Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Καλησπέρα!

      @helena212 με ένα τεράστιο νούμερο σου εύχομαι!

      Λοιπόν χτες έκανα ένα τεστ clear blue, βγήκε μια πολύ αχνη μπλε γραμμη! Σήμερα έκανα ένα Y or N, το οποίο όμως έδειξε αρνητικο, μετά όμως το πέρασμα 20 λεπτών είχε μια άχνη γραμμή ροζ, άργησε να ανιχνεύσει την ορμονη;

      Εκεί που χάρηκα....απογοήτευση 

      Στις πόσες μέρες το έκανες;;;; 
      εγώ νομίζω πως είναι ένα καλό πρώτο σημάδι! 🤞🏻🤞🏻🤞🏻

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Stef91 είπε:

Καλησπέρα! Ναι βγήκαν τα αποτελέσματα  είναι στο 200! Είναι καλή;

Στην 9η μέρα από εμβρυομεταφορα συνήθως ο γιατρός περιμένει να δει τιμή γύρω στο 100 και να διπλασσιαζεται μετα ανά 2 μερες. Οποτε αν είσαι 9η-11η μέρα απο την εμβρυομεταφορα είναι τελεια η χοριακη σου!  Συγχαρητήρια κορίτσι μου, είσαι έγκυος!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Nels είπε:

Στην 9η μέρα από εμβρυομεταφορα συνήθως ο γιατρός περιμένει να δει τιμή γύρω στο 100 και να διπλασσιαζεται μετα ανά 2 μερες. Οποτε αν είσαι 9η-11η μέρα απο την εμβρυομεταφορα είναι τελεια η χοριακη σου!  Συγχαρητήρια κορίτσι μου, είσαι έγκυος!!!

12η μέρα από την Εμβρυομεταφορα είμαι!! Σε ευχαριστώ πολύ !! 😊

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Stef91 είπε:

12η μέρα από την Εμβρυομεταφορα είμαι!! Σε ευχαριστώ πολύ !! 😊

Μια χαρά είσαι λοιπόν! Οι διπλασσιασμοι έχουν τώρα σημασία, περιμένουμε νέα σου!! Με το καλό!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Stef91 είπε:

Καλησπέρα! Ναι βγήκαν τα αποτελέσματα  είναι στο 200! Είναι καλή;

Συγχαρητήρια!! 

Είναι πολύ καλή η χοριακη σου! Καλούς διπλασιασμους να εχεις και μια καλή και τελειομηνη κύηση!!

Θα χαρούμε να μάθουμε νέα σου!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, eirini.d. είπε:

Συγχαρητήρια!! 

Είναι πολύ καλή η χοριακη σου! Καλούς διπλασιασμους να εχεις και μια καλή και τελειομηνη κύηση!!

Θα χαρούμε να μάθουμε νέα σου!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! 🥰😊

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Stef91 είπε:

Καλησπέρα! Ναι βγήκαν τα αποτελέσματα  είναι στο 200! Είναι καλή;

Πόσο χαίρομαι! ΜΠΡΑΒΟ! ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!

να έχεις μια καλή εγκυμοσυνη και τελειομηνη! ❤️❤️❤️🙏

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, helena212 είπε:

Καλημέρα σε όλες!

Κάναμε εμβρυομεταφορα εχθές το πρωί.. 

Χοριακη 15/7. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να συγκρατηθω να μην κάνω κανένα τεστ 😂😂

Όλα με το καλό κορίτσι μου!!! 

6 ώρες πρίν, Stef91 είπε:

Καλησπέρα! Ναι βγήκαν τα αποτελέσματα  είναι στο 200! Είναι καλή;

Μπράβο σου!!! Τελεια είναι!! Καλούς διπλασιασμους και να ζήσεις αυτή την όμορφη διαδρομή!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2024 at 6:00 ΜΜ, Maroxmarox είπε:

Κορίτσια μου ,τη γνώμη έχετε για το embryoglue ?? Το έχει χρησιμοποιήσει καμία και να είχε επιτυχία ;

Είσαι στο σωστό φόρουμ,μπορείς να γράψεις τι έχεις και όσα κορίτσια τα χρειάζονται θα σου απαντήσουν !

Εγω το χρησιμοποίησα 1 φορά σε ένα κατεψυγμένο εμβρυο στο οποίο είχα κάνει και προεμφυτευτικο έλεγχο. Ειπα να αυξήσω τις πιθανότητες μιας και άκουσα ότι βοηθάει. Δεν με βοήθησε πάντως. Δυστυχώς..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Eflenew είπε:

Όλα με το καλό κορίτσι μου!!! 

Μπράβο σου!!! Τελεια είναι!! Καλούς διπλασιασμους και να ζήσεις αυτή την όμορφη διαδρομή!!!

Σε ευχαριστώ πολύ 🥰😊!! 

2 ώρες πρίν, helena212 είπε:

Πόσο χαίρομαι! ΜΠΡΑΒΟ! ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!

να έχεις μια καλή εγκυμοσυνη και τελειομηνη! ❤️❤️❤️🙏

Σε ευχαριστώ πολύ 😘❤️🥰!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, sunshine1982 είπε:

Σε αναμονή χοριακης και εγω . Μεγαλη αγωνια εχω 🫶🫶🫶

Αντε έχω και παρέα..  πότε θα κάνεις χοριακη?

13 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

Όλα με το καλό κορίτσι μου!!! 

Μπράβο σου!!! Τελεια είναι!! Καλούς διπλασιασμους και να ζήσεις αυτή την όμορφη διαδρομή!!!

Μόλις μου είπαν ότι έχω και δύο βλαστοκυστες για κατάψυξη..  και λίγο έχω χαλαρώσει.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Ήθελα να ρωτήσω το εξής: είμαι στη φάση για εμβρυομεταφορα, 2 κατεψυγμένων  βλαστοκυστεων αρίστης ποιότητας. Το πρόβλημα μου είναι ότι προσπαθώ να μεγαλώσω το ενδομήτριο κ δεν λέει να μεγαλώσει. Παίρνω 3x3 Cyclacur & 1 pads dermertril των 100 την ημέρα. Είμαι σήμερα 13η μέρα κ το ενδομήτριο είναι 6,3. Σε προηγούμενες προσπάθειες μου, είχε φτάσει μέχρι και 8,4, αλλά με μηδενικο αποτέλεσμα. Γνωρίζει καμία τι μπορεί να φταίει; Μήπως έχει συνηθίσει ο οργανισμός μου τα χάπια, είμαι στη 2η εξωσωματική κ στην 5η εμβρυομεταφορα μου, κ γιαυτο δεν ανταποκρίνεται το ενδομήτριο; Εσείς παίρνετε κάποιο άλλο φάρμακο εκτός από Cyclacur για προετοιμασία εμβρυομεταφορας; Ο γιατρός μου μου είπε να μην απογοητεύομαι κ έχω ραντεβού τη Δευτέρα να με δει. Σήμερα με εξέτασε άλλος γιατρός, γιατί έλειπε ο δικός μου…μήπως να πρέπει να κάνω καμία άλλη εξέταση πρώτα; Όσες έχω κάνει πριν 3 χρόνια που ξεκινήσαμε διαδικασία, είχαν βγει καλές.. τώρα??? help κορίτσια… θα τρελαθώ…

Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2024 at 10:18 ΜΜ, Neverstop είπε:

Χωρίς να γνωρίζω πολλά, πιστεύω πως δεν σου έχει ταιριάξει ακόμα πρωτόκολλο. Ο Σφ είναι αν μη τι άλλο έμπειρος. Αν δουν σημάδια υπερδιέγερσης θα σου μειώσουν τη δόση. Το θετικό είναι πως δίνεις πολλά ωάρια. Έχεις σύνδρομο πολυκυστικων?

Το σπέρμα το έχετε ελέγξει σε πιστοποιημενο ανδρολογικο εργαστήριο? Dfi, καλλιέργεια κτλ κάνατε?

Καλησπέρα. Έχω πολυκυστικες. Ο πρώτος γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχουν άλλες εξετασεις να κάνω. Ο Σφ μου πρότεινε να κανουμε καρυοτυπο και dfi σπέρματος  γιατί συχνά στο dfi  οφείλεται ότι δεν προχωράει η γονιμοποίηση από την 3η στην 5η ημέρα. Ο πρώτος γιατρός θεωρούσε πως οφείλεται αποκλειστικά στην ποιότητα ωαριου. Επίσης τώρα θα κάνω και καμπύλη ζαχάρου. Όλα τα υπόλοιπα τα έχουμε ελέγξει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...