Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που έχουν επιτύχει εγκυμοσύνη? σήμερα βρίσκομαι στην 6η μερα εμβρυομεταφορας και από χθες ξεκίνησε λίγο έως ελάχιστο ροζ στο σκούπισμα και μετα απο τοτε εχω  καφε βλεννη; τελείωσαν ολα;;;;; εμενα η περίοδος έρχεται πάντα με καφέ βλεννη . από αγωγή παιρνω 2 σικλακουρ και 2 ουτρο την ημέρα . παρακαλώ τα φώτα σας !!!!!!

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

On 25/6/2024 at 6:18 ΜΜ, rainbow_2024 είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Θα περιμένω ως την χοριακη την 9η ημέρα. Απλά ήθελα να δω από εμπειρίες που πιθανόν έχουν κάποιες κοπέλες, αν έδειξε νωρίτερα.

Εγώ θα σου πω να περιμένεις αν κ η ίδια δεν άντεξα γτ με έτρωγε ο κ… μου. Ήμουν κ σε μια ξενη ομάδα στο φβ κ τις έβλεπα ολες που κανανε τεστ κ ανεβαζαν την εξέλιξη της γραμμης που γινόταν όλο κ πιο έντονη κ ειπα να το κάνω κ εγώ για ενθύμιο χαχαχα.
Στην περίπτωση μου με 2 βλαστοκυστες 4ΑΑ έκανα το πρώτο την 4η μέρα κ είχε μια υποψία γραμμης…από αυτές που τις κοιτάς στο φως να δεις αν όντως φαίνεται κάτι ή είναι ιδέα σου, την 5η μέρα ήταν αχνη αλλά φαινόταν κ την 6η μέρα ήταν ξεκάθαρη απλά όχι πολύ έντονη. Δυο μέρες μετά έκανα την πρώτη χοριακη κ βγήκε 119 κ μετά από δυο μέρες 278. Εμένα έπιασαν κ οι δυο βλαστοκυστες γιαυτο έδειξε τόσο νωρίς. Αυτό μου είπε κ η μαία του γιατρού μου όταν της είπα πως είχα θετικό από την 5η μέρα, ήταν σίγουρη πως ήταν δίδυμα αλλιώς δεν θα έδειχνε. Να φανταστείς έκανα predictor early που πιάνει από τις 10 μονάδες την χοριακη. Το ηλεκτρονικό clearblue έδειξε μετά την πρώτη χοριακη.

15 ώρες πρίν, rainbow_2024 είπε:

Έκανα σήμερα και ήταν αρνητική. Καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες!!! 😊

Συγνώμη, είχα πολλές μέρες να μπω να δω σχόλια κ τα έπιασα από την αρχή χωρίς να δω το τελευταίο. Η επόμενη φορά εύχομαι να είναι η τυχερή σου! 

  • Μου αρέσει 1

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kalispera kopeles .. den ksero an eisai stin sosti sinomilia alla den vrika kati gia spermatenxisi .. ekama mia 2 spermatenxisi 25/06 me 26/06 to thema m einai oti i thermokrasia m ekei p meta tin oriksia einai 37,5 kai pano xthes to vradi itan 35,1 pou den einai logiko gia emena giati sinithos einai 36,7 kapou ekei .. isos na min egine oriksia alla me tin enesi gia oriksia den tha eprpe tora na anevene i thermokrasia?

2 hours ago, Patataki83 said:

Εγώ θα σου πω να περιμένεις αν κ η ίδια δεν άντεξα γτ με έτρωγε ο κ… μου. Ήμουν κ σε μια ξενη ομάδα στο φβ κ τις έβλεπα ολες που κανανε τεστ κ ανεβαζαν την εξέλιξη της γραμμης που γινόταν όλο κ πιο έντονη κ ειπα να το κάνω κ εγώ για ενθύμιο χαχαχα.
Στην περίπτωση μου με 2 βλαστοκυστες 4ΑΑ έκανα το πρώτο την 4η μέρα κ είχε μια υποψία γραμμης…από αυτές που τις κοιτάς στο φως να δεις αν όντως φαίνεται κάτι ή είναι ιδέα σου, την 5η μέρα ήταν αχνη αλλά φαινόταν κ την 6η μέρα ήταν ξεκάθαρη απλά όχι πολύ έντονη. Δυο μέρες μετά έκανα την πρώτη χοριακη κ βγήκε 119 κ μετά από δυο μέρες 278. Εμένα έπιασαν κ οι δυο βλαστοκυστες γιαυτο έδειξε τόσο νωρίς. Αυτό μου είπε κ η μαία του γιατρού μου όταν της είπα πως είχα θετικό από την 5η μέρα, ήταν σίγουρη πως ήταν δίδυμα αλλιώς δεν θα έδειχνε. Να φανταστείς έκανα predictor early που πιάνει από τις 10 μονάδες την χοριακη. Το ηλεκτρονικό clearblue έδειξε μετά την πρώτη χοριακη.

Συγνώμη, είχα πολλές μέρες να μπω να δω σχόλια κ τα έπιασα από την αρχή χωρίς να δω το τελευταίο. Η επόμενη φορά εύχομαι να είναι η τυχερή σου! 

Patataki mou sixaritira sou euxome mia teliomeni egkimosini 🫣🥰🥰

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Καλημέρα! Να ρωτήσω τις μενοπουρ που είναι σε έλλειψη με ποιο φάρμακο τις αντικαθιστούν;

Πάλι σε έλλειψη;;; Pergoveris είναι το αντίστοιχο.. θεωρείται καλύτερο του menopur γιατί είναι πιο καινούργιο φάρμακο από ανασυνδιασμενες ορμόνες αντί από ούρων.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Kiddo είπε:

Πάλι σε έλλειψη;;; Pergoveris είναι το αντίστοιχο.. θεωρείται καλύτερο του menopur γιατί είναι πιο καινούργιο φάρμακο από ανασυνδιασμενες ορμόνες αντί από ούρων.. 

Ας ελπίσουμε να είναι κι αυτό ταιριαστό!

  • Καλή τύχη! 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Natasa24 είπε:

Kalispera kopeles .. den ksero an eisai stin sosti sinomilia alla den vrika kati gia spermatenxisi .. ekama mia 2 spermatenxisi 25/06 me 26/06 to thema m einai oti i thermokrasia m ekei p meta tin oriksia einai 37,5 kai pano xthes to vradi itan 35,1 pou den einai logiko gia emena giati sinithos einai 36,7 kapou ekei .. isos na min egine oriksia alla me tin enesi gia oriksia den tha eprpe tora na anevene i thermokrasia?

Patataki mou sixaritira sou euxome mia teliomeni egkimosini 🫣🥰🥰

Κορίτσι μου, αρχικά καλή επιτυχία με τη σπερματεγχυση!

Εγώ να σου πω την αλήθεια θα ρωτούσα τον γιατρό μου για να μην αγχώνομαι και παιδευομαι με σκέψεις! Ίσως ο πιο αξιόπιστος τρόπος για να διαπιστώσεις αν έγινε ωορρηξία είναι να κάνεις εξέταση προγεστερόνης (φυσικά η άλλη επιλογή είναι ο υπέρηχος)!

Από κει και πέρα θα σου έλεγα να μην κολλάς και τόσο στη θερμοκρασία! Εγώ προσωπικά δεν τη βρήκα τόσο αξιόπιστη και λίγες μέρες πριν μάθω ότι είμαι έγκυος η θερμοκρασία μου ήταν πιο χαμηλή από ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Natasa24 είπε:

Kalispera kopeles .. den ksero an eisai stin sosti sinomilia alla den vrika kati gia spermatenxisi .. ekama mia 2 spermatenxisi 25/06 me 26/06 to thema m einai oti i thermokrasia m ekei p meta tin oriksia einai 37,5 kai pano xthes to vradi itan 35,1 pou den einai logiko gia emena giati sinithos einai 36,7 kapou ekei .. isos na min egine oriksia alla me tin enesi gia oriksia den tha eprpe tora na anevene i thermokrasia?

Patataki mou sixaritira sou euxome mia teliomeni egkimosini 🫣🥰🥰

Καλή μου σε ευχαριστώ πολύ για την ευχή σου αλλά έχω γεννήσει εδώ κ δυο χρόνια σχεδόν τα κοριτσάκια μου. 11 Αυγούστου γίνονται 2χρ τα ταρζανακια. Εύχομαι κ εσυ γρήγορα εγκυουλα με το θαυματακι σου!


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Εγώ θα σου πω να περιμένεις αν κ η ίδια δεν άντεξα γτ με έτρωγε ο κ… μου. Ήμουν κ σε μια ξενη ομάδα στο φβ κ τις έβλεπα ολες που κανανε τεστ κ ανεβαζαν την εξέλιξη της γραμμης που γινόταν όλο κ πιο έντονη κ ειπα να το κάνω κ εγώ για ενθύμιο χαχαχα.
Στην περίπτωση μου με 2 βλαστοκυστες 4ΑΑ έκανα το πρώτο την 4η μέρα κ είχε μια υποψία γραμμης…από αυτές που τις κοιτάς στο φως να δεις αν όντως φαίνεται κάτι ή είναι ιδέα σου, την 5η μέρα ήταν αχνη αλλά φαινόταν κ την 6η μέρα ήταν ξεκάθαρη απλά όχι πολύ έντονη. Δυο μέρες μετά έκανα την πρώτη χοριακη κ βγήκε 119 κ μετά από δυο μέρες 278. Εμένα έπιασαν κ οι δυο βλαστοκυστες γιαυτο έδειξε τόσο νωρίς. Αυτό μου είπε κ η μαία του γιατρού μου όταν της είπα πως είχα θετικό από την 5η μέρα, ήταν σίγουρη πως ήταν δίδυμα αλλιώς δεν θα έδειχνε. Να φανταστείς έκανα predictor early που πιάνει από τις 10 μονάδες την χοριακη. Το ηλεκτρονικό clearblue έδειξε μετά την πρώτη χοριακη.

Συγνώμη, είχα πολλές μέρες να μπω να δω σχόλια κ τα έπιασα από την αρχή χωρίς να δω το τελευταίο. Η επόμενη φορά εύχομαι να είναι η τυχερή σου! 

Και εγώ τέτοια χοριακη είχα (πάνω από 210 9η  ημέρα)αλλά έδειξε μετά την έβδομη το τεστ.. και είχα ένα μωράκι. Της hom... τα τεστ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Εγώ θα σου πω να περιμένεις αν κ η ίδια δεν άντεξα γτ με έτρωγε ο κ… μου. Ήμουν κ σε μια ξενη ομάδα στο φβ κ τις έβλεπα ολες που κανανε τεστ κ ανεβαζαν την εξέλιξη της γραμμης που γινόταν όλο κ πιο έντονη κ ειπα να το κάνω κ εγώ για ενθύμιο χαχαχα.
Στην περίπτωση μου με 2 βλαστοκυστες 4ΑΑ έκανα το πρώτο την 4η μέρα κ είχε μια υποψία γραμμης…από αυτές που τις κοιτάς στο φως να δεις αν όντως φαίνεται κάτι ή είναι ιδέα σου, την 5η μέρα ήταν αχνη αλλά φαινόταν κ την 6η μέρα ήταν ξεκάθαρη απλά όχι πολύ έντονη. Δυο μέρες μετά έκανα την πρώτη χοριακη κ βγήκε 119 κ μετά από δυο μέρες 278. Εμένα έπιασαν κ οι δυο βλαστοκυστες γιαυτο έδειξε τόσο νωρίς. Αυτό μου είπε κ η μαία του γιατρού μου όταν της είπα πως είχα θετικό από την 5η μέρα, ήταν σίγουρη πως ήταν δίδυμα αλλιώς δεν θα έδειχνε. Να φανταστείς έκανα predictor early που πιάνει από τις 10 μονάδες την χοριακη. Το ηλεκτρονικό clearblue έδειξε μετά την πρώτη χοριακη.

Συγνώμη, είχα πολλές μέρες να μπω να δω σχόλια κ τα έπιασα από την αρχή χωρίς να δω το τελευταίο. Η επόμενη φορά εύχομαι να είναι η τυχερή σου! 

Ευχαριστώ πολύ! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, έκανα εχθές εξετάσεις και βγήκαν σήμερα, η οιστροδιολη μου είναι 609,7 και η προγεστερονη >60, λίγο τα φώτα σας. Είμαι στην 6η μέρα εμβρυομεταφορας είναι καλά αποτελέσματα; Περιμένω να με πάρει η γιατρός, αλλά θα σκάσω ! 

21 ώρες πρίν, rainbow_2024 είπε:

Έκανα σήμερα και ήταν αρνητική. Καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες!!! 😊

Ειλικρινά λυπάμαι, ευχομαι την επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Stef91 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, έκανα εχθές εξετάσεις και βγήκαν σήμερα, η οιστροδιολη μου είναι 609,7 και η προγεστερονη >60, λίγο τα φώτα σας. Είμαι στην 6η μέρα εμβρυομεταφορας είναι καλά αποτελέσματα; Περιμένω να με πάρει η γιατρός, αλλά θα σκάσω ! 

Ειλικρινά λυπάμαι, ευχομαι την επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου ! 

Είναι πολύ καλά ! Αλλά μην ανχωνεσε αυτά είναι πιο πολύ για να ρυθμίσουν τα  φάρμακα οι εξετάσεις. Δεν δείχνουν κάποιο αποτέλεσμα για να ανχωθεις . 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, eirini.d. said:

Κορίτσι μου, αρχικά καλή επιτυχία με τη σπερματεγχυση!

Εγώ να σου πω την αλήθεια θα ρωτούσα τον γιατρό μου για να μην αγχώνομαι και παιδευομαι με σκέψεις! Ίσως ο πιο αξιόπιστος τρόπος για να διαπιστώσεις αν έγινε ωορρηξία είναι να κάνεις εξέταση προγεστερόνης (φυσικά η άλλη επιλογή είναι ο υπέρηχος)!

Από κει και πέρα θα σου έλεγα να μην κολλάς και τόσο στη θερμοκρασία! Εγώ προσωπικά δεν τη βρήκα τόσο αξιόπιστη και λίγες μέρες πριν μάθω ότι είμαι έγκυος η θερμοκρασία μου ήταν πιο χαμηλή από ποτέ!

Se euxaristo para polli .. ne isos na miliso me ton giatro mu gia na min agxonome perisotero.. euxaristo gia tin apantisi su ☺️

3 hours ago, Patataki83 said:

Καλή μου σε ευχαριστώ πολύ για την ευχή σου αλλά έχω γεννήσει εδώ κ δυο χρόνια σχεδόν τα κοριτσάκια μου. 11 Αυγούστου γίνονται 2χρ τα ταρζανακια. Εύχομαι κ εσυ γρήγορα εγκυουλα με το θαυματακι σου!

Aa den to katalava .. na su zisoun ta koritsakia su na tis xerese .. se euxaristo para polli apo to stoma su kai stou theou to afti 🥰

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , linaa είπε:

Είναι πολύ καλά ! Αλλά μην ανχωνεσε αυτά είναι πιο πολύ για να ρυθμίσουν τα  φάρμακα οι εξετάσεις. Δεν δείχνουν κάποιο αποτέλεσμα για να ανχωθεις . 

Σε ευχαριστώ! Με πήρε και η γιατρός μου είπε ότι είναι πολύ καλά, ιδανικές εξετάσεις. Κάποιες διεργασίες λέει γίνονται στο σώμα. Ήσυχα τώρα! 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να γίνετε σύντομα μανούλες. Θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι κάποια κοπέλα από Θεσσαλονίκη και να χρειάζεται ένα κουτί πουρεγκον των 900. Μου έχει περισσέψει και το χαρίζω, με ημερομηνία λήξης τον Νοέμβριο του 2024. Οποία θέλει ας μου στείλει μήνυμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Και εγώ τέτοια χοριακη είχα (πάνω από 210 9η  ημέρα)αλλά έδειξε μετά την έβδομη το τεστ.. και είχα ένα μωράκι. Της hom... τα τεστ.

Είχα κ τέτοια γτ έπαιρνα ωορρηξιας σε ταινίες (τα οποία είναι παρα πολύ καλά) πριν την εξωσωματική κ άργησαν πολύ να δείξουν ενώ υποτίθεται είναι ευαίσθητα. Παίζει να έχω δοκιμάσει ότι μάρκα υπάρχει στα 6χρ που προσπαθούσαμε. 

  • Μου αρέσει 1

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...