Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Soho24 είπε:

      Αχ καλό μου, κι εγώ το πρώιμης ανίχνευσης είχα κάνει, αυτό που ανιχνεύει πάνω από 10 μονάδες. Και ήταν αρνητικότατο. Δεν είναι απαραίτητο να νιώθεις απολύτως τίποτα, όπως εγώ. Δεν είχα ούτε πρησμένο στήθος. Θα σου ευχηθώ να έχεις θετική χοριακή μεθαύριο και όλη αυτή η στεναχώρια που νιώθεις αυτές τις μέρες να επισκιαστεί από χαρά. 

      Αχ βρε κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!...Πραγματικά μου δίνεις πολύ κουράγιο και εσύ κι όλα τα κορίτσια εδώ!❤️

      Το ξέρω ότι από την στιγμή που τα περισσότερα τεστ κύησης ούρων δεν ανιχνεύουν κάτω από την ευαισθησία τους και στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν θα βγάλουν ούτε αχνή γραμμή αν η hCG είναι κάτω από 10mIU/ml, σίγουρα δεν θα είναι αξιόπιστο το αποτέλεσμα. Αλλά τι να σας πω η λογική μου τώρα έχει πάει περίπατο τις τελευταίες μέρες....🥺

      Απλά όσες φορές έκανα τεστάκια είτε πιο νωρίς είτε πιο αργά ήταν πάντα αρνητικά και ποτέ δεν ήταν λάθος... Μάλλον γι' αυτο έχασα τις ελπίδες μου.... Σταμάτησαν και τα δέκατα που στο μυαλό μου υποσυνείδητα θεωρούσα ένα "σύμπτωμα" και ίσως και αυτό να με επηρέασε!...🥺

      Τώρα τα πέταξα πάντως και ησύχασα!...Επομένως θα περιμένω την χοριακή την Τετάρτη...

      Soho24 σ' ευχαριστώ για την όμορφη ευχή σου!...Μακάρι!...😘

       

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 47 λεπτά , Bluee19 είπε:

Είχες δίκιο τελικά καλό είναι μίλησα τώρα με τον γιατρό !! Τσάμπα αγχώθηκα ..

Τέλεια άρα αυτό σημαίνει πως το ενδομήτριο σου είναι τέλειο...ετοιμάζεσαι για μεταφορά??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 ώρες πρίν, Nikoleta11 είπε:

Μόνη μου το εκρινα να σου πω την αλήθεια. Στο εργαστήριο που πήγα το όριο ήταν το 202 κ επειδή εγώ είχα 250 μου φάνηκε χαμηλό. Επίσης έχω έναν πόνο δεξιά κ νομίζω ότι σήμερα έχω καφέ ίνες. Συγχαρητήρια στα μωράκια σου!! Έχεις γεννήσει ήδη;

Την πρώτη την έκανα 14 μέρες μετά την εμβρύομςταφορα και την επόμενη ύστερα από 3 μέρες . Αύριο μου είπε να επαναλάβω.αλλα εγώ σήμερα έχω έναν πόνο δεξιά οχι πολύ δυνατό αλλά βλέπω σιγά σιγά κ καφέ ίνες,λίγες ακόμα.

Ναι, εμένα έχουν χρονισει πια τα μικρά.. δεν ξέρω τι να σου πω γιατί δεν το καταλαβαίνω τι όριο είναι αυτό το 202, πρώτη φορά το ακούω αυτό. Ξέρω οτι συνήθως θεωρούν χοριακες μέχρι 25 ως γκρίζα ζώνη και πάνω από 25 θετικές και ότι γενικά σημασία έχει ο τρόπος που ανεβαίνει. Περίπου διπλασιασμός δλδ σε 48-72 ώρες. Ελπίζω όλα να πηγαίνουν καλά!

13 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Κορίτσι μου να σας ζήσει το μωρακι σας. Τι γνώμη έχεις αμη 0,10 κ FSH 31,0? Άθλια  εεε? Αν γνωρίζει κ καμμία άλλη θα ήθελα την άποψη της.

Καλησπέρα! Η αλήθεια είναι ότι είναι χαμηλή η ΑΜΗ σου. Και η τιμή της fsh δεν είναι και πολύ καλή, αυτή όμως δίνει την εικόνα του συγκεκριμένου κύκλου κατά βάση. Μεγάλο ρόλο παίζει και η ηλικία σου, γιατί αυτές οι τιμές δείχνουν κυρίως το απόθεμα των ωαρίων. Η ποιότητα εξαρτάται και από την ηλικία σε μεγάλο βαθμό! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.Σήμερα 9η ημέρα από την ημέρα εμβρυομεταφοράς(υπολογίζω κ την Τρίτη που έγινε η ετ)κ είδα λίγο ροζ.Εκανα κ τεστ το οποίο φυσικά βγήκε αρνητικο.Ειχαμε βάλει 2 βλαστοκυστες.Αυριο θα πάω για χοριακη αλλά μου έχουν κοπεί τα φτερά.Νιωθω μια μεγάλη απογοήτευση κ ας ξέρω ότι ήταν η πρώτη μου φορά κ δεν είχα κ τις τόσες πιθανότητες.Θα ήθελα εστω κ λίγη από τη θετική σας ενέργεια 🫶🫶

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 7
  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , *Vasoula είπε:

Τέλεια άρα αυτό σημαίνει πως το ενδομήτριο σου είναι τέλειο...ετοιμάζεσαι για μεταφορά??

Όχι μόλις τελείωσε ο κύκλος της αποβολής μου …

Η επόμενη μεταφορά θα κριθεί από της εξετάσεις του συζύγου τέλος του μήνα !!! Έως τότε προσεύχομαι να έχουμε καλά νέα🙏🏼

 

  • Ευχή 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LeneL είπε:

Ναι, εμένα έχουν χρονισει πια τα μικρά.. δεν ξέρω τι να σου πω γιατί δεν το καταλαβαίνω τι όριο είναι αυτό το 202, πρώτη φορά το ακούω αυτό. Ξέρω οτι συνήθως θεωρούν χοριακες μέχρι 25 ως γκρίζα ζώνη και πάνω από 25 θετικές και ότι γενικά σημασία έχει ο τρόπος που ανεβαίνει. Περίπου διπλασιασμός δλδ σε 48-72 ώρες. Ελπίζω όλα να πηγαίνουν καλά!

Καλησπέρα! Η αλήθεια είναι ότι είναι χαμηλή η ΑΜΗ σου. Και η τιμή της fsh δεν είναι και πολύ καλή, αυτή όμως δίνει την εικόνα του συγκεκριμένου κύκλου κατά βάση. Μεγάλο ρόλο παίζει και η ηλικία σου, γιατί αυτές οι τιμές δείχνουν κυρίως το απόθεμα των ωαρίων. Η ποιότητα εξαρτάται και από την ηλικία σε μεγάλο βαθμό! 

39 πάω στα 40...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, zvezda είπε:

@vivinaχελοου!!!!! Το έγινε τελικά ποσα μωράκια έχεις ; Έκανες υπέρηχο ;

Καλημερααα!! Αύριο το απογευματάκι θα κάνω υπέρηχο! Αυτη την εβδομάδα βρίσκομαι σε mood διακοπών. Έχω έρθει στο χωριό μου με τον άντρα μου, κ έχω τη μανούλα μου που κάνει τα πάντα κ εγώ απλά κάθομαι…. Χιχιχιχι.. έχω ξεκινήσει πάντως κάποιες ανακατωσούρες, ειδικά το πρωί, τρώω λίγες φρυγανιές κ καπως ισιώνω.. εσυ πως είσαι; Έμαθες εσυ; Θα τρελαθωωωω!! Ακόμη δεν το πιστευωωωω….😍😍😍

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

Αντι χα τεστ πρέπει να κάνουμε ακριβός μετά 4 ώρες η μπορεί και λίγο νωρίς ;Τώρα το έκανα μετά 3:45 και ήταν 0,34.

Νομιζω ότι ο αιματολόγος μου είπε ότι δεν μπορεί να περάσει ούτε ένα λεπτό μετά 4 ώρες αλλά μπορώ να το κάνω λίγο νωρίτερα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Sansha είπε:

Γεια σας κορίτσια,

Αντι χα τεστ πρέπει να κάνουμε ακριβός μετά 4 ώρες η μπορεί και λίγο νωρίς ;Τώρα το έκανα μετά 3:45 και ήταν 0,34.

Νομιζω ότι ο αιματολόγος μου είπε ότι δεν μπορεί να περάσει ούτε ένα λεπτό μετά 4 ώρες αλλά μπορώ να το κάνω λίγο νωρίτερα 

Εντάξει υπερβολή για μερικά λεπτά δεν έχει σημασία ούτε πριν ούτε μετά το θέμα είναι να μην ξεπερνά την μισή ώρα . Τώρα για 5- 10 λεπτά πριν Κ μετά δεν αλλάζει κάτι τόσο γρήγορα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, vivina είπε:

Καλημερααα!! Αύριο το απογευματάκι θα κάνω υπέρηχο! Αυτη την εβδομάδα βρίσκομαι σε mood διακοπών. Έχω έρθει στο χωριό μου με τον άντρα μου, κ έχω τη μανούλα μου που κάνει τα πάντα κ εγώ απλά κάθομαι…. Χιχιχιχι.. έχω ξεκινήσει πάντως κάποιες ανακατωσούρες, ειδικά το πρωί, τρώω λίγες φρυγανιές κ καπως ισιώνω.. εσυ πως είσαι; Έμαθες εσυ; Θα τρελαθωωωω!! Ακόμη δεν το πιστευωωωω….😍😍😍

Vivina τι υπέροχα που είναι τα νέα σου ❤️ Να το πιστέψεις κορίτσι μου πως είσαι μανούλα τώρα και να το απολαμβάνεις.

Να μας πεις για τον υπέρηχο αύριο και εύχομαι να περνάς όμορφα στις διακοπές σου με ξεκούραση κ ηρεμία ... 

Εγώ αύριο θα κάνω χοριακή 🙏🙏🙏

  • Ευχή 4
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, vivina είπε:

Καλημερααα!! Αύριο το απογευματάκι θα κάνω υπέρηχο! Αυτη την εβδομάδα βρίσκομαι σε mood διακοπών. Έχω έρθει στο χωριό μου με τον άντρα μου, κ έχω τη μανούλα μου που κάνει τα πάντα κ εγώ απλά κάθομαι…. Χιχιχιχι.. έχω ξεκινήσει πάντως κάποιες ανακατωσούρες, ειδικά το πρωί, τρώω λίγες φρυγανιές κ καπως ισιώνω.. εσυ πως είσαι; Έμαθες εσυ; Θα τρελαθωωωω!! Ακόμη δεν το πιστευωωωω….😍😍😍

Ποσο χαίρομαι !!!! Κ εγώ ακόμα δεν το πιστεύω . Βγήκα σήμερα σε άδεια κ Σάββατο φεύγουμε για διακοπές 🤗 ναι εγώ πηγα για ένα υπέρηχο είδαμε δυο σάκους αλλά ο ένας ήταν μικρός δεν ξέρουμε αν θα παραμείνουν κ οι δυο . Αύριο έχω τον δεύτερο υπέρηχο για να ακούσουμε καρδιά η καρδιές . Ποσο χαίρομαι αλήθεια !!!!!!! Θα περιμένω νέα σου να περάσεις όμορφα 😘😘😘😘

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , zvezda είπε:

Ποσο χαίρομαι !!!! Κ εγώ ακόμα δεν το πιστεύω . Βγήκα σήμερα σε άδεια κ Σάββατο φεύγουμε για διακοπές 🤗 ναι εγώ πηγα για ένα υπέρηχο είδαμε δυο σάκους αλλά ο ένας ήταν μικρός δεν ξέρουμε αν θα παραμείνουν κ οι δυο . Αύριο έχω τον δεύτερο υπέρηχο για να ακούσουμε καρδιά η καρδιές . Ποσο χαίρομαι αλήθεια !!!!!!! Θα περιμένω νέα σου να περάσεις όμορφα 😘😘😘😘

Πολλά πολλά συγχαρητήρια, εύχομαι από καρδιάς να σου πάνε όλα όπως επιθυμείς 🫶

Σχετικά με τις διακοπές ο γιατρός σε άφησε να πας? Σου επιτρέπει να μπεις κ στη θάλασσα? Ρωτάω γτ η δικιά μου μου είπε όχι θάλασσα!!! 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, JellyKelly είπε:

Vivina τι υπέροχα που είναι τα νέα σου ❤️ Να το πιστέψεις κορίτσι μου πως είσαι μανούλα τώρα και να το απολαμβάνεις.

Να μας πεις για τον υπέρηχο αύριο και εύχομαι να περνάς όμορφα στις διακοπές σου με ξεκούραση κ ηρεμία ... 

Εγώ αύριο θα κάνω χοριακή 🙏🙏🙏

Καλη επιτυχία για αύριο!!! Εύχομαι να έχεις να μας πεις καλά νέα!!! Σου δίνουμε τη θετική μας ενέργεια!!!! 😘🧿🧿🤞🤞🤞

πρίν από 27 λεπτά , zvezda είπε:

Ποσο χαίρομαι !!!! Κ εγώ ακόμα δεν το πιστεύω . Βγήκα σήμερα σε άδεια κ Σάββατο φεύγουμε για διακοπές 🤗 ναι εγώ πηγα για ένα υπέρηχο είδαμε δυο σάκους αλλά ο ένας ήταν μικρός δεν ξέρουμε αν θα παραμείνουν κ οι δυο . Αύριο έχω τον δεύτερο υπέρηχο για να ακούσουμε καρδιά η καρδιές . Ποσο χαίρομαι αλήθεια !!!!!!! Θα περιμένω νέα σου να περάσεις όμορφα 😘😘😘😘

Όλα τέλεια να μας πάνε!!! Ηρεμια κ ξεκούραση τώρα στις διακοπές! 🧿🧿🤞🤞

πρίν από 21 λεπτά , JellyKelly είπε:

Πολλά πολλά συγχαρητήρια, εύχομαι από καρδιάς να σου πάνε όλα όπως επιθυμείς 🫶

Σχετικά με τις διακοπές ο γιατρός σε άφησε να πας? Σου επιτρέπει να μπεις κ στη θάλασσα? Ρωτάω γτ η δικιά μου μου είπε όχι θάλασσα!!! 

Εγώ πάντως προς το παρόν είμαι διακοπές στο βουνό… δεν έχουμε θάλασσα εδώ κοντά στα Γιάννενα που είμαι.. αύριο πάμε Αθήνα για τον υπέρηχο κ το Σάββατο πάμε στο εξοχικό κοντά στο Βραχάτι. Θα ρωτήσω τον γιατρό αν μπορώ να μπω θάλασσα, αλλά να σας πω κορίτσια είναι η πρώτη φορά που δεν με νοιάζει!! Θέλω να είναι προστατευμένο-α το (τα) θαυματακι(α) που δε με νοιάζει η θάλασσα!  

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, JellyKelly είπε:

Πολλά πολλά συγχαρητήρια, εύχομαι από καρδιάς να σου πάνε όλα όπως επιθυμείς 🫶

Σχετικά με τις διακοπές ο γιατρός σε άφησε να πας? Σου επιτρέπει να μπεις κ στη θάλασσα? Ρωτάω γτ η δικιά μου μου είπε όχι θάλασσα!!! 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ . Ναι μου είπε ότι όλα επιτρέπονται μόνο προσοχή να μην κουράζομαι κ να μην κουβαλάω πράγματα να μην κάθομαι στον ήλιο ντάλα μεσημέρι . Κατά τα αλλά κανένα πρόβλημα . Έκανες την χοριακη εσυ ;;;;; Περιμένουμε θετικά νέα 🙏🙏🙏🙏 @JellyKelly

  • Ευχαριστώ 1
  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...