Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Soho24 είπε:

      Αχ καλό μου, κι εγώ το πρώιμης ανίχνευσης είχα κάνει, αυτό που ανιχνεύει πάνω από 10 μονάδες. Και ήταν αρνητικότατο. Δεν είναι απαραίτητο να νιώθεις απολύτως τίποτα, όπως εγώ. Δεν είχα ούτε πρησμένο στήθος. Θα σου ευχηθώ να έχεις θετική χοριακή μεθαύριο και όλη αυτή η στεναχώρια που νιώθεις αυτές τις μέρες να επισκιαστεί από χαρά. 

      Αχ βρε κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!...Πραγματικά μου δίνεις πολύ κουράγιο και εσύ κι όλα τα κορίτσια εδώ!❤️

      Το ξέρω ότι από την στιγμή που τα περισσότερα τεστ κύησης ούρων δεν ανιχνεύουν κάτω από την ευαισθησία τους και στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν θα βγάλουν ούτε αχνή γραμμή αν η hCG είναι κάτω από 10mIU/ml, σίγουρα δεν θα είναι αξιόπιστο το αποτέλεσμα. Αλλά τι να σας πω η λογική μου τώρα έχει πάει περίπατο τις τελευταίες μέρες....🥺

      Απλά όσες φορές έκανα τεστάκια είτε πιο νωρίς είτε πιο αργά ήταν πάντα αρνητικά και ποτέ δεν ήταν λάθος... Μάλλον γι' αυτο έχασα τις ελπίδες μου.... Σταμάτησαν και τα δέκατα που στο μυαλό μου υποσυνείδητα θεωρούσα ένα "σύμπτωμα" και ίσως και αυτό να με επηρέασε!...🥺

      Τώρα τα πέταξα πάντως και ησύχασα!...Επομένως θα περιμένω την χοριακή την Τετάρτη...

      Soho24 σ' ευχαριστώ για την όμορφη ευχή σου!...Μακάρι!...😘

       

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Σχετικά με βιταμινες για μπουσταρισμα για το επομενο 3μηνο μεχρι τη νέα διεγερση το κέντρο μου προτεινει τις fertillimax οι οποιες ειδα οτι ειναι απο τις ακριβές οι πιο δημοφιλείς με καλες κριτικές μαζι με τις ovamax.. βεβαια στο κεντρο μου ειπαν οτι δεν εχει αποδειχθει οτι κανουν το θαυμα, απλως δεν χανω κατι να τις παρω, γιατι ο γυναικολόγος μου αντίθετα ειπε ότι δεν χρειαζεται να παρω κατι προς το παρον! Παλια μου ειχε προτείνει τις pregnacare bef conception και για μεγαλο διαστημα με διαλείμματα επαιρνα της lamberts τις strong start.. αρκετα οικονομικες οι τελευταίες δηλ.. μαλλον ο γιατρός μου θελει να μου κανει οικονομία στις βιταμινες γιατι μαλλον δεν πιστεύει και σε αυτές!! εγω να τα δωσω τα παραπανω, γιατι μεσα μου πιστεύω στις βιταμινες οι οποιες με σωστη διατροφη κλπ θεωρω οτι κανουν δουλιτσα.. και ευελπιστω σε μια καλυτερη 2η ωοληψια.. αλλα αξιζει να τα σκάσω για τις fertillimax; Προσωπικά πριν μιλήσω με το κέντρο θα έπαιρνα τις fertilovit.. οποτε καθε εμπειρια και αποψη δεκτη... 

Καλησπέρα. Εμένα ο γυναικολόγος λόγω κακής ποιότητας ωαριων και πολυκυστικων μου πρότεινε inofert hp combi. Ωστόσο εγώ αγόρασα και ovamax γιατι σκέφτηκα ότι ίσως με βοηθήσουν. Δεν ξέρω τι αποτέλεσμα θα έχω. Σου εύχομαι καλή επιτυχία!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 20/7/2024 at 5:45 ΜΜ, baby_love είπε:

Καλησπέρα! Κορίτσια καλή επιτυχία! Μην αγχώνεστε! Σημασία έχει ότι κάνετε βλαστοκυστες! Εγω με Αμη 5,6 και στις 3 εξωσωματικές δεν ειχαμε ούτε μια βλαστοκυστη! Πήραμε τα αποτελέσματα για τον κατακερματισμο σπέρματος  και είναι 28% δηλαδή μέτριο προς υψηλό (πάνω από 29% θεωρείται υψηλο).Σαν σχόλιο γράφουν ότι είναι μέτριας δυνητικης ικανότητας γονιμοποιησης υγιων εμβρύων. Επίσης το οξειδωτικο στρες σπερματοσ είναι 1,15. Αναμένουμε και την εξέταση καρυοτυπου για να πάμε ξανά στον Σφ. Γνωρίζετε εάν βελτιώνονται αυτές οι τιμές και εάν οφείλεται σε αυτό που δεν προχωράει η γονιμοποίηση των ωαριων; Εάν γνωρίζετε κάτι θα με βοηθήσετε πολύ. Ευχαριστώ 

Θα πρότεινα να επισκεφτείτε ανδρολογο! Είναι ο πλέον κατάλληλος για το σπερμα γιατί πολλοί εξωσωματικοί το υποτιμούν. 

21 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Σχετικά με βιταμινες για μπουσταρισμα για το επομενο 3μηνο μεχρι τη νέα διεγερση το κέντρο μου προτεινει τις fertillimax οι οποιες ειδα οτι ειναι απο τις ακριβές οι πιο δημοφιλείς με καλες κριτικές μαζι με τις ovamax.. βεβαια στο κεντρο μου ειπαν οτι δεν εχει αποδειχθει οτι κανουν το θαυμα, απλως δεν χανω κατι να τις παρω, γιατι ο γυναικολόγος μου αντίθετα ειπε ότι δεν χρειαζεται να παρω κατι προς το παρον! Παλια μου ειχε προτείνει τις pregnacare bef conception και για μεγαλο διαστημα με διαλείμματα επαιρνα της lamberts τις strong start.. αρκετα οικονομικες οι τελευταίες δηλ.. μαλλον ο γιατρός μου θελει να μου κανει οικονομία στις βιταμινες γιατι μαλλον δεν πιστεύει και σε αυτές!! εγω να τα δωσω τα παραπανω, γιατι μεσα μου πιστεύω στις βιταμινες οι οποιες με σωστη διατροφη κλπ θεωρω οτι κανουν δουλιτσα.. και ευελπιστω σε μια καλυτερη 2η ωοληψια.. αλλα αξιζει να τα σκάσω για τις fertillimax; Προσωπικά πριν μιλήσω με το κέντρο θα έπαιρνα τις fertilovit.. οποτε καθε εμπειρια και αποψη δεκτη... 

έπαιρνα fertilimax και Ovamax. Δεν θεωρώ ότι βοήθησαν κάπου γιατί δεν μου είχαν δώσει το κατάλληλο πρωτόκολλο διέγερσης για να πάρουμε πολλά και ώριμα ωάρια! Με το σωστό πρωτόκολλο και χωρίς καθόλου βιταμίνες, πήρα περισσότερα και μια χαρά ώριμα. 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, baby_love είπε:

Καλησπέρα. Εμένα ο γυναικολόγος λόγω κακής ποιότητας ωαριων και πολυκυστικων μου πρότεινε inofert hp combi. Ωστόσο εγώ αγόρασα και ovamax γιατι σκέφτηκα ότι ίσως με βοηθήσουν. Δεν ξέρω τι αποτέλεσμα θα έχω. Σου εύχομαι καλή επιτυχία!

Θα το σκεφτώ και εγω και θα το ξανασυζητησω με τον γιατρο! Σε ευχαριστώ πολύ!! Επισης!!!

6 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

Θα πρότεινα να επισκεφτείτε ανδρολογο! Είναι ο πλέον κατάλληλος για το σπερμα γιατί πολλοί εξωσωματικοί το υποτιμούν. 

έπαιρνα fertilimax και Ovamax. Δεν θεωρώ ότι βοήθησαν κάπου γιατί δεν μου είχαν δώσει το κατάλληλο πρωτόκολλο διέγερσης για να πάρουμε πολλά και ώριμα ωάρια! Με το σωστό πρωτόκολλο και χωρίς καθόλου βιταμίνες, πήρα περισσότερα και μια χαρά ώριμα. 

 

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου!! Πολύ βοηθητική! Ετσι καταλαβαινεις οτι παιζουν ολα ρολο και συνδέονται.. θαυματα δεν γινονται εφοσον δεν ειχες παρει σωστο πρωτοκολλο! Και η τιμη και των 2 μαζι φαντάζομαι θα ηταν φωτιά.. γιατι θελει σίγουρα 3μηνη θεραπεία οποιες και να παρεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Σας παρακολουθώ καιρό αλλά σημερα πήρα την απόφαση να γράψω. Πρόσφατα έκανα την 4η εμβρυομεταφορα μου με δυο βλαστοκυστες 4ΒΒ στις 11/7. 
Πρώτη χοριακη στις 20/7 45. 
δευτερη χοριακη σήμερα 55. 
δυστυχώς δεν αυξήθηκε όσο έπρεπε. Ο γιατρός μου είπε να ξανακάνω άλλη μια την Τετάρτη αλλά δεν τα βλέπω ευοίωνα τα πράγματα. 
Έχει τύχει σε κάποια, παρόμοιο γεγονός ; 
ευχαριστω εκ των προτέρων! 

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

Θα το σκεφτώ και εγω και θα το ξανασυζητησω με τον γιατρο! Σε ευχαριστώ πολύ!! Επισης!!!

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου!! Πολύ βοηθητική! Ετσι καταλαβαινεις οτι παιζουν ολα ρολο και συνδέονται.. θαυματα δεν γινονται εφοσον δεν ειχες παρει σωστο πρωτοκολλο! Και η τιμη και των 2 μαζι φαντάζομαι θα ηταν φωτιά.. γιατι θελει σίγουρα 3μηνη θεραπεία οποιες και να παρεις!

Εδώ και 3 χρόνια δεν ξέρω και εγώ ποσά λεφτά έχουμε δώσει σε συμπληρώματα!!!σιγουρα το κόστος μιας εξωσωματικής! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 22/7/2024 at 7:39 ΜΜ, Katiamaxiking είπε:

Εδώ και 3 χρόνια δεν ξέρω και εγώ ποσά λεφτά έχουμε δώσει σε συμπληρώματα!!!σιγουρα το κόστος μιας εξωσωματικής! 

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου!!! Αν υπολογισουμε ποσα λεφτά εχουμε δωσει και δινουμε μονο για τα γυρω γυρω εκτός εξωσωματικής θα τρελαθουμε!! Στελνω δυναμη και θετικη ενεργεια για την επομενη φορα!!!!♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 19/7/2024 at 5:18 ΜΜ, saraghina είπε:

Γεια σας κορίτσια! Μόλις γράφτηκα στο γκρουπ κ εγω.Εχω στο ενεργητικό μου μια εξωσωματική που κατέληξε σε παλινδρομη κύηση τον Οκτώβριο και έχω στην κατάψυξη 2 βλαστοκυστες 5 ημερών που περιμένουν από τον Μάρτιο να μπουν στη κοιλίτσα! Έτσι για να ξέρετε και την δική μου ιστορια! Το πρόβλημα μου είναι το καταραμένο ουρεοπλασμα που βγαίνει στην καλλιέργεια κολπικού από τον Απρίλιο και καθυστερεί τη μεταφορά μου.

Μετα από 2 αγωγές με Ζithroxyn ( είμαι αλλεργική στη vibramycin) πίεσα τον γιατρό να κάνουμε αντιβιογραμμα.Βγηκε ευαίσθητη η ciproxin ( κινολονη)Έκανα το λάθος και έψαξα στο internet για τις κινολονες και γράφει τα χίλια μύρια και φοβάμαι να την πάρω.Ηθελα να σας ρωτήσω.Την έχει πάρει κάποια κοπέλα τη συγκεκριμένη αντιβίωση λίγο να με καθησυχάσει γτ εχω φοβηθεί πάρα πολύ με όσα διάβασα και διστάζω.ουφ! Τα φώτα σας κορίτσια!

Ciproxin ειχα παρει για 7 μερεσ και δεν έφυγε το ουρεόπλασμα. Έφυγε με 2 εβδομάδες βιμπραμισυν! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Θα μπορουσα να ρωτήσω γνωμες ( για οποια πιθανόν να γνωρίζει) για  κέντρο εξωσωματικης;  Και για συγκεκριμένο γιατρό ; Η απαγορεύεται η δημοσιοποίηση στοιχείων;  
ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Winnie7 είπε:

Καλησπερα! Θα μπορουσα να ρωτήσω γνωμες ( για οποια πιθανόν να γνωρίζει) για  κέντρο εξωσωματικης;  Και για συγκεκριμένο γιατρό ; Η απαγορεύεται η δημοσιοποίηση στοιχείων;  
ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Διακριτικά Κ περιγραφικά μπορείς . Χωρίς περίεργους σχολιασμούς επιτρέπετε Κ διακριτικά μέντα ονόματα ώστε να καταλαβαίνει ο άλλος ποιον εννοείς αλλά Κ να μην φαίνετε φάτσα φόρα το όνομα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2024 at 5:17 ΜΜ, Kirra είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα και εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες!!! Πρώτη φορά γράφω οπότε ζήτω συγγνώμη για το σεντόνι που ακολουθεί αλλά να πω και εγώ τον πόνο μου και ελπίζω να με βοηθήσετε! 39 εγώ 40 ο σύζυγος. Έκανα την πρώτη μου εξωσωματική τον Οκτώβριο/ Νοέμβριο του 23… 0 χοριακή. Ξανά προσπαθήσαμε τον Μάρτιο/ Απρίλιο που μας πέρασε πάλι 0 χοριακή. Και στις δυο περιπτώσεις ήταν άριστες, 2 έμβρυα 3ης ημέρας. 

ΑΜΗ καλή αλλά θέματα υπάρχουν τα οποία είναι ρυθμισμένα, έχω υπερθυρεοειδισμό και τσιμπημένη Προλακτίνη και ακολουθώ την ελάχιστη δόση της αγωγής. Η σαλπιγγογραφια έδειξε ότι είναι ναι μεν βατές αλλά η μια πιο στενή από την άλλη. Το σπερμοδιαγραμμα δυστυχώς όχι δυνατό αλλά το παλεύουμε με βιταμίνες και επίσης στην εξωσωματική κάνουμε icsi οπότε διαλέγουν το καλύτερο. Το θέμα μου είναι το εξής. Μετά την δεύτερη προσπάθεια ο γυναικολόγος μου πρότεινε να κάνουμε έλεγχο του μικροβιωματος του ενδομητρίου. Δεν ξέρω αν την έχετε κάνει αλλά για μένα ήταν τραυματική εμπειρία! Άλλες την έχουν περάσει ανώδυνα. Το αποτέλεσμα δείχνει σταφυλόκοκκο και ότι οι γαλακτοβάκιλλοι ήταν λίγοι οπότε μου χορηγεί αντιβίωση για σχεδόν 40 μέρες. Ξανά πάω για επαναληπτική εξέταση (αναμένω από μέρα σε μετά την απάντηση) και ήταν ακόμη πιο τραυματική η εμπειρία μου αφού χρειάστηκε να μου κάνουν διάνοιξη κόλπου για να μου πάρουν δείγμα. Να πω εδώ πως μετά από αντιβιώσεις και την συγκεκριμένη εξέταση δεν ήθελα να με κοιτάξω ή να με ακουμπήσουν εκεί. Έκλαιγα γιατί πραγματικά ήταν τραυματική εμπειρία. Στη σκέψη πως έπρεπε να ξανά κάνω εξετάσεις έτρεμα. Α! Και λόγου των αντιβιώσεων έπαθα μυκητίαση «Candida glabrata». Ξανά αντιβίωση και εγώ και ο σύζυγος και δεν ξέρω και αν έφυγε!! Υποτίθεται πως θα ξανά κάναμε τώρα μια προσπάθεια αλλά πήγα σε μια αιματολόγο και μου πρότεινε να περιμένουμε να βγουν οι δικές τις εξετάσεις που θέλουν ένα μήνα και να κάνει ο σύζυγος επαναληπτικό σπερμοδιάγραμμα και συμφώνησα μαζί της. Επίσης χρειαζόμαστε αυτή την ξεκούραση σωματικά και ψυχικά…Το θέμα είναι πως τώρα η προσπάθεια θα πάει μετά τον Σεπτέμβριο οπότε και χάνουμε την προθεσμία της επιτροπής που καλύπτει ωοληψια και εμβρυομεταφορα, τα φάρμακα ευτυχώς τα έχω πάρει. 

Όσο για τον γυναικολόγο δυστυχώς νιώθω πως δεν με καταλαβαίνει, όταν τον ενημέρωσα πως άλλαξα γνώμη και δεν θέλω να κάνω τώρα προσπάθεια κατευθείαν μετά από όλα αυτά που πέρασα και με την παρότρυνση της αιματολόγου νιώθω ότι θίχτηκε, αν αυτό βγάζει νόημα. Επειδή τον ενημέρωσα δυο μέρες πριν από την περίοδο μου ότι δεν θα προχωρήσουμε για τους παραπάνω λόγους γύρισε και μου είπε ότι τον απασχολώ ώρες εκτός υπηρεσίας!!!! (Πηγαίνω σε δημόσιο Νοσοκομείο για εξωσωματική, Αθήνα) και ότι τα ψαχουλεύω όλα επειδή τον ρωτάω αν αυτο μπορεί να ευθύνεται και μήπως να κοιτάξω αυτο και με κατηγόρησε ότι κοιμάμαι και ξυπνάω σκεπτόμενη την εξωσωματική. Νιώθω πως δεν έχει ενσυναίσθηση. Και δυστυχώς είμαι σε αδιέξοδο γιατί λεφτά δεν έχω για να παω ιδιωτικά και ΑΝ αλλάξω γυναικολόγο ΙΣΩΣ θα είναι πάλι στο Δημόσιο Νοσοκομείο στο ίδιο τμήμα και δεν ξέρω αν έχουν κλίκες εκεί και αν θα θελήσουν να με αναλάβουν.. μην γυρίσει και πει αυτή τα ψαχουλεύει όλα και κάνω πολλές ερωτήσεις. Δεν θελω η 3η μας προσπάθεια να είναι πάλι μηδενική, εννοείται πως θα κάνουμε ότι μπορούμε… 

Έχει καμία σας εμπειρία από IVF σε Δημόσιο Νοσοκομείο;;; Από έλεγχο του μικροβιωματος; Από γιατρό χωρίς ενσυναισθηση; Σε ιδιωτική κλινική μέσω ΕΟΠΥΥ; 

 

Ευχαριστώ!! 

Καλή δύναμη!!
 

Για μένα, Πρέπει να γίνεται έλεγχος του ενδομητρίου. Εμένα μου πρότειναν να γίνει με υστεροσκοπηση πριν κάνω εξωσωματική. Έχω αφαιρέσει και τις δυο μου σάλπιγγες με δυο λαπαροσκοπήσεις. Σίγουρα θα κάνω μια υστεροσκοπηση για να δούμε το ενδομήτριο. Παίζει σημαντικό ρόλο για την εμφύτευση μετά. Βέβαια, επειδή κάνω έρευνα ακόμα, έχω βρει εξωσωματικούς που λένε «εγώ δεν πιστεύω σε αυτά, καμία  αντιβίωση» αλλά και εξωσωματικούς που δίνουν σχήματα με 2-3 αντιβιωσεις για μήνες μέχρι να εκριζωθούν μικρόβια. 
Απο τη δικη μου εμπειρία , ε δεν είναι όλοι σωστοί επαγγελματίες , ούτε και είναι όλοι άνθρωποι. Έχω βιώσει τραγικά λάθη και αδιαφορία. 


Σχετικα με τον μύκητα Glabrata που σου βρέθηκε σε εξέταση, μου βρέθηκε και εμένα και έχω έρθει σε δύσκολη θέση καθώς δυσκολεύομαι να βρω την κατάλληλη θεραπεία , και ακόμα δεν κατάλαβα και πως μου εμφανίστηκε. Μιλάμε για καθημερινή ταλαιπωρία και μου ρίχνει την ψυχολογία πλέον. 

Σχετικα με εξωσωματικό σε δημόσιο νοσοκομείο έχω υπόψιν μου αλλά επειδή είμαι καινουρια στο φόρουμ δεν ξέρω ακόμα καλά τι επιτρέπεται να  γράφω από ονόματα και τέτοια. 
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, linaa είπε:

Διακριτικά Κ περιγραφικά μπορείς . Χωρίς περίεργους σχολιασμούς επιτρέπετε Κ διακριτικά μέντα ονόματα ώστε να καταλαβαίνει ο άλλος ποιον εννοείς αλλά Κ να μην φαίνετε φάτσα φόρα το όνομα 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

Το κέντρο εξωσωματικής είναι το Εμβρ/Νεσις ( του μητέρα) και ο γιατρος ο Κελ…Σ Β@σ. Δεν ξέρω αν ειναι κατανοητά έτσι όπως τα γράφω. 😒
Αν έχει κάποια προσωπική άποψη για το κέντρο/ γιατρό θα το εκτιμούσα να την μοιραστεί μαζί μου. 
ευχαριστώ πολύ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Winnie7 είπε:

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

Το κέντρο εξωσωματικής είναι το Εμβρ/Νεσις ( του μητέρα) και ο γιατρος ο Κελ…Σ Β@σ. Δεν ξέρω αν ειναι κατανοητά έτσι όπως τα γράφω. 😒
Αν έχει κάποια προσωπική άποψη για το κέντρο/ γιατρό θα το εκτιμούσα να την μοιραστεί μαζί μου. 
ευχαριστώ πολύ!!

Καλημέρα, στο ίδιο κέντρο είμαι κ εγώ αλλά με άλλον γιατρό! Για μένα είναι πολύ καλό κέντρο! Έκανα εμβρυομεταφορα τη Δευτέρα κ είμαι σε αναμονή…🙏🙏 εγώ το προτείνω γιατί εκτός τις εξετάσεις που μου έκαναν, το προσωπικό, οι γιατροί, οι εμβρυολογοι κ όλοι εκεί, είναι δίπλα σου σε οτιδήποτε χρειαστείς!! Καμία σχέση με το προηγούμενο που είχα πάει του Π… ( μεγάλο όνομα, αλλά… για μένα όχι..) ενώ αυτό εδώ το κέντρο είναι άψογο για μένα!! 
σου εύχομαι τα καλύτερα κ να πάνε όλα καλά!!! 🙏🙏🙏🙏🧿🧿🧿

  • Ευχή 5
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Winnie7 είπε:

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

Το κέντρο εξωσωματικής είναι το Εμβρ/Νεσις ( του μητέρα) και ο γιατρος ο Κελ…Σ Β@σ. Δεν ξέρω αν ειναι κατανοητά έτσι όπως τα γράφω. 😒
Αν έχει κάποια προσωπική άποψη για το κέντρο/ γιατρό θα το εκτιμούσα να την μοιραστεί μαζί μου. 
ευχαριστώ πολύ!!

Καλημέρα!!! Ο αγαπημένος μου γιατρουλης με έκανε τριτεκνη μανούλα... Το πρώτο μου σε άλλο κέντρο και τα διδυμάκια εκεί! Το κέντρο είναι λίγο απρόσωπο με τυποποιημενες διαδικασίες και ίσως λίγο τσιμπημένο σε σχέση με το άλλο... 

  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια μου ; Μετά την δεύτερη απόξεση άρχισα να καταλαβαινω την ωορρηξία μου στον προηγούμενο κύκλο έγινε 17η ημέρα από αριστερή πλευρά μ το επιβεβαίωσαν κ στο κέντρο . Αυτή τη φορά από δεξιά ήρθα σε επαφή εκείνη την ώρα που πονούσα κ την επόμενη μέρα ίδια ώρα … η ελπίδα πεθαίνει τελευταία λέτε να είχα καλές επαφές ; Δεν ήταν εφικτό για παραπάνω επαφές καθώς ήμασταν διακοπές με πολύ κόσμο .  

  • Ευχή 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Lila ki είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου ; Μετά την δεύτερη απόξεση άρχισα να καταλαβαινω την ωορρηξία μου στον προηγούμενο κύκλο έγινε 17η ημέρα από αριστερή πλευρά μ το επιβεβαίωσαν κ στο κέντρο . Αυτή τη φορά από δεξιά ήρθα σε επαφή εκείνη την ώρα που πονούσα κ την επόμενη μέρα ίδια ώρα … η ελπίδα πεθαίνει τελευταία λέτε να είχα καλές επαφές ; Δεν ήταν εφικτό για παραπάνω επαφές καθώς ήμασταν διακοπές με πολύ κόσμο .  

Σου εύχομαι ολόψυχα να έγινε το καλό και σε λίγο καιρό να είσαι με φουσκωμένη κοιλίτσα ❤️ Εχουμε διαβάσει πολλές ιστορίες εδώ μέσα,όπου μετά από αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής,έμειναν έγκυες με φυσικό τρόπο.Ευχομαι να είσαι μια από αυτές.Το αξίζεις ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...