Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που έχουν επιτύχει εγκυμοσύνη? σήμερα βρίσκομαι στην 6η μερα εμβρυομεταφορας και από χθες ξεκίνησε λίγο έως ελάχιστο ροζ στο σκούπισμα και μετα απο τοτε εχω  καφε βλεννη; τελείωσαν ολα;;;;; εμενα η περίοδος έρχεται πάντα με καφέ βλεννη . από αγωγή παιρνω 2 σικλακουρ και 2 ουτρο την ημέρα . παρακαλώ τα φώτα σας !!!!!!

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 24/6/2024 at 11:07 ΠΜ, rainbow_2024 είπε:

Έχουν περάσει 6 ημέρες από την εμβρυομεταφορα. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Κι εγώ έτσι λέω να μην βιαστώ να κάνω.

Με ολο το θαρρος δεν υπάρχει κανένας λογος να κάνετε 6η μερα αν σας εχουν πει χοριακη την 9η ημερα.. ειναι νωρις . αν βγει αρνητικο απογοητευεστε χωρις λογο, αν βγει θετικο και παλι δεν εχει σημασια αν δεν δειτε την τιμη και την καλη αύξηση.. πάλι η αγωνια παραμένει! Προσωπικα νωριτερα της χοριακης δεν ηθελα με τπτ να μαθω με τεστ

Καλή επιτυχια ευχομαι!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! 

Δώστε μου τα φώτα σας, αν εχει άποψη κάποια.. είμαι στην 8η μερα διέγερσης σήμερα

21/6 E2 226

25/6 E2 731

Από τον υπερηχο ειδαμε μόνο 4 ωοθηλακια και 1 ακόμα που δεν μεγαλωσε ακόμα..  είναι η πεωτη μέρα που αγχωθηκα..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, ψάχνει μια φίλη μου ανοσολογο, έχω δει ότι γράφουν κάποια κορίτσια για τον Σπελ, αλλά δεν καταλαβαίνω ποιος είναι; Θα μπορούσε κάποια να μου το στείλει σε προσωπικό μήνυμα;

η κάποια άλλη πρόταση για ανοσολογο;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

Με ολο το θαρρος δεν υπάρχει κανένας λογος να κάνετε 6η μερα αν σας εχουν πει χοριακη την 9η ημερα.. ειναι νωρις . αν βγει αρνητικο απογοητευεστε χωρις λογο, αν βγει θετικο και παλι δεν εχει σημασια αν δεν δειτε την τιμη και την καλη αύξηση.. πάλι η αγωνια παραμένει! Προσωπικα νωριτερα της χοριακης δεν ηθελα με τπτ να μαθω με τεστ

Καλή επιτυχια ευχομαι!!! 

Ευχαριστώ πολύ. Θα περιμένω ως την χοριακη την 9η ημέρα. Απλά ήθελα να δω από εμπειρίες που πιθανόν έχουν κάποιες κοπέλες, αν έδειξε νωρίτερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, SylPan είπε:

Καλημέρα σας ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για το embryoglue και αν το έχετε κάνει?

Καλησπέρα, την έβαλα σ αυτή την εμβρυομεταφορα, αλλά μόνο για ψυχολογικούς λόγους νομίζω το έκανα, να πω ότι το έκανα και αυτό! Βοηθάει λέει στην εμφύτευση, μακάρι! 🥰

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Stef91 είπε:

Καλησπέρα, την έβαλα σ αυτή την εμβρυομεταφορα, αλλά μόνο για ψυχολογικούς λόγους νομίζω το έκανα, να πω ότι το έκανα και αυτό! Βοηθάει λέει στην εμφύτευση, μακάρι! 🥰

Ναι κι εγώ γι'αυτό ρώτησα επειδή λένε βοηθάει. Αν επιτρέπεται ποίο είναι το κόστος 300€? Εύχομαι να την κάνει την δουλειά της. :) Εγώ την Παρασκευή θα κάνω ωοληψία. Είσαι σε αναμονή για χορική? Εύχομαι να είναι θετικότατη...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , SylPan είπε:

Ναι κι εγώ γι'αυτό ρώτησα επειδή λένε βοηθάει. Αν επιτρέπεται ποίο είναι το κόστος 300€? Εύχομαι να την κάνει την δουλειά της. :) Εγώ την Παρασκευή θα κάνω ωοληψία. Είσαι σε αναμονή για χορική? Εύχομαι να είναι θετικότατη...

Για να σου πω την αλήθεια έκανε 350€ αλλά επειδή είχαμε πληρώσει παρά πολλά, η γιατρός μας τα χάρισε, να είναι καλά! Καλή επιτυχία στην ωοληψία! Ναι είμαι σε αναμονή χοριακης 04 ή 05 Ιουλίου μου είπε.. σε ευχαριστώ πολύ😊😊 και σε σένα ευχομαι πολλές κ καλές γονιμοποιήσεις και με το καλό η χοριακη! 

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια θα ήθελα την βοήθεια σας εάν γνωρίζεται.η οιστραδιολη έχει να κάνει με το μέγεθος του ενδομητριου σωστά?πως γινεται όταν κάνω εμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο να μου λένε τι καλό ενδομητριο έχω κ όταν γίνεται η μέτρηση της οιστςδιολης να είναι χαμηλή???ενώ παίρνω χαπια φουλ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Depi1234 είπε:

Καλημέρα κορίτσια θα ήθελα την βοήθεια σας εάν γνωρίζεται.η οιστραδιολη έχει να κάνει με το μέγεθος του ενδομητριου σωστά?πως γινεται όταν κάνω εμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο να μου λένε τι καλό ενδομητριο έχω κ όταν γίνεται η μέτρηση της οιστςδιολης να είναι χαμηλή???ενώ παίρνω χαπια φουλ.

Καλημέρα! Πόσο είναι η οιστραδιολη σου? Και τι χάπια παίρνεις?

Απ όσο γνωρίζω η οιστραδιολη παράγεται από τα ωαρια που έχεις, το καθένα στην τελική φάση ωρίμανσης αντιστοιχεί σε 200-250 οιστραδιολης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλημέρα! Να σας ρωτήσω τα πονάκια είναι φυσιολογικά μετά την Εμβρυομεταφορα έτσι; Γιατί στις άλλες τρεις δεν είχα τίποτα, και τώρα έχω κάτι σαν τραβήγματα… 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Depi1234 είπε:

Καλημέρα κορίτσια θα ήθελα την βοήθεια σας εάν γνωρίζεται.η οιστραδιολη έχει να κάνει με το μέγεθος του ενδομητριου σωστά?πως γινεται όταν κάνω εμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο να μου λένε τι καλό ενδομητριο έχω κ όταν γίνεται η μέτρηση της οιστςδιολης να είναι χαμηλή???ενώ παίρνω χαπια φουλ.

Δεν έχει ιδιαίτερη σημασία η τιμή της οιστραδιόλης εφόσον στον υπέρηχο φαίνεται τριζονικο και πάνω από 8-8,5 πάχος τη μέρα της ετ.. μην ανησυχείς χωρίς λόγο, ρώτα και το γιατρό σου να είσαι ήρεμη..

4 ώρες πρίν, helena212 είπε:

Καλημέρα! Πόσο είναι η οιστραδιολη σου? Και τι χάπια παίρνεις?

Απ όσο γνωρίζω η οιστραδιολη παράγεται από τα ωαρια που έχεις, το καθένα στην τελική φάση ωρίμανσης αντιστοιχεί σε 200-250 οιστραδιολης.

Άσχετο αυτό.. η κοπέλα ρωτάει για ετ, εσύ αναφέρεσαι σε διέγερση/ωοληψια 


OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Stef91 είπε:

Κοριτσια καλημέρα! Να σας ρωτήσω τα πονάκια είναι φυσιολογικά μετά την Εμβρυομεταφορα έτσι; Γιατί στις άλλες τρεις δεν είχα τίποτα, και τώρα έχω κάτι σαν τραβήγματα… 

Είχα κι εγώ τραβήγματα μετά την μεταφορά. Ακόμα δεν έχω κάνει χοριακη για να ξέρω το αποτέλεσμα. Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά 🙏 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, rainbow_2024 είπε:

Είχα κι εγώ τραβήγματα μετά την μεταφορά. Ακόμα δεν έχω κάνει χοριακη για να ξέρω το αποτέλεσμα. Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά 🙏 

Επίσης!! Πότε έχεις εσυ;; 😊

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! 

Έχει καποια να προτείνει καλό βελονιστη στη Θεσσαλονίκη για βελτίωση των πιθανοτήτων της εξωσωματικής? Για ενίσχυση του αναπαραγωγικού συστήματος της γυναίκας (ωοθήκες κτλ). Ηλικία 40+. Ρωτάω για δικό μου άνθρωπο.

Επίσης θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω (και να μεταφέρω) εάν είχε κάποια αποτελέσματα με τον βελονισμό σε αυτό το θέμα.

Η φίλη μου μαζεύει με φυσικούς κύκλους. Έκανε την πρώτη εμβρυομεταφορα αλλα είχε αρνητική χοριακή. Και τώρα θα συνεχίσει τις φυσικούς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...