Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 14/2/2024 at 10:24 ΜΜ, Penny1992 είπε:

      Χαρίζω μια menopur 1200mg για όποια  ενδιαφερεται 

      Καλησπέρα σας! Μήπως υπάρχουν ακόμα? Δυστυχώς δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή...

      On 9/3/2024 at 11:11 ΠΜ, Joy1990 είπε:

      @Maroxmarox καλησπέρα! Ααααν χρειαστείς bemfola έχω ακόμα 5 κουτιά στο ψυγείο μου!Από τον προηγούμενο μήνα που έκανα το πρωτόκολο και εγώ. Έχω 2 των 150 μονάδων και 3 των 300 νομίζω.

      Εγώ οριακά δεν χρειάστηκε να αγοράσω κι άλλες και εν τέλη μου έμειναν κιόλας. Τα είχα πάρει από το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ και όταν ρώτησα στο φαρμακείο κόστος τρελάθηκα.

      Αχρειαστες να είναι, να ξέρεις ότι υπάρχουν. Καλή επιτυχία!!! ❤️

       

      Καλησπέρα σας! Μήπως υπάρχουν ακόμα? Δυστυχώς δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή...

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 42 λεπτά , Tintin είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας... Μετα απο 2 χρονια υπογονιμοτητας κ μια εξωσωματικη που μου εδωσε το πρωτο μου παιδι, μάλλον ειμαι εγκυος..εκανα ενα τεστ βγήκε θετικό κ η χοριακη μου ειναι 14.500, υπερηχο εχω αύριο.. Θέλω να ρωτησω για 10 μερες καθυστέρησης δεν ειναι πολυ μεγαλο το νούμερο;;;  μήπως ειναι εξωμητριο;

Αρχικά συγχαρητήρια!! Στην εξωμήτρια κύηση η χοριακη δεν διπλασιάζεται άρα συνήθως είναι χαμηλή για τις μέρες που είσαι, όχι υψηλή! Σκέψου εγώ μετά από 12 μέρες καθυστέρησης είχα μόνο 1.200. 

Άρα με τέτοια τιμή που έχεις εσύ η εξωμήτρια αποκλείεται!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα!!!

 

Ξεκίνησα σημερα νεο κυκλο διέγερσης 2η μέρα.περιοδου, αυτή την φορά πέρα από την βραδινή ενεσουλα μου έδωσε να παίρνω ένα χάπι ντουφαστον πρωί βράδυ.

Έχει κάποια εμπειρία να μου πει που βοηθάει το ντουφαστον;;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Alex@ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!

 

Ξεκίνησα σημερα νεο κυκλο διέγερσης 2η μέρα.περιοδου, αυτή την φορά πέρα από την βραδινή ενεσουλα μου έδωσε να παίρνω ένα χάπι ντουφαστον πρωί βράδυ.

Έχει κάποια εμπειρία να μου πει που βοηθάει το ντουφαστον;;; 

Καλησπέρα και σε σένα! Εμένα μου είχε δώσει duphaston σε ένα κύκλο που δεν έλεγε να ξεκινήσει με τίποτα και δε μου ερχόταν περίοδος για να ξεκινήσω με τις ενέσεις. Τα πήρα μερικές μέρες (αν θυμαμαι καλά 5) και αμέσως μετά αδιαθέτησα. Λογικά κάποιο ρόλο θα παίζει στο πρωτόκολλο σου. Θα σου πρότεινα να τον ρωτήσεις για να σου εξηγήσει περαιτέρω. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, MK2012 είπε:

Καλησπέρα και σε σένα! Εμένα μου είχε δώσει duphaston σε ένα κύκλο που δεν έλεγε να ξεκινήσει με τίποτα και δε μου ερχόταν περίοδος για να ξεκινήσω με τις ενέσεις. Τα πήρα μερικές μέρες (αν θυμαμαι καλά 5) και αμέσως μετά αδιαθέτησα. Λογικά κάποιο ρόλο θα παίζει στο πρωτόκολλο σου. Θα σου πρότεινα να τον ρωτήσεις για να σου εξηγήσει περαιτέρω. 

Ευχαριστώ για την απάντηση σου!

Ήρθε κανονικά η περιοδος, χωρίς καθυστέρηση. Πήγα για τις συνηθισμένες εξετάσεις αίματος κ υπερηχου.

Κάλεσα σήμερα να ρωτήσω που στοχεύει. Περιμένω να με πάρουν πίσω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, να ρωτήσω κάτι, όσες είσαι στη διαδικασία της εμβρυομεταφορας τι κάνετε όταν παίρνεται να utrogestan από το στόμα κ μετά από τις ώρες νιώθετε ζαλάδα; Τα έχω ξαναπάρει σε προηγούμενες προσπάθειες, αλλά τώρα λόγω ζέστης νομίζω ότι με πιάνει πιο έντονα, αν κ είμαι ατο γραφείο με το κλιματιστικό. Η δουλειά μου είναι να σηκώνω τηλέφωνα κ να παίρνω παραγγελίες, αλλά εκείνη την ώρα νιώθω ένα βουητό κ ότι κοιτάω περίεργα, μου έχουν πει ότι ασπρίζω κ λίγο, αλλά δεν την παλεύω εκείνη την ώρα.. για αλμυρό δεν μπορώ να φάω γιατί παίρνω κ κορτιζόνη. Τι προτείνετε να κάνω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , vivina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, να ρωτήσω κάτι, όσες είσαι στη διαδικασία της εμβρυομεταφορας τι κάνετε όταν παίρνεται να utrogestan από το στόμα κ μετά από τις ώρες νιώθετε ζαλάδα; Τα έχω ξαναπάρει σε προηγούμενες προσπάθειες, αλλά τώρα λόγω ζέστης νομίζω ότι με πιάνει πιο έντονα, αν κ είμαι ατο γραφείο με το κλιματιστικό. Η δουλειά μου είναι να σηκώνω τηλέφωνα κ να παίρνω παραγγελίες, αλλά εκείνη την ώρα νιώθω ένα βουητό κ ότι κοιτάω περίεργα, μου έχουν πει ότι ασπρίζω κ λίγο, αλλά δεν την παλεύω εκείνη την ώρα.. για αλμυρό δεν μπορώ να φάω γιατί παίρνω κ κορτιζόνη. Τι προτείνετε να κάνω;

Αν σε επηρεάζουν τόσο πολύ οι παρενέργειες των utrogestan, συζήτησε με το γιατρό σου μήπως ξεκινήσεις να τα παίρνεις κολπικά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Soho24 είπε:

Αν σε επηρεάζουν τόσο πολύ οι παρενέργειες των utrogestan, συζήτησε με το γιατρό σου μήπως ξεκινήσεις να τα παίρνεις κολπικά. 

Τα παίρνω κ κολπικά. Αλλά δια του στόματος έχω το θέμα.. κ με πιάνει μετά από 1 με 1 1/2 ώρα που τα παίρνω κ κάνει κάνα εικοσάλεπτο να περάσει νομίσω στο περίπου..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , vivina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, να ρωτήσω κάτι, όσες είσαι στη διαδικασία της εμβρυομεταφορας τι κάνετε όταν παίρνεται να utrogestan από το στόμα κ μετά από τις ώρες νιώθετε ζαλάδα; Τα έχω ξαναπάρει σε προηγούμενες προσπάθειες, αλλά τώρα λόγω ζέστης νομίζω ότι με πιάνει πιο έντονα, αν κ είμαι ατο γραφείο με το κλιματιστικό. Η δουλειά μου είναι να σηκώνω τηλέφωνα κ να παίρνω παραγγελίες, αλλά εκείνη την ώρα νιώθω ένα βουητό κ ότι κοιτάω περίεργα, μου έχουν πει ότι ασπρίζω κ λίγο, αλλά δεν την παλεύω εκείνη την ώρα.. για αλμυρό δεν μπορώ να φάω γιατί παίρνω κ κορτιζόνη. Τι προτείνετε να κάνω;

Ο γιατρός μου είχε πει από την αρχή να τα παίρνω κολπικά και έτσι δεν είχα ζαλάδες. Καλύτερα συζήτησε το με τον γιατρό σου.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vivina είπε:

Τα παίρνω κ κολπικά. Αλλά δια του στόματος έχω το θέμα.. κ με πιάνει μετά από 1 με 1 1/2 ώρα που τα παίρνω κ κάνει κάνα εικοσάλεπτο να περάσει νομίσω στο περίπου..

Αν οι ζαλάδες σε τρομάζουν και δεν μπορείς να τις διαχειριστείς, είναι προτιμότερο να το πεις στο γιατρό σου. Μπορεί να σου πει να τα παίρνεις όλα μόνο κολπικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Soho24 είπε:

Αν οι ζαλάδες σε τρομάζουν και δεν μπορείς να τις διαχειριστείς, είναι προτιμότερο να το πεις στο γιατρό σου. Μπορεί να σου πει να τα παίρνεις όλα μόνο κολπικά.

Οχι δεν με τρομάζουν, απλά είναι κουραστικό γιατί τις ώρες που τα παίρνω είμαι στη δουλειά, και με δυσκολεύει λίγο.. 

σε ευχαριστώ πολύ πάντως! Αν δω ότι δεν τα αντέχω, θα μιλήσω μαζί του.

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vivina είπε:

Οχι δεν με τρομάζουν, απλά είναι κουραστικό γιατί τις ώρες που τα παίρνω είμαι στη δουλειά, και με δυσκολεύει λίγο.. 

σε ευχαριστώ πολύ πάντως! Αν δω ότι δεν τα αντέχω, θα μιλήσω μαζί του.

Αφού έχεις παρατηρήσει πόση ώρα μετά σε πιάνει ζαλάδα, αν τα έπαιρνες άλλη ώρα; Να το ρυθμίσεις έτσι ώστε να είσαι σπίτι πχ όταν αρχίζουν οι παρενέργειες,ώστε να μπορείς να ξαπλώσεις εκείνη την ώρα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Αφού έχεις παρατηρήσει πόση ώρα μετά σε πιάνει ζαλάδα, αν τα έπαιρνες άλλη ώρα; Να το ρυθμίσεις έτσι ώστε να είσαι σπίτι πχ όταν αρχίζουν οι παρενέργειες,ώστε να μπορείς να ξαπλώσεις εκείνη την ώρα..

Καλημέρα, καλα θα ήταν αυτό που λες, αλλά το παίρνω 1 πρωί - 1 μεσημέρι - 1 βράδυ. Το βράδυ το ρυθμίζω κ είμαι ξαπλωμένη. Τις άλλες ώρες πρέπει να τα παίρνω όσο είμαι στη δουλειά. Ξυπνάω στις 05:40 κάθε πρωί οποτε δεν γίνεται να το παίρνω τόσο πρωί.. αναγκαστικά θα το υποστώ, απλά με δυσκολεύει λίγο στην καθημερινότητα μου…

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...