Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, SylPan είπε:

176,40. Ούτε να το ήξερες :) 

Χθες το βράδυ έβγαλα αρκετό και κόκκινο αίμα και μύριζε (συγγνώμη για την περιγραφή). Από τότε έχω αίμα και πονάω. Έχει τύχει σε καμία? Και με τι κατάληξη?

Έχει τύχει σε αρκετές κοπέλες. Μπορεί να ναι ένα μικρό αιμάτωμα ή μια μικρή αποκόλληση, μπορεί και τίποτα.

Ειναι φουλ αγχωτικό αλλά δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν πάει καλά η εγκυμοσύνη!!

On 14/7/2024 at 2:32 ΜΜ, Mary-85 είπε:

Τέλεια! Ευχαριστώ πολύ. Θα το κάνω έτσι! 

Κορίτσια καλησπέρα! Θα μπορούσατε όσες έχετε εμπειρία από Ευρ.Μαν. και Κων.Σφακ. να μου πείτε ποιον θα προτιμούσατε;; Και τις αντίστοιχες κλινικές του καθενός… έχει κάποια αρνητική γνώμη για κάποιον από τους 2; 

Κορίτσια καλησπέρα! Θα μπορούσατε όσες έχετε εμπειρία από Ευρ.Μαν. και Κων.Σφακ. να μου πείτε ποιον θα προτιμούσατε;; Και τις αντίστοιχες κλινικές του καθενός… έχει κάποια αρνητική γνώμη για κάποιον από τους 2; 

Με τον Σφακ έκανα κατάψυξη ωαρίων αλλά είχα κάνει και ραντεβού με τον Μαντ. (Όπως και με άλλους πολλούς μεχρι να καταλήξω)

Προτίμησα τον Σφακ λόγω καλής τιμής για πολλές ωοληψιες που θα χρειαζομουν. Αλλιώς μααααλλον θα πήγαινα στον Μαντ.

Στον Μαντ δεν μου άρεσε που έγραφε το χαρτί που μου εδωσαν ότι δεν θα μου έκανε αυτός την ωοληψια αλλά κάποιος άλλος γιατρός συνεργάτης του. Αλλά σαν κέντρο μου φάνηκε πολύ πιο οργανωμένο και υποστηρικτικό το περιβάλλον. Στο κέντρο του Σφακ ειναι αρκετά απρόσωπα θεωρώ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, marmaki είπε:

Έχει τύχει σε αρκετές κοπέλες. Μπορεί να ναι ένα μικρό αιμάτωμα ή μια μικρή αποκόλληση, μπορεί και τίποτα.

Ειναι φουλ αγχωτικό αλλά δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν πάει καλά η εγκυμοσύνη!!

Με τον Σφακ έκανα κατάψυξη ωαρίων αλλά είχα κάνει και ραντεβού με τον Μαντ. (Όπως και με άλλους πολλούς μεχρι να καταλήξω)

Προτίμησα τον Σφακ λόγω καλής τιμής για πολλές ωοληψιες που θα χρειαζομουν. Αλλιώς μααααλλον θα πήγαινα στον Μαντ.

Στον Μαντ δεν μου άρεσε που έγραφε το χαρτί που μου εδωσαν ότι δεν θα μου έκανε αυτός την ωοληψια αλλά κάποιος άλλος γιατρός συνεργάτης του. Αλλά σαν κέντρο μου φάνηκε πολύ πιο οργανωμένο και υποστηρικτικό το περιβάλλον. Στο κέντρο του Σφακ ειναι αρκετά απρόσωπα θεωρώ

Εγώ στον Μαν. έκανα την πρώτη μου εξωσωματική που κατέληξε σε βιοχημική κύηση. Δεν είναι ότι έχω κάποιο παράπονο πέρα από το ότι το θεωρώ αρκετά ακριβό κέντρο. Θέλω όμως να πάρω μια δεύτερη γνώμη από Σφακ. Πριν προχωρήσω σε επόμενη  εξωσωματική…

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Eva_____90 είπε:

Καλησπέρα και πάλι, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ναι ovitrele έκανα αλλά μια όχι 2. Έτσι ακριβώς ούτε να σηκωθώ ούτε και να κάτσω μια βδομάδα τώρα δεν μπορώ. Πήρες αντιβίωση? 

Δε μου έδωσαν αντιβιωση, σίδηρο έπαιρνα κ έκανα κ ενέσεις orgalutran για καταστολή της λειτουργίας των ωοθηκών.. Αλλά από ότι κατάλαβα τίποτα δε βοηθάει ιδιαίτερα αν δε φύγει από τον οργανισμό η ovitrelle για να μπορέσουν οι ωοθήκες να επανέλθουν στα φυσιολογικά τους.... Απλά με παρακολουθουσαν με υπέρηχους να βλέπουμε πως πάω μη χειροτέρεψω...κανε λίγο υπομονή κ θα περάσει.. Να μετράω κ την πίεση μου μου είχαν πει θυμάμαι... 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, marmaki είπε:

Έχει τύχει σε αρκετές κοπέλες. Μπορεί να ναι ένα μικρό αιμάτωμα ή μια μικρή αποκόλληση, μπορεί και τίποτα.

Ειναι φουλ αγχωτικό αλλά δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν πάει καλά η εγκυμοσύνη!!

Με τον Σφακ έκανα κατάψυξη ωαρίων αλλά είχα κάνει και ραντεβού με τον Μαντ. (Όπως και με άλλους πολλούς μεχρι να καταλήξω)

Προτίμησα τον Σφακ λόγω καλής τιμής για πολλές ωοληψιες που θα χρειαζομουν. Αλλιώς μααααλλον θα πήγαινα στον Μαντ.

Στον Μαντ δεν μου άρεσε που έγραφε το χαρτί που μου εδωσαν ότι δεν θα μου έκανε αυτός την ωοληψια αλλά κάποιος άλλος γιατρός συνεργάτης του. Αλλά σαν κέντρο μου φάνηκε πολύ πιο οργανωμένο και υποστηρικτικό το περιβάλλον. Στο κέντρο του Σφακ ειναι αρκετά απρόσωπα θεωρώ

Έχω αγχωθει πολύ γιατί ο πόνος και το αίμα δεν σταματάει. Έβγαλα και δύο πηγματα πριν...

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, MK2012 είπε:

Καλησπερα! 

Υπάρχει κάποια κοπέλα στην ομάδα η οποία να έκανε αναζωογόνηση ωοθηκών και να έχει δει αποτέλεσμα; Αν ναι, με ποιον γιατρό; 
 

Ευχαριστώ πολύ!

Καλημέρα, αναζωογόνηση ωοθηκών δεν έχω κάνει. Έκανα, ομως την προηγούμενη Τετάρτη αναζωογόνηση μήτρας και είχα πολύ καλά αποτελέσματα. Με νοήθηκε αρκαδα γιατί το ενδομήτριο μου δεν πάχαινε. 
αν ξέρει κ κάποια άλλη κοπέλα, αν έχει κάνει να μας πει! Σου εύχομαι Ό,τι καλύτερο πάντως!!! 🧿🧿🙏

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , vivina είπε:

Καλημέρα, αναζωογόνηση ωοθηκών δεν έχω κάνει. Έκανα, ομως την προηγούμενη Τετάρτη αναζωογόνηση μήτρας και είχα πολύ καλά αποτελέσματα. Με νοήθηκε αρκαδα γιατί το ενδομήτριο μου δεν πάχαινε. 
αν ξέρει κ κάποια άλλη κοπέλα, αν έχει κάνει να μας πει! Σου εύχομαι Ό,τι καλύτερο πάντως!!! 🧿🧿🙏

Καλημέρα! Δεν ήξερα πως γίνεται και αναζωογόνηση μήτρας! Χαίρομαι που είχες καλα αποτελεσματα! Εύχομαι ο,τι καλύτερο και σε εσένα.

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέληξα στον σφακ μετά από 5 γιατρούς. Βρήκε το κατάλληλο πρωτόκολλο για εμένα και πήραμε καλό αριθμό ωαρίων! 
 

οσες είστε μαζί του ή γενικότερα, σας επιτρέπουν κατά τη δάση της διέγερσης το μπάνιο στη θάλασσα;; 
Θα ξεκινήσω τέλη Αυγούστου το μακρύ πρωτόκολλο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

Εγώ κατέληξα στον σφακ μετά από 5 γιατρούς. Βρήκε το κατάλληλο πρωτόκολλο για εμένα και πήραμε καλό αριθμό ωαρίων! 
 

οσες είστε μαζί του ή γενικότερα, σας επιτρέπουν κατά τη δάση της διέγερσης το μπάνιο στη θάλασσα;; 
Θα ξεκινήσω τέλη Αυγούστου το μακρύ πρωτόκολλο. 

Ναι εμένα μου είχε πει ναι αν δεν κάνω λάθος. Για όποια δραστηριότητα τον ειχα ρωτησει(βασικά μαια του ειχα ρωτησει, οχι αυτόν) ναι μου χε πει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marmaki είπε:

Ναι εμένα μου είχε πει ναι αν δεν κάνω λάθος. Για όποια δραστηριότητα τον ειχα ρωτησει(βασικά μαια του ειχα ρωτησει, οχι αυτόν) ναι μου χε πει 

 

1 hour ago, marmaki είπε:

Ναι εμένα μου είχε πει ναι αν δεν κάνω λάθος. Για όποια δραστηριότητα τον ειχα ρωτησει(βασικά μαια του ειχα ρωτησει, οχι αυτόν) ναι μου χε πει 

Τέλεια!!ευχαριστω πολύ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα φώτα σας... Μετα απο 2 χρονια υπογονιμοτητας κ μια εξωσωματικη που μου εδωσε το πρωτο μου παιδι, μάλλον ειμαι εγκυος..εκανα ενα τεστ βγήκε θετικό κ η χοριακη μου ειναι 14.500, υπερηχο εχω αύριο.. Θέλω να ρωτησω για 10 μερες καθυστέρησης δεν ειναι πολυ μεγαλο το νούμερο;;;  μήπως ειναι εξωμητριο;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 3
  • Δύναμη! 3
  • Λουλούδια 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Tintin είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας... Μετα απο 2 χρονια υπογονιμοτητας κ μια εξωσωματικη που μου εδωσε το πρωτο μου παιδι, μάλλον ειμαι εγκυος..εκανα ενα τεστ βγήκε θετικό κ η χοριακη μου ειναι 14.500, υπερηχο εχω αύριο.. Θέλω να ρωτησω για 10 μερες καθυστέρησης δεν ειναι πολυ μεγαλο το νούμερο;;;  μήπως ειναι εξωμητριο;

Συγχαρητήρια . Μια χαρά είναι η χοριακη. Εξωμήτριο με τέτοια χοριακη δεν υπάρχει τώρα θα ήσουν στο νοσοκομείο . Τα εξωμήτρια πέφτουν στις 5000-6000 Κ τα έχεις καταλάβει ήδη πιο πριν από τις αιμορραγίες 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , linaa είπε:

Συγχαρητήρια . Μια χαρά είναι η χοριακη. Εξωμήτριο με τέτοια χοριακη δεν υπάρχει τώρα θα ήσουν στο νοσοκομείο . Τα εξωμήτρια πέφτουν στις 5000-6000 Κ τα έχεις καταλάβει ήδη πιο πριν από τις αιμορραγίες 

Αχ αλήθεια;;; σ ευχαριστώ πολυ.. Μακαρι να ειναι ολα καλά..

  • Ευχή 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...