Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες !είμαι από Θεσσαλονίκη και ξεκινάω εξωσωματική στα μέσα του Φλεβάρη,στο παρελθόν είχα ξανακάνει, όμως στην έκτη εβδομάδα διακόπηκε η εγκυμοσύνη,το πρόβλημα μου λοιπον είναι πως κάνω ωορρηξία απτην μεριά που μου λείπει η σάλπιγγα,και απτην άλλη μεριά που έχω καλή σάλπιγγα δεν κάνω ωορρηξία,όλα ανάποδα πια😂 οποίες έχουν προσπαθήσει Θεσσαλονίκη παρακαλώ ας μου στείλουν προσωπικό μήνυμα σε πιο κέντρο έχουν κάνει 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

αααα τι καλα! να σ πω την αλήθεια κάθε φορά που παω το ξεχνάω να ρωτησω! αλλά οκ άμα δεν είναι τπτ! προς το παρόν εγώ νιώθω να κάνει ντουπ ντουπ και έντονα σήμερα το μωράκι (γιατί ποσο δλδ το έντερο να χτυπάει ρυθμικά , 5-6 φορες το εχω νιώσει και με τον χέρι πάνω και χωρισ) και ας λέει ο γιατρός ότι θα το νιώσω μετά τις 20!! 

Εγώ την 18 εβδομάδα τα ένιωσα και έβλεπα την κοιλιά να σηκωνεται λιγο. Στην αρχη ελεγα μαλλον παραισθησεις εχω....την ημέρα που έκλεισα την 19 εβδομάδα ένιωσε και ο άντρας μου στο χέρι του 2 κλωτσιές!! 😍😍

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Marlina είπε:

Εγώ την 18 εβδομάδα τα ένιωσα και έβλεπα την κοιλιά να σηκωνεται λιγο. Στην αρχη ελεγα μαλλον παραισθησεις εχω....την ημέρα που έκλεισα την 19 εβδομάδα ένιωσε και ο άντρας μου στο χέρι του 2 κλωτσιές!! 😍😍

εμένα είναι 17 +1 σήμερα αλλά λέω δε μπορεί να ξεγελιέμαι τόσο , είναι αρκετες φορες οχι 1…. αφού το καταλαβαίνω ! τι στο καλό χαζή είμαι; 😅 αλλά μ λες και συ 18 που ήταν και 2 , λες να χω παραισθήσεις; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

εμένα είναι 17 +1 σήμερα αλλά λέω δε μπορεί να ξεγελιέμαι τόσο , είναι αρκετες φορες οχι 1…. αφού το καταλαβαίνω ! τι στο καλό χαζή είμαι; 😅 αλλά μ λες και συ 18 που ήταν και 2 , λες να χω παραισθήσεις; 

Καλέ ναι το μωρό είναι Κ εγώ στις 18 το κατάλαβα αλλά είχα υποψίες από τις 17 . Ο γιατρός σου λέει απτις 20 ότι θα το ακούς συνέχεια αυτό εννοεί. Στις 20 περίπου εβδομάδες είναι συνεχείς η παρουσία .

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

Καλέ ναι το μωρό είναι Κ εγώ στις 18 το κατάλαβα αλλά είχα υποψίες από τις 17 . Ο γιατρός σου λέει απτις 20 ότι θα το ακούς συνέχεια αυτό εννοεί. Στις 20 περίπου εβδομάδες είναι συνεχείς η παρουσία .

το νιώθω ξεκάθαρα ,νιώθω το χτύπημα στο χέρι μ ! και 1 φορά χωρίς να ακουμπάω το χέρι! αχ τι καλα είναι μια ανακούφιση να ξέρεις ότι είναι καλα  μέχρι να έρθει ο καιροσ για τις εξετάσεις ! εσένα αγοράκι η κοριτσάκι; δε θυμαμαι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 26/1/2024 at 9:18 ΠΜ, maria030603 είπε:

καλημερα κοριτσια!

να πω καταρχας καλη αναρρωση στον μπαμπα της κοπελας που ειναι στο νοσοκομειο. Ευχομαι να πανε ολα καλα με τον μπαμπα και με την εμβρυομεταφορα βεβαια....

Θα συμφωνησω απολυτα με τα κοριτσια που λενε οτι ο ψυχολογικος παραγοντας παιζει πολυ σημαντικο ρολο. Μια φιλη μου συναγωνιστρια μου ειχε πει την ημερα της εμβρυομεταφορας θα εισαι χαρουμενη. Θα πας στο κεντρο περιποιημενη βαμενη και χαρουμενη. Εκεινη την ημερα απο το κεντρο θα βγεις εγκυος γιατι θα εχεις στην κοιλιτσα σου τα εμβρυακια. Απο εκει κ περα το θεμα ειναι να κρατησουν. Ετσι κ γω λοιπον στις εμβρυομεταφορες μου πηγαινα με το μαλλακι χτενισμενο, βαμενη και ανυπομονη για τα μωρακια μου. 

Η κ. Λευκου για το κοριτσι που ρωτησε ηταν παλια στο Ιπποκρατειο. Τωρα πλεον εχει μονο το ιδιωτικο της ιατρειο.. Ειναι μια απο τους γιατρους μου. Οποτε αν θελεις καποια πληροφορια με χαρα να σου την δωσω 

 

 

Υπάρχει κάποια κοπέλα που ξέρει τι γίνεται στο Ιπποκράτειο επειδή η Λευκού μου είπε από Μάρτιο. Μήπως μπορβ κάπως αλλιώς να το ψάξω μέχρι τότε με εξετάσεις κλπ ;

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Angot είπε:

εμένα είναι 17 +1 σήμερα αλλά λέω δε μπορεί να ξεγελιέμαι τόσο , είναι αρκετες φορες οχι 1…. αφού το καταλαβαίνω ! τι στο καλό χαζή είμαι; 😅 αλλά μ λες και συ 18 που ήταν και 2 , λες να χω παραισθήσεις; 

Όχι καλέ σίγουρα είναι το μωρο!!! Ο γιατρος μου ειχε πει οταν ειναι στο κεντρο της κοιλιας και κατω απο τον αφαλο, ειναι τα μωρα! Τώρα για τον ύπνο εμένα μου έχει πει όχι ανάσκελα. Οπότε προσπαθώ αριστερά ή δεξιά. Βέβαια θα προτιμούσα ανάσκελα γιατί αριστερά νιώθω ότι πλάκωνω το αριστερό μωρό και δεξιά το δεξί μωρό.. γενικότερα δεν μπορώ να βολευτώ...

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Angot είπε:

κάτι άλλο τώρα, με το ανάσκελα πως τα πάτε; εγώ βολεύομαι ανάσκελα ή δεξιά … με το αριστερό πλευρό δεν τα παω καλα! 

Τους τελευταίους μήνες της εγκυμοσύνης κοιμόμαστε μόνο στο πλάι,θα το δεις και εσύ ότι θα δυσκολεύεσαι να κοιμηθείς ανασκελα.Ηθελα τόσο πολύ να κοιμηθώ ανάσκελα, αλλά μόλις το έκανα με επιαναν πόνοι και δύσπνοια.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Marlina είπε:

Όχι καλέ σίγουρα είναι το μωρο!!! Ο γιατρος μου ειχε πει οταν ειναι στο κεντρο της κοιλιας και κατω απο τον αφαλο, ειναι τα μωρα! Τώρα για τον ύπνο εμένα μου έχει πει όχι ανάσκελα. Οπότε προσπαθώ αριστερά ή δεξιά. Βέβαια θα προτιμούσα ανάσκελα γιατί αριστερά νιώθω ότι πλάκωνω το αριστερό μωρό και δεξιά το δεξί μωρό.. γενικότερα δεν μπορώ να βολευτώ...

😆 έμπλεξες έχεις κ πολλά μωρά χαχαχαχα σου ειχ επεί γιατί οχι; και από ποτέ απαγορεύεται;

πρίν από 17 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Τους τελευταίους μήνες της εγκυμοσύνης κοιμόμαστε μόνο στο πλάι,θα το δεις και εσύ ότι θα δυσκολεύεσαι να κοιμηθείς ανασκελα.Ηθελα τόσο πολύ να κοιμηθώ ανάσκελα, αλλά μόλις το έκανα με επιαναν πόνοι και δύσπνοια.

εμένα ακόμη με βολεύει , βασικα δεν κοιμάμαι ανάσκελα! ανάσκελα κάθομαι στον καναπε και βλέπω τηλεόραση ! εχω λίγο πιο όρθιο το κεφάλι μ αλλά και πάλι ανάσκελα θεωρείται 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , Angot είπε:

😆 έμπλεξες έχεις κ πολλά μωρά χαχαχαχα σου ειχ επεί γιατί οχι; και από ποτέ απαγορεύεται;

εμένα ακόμη με βολεύει , βασικα δεν κοιμάμαι ανάσκελα! ανάσκελα κάθομαι στον καναπε και βλέπω τηλεόραση ! εχω λίγο πιο όρθιο το κεφάλι μ αλλά και πάλι ανάσκελα θεωρείται 

Από την 28η έχω διαβάσει το να αποφεύγεται το ανασκελα. Εμποδίζει το μωρό το διάφραγμα αν δεν κάνω λάθος και δεν μπορείς να αναπνεύσεις καλά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Angot είπε:

😆 έμπλεξες έχεις κ πολλά μωρά χαχαχαχα σου ειχ επεί γιατί οχι; και από ποτέ απαγορεύεται;

εμένα ακόμη με βολεύει , βασικα δεν κοιμάμαι ανάσκελα! ανάσκελα κάθομαι στον καναπε και βλέπω τηλεόραση ! εχω λίγο πιο όρθιο το κεφάλι μ αλλά και πάλι ανάσκελα θεωρείται 

Εμένα το ανάσκελα μέχρι την 20η βδομάδα μου χε πει οκ.. Μετά όχι.. 

Με 2 μαξιλαρια όμως για να είμαι ψηλά επιτρέπεται.. Εννοώ να έχει κλίση η πλάτη.. Να είναι πάνω στο μαξιλάρι μέρος της πλάτης όχι μόνο το κεφάλι.. Εγώ πλέον έτσι κοιμάμαι με 2 μαξιλαρια,αριστερα,δεξια και ανάσκελα από τον 7ο γτ το μικρουλι κ η μήτρα με πιέζουν στο στομάχι.. 


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω. Την tsh ποσο την θελουμε πριν την ετ; Πριν 15 μέρες είχα 0,77 και σήμερα επανέλαβα και είχα 0,44.. εν τω μεταξυ πάντα λόγω Χασιμότο όταν από ρυθμιζόταν ανέβαινε.. τωρα πολύ χαμηλή μου φαίνεται.. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω. Την tsh ποσο την θελουμε πριν την ετ; Πριν 15 μέρες είχα 0,77 και σήμερα επανέλαβα και είχα 0,44.. εν τω μεταξυ πάντα λόγω Χασιμότο όταν από ρυθμιζόταν ανέβαινε.. τωρα πολύ χαμηλή μου φαίνεται.. 

κανονικα θελουν κατω απο 2,5 !! κ εγω χαμηλη εχω 0,33 ειναι αλλα δεν εχω χασιμοτο δηλ οι αλλες ολες οι ορμονες ft3 ft4 antigt antipto ειναι κανονικες οι τιμες . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Angot είπε:

😆 έμπλεξες έχεις κ πολλά μωρά χαχαχαχα σου ειχ επεί γιατί οχι; και από ποτέ απαγορεύεται;

εμένα ακόμη με βολεύει , βασικα δεν κοιμάμαι ανάσκελα! ανάσκελα κάθομαι στον καναπε και βλέπω τηλεόραση ! εχω λίγο πιο όρθιο το κεφάλι μ αλλά και πάλι ανάσκελα θεωρείται 

Οντως 🤣🤣 και που να μεγαλώσουν και αλλο! Μετα θα σκεφτομαι οτι οταν κοιμάμαι αριστερα το δεξι θα πλακωνει το αριστερο μωρο και αναποδα 🤣🤣Η αλήθεια είναι δεν ρώτησα γιατί αλλά όταν το έψαξα στο ίντερνετ διαβασα οτι το βαρος της μητρας πιεζει την αρτηρια του πλακουντα και μπορει να επηρεασει τη ροη του αιματος. Δεν ξέρω βέβαια αν ισχύει. Μπορει να ναι και υπερβολές. Στον καναμε και εγώ κάθομαι ανάσκελα και βάζω ένα μαξιλάρι στην πλάτη για να είμαι λίγο σηκωμενη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...