Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Soho24 είπε:

      Αχ καλό μου, κι εγώ το πρώιμης ανίχνευσης είχα κάνει, αυτό που ανιχνεύει πάνω από 10 μονάδες. Και ήταν αρνητικότατο. Δεν είναι απαραίτητο να νιώθεις απολύτως τίποτα, όπως εγώ. Δεν είχα ούτε πρησμένο στήθος. Θα σου ευχηθώ να έχεις θετική χοριακή μεθαύριο και όλη αυτή η στεναχώρια που νιώθεις αυτές τις μέρες να επισκιαστεί από χαρά. 

      Αχ βρε κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!...Πραγματικά μου δίνεις πολύ κουράγιο και εσύ κι όλα τα κορίτσια εδώ!❤️

      Το ξέρω ότι από την στιγμή που τα περισσότερα τεστ κύησης ούρων δεν ανιχνεύουν κάτω από την ευαισθησία τους και στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν θα βγάλουν ούτε αχνή γραμμή αν η hCG είναι κάτω από 10mIU/ml, σίγουρα δεν θα είναι αξιόπιστο το αποτέλεσμα. Αλλά τι να σας πω η λογική μου τώρα έχει πάει περίπατο τις τελευταίες μέρες....🥺

      Απλά όσες φορές έκανα τεστάκια είτε πιο νωρίς είτε πιο αργά ήταν πάντα αρνητικά και ποτέ δεν ήταν λάθος... Μάλλον γι' αυτο έχασα τις ελπίδες μου.... Σταμάτησαν και τα δέκατα που στο μυαλό μου υποσυνείδητα θεωρούσα ένα "σύμπτωμα" και ίσως και αυτό να με επηρέασε!...🥺

      Τώρα τα πέταξα πάντως και ησύχασα!...Επομένως θα περιμένω την χοριακή την Τετάρτη...

      Soho24 σ' ευχαριστώ για την όμορφη ευχή σου!...Μακάρι!...😘

       

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω πάρει δύο θετικές χοριακες! Προσπαθώ να είμαι πολύ συγκρατημένη γιατί οι τιμές είναι σχετικά χαμηλές. Ο γιατρός είπε Τετάρτη να επαναλάβω. Μακάρι να πάνε όλα καλά ! Σας διαβάζω και νιώθω ότι έχω παρέα!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 8
  • Δύναμη! 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Nikoleta11 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω πάρει δύο θετικές χοριακες! Προσπαθώ να είμαι πολύ συγκρατημένη γιατί οι τιμές είναι σχετικά χαμηλές. Ο γιατρός είπε Τετάρτη να επαναλάβω. Μακάρι να πάνε όλα καλά ! Σας διαβάζω και νιώθω ότι έχω παρέα!

Καλησπέρα, συγχαρητήρια!!!! Όλα καλά θα πάνε!!! Θετική ενέργεια κ όλα καλά!! Κ εγώ δυο θετικές χοριακες, παρασκευη και Κυριακή που έκανα, αλλά εμένα είναι μεγάλες οι τιμές!!! Την παρασκευη έχω υπέρηχο! Όλα καλά θα πάνε!!! 🤞🤞🤞🤞🧿🧿🧿

  • Μου αρέσει 3
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , vivina είπε:

Καλησπέρα, συγχαρητήρια!!!! Όλα καλά θα πάνε!!! Θετική ενέργεια κ όλα καλά!! Κ εγώ δυο θετικές χοριακες, παρασκευη και Κυριακή που έκανα, αλλά εμένα είναι μεγάλες οι τιμές!!! Την παρασκευη έχω υπέρηχο! Όλα καλά θα πάνε!!! 🤞🤞🤞🤞🧿🧿🧿

Μπράβο σου! Τουλάχιστον δεν έχεις τόσο άγχος! Ευχομαι να ειναι όλα καλά στον υπέρηχο! Εμένα ήταν 250 την Παρασκευή (1/8) και σήμερα (4/8) ήταν 660. Διπλασιάστηκε μεν ,αλλά δεν έχω αγγίξει το 1000. Ελπίζω την Τετάρτη να είναι όλα καλά κ να έχει ανέβει πολύ! Εγώ είχα κ αιμορραγία πριν μια εβδομάδα για αυτό σκέφτομαι μήπως είναι κάτι άσχημο κ για αυτό είναι χαμηλές οι τιμές.

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nikoleta11 είπε:

Μπράβο σου! Τουλάχιστον δεν έχεις τόσο άγχος! Ευχομαι να ειναι όλα καλά στον υπέρηχο! Εμένα ήταν 250 την Παρασκευή (1/8) και σήμερα (4/8) ήταν 660. Διπλασιάστηκε μεν ,αλλά δεν έχω αγγίξει το 1000. Ελπίζω την Τετάρτη να είναι όλα καλά κ να έχει ανέβει πολύ! Εγώ είχα κ αιμορραγία πριν μια εβδομάδα για αυτό σκέφτομαι μήπως είναι κάτι άσχημο κ για αυτό είναι χαμηλές οι τιμές.

Να μην σκέφτεσαι αρνητικά!!! Όλα καλά θα πάνε!!! 🤞🤞🤞

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Nikoleta11 είπε:

Μπράβο σου! Τουλάχιστον δεν έχεις τόσο άγχος! Ευχομαι να ειναι όλα καλά στον υπέρηχο! Εμένα ήταν 250 την Παρασκευή (1/8) και σήμερα (4/8) ήταν 660. Διπλασιάστηκε μεν ,αλλά δεν έχω αγγίξει το 1000. Ελπίζω την Τετάρτη να είναι όλα καλά κ να έχει ανέβει πολύ! Εγώ είχα κ αιμορραγία πριν μια εβδομάδα για αυτό σκέφτομαι μήπως είναι κάτι άσχημο κ για αυτό είναι χαμηλές οι τιμές.

Καλησπέρα! Το ότι είναι χαμηλές οι χοριακες το κρίνεις εσύ, ή στο είπε ο γιατρός σου για κάποιο λόγο; Γιατί εγώ είχα πρώτη χοριακη 250 επίσης ( 11η μέρα με 3ων ημερών) και είχα διδυμακια τελικά..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχχχχ βρε κορίτσια τι ωραία νέα όταν διαβάζεις για θετικές χοριακές 🥺, δίνετε ελπίδα κ σε μας που είμαστε σε φάση αναμονής! 

Ήθελα να ρωτήσω, είχατε κάποιο συγκεκριμένο συμπτωμα που να πιστεύατε πως ήσασταν έγκυος κ τελικά το επιβεβαιωσατε? Το ξέρω πως δεν πρέπει να ψάχνω συμπτώματα αλλά είμαι σήμερα στην 8η μέρα από μεταφορά βλαστοκυστεων κ δεν αισθάνομαι τίποτα, ούτε το στήθος μου δεν είναι καν πρησμενο... Η φάση αναμονής είναι τόσο δύσκολη γιατί δεν έχεις με τι άλλο να ασχοληθείς 😅

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , JellyKelly είπε:

Αχχχχ βρε κορίτσια τι ωραία νέα όταν διαβάζεις για θετικές χοριακές 🥺, δίνετε ελπίδα κ σε μας που είμαστε σε φάση αναμονής! 

Ήθελα να ρωτήσω, είχατε κάποιο συγκεκριμένο συμπτωμα που να πιστεύατε πως ήσασταν έγκυος κ τελικά το επιβεβαιωσατε? Το ξέρω πως δεν πρέπει να ψάχνω συμπτώματα αλλά είμαι σήμερα στην 8η μέρα από μεταφορά βλαστοκυστεων κ δεν αισθάνομαι τίποτα, ούτε το στήθος μου δεν είναι καν πρησμενο... Η φάση αναμονής είναι τόσο δύσκολη γιατί δεν έχεις με τι άλλο να ασχοληθείς 😅

Καλησπέρα, εγώ θα σου πρότεινα να μην ψάχνεις συμπτώματα. Γιατί κ εμένα στις προηγούμενες φορές με πονούσε το στήθος μου κ ήταν πρησμένο, το ίδιο κ τώρα, τσιμπήματα είχα πριν στην κοιλιά, το ίδιο κ τώρα… έχω διαβάσει κ εδώ μέσα, άλλες κοπέλες που δεν είχαν κανένα σύμπτωμα κ όμως είχαν θετική χοριακη! Προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι, να είσαι ήρεμη κ όλα θα πάνε καλά!! Επίσης, για μένα μην κανεις τεστ εγκυμοσύνης. Θα σε αγχώσει περισσότερο, γιατί μπορεί να βγει αρνητικό αλλά να έχεις θετική χοριακη! Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!! 🙏🙏🙏🙏🧿🧿🧿🧿

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Nikoleta11 είπε:

Μπράβο σου! Τουλάχιστον δεν έχεις τόσο άγχος! Ευχομαι να ειναι όλα καλά στον υπέρηχο! Εμένα ήταν 250 την Παρασκευή (1/8) και σήμερα (4/8) ήταν 660. Διπλασιάστηκε μεν ,αλλά δεν έχω αγγίξει το 1000. Ελπίζω την Τετάρτη να είναι όλα καλά κ να έχει ανέβει πολύ! Εγώ είχα κ αιμορραγία πριν μια εβδομάδα για αυτό σκέφτομαι μήπως είναι κάτι άσχημο κ για αυτό είναι χαμηλές οι τιμές.

Κορίτσι μου σε ποια μέρα τις έκανες???γιατί τις θεωρείς χαμηλές???ίσα ίσα που αυξάνονται όπως πρέπει....και αν το 250 ήταν η πρώτη σου είναι ήδη μεγάλο νούμερο!!!!

15 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Καλησπέρα! Το ότι είναι χαμηλές οι χοριακες το κρίνεις εσύ, ή στο είπε ο γιατρός σου για κάποιο λόγο; Γιατί εγώ είχα πρώτη χοριακη 250 επίσης ( 11η μέρα με 3ων ημερών) και είχα διδυμακια τελικά..

Μήπως θυμάσαι πως ήταν τα νούμερα στις υπόλοιπες???και εμένα η πρώτη μου 250 ήταν και εχω αύριο υπέρηχο....καλά αν ειναι δύο θα αποτρελαθω τελείως!!!

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Κορίτσι μου σε ποια μέρα τις έκανες???γιατί τις θεωρείς χαμηλές???ίσα ίσα που αυξάνονται όπως πρέπει....και αν το 250 ήταν η πρώτη σου είναι ήδη μεγάλο νούμερο!!!!

Μήπως θυμάσαι πως ήταν τα νούμερα στις υπόλοιπες???και εμένα η πρώτη μου 250 ήταν και εχω αύριο υπέρηχο....καλά αν ειναι δύο θα αποτρελαθω τελείως!!!

Η επόμενη ήταν γύρω στο 560. Είχα δλδ διπλασιασμό ουσιαστικά. Δεν είχα κάνει άλλη μετά, με είχε δει με υπέρηχο πια μετά από δύο εβδομάδες. Η χοριακη μου ήταν χαμηλή για δίδυμα γιατί είχαν πιάσει με μερικές μέρες  διαφορά οπότε δεν ανέβαινε παράλληλα η χοριακη. Αλλά γενικά έχω ακούσει και μεγαλύτερες από τη δική μου , που ήταν μόνη κύηση τελικά!

Με το καλό ο,τι επιθυμείς! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Καλησπέρα! Το ότι είναι χαμηλές οι χοριακες το κρίνεις εσύ, ή στο είπε ο γιατρός σου για κάποιο λόγο; Γιατί εγώ είχα πρώτη χοριακη 250 επίσης ( 11η μέρα με 3ων ημερών) και είχα διδυμακια τελικά..

Μόνη μου το εκρινα να σου πω την αλήθεια. Στο εργαστήριο που πήγα το όριο ήταν το 202 κ επειδή εγώ είχα 250 μου φάνηκε χαμηλό. Επίσης έχω έναν πόνο δεξιά κ νομίζω ότι σήμερα έχω καφέ ίνες. Συγχαρητήρια στα μωράκια σου!! Έχεις γεννήσει ήδη;

2 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Κορίτσι μου σε ποια μέρα τις έκανες???γιατί τις θεωρείς χαμηλές???ίσα ίσα που αυξάνονται όπως πρέπει....και αν το 250 ήταν η πρώτη σου είναι ήδη μεγάλο νούμερο!!!!

Μήπως θυμάσαι πως ήταν τα νούμερα στις υπόλοιπες???και εμένα η πρώτη μου 250 ήταν και εχω αύριο υπέρηχο....καλά αν ειναι δύο θα αποτρελαθω τελείως!!!

Την πρώτη την έκανα 14 μέρες μετά την εμβρύομςταφορα και την επόμενη ύστερα από 3 μέρες . Αύριο μου είπε να επαναλάβω.αλλα εγώ σήμερα έχω έναν πόνο δεξιά οχι πολύ δυνατό αλλά βλέπω σιγά σιγά κ καφέ ίνες,λίγες ακόμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα !!! Ξέρει κάποια κοπέλα τι είναι οι άφθονοι λακτοβακιλλοι στην καλλιεργεία κολπικού υγρού; Είναι ανησυχιτικο ; Επίσης γράφει άφθονη ανάπτυξη φυσιολογικής χλωρίδας (αερόβιας και αναεροβιας) 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nikoleta11 είπε:

Την πρώτη την έκανα 14 μέρες μετά την εμβρύομςταφορα και την επόμενη ύστερα από 3 μέρες . Αύριο μου είπε να επαναλάβω.αλλα εγώ σήμερα έχω έναν πόνο δεξιά οχι πολύ δυνατό αλλά βλέπω σιγά σιγά κ καφέ ίνες,λίγες ακόμα.

Αφού ανεβαίνει κανονικά είναι πολύ θετικό....τα πονακια στην μήτρα και τα τραβηγματα είναι φυσιολογικά κοριτσακι μου....δεν έχεις αιμα δηλαδή ε?ίσως να είναι καποιες ακαθαρσίες που έμειναν!!!

1 hour ago, Bluee19 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !!! Ξέρει κάποια κοπέλα τι είναι οι άφθονοι λακτοβακιλλοι στην καλλιεργεία κολπικού υγρού; Είναι ανησυχιτικο ; Επίσης γράφει άφθονη ανάπτυξη φυσιολογικής χλωρίδας (αερόβιας και αναεροβιας) 

Κορίτσι μου εγω νομίζω πως ειναι καλό αυτό...ξέρω πως η έλλειψη τους είναι αρνητικο και δίνουν προβιοτικα....ρώτησες το γιατρό?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , *Vasoula είπε:

Αφού ανεβαίνει κανονικά είναι πολύ θετικό....τα πονακια στην μήτρα και τα τραβηγματα είναι φυσιολογικά κοριτσακι μου....δεν έχεις αιμα δηλαδή ε?ίσως να είναι καποιες ακαθαρσίες που έμειναν!!!

Κορίτσι μου εγω νομίζω πως ειναι καλό αυτό...ξέρω πως η έλλειψη τους είναι αρνητικο και δίνουν προβιοτικα....ρώτησες το γιατρό?

Δεν έχω μιλήσει ακόμη με τον γιατρό θα μιλήσω αύριο που περιμένω και μια άλλη εξέταση !!! 
ελεγε και επιθυλια αρκετά πλάκωδη 

δεν έχω ιδέα τι είναι πρώτη φορά την έκανα αυτήν την εξέταση 

Link to comment
Share on other sites

On 11/7/2024 at 10:06 ΠΜ, marmaki είπε:

@MK2012 βλέπω την fsh σου και τη ζηλεύω!

Είχα αμη στα 32 μου 0,5, δεν την ξαναμετρησα, τώρα είμαι 35 αλλά η fsh μου που την μετρούσα μέχρι πέρσι κυμαινόταν απο 14 έως 26. (Από 25 και πάνω είναι τιμή εμμηνόπαυσης)

Τότε που ανακάλυψα πόση αμη είχα, δεν είχα σχέση και ξεκίνησα να ψάχνομαι για κατάψυξη ωαρίων. Πήγα σε καμία 10αρια γιατρούς μέχρι να καταλήξω σε κάποιον. Ένας μου χε πει ότι είμαι στα πρόθυρα εμμηνόπαυσης. Τελικά έκανα 4 ωοληψιες, 2 με διέγερση (σε απανωτούς κύκλους) οπου πήρα 4+1 ωάρια και μετά άλλες δυο ωοληψίες σε φυσικό κύκλο γιατί είχα fsh υψηλή (πάνω απο 16-17) που δεν προτείνεται να κάνεις διέγερση με τέτοια fsh και πήραμε άλλα δυο. Δεν τα έχω γονιμοποιήσει όμως για να ξέρω πόσες βλαστοκύστες θα προέκυπταν. Εί

Όμως απτο άγχος μου με την αμη μπήκα λίγο πιο ενεργά στο dating, βρήκα τον άντρα μου και στο 1,5 χρόνο σχέσης ξεκινησαμε ελευθερές επαφές και στον 4ο μήνα προσπαθειών έμεινα φυσιολογικά έγκυος! Δεν το περίμενα τόσο γρήγορα λόγω της υψηλής fsh που είχα άρα όχι καλής ποιότητας ωάρια. Τώρα κρατάω στην αγκαλιά μου το 1 μηνός αγοράκι μου!

Είχα πάει κι είχα κάνει και κάτι εξετάσεις (η μία ήταν για το σύνδρομο ευερέθιστου Χ αν το λέω καλά και η άλλη καρυότυπος) για να δούμε απο που προέρχεται η πωα που (νομιζα; ) ότι είχα αλλά δεν είχε βρεθεί κάτι.

Μην απογοητεύεσαι, προσπαθήστε να βελτιώσετε και οι δυο τρόπο ζωής σας θα προσεθετα εγώ στις παραπάνω συμβουλές των κοριτσιών. Αρκετό νερό, άσκηση, υγιεινή διατροφή, καλός ύπνος, κι αν χρειάζεστε κάποια βιταμίνη να την πάρετε. Λογικά θα τα λέει αυτά και το βιβλίο που σου προτάθηκε. Εμείς μειώσαμε υδατάνθρακες στη διατροφή μας, δεν έχω ιδέα αν έπαιξε αυτό ρόλο. Το έκανε ο άντρας μου για ένα θέμα υγείας που είχε(λίπος στο συκώτι). Ψαχτειτε γενικά αλλά μην απογοητεύεσαι για εμμηνόπαυση κτλ!

 

 

Κορίτσι μου να σας ζήσει το μωρακι σας. Τι γνώμη έχεις αμη 0,10 κ FSH 31,0? Άθλια  εεε? Αν γνωρίζει κ καμμία άλλη θα ήθελα την άποψη της.


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Αφού ανεβαίνει κανονικά είναι πολύ θετικό....τα πονακια στην μήτρα και τα τραβηγματα είναι φυσιολογικά κοριτσακι μου....δεν έχεις αιμα δηλαδή ε?ίσως να είναι καποιες ακαθαρσίες που έμειναν!!!

Κορίτσι μου εγω νομίζω πως ειναι καλό αυτό...ξέρω πως η έλλειψη τους είναι αρνητικο και δίνουν προβιοτικα....ρώτησες το γιατρό?

Είχες δίκιο τελικά καλό είναι μίλησα τώρα με τον γιατρό !! Τσάμπα αγχώθηκα ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...