  Αν ήταν στον ήλιο θα χάλασαν . Σε σκιερό μέρος δεν χαλάνε 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, linaa said:

Εάν δεν είναι στον ήλιο δεν παθαίνουν τίποτα.  Αν ήταν στον ήλιο θα χάλασαν . Σε σκιερό μέρος δεν χαλάνε 

Στην τσάντα μου ήταν σε ένα δοματιο όταν ήρθα από το φαρμακείο .Και ο σύζυγος μου λέει την νύχτα στα φαρμακεία δεν είναι τέτοια θερμοκρασία 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Έχω πανικοβληθεί είμαι 8,5 εβδομάδων. Πριν μερικές μέρες ακούσαμε καρδούλα. Μου είπε ότι ο σάκος είναι μικρός και έχω λίγο αμνιακό υγρό και να πίνω πολύ νερό για να αυξηθεί. Τώρα πρέπει να κόλλησα και κορονοιο. Αχ τι πρέπει να κάνω? Που να απευθυνθώ? Δεν είναι καλό άκουσα στο πρώτο τρίμηνο, είναι επικίνδυνο.. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια sos!! Είμαι στην 5+6 κ σήμερα το πρωί ενώ ξύπνησα καλά είδα αιμα στο σερβιετακια. Μίλησα με τον γιατρό μου κ μου είπε ξεκούραση κ να πάρω να κάνω ενέσεις prolutex. Είχε καμία κάτι αντίστοιχο; Κανονικά είναι να πάρω για δεύτερο υπέρηχο να ακούσουμε καρδούλα τη Δευτέρα. Το έχασα; Τρέμω πολύ!!!! Πήγε τώρα ο άντρας μου να πάρει τις ενέσεις… τρέμω…ο γιατρός είπε ότι δεν το έχασα απλά θέλει ξεκούραση για να σταματήσει το αιμα. 

Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 7 λεπτά , vivina είπε:

Κορίτσια sos!! Είμαι στην 5+6 κ σήμερα το πρωί ενώ ξύπνησα καλά είδα αιμα στο σερβιετακια. Μίλησα με τον γιατρό μου κ μου είπε ξεκούραση κ να πάρω να κάνω ενέσεις prolutex. Είχε καμία κάτι αντίστοιχο; Κανονικά είναι να πάρω για δεύτερο υπέρηχο να ακούσουμε καρδούλα τη Δευτέρα. Το έχασα; Τρέμω πολύ!!!! Πήγε τώρα ο άντρας μου να πάρει τις ενέσεις… τρέμω…ο γιατρός είπε ότι δεν το έχασα απλά θέλει ξεκούραση για να σταματήσει το αιμα. 

Παίρνεις σαλοσπιρ και αντιπηκτικές? Εγώ είχα αίμα συνέχεια τον πρώτο μήνα. Μετά μου τα έκοψε και σταμάτησε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , SylPan είπε:

Παίρνεις σαλοσπιρ και αντιπηκτικές? Εγώ είχα αίμα συνέχεια τον πρώτο μήνα. Μετά μου τα έκοψε και σταμάτησε.  

Παίρνεις σαλοσπιρ και αντιπηκτικές? Εγώ είχα αίμα συνέχεια τον πρώτο μήνα. Μετά μου τα έκοψε και σταμάτησε.

Ναι παίρνω και τα δυο. Κ τώρα μου έδωσε και τις ενέσεις prolutex.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , SylPan είπε:

Καλημέρα σας. Έχω πανικοβληθεί είμαι 8,5 εβδομάδων. Πριν μερικές μέρες ακούσαμε καρδούλα. Μου είπε ότι ο σάκος είναι μικρός και έχω λίγο αμνιακό υγρό και να πίνω πολύ νερό για να αυξηθεί. Τώρα πρέπει να κόλλησα και κορονοιο. Αχ τι πρέπει να κάνω? Που να απευθυνθώ? Δεν είναι καλό άκουσα στο πρώτο τρίμηνο, είναι επικίνδυνο.. 

Κορίτσι μου δεν είναι απαραίτητο πως ειναι επικίνδυνο αλλά σίγουρα θέλει προσοχή και ξεκούραση...να πίνεις πολύ νερό και χυμούς...και να ξεκουράζεσαι....έχεις συμπτώματα??πυρετό και τέτοια?

πρίν από 13 λεπτά , vivina είπε:

Κορίτσια sos!! Είμαι στην 5+6 κ σήμερα το πρωί ενώ ξύπνησα καλά είδα αιμα στο σερβιετακια. Μίλησα με τον γιατρό μου κ μου είπε ξεκούραση κ να πάρω να κάνω ενέσεις prolutex. Είχε καμία κάτι αντίστοιχο; Κανονικά είναι να πάρω για δεύτερο υπέρηχο να ακούσουμε καρδούλα τη Δευτέρα. Το έχασα; Τρέμω πολύ!!!! Πήγε τώρα ο άντρας μου να πάρει τις ενέσεις… τρέμω…ο γιατρός είπε ότι δεν το έχασα απλά θέλει ξεκούραση για να σταματήσει το αιμα. 

Είδες πολύ αίμα??βλέπεις πόσα Κορίτσια λένε πως είχαν αιμορραγία το πρώτο τρίμηνο??δε σημαίνει πως το έχασες!!!τώρα ξαπλα και θα πάνε όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , *Vasoula είπε:

Κορίτσι μου δεν είναι απαραίτητο πως ειναι επικίνδυνο αλλά σίγουρα θέλει προσοχή και ξεκούραση...να πίνεις πολύ νερό και χυμούς...και να ξεκουράζεσαι....έχεις συμπτώματα??πυρετό και τέτοια?

Είδες πολύ αίμα??βλέπεις πόσα Κορίτσια λένε πως είχαν αιμορραγία το πρώτο τρίμηνο??δε σημαίνει πως το έχασες!!!τώρα ξαπλα και θα πάνε όλα καλά!!!

Όχι δεν είχε πολύ αιμα. Είχε λίγο λερωθεί το σερβιετακι μου. Αλλά δεν ήταν έντονο κόκκινο. Κ μετά στο σκούπισμα ήταν λιγότερο. Έκανα κιόλας την ένεση κ είμαι ξαπλωμένη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , vivina είπε:

Όχι δεν είχε πολύ αιμα. Είχε λίγο λερωθεί το σερβιετακι μου. Αλλά δεν ήταν έντονο κόκκινο. Κ μετά στο σκούπισμα ήταν λιγότερο. Έκανα κιόλας την ένεση κ είμαι ξαπλωμένη..

Μην ανησυχείς vivina μου...όλα θα είναι καλά θα το δεις!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, *Vasoula είπε:

Κορίτσι μου δεν είναι απαραίτητο πως ειναι επικίνδυνο αλλά σίγουρα θέλει προσοχή και ξεκούραση...να πίνεις πολύ νερό και χυμούς...και να ξεκουράζεσαι....έχεις συμπτώματα??πυρετό και τέτοια?

Είδες πολύ αίμα??βλέπεις πόσα Κορίτσια λένε πως είχαν αιμορραγία το πρώτο τρίμηνο??δε σημαίνει πως το έχασες!!!τώρα ξαπλα και θα πάνε όλα καλά!!!

Ακόμη είναι πολύ νωρίς. Μόνο ο λαιμός μου λίγο με ενοχλεί σαν να ήπια κρύο νερό. Αλλά δεν ξέρω πως θα γίνω μετά....

1 ώρα πρίν, vivina είπε:

Όχι δεν είχε πολύ αιμα. Είχε λίγο λερωθεί το σερβιετακι μου. Αλλά δεν ήταν έντονο κόκκινο. Κ μετά στο σκούπισμα ήταν λιγότερο. Έκανα κιόλας την ένεση κ είμαι ξαπλωμένη..

Εγώ είχα πολύ αίμα και έβγαλα και 3 πηγματα. Είχα και πόνους περιόδου (αυτό ακόμη το έχω). Σταματούσε για δύο μέρες και μετά πάλι είχα ποτέ καφέ πότε κατακόκκινο, αλλά πολύ. Κι όμως δεν έγινε τίποτα είναι ακόμη εδώ. Τώρα να δω (με τον κορονοιο τι θα γίνει). Κι εγώ βάζω prolutex πρωί βράδυ και παίρνω και 6 ουτρο. Μείνε ξαπλωμένη και ήρεμη. 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...