Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

22 ώρες πρίν, JellyKelly είπε:

Πολλά πολλά συγχαρητήρια, εύχομαι από καρδιάς να σου πάνε όλα όπως επιθυμείς 🫶

Σχετικά με τις διακοπές ο γιατρός σε άφησε να πας? Σου επιτρέπει να μπεις κ στη θάλασσα? Ρωτάω γτ η δικιά μου μου είπε όχι θάλασσα!!! 

Κορίτσι μου έκανες τη χοριακη σήμερα????όλα καλά??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , *Vasoula είπε:

Κορίτσι μου έκανες τη χοριακη σήμερα????όλα καλά??

Περιμένω τα αποτελέσματα από ώρα σε ώρα... Έχω τρελαθεί από την αγωνία μου... Τόσες μέρες ήμουν χαλαρή, σήμερα όμως με έχουν κατακλύσει τα συναισθήματα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , JellyKelly είπε:

Περιμένω τα αποτελέσματα από ώρα σε ώρα... Έχω τρελαθεί από την αγωνία μου... Τόσες μέρες ήμουν χαλαρή, σήμερα όμως με έχουν κατακλύσει τα συναισθήματα 

Απόλυτα φυσιολογικό αυτό π νοιώθεις!!!!σου εύχομαι τα καλύτερα!!!!να έχεις μια μεγάλη μεγάλη χοριακη!! 🥰

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , *Vasoula είπε:

Απόλυτα φυσιολογικό αυτό π νοιώθεις!!!!σου εύχομαι τα καλύτερα!!!!να έχεις μια μεγάλη μεγάλη χοριακη!! 🥰

2.4!!! Αρνητικότατο

Κρίμα ρε γαμωτο κ πίστεψα πολύ σε αυτή την προσπάθεια. Δεν ξέρω ειλικρινά αν έχω άλλες δυνάμεις κ για 3η προσπάθεια. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , JellyKelly είπε:

2.4!!! Αρνητικότατο

Κρίμα ρε γαμωτο κ πίστεψα πολύ σε αυτή την προσπάθεια. Δεν ξέρω ειλικρινά αν έχω άλλες δυνάμεις κ για 3η προσπάθεια. 

Λυπάμαι πολύ....ξέρω καλά πώς νοιώθεις..είμαι σίγουρη πως θα βρεις τις δυνάμεις να ξανακάνεις προσπάθεια...αλλά τώρα χρειάζεσαι χρόνο...και ηρεμία...έχεις αλλά καταψυξη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 4/8/2024 at 1:10 ΜΜ, JellyKelly είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! 

Έκανες τη β χοριακή? Πως είσαι? 

Καλημέρα! Όπως το περίμενα για ακόμη μια φορά πήρα αρνητική χοριακη ! Η μόνη προσπάθεια μου που κατάφερα να πάρω 16,5 ήταν η δεύτερη έμβρυο μεταφορά !  Αλλά δεν πήγε καλα πολύ χαμηλή τιμή! 
αναμενω τον Σεπτέμβρη για το ραντεβού με τον γιατρό! 

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, JellyKelly είπε:

2.4!!! Αρνητικότατο

Κρίμα ρε γαμωτο κ πίστεψα πολύ σε αυτή την προσπάθεια. Δεν ξέρω ειλικρινά αν έχω άλλες δυνάμεις κ για 3η προσπάθεια. 

Λυπάμαι πολύ… θα βρεις σιγά σιγά τις δυνάμεις σου και θα προσπαθήσεις πάλι!! Άσε να περάσει τώρα λίγο, να το ξεπεράσεις και θα δεις θα τη βρεις τη δύναμη να το κάνεις!!! 🤞🤞

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2024 at 12:21 ΜΜ, Ina-Giwrgos είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.Σήμερα 9η ημέρα από την ημέρα εμβρυομεταφοράς(υπολογίζω κ την Τρίτη που έγινε η ετ)κ είδα λίγο ροζ.Εκανα κ τεστ το οποίο φυσικά βγήκε αρνητικο.Ειχαμε βάλει 2 βλαστοκυστες.Αυριο θα πάω για χοριακη αλλά μου έχουν κοπεί τα φτερά.Νιωθω μια μεγάλη απογοήτευση κ ας ξέρω ότι ήταν η πρώτη μου φορά κ δεν είχα κ τις τόσες πιθανότητες.Θα ήθελα εστω κ λίγη από τη θετική σας ενέργεια 🫶🫶

Καλημέρααα κορίτσια μου! Σήμερα ξύπνησα πιο ευδιάθετη αν κ φοβαμαι λιγακι.Τελικά η θετική σας ενέργεια λειτούργησε,σας ευχαριστώ πολύ 😚. Μιας κ δεν αδιαθετησα έως την Πέμπτη πήγα για χοριακη τελικα εχθές που μου είχε πει ο γιατρός εξ'αρχης.Κ ναι επιτέλους η χοριακη θετικήηη αλλά αρκετά χαμηλη,μονο 11.Μπορω να ελπίζω;;;Θα ήθελα εμπειρίες από κορίτσια που ξεκίνησαν τόσο χαμηλά κ όλα πήγαν καλά.Το έχω ανάγκη να το ακούσω.Απο χθες έχω χαρεί τόσο αλλά παράλληλα μου έχουν κοπεί κ τα πόδια από φόβο ότι ίσως τελειώσουν ολα

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ina-Giwrgos είπε:

Καλημέρααα κορίτσια μου! Σήμερα ξύπνησα πιο ευδιάθετη αν κ φοβαμαι λιγακι.Τελικά η θετική σας ενέργεια λειτούργησε,σας ευχαριστώ πολύ 😚. Μιας κ δεν αδιαθετησα έως την Πέμπτη πήγα για χοριακη τελικα εχθές που μου είχε πει ο γιατρός εξ'αρχης.Κ ναι επιτέλους η χοριακη θετικήηη αλλά αρκετά χαμηλη,μονο 11.Μπορω να ελπίζω;;;Θα ήθελα εμπειρίες από κορίτσια που ξεκίνησαν τόσο χαμηλά κ όλα πήγαν καλά.Το έχω ανάγκη να το ακούσω.Απο χθες έχω χαρεί τόσο αλλά παράλληλα μου έχουν κοπεί κ τα πόδια από φόβο ότι ίσως τελειώσουν ολα

Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια!!σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά!!!!φυσικά και έχει συμβεί και το έχουμε ακούσει και από άλλα κορίτσια....έχει σταματήσει το αίμα ε?να είσαι ήρεμη και να ξεκουράζεται και να το πιστέψεις...λογικά τη Δευτέρα κάνεις επανάληψη ε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!! Είμαι καινουρια στο φόρουμ. Σεπτέμβρη περνάω επιτροπή για εξωσωματική και Οκτώβρη ξεκινάμε!!! Είναι η πρώτη προσπάθεια!!! Ο γιατρός μας έχει ενημερώσει για το κοστος της διαδικασιας. Αλλά μήπως κάποια κοπέλα γνωρίζει τι καλύπτει η επιτροπή του εοππυ από φάρμακα;; Και κάπου διαβασα εκτός από τα φάρμακα δικαιούσαι και ένα επίδομα. Ισχύει;; Αν κάποια γνωρίζει να με διαφωτίσει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Ελπίδα7 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!! Είμαι καινουρια στο φόρουμ. Σεπτέμβρη περνάω επιτροπή για εξωσωματική και Οκτώβρη ξεκινάμε!!! Είναι η πρώτη προσπάθεια!!! Ο γιατρός μας έχει ενημερώσει για το κοστος της διαδικασιας. Αλλά μήπως κάποια κοπέλα γνωρίζει τι καλύπτει η επιτροπή του εοππυ από φάρμακα;; Και κάπου διαβασα εκτός από τα φάρμακα δικαιούσαι και ένα επίδομα. Ισχύει;; Αν κάποια γνωρίζει να με διαφωτίσει..

Καλησπέρα και καλή επιτυχία!!!

Η επιτροπή βγάζει μια απόφαση με τις μονάδες που δικαιολογεί στην προσπαθεια, τα φάρμακα που παίρνεις είναι οι γοναδοτροπινες η ορμόνη fsh, τα υπόλοιπα φάρμακα που θα χρειαστείς τα αγοράζεις πχ αν ακολουθήσεις πρωτόκολλο με ανταγωνιστές.

Το επίδομα ξέρω το παίρνεις αφού είναι επιτυχής η διαδικασία δηλ προκύψει εγκυμοσύνη, που στο εύχομαι!! Επίσης είναι περίπου 350 ευρώ. 

Αυτά θυμάμαι!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ελπίδα7 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!! Είμαι καινουρια στο φόρουμ. Σεπτέμβρη περνάω επιτροπή για εξωσωματική και Οκτώβρη ξεκινάμε!!! Είναι η πρώτη προσπάθεια!!! Ο γιατρός μας έχει ενημερώσει για το κοστος της διαδικασιας. Αλλά μήπως κάποια κοπέλα γνωρίζει τι καλύπτει η επιτροπή του εοππυ από φάρμακα;; Και κάπου διαβασα εκτός από τα φάρμακα δικαιούσαι και ένα επίδομα. Ισχύει;; Αν κάποια γνωρίζει να με διαφωτίσει..

Καλησπέρα, το επίδομα είναι γυρω στα 362 ευρώ κ το δικαιούσαι 4 φορές όσες δηλαδή φορές δικαιούσαι κ φάρμακα, αλλά κανείς τα χαρτιά σου για να το πάρεις αφού κάνεις ωοληψια κ εμβρυομεταφορα, ανεξάρτητα από το αν θα μείνεις έγκυος, αν από την ωοληψια δεν προκύψουν έμβρυα για εμβρυομεταφορά πάλι κάνεις χαρτιά κ δικαιούσαι το μισό επίδομα γύρω στα 176. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

Καλησπέρα και καλή επιτυχία!!!

Η επιτροπή βγάζει μια απόφαση με τις μονάδες που δικαιολογεί στην προσπαθεια, τα φάρμακα που παίρνεις είναι οι γοναδοτροπινες η ορμόνη fsh, τα υπόλοιπα φάρμακα που θα χρειαστείς τα αγοράζεις πχ αν ακολουθήσεις πρωτόκολλο με ανταγωνιστές.

Το επίδομα ξέρω το παίρνεις αφού είναι επιτυχής η διαδικασία δηλ προκύψει εγκυμοσύνη, που στο εύχομαι!! Επίσης είναι περίπου 350 ευρώ. 

Αυτά θυμάμαι!

Δεν χρειάζεται να ειναι επιτυχής η προσπαθεια για να παρεις το Επίδομα.. το παίρνεις μετα την εμβρυομεταφορά εφοσον καταθεσεις στον εοππυ την αποφαση μαζι με τις αποδείξεις απο το κεντρο και μια βεβαιωση που θα δωσουν. Δεν αφορα τον εοππυ αν μεινεις εγκυος ή οχι..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Angel83 είπε:

Καλησπέρα, το επίδομα είναι γυρω στα 362 ευρώ κ το δικαιούσαι 4 φορές όσες δηλαδή φορές δικαιούσαι κ φάρμακα, αλλά κανείς τα χαρτιά σου για να το πάρεις αφού κάνεις ωοληψια κ εμβρυομεταφορα, ανεξάρτητα από το αν θα μείνεις έγκυος, αν από την ωοληψια δεν προκύψουν έμβρυα για εμβρυομεταφορά πάλι κάνεις χαρτιά κ δικαιούσαι το μισό επίδομα γύρω στα 176. 

@Ελπίδα7 όπως τα γράφει η κοπέλα εδώ. Προϋπόθεση, να μην έχει περάσει ένα έτος από την έκδοση της απόφασης των φαρμάκων. Εγώ κάποια στιγμή που δεν μπορούσα να κάνω μεταφορά κι έληγε η επιτροπή, κατέθεσα την απόδειξη μόνο της ωοληψιας και πήρα το μισό.

Εύχομαι να είναι η πρώτη σου και τυχερή προσπάθεια🙏

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

Δεν χρειάζεται να ειναι επιτυχής η προσπαθεια για να παρεις το Επίδομα.. το παίρνεις μετα την εμβρυομεταφορά εφοσον καταθεσεις στον εοππυ την αποφαση μαζι με τις αποδείξεις απο το κεντρο και μια βεβαιωση που θα δωσουν. Δεν αφορα τον εοππυ αν μεινεις εγκυος ή οχι..

Ααα οκ, νόμιζα πως πρέπει να είναι επιτυχημένη η προσπάθεια για να πάρεις χρήματα πίσω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...