Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 hours ago, nat11 said:

      Kαλημερα κοριτσια! Ευχομαι ολοψυχα σε ολες να ειναι το καλυτερο καλοκαιρι της ζωης μας και το ονειρο μας να πραγματοποιηθει! Καλη επιτυχια σε ολες,σε οποια φαση βρισκομαστε! Οσες εχετε μωρακια ηδη να εχετε πολλές ομορφες στιγμές!! Διαβαζοντας τις τελευταιες σελιδες σκεφτομαι ποσα εχουμε περασει ολες πραγματικα και συγκινουμαι..

      Παρακαλουθω το γκρουπ και το φορουμ εδω και 2 χρονια αλλα λιγες φορες εχω γραψει. Ειμαι και εγω με δωρεα πλεον, σε φαση που περιμενω περιοδο για να κανουμε προετοιμασια για εμβρυομεταφορα. Εχουμε παρει απο δοτρια τραπεζας εξωτερικου κυριως για να εχουμε εικονα και για την εμφανιση,λιγοτερη αναμονη (που ειναι σχετικο φανταζομαι),και να ξερουμε τον αριθμο που θα παρουμε (δεν δοκιμασαμε με δοτρια Ελλαδας και αυτο με το μοιρασμα κτλ δεν ξερω πως λειτουργει εδω) Και για την κοπελα που ρωτησε. βοηθανε γενικα οι μαιες ή καποια υπευθυνη του εκαστοτε γιατρου στην ολη επικοινωνια με την τραπεζα του εξωτερικου. Επισης στον προηγουμενο γιατρο η εμβρυολογος μου χε πει οτι στην Ισπανια κανουν ακομα περισσοτερες εξετασεις στις δοτριες(δεν το χω επιβεβαιωσει απο καπου,απλα το αναφερω,ηταν μεγαλο κεντρο και η συγκεκριμενη κοπελα κορη του γιατρου). Εμεις ξεκινησαμε αρχες Μαρτη να ψαχνουμε και 15/5 ειχαν ερθει τα ωαρια.Τωρα το διλημα μου ειναι αν θα βαλω μονο 1 ή 2 καθως δεν πολυθελουμε διδυμα (καθαρα για πρακτικους λογους) αλλα εγω κυριως απο φοβο προωροτητας . Μετα απο 5 ωοληψιες, 3 εμβρυομεταφορες και μια παλινδρομη στη 12 εβδομαδα λογω χρωμοχωμικου νομιζω θα μου πεσει βαρυ ψυχολογικα να εχω το φοβο μην τους συμβει κατι μεχρι να φτασω στο στελος της εγκυμοσυνης. Γενικα και στην προηγουμενη ημουν μεσα στο αγχος, δεν το εκδηλωνα αλλα ειχα αυπνιες ολο τον καιρο που μουν εγκυος. Απο την αλλη φοβαμαι μηπως το 1 μειωνει τις πιθανοτητες επιτυχιας. Η δοτρια ειναι 29,εγω 41 (57 κιλα δεν ξερω αν παιζει ρολο) και με καλο ενδομητριο. Ο γιατρος προτιμά 1 ,θεωρει βεβαια οτι οι πιθανοτητες επιτυχιας αυξανονται με τα 2, και μας ειπε θα προτεινε να αποφασισω εγω (με την εννοια οτι ειναι σωμα μου και εγω εχω περασει την μεγαλυτερη ταλαιπωρια)  Ξερω οτι καποιες κοπελες εχετε διδυμα. Εχω και την αδερφη του ανδρα μου που εχει διδυμα απο εξωσωματικη 15 ετων τα παιδια, και για τα πρωτα 2 χρονια ειχε γυναικα μονιμα σπιτι. Συγνωμη για το τεραστιο κειμενο, θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας!

      Καλησπέρα! Είμαι στην τριτη προσπάθεια με την πρώτη μου δοτρια.. είχα 4 βλαστοκυστες κ στις πρώτες δυο βάζαμε από ένα μιας κ γώ δεν ήθελα δίδυμα κ ο γιατρός μου πε χε πει καλύτερα με ένα. Τώρα βέβαια πάμε να βάλουμε κ τις δυο, αν πάει καλά φαντάζομαι θα αντεπεξέλθω όπως τόσος κόσμος, αν δεν πάει καλά θα πάω απλά παρακάτω. Κ η επόμενη μου κίνηση θα ναι από τράπεζα ωαρίων της Ισπανίας..

      τι εννοείς ότι από την τράπεζα Ισπανίας είχατε εικόνα από την εμφάνιση; Μπορούσατε να δείτε την δοτρια από φωτογραφίες; 
       

      τωρα για το αν προχωρήσεις με ένα η δυο θεωρώ είναι καθαρά προσωπικό.

      εγώ αν ξεκινούσα τώρα κ πάλι ένα θα έβαζα.

      Απλα μετά τις δυο αποτυχημένες προσπάθειες είπαμε να βάλουμε κ τα δυο σε περίπτωση που κάτι δεν πάει  καλά με την δοτρια να βρω άλλη. Εμένα η αδερφή μου έχει δίδυμα κ το χω ζήσει από κοντά όποτε ξέρω ότι είναι δύσκολη πίστα κ θα προτιμούσα ένα αλλά ανάλογα κ πως έρχονται τα πράγματα αλλάζεις κ γνώμη! 
       

      Να κανεις αυτό που νιώθεις καλύτερα εσυ για τον εαυτό σου! 

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα. Έχω κάνει εμβρυομεταφορα κατεψυγμένης βλαστοκυστης και θα ήθελα να ρωτήσω από την εμπειρια σας στις πόσες μέρες μπορεί να βγει θετικό ένα τεστ εγκυμοσύνης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 23 λεπτά , Nima21 είπε:

Προσωπικα εκανα ιqos τα τελευταια 3-4 χρονια, καπνιζω κανονικά απο το λυκειο και ειμαι 37! Αρχισα να ατμιζω λιγο οταν ξεκινησα τη διέγερση  και το σταμάτησα τελείως λιγο πριν την εμβρυομεταφορά! Ναι μεν εμεινα εγκυος αλλα προχθες εμαθα οτι ειναι παλινδρομη δυστυχως! Επειδη με ρωτησαν φιλες και ο άντρας μου αν θα το ξαναπιασω.. ενα θα σου πω! Οχι μονο δεν θελω που 2 μερες τωρα το εχω διπλα μου και είναι πειρασμός με την ψυχολογια που εχω, αλλα αν ειμαι για ενα πραγμα περηφανη για μενα ειναι που καταφερα να το κόψω και νιωθω οτι δεν μου λειπει! Ειναι πολυ σημαντικο να εχεις ισχυρο κινητρο το καλό του εμβρυου σου.. αλλα για μενα απο εδω κ περα θα ειναι η καλυτερη ποιοτητα ωαριων στην επομενη προσπαθεια! Ολες λοιπόν μπορούμε πιστευω.. ειναι εγκεφαλικό!! Η συνήθειά στο χερι θα σου φαινεται περίεργη στην αρχη, αλλα αν εχεις θεληση θα τα καταφέρεις!!!! Καλη επιτυχιααα!!!

Σ' ευχαριστώ πολύ και σε σένα εύχομαι η επόμενη φορά σου να είναι και η τυχερή.... Εγώ το είχα κόψει πριν χρόνια για 1,5 χρόνο, έλεγα δεν πρόκειται να το ξαναρχίσω αλλά σε μια περίοδο σαν κατάθλιψη έκανα 1 κι έτσι επανήλθα. Το είχα κόψει παρά πολύ εύκολα την πρώτη φορά, αυτήν την φορά δεν ξέρω γιατί δεν μπορώ, ίσως επειδή τώρα είναι περισσότερα τα χρόνια που καπνίζω. Μου έχει βάλει πολλούς περιορισμούς ο εξωσωματικός για την διέγερση. Να μην πάω γυμναστήριο, πισίνα, θάλασσα, όχι ζάχαρη, αλάτι,αλκοόλ, καφέ, τσιγάρο, κασέρια , ωμά κρέατα και ψάρια. Να πίνω 2-3 λίτρα νερό και 1 λίτρο γάλα την μέρα (μπλιαχ). Προσπαθώ να τα κάνω. Έχω πεθάνει στην πείνα χωρίς αλάτι και ζάχαρη, γιατί όλα έχουν μέσα, ούτε ψωμί δεν τρώω. Όμως με το τσιγάρο και τον καφέ δυσκολεύομαι παρά πολύ.

πρίν από 14 λεπτά , rainbow_2024 είπε:

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα. Έχω κάνει εμβρυομεταφορα κατεψυγμένης βλαστοκυστης και θα ήθελα να ρωτήσω από την εμπειρια σας στις πόσες μέρες μπορεί να βγει θετικό ένα τεστ εγκυμοσύνης.

Δεν έχω κάνει ακόμη εμβρυομεταφορά και δεν ξέρω να σου απαντήσω. Εύχομαι όμως όταν κάνεις να είναι θετικό!

  • Ευχαριστώ 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , SylPan είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ και σε σένα εύχομαι η επόμενη φορά σου να είναι και η τυχερή.... Εγώ το είχα κόψει πριν χρόνια για 1,5 χρόνο, έλεγα δεν πρόκειται να το ξαναρχίσω αλλά σε μια περίοδο σαν κατάθλιψη έκανα 1 κι έτσι επανήλθα. Το είχα κόψει παρά πολύ εύκολα αυτήν την φορά δεν ξέρω γιατί δεν μπορώ, ίσως επειδή τώρα είναι περισσότερα τα χρόνια που καπνίζω. Μου έχει βάλει πολλούς περιορισμούς ι εξωσωματικός για την διέγερση. Να μην πάω γυμναστήριο, πισίνα, θάλασσα, όχι ζάχαρη, αλάτι,αλκοόλ, καφέ, τσιγάρο, ωμά κρέατα και ψάρια. Να πίνω 2-3 λίτρα νερό και 1 λίτρο γάλα την μέρα (μπλιαχ). Προσπαθώ να τα κάνω. Έχω πεθάνει στην πείνα χωρίς αλάτι και ζάχαρη, γιατί όλα έχουν μέσα, ούτε ψωμί δεν τρώω. Όμως με το τσιγάρο και τον καφέ δυσκολεύομαι παρά πολύ.

Εγώ που ειμαι φοβιτσιάρα αυτους τους περιορισμούς θα τους έβαζα απο μονη μου! Χεχεχ

Γυμναστήριο γιατι;; Μετα την εμβρυομεταφορα να το καταλαβω! Κοιτα τσιγαρο και αλκοολ θεωρειται δεδομενο.. το καταλαβαινεις ετσι; Εγω δεν τους ρωτησα καν, γιατι ντραπηκα οτι θα με κραξουν! Αλατι και ζαχαρη μαλλον για την κατακράτηση υγρών..και για αποφυγη υπερδιεγερσης.. εχεις πολυκυστικες;

Καφε εμενα ο γυναικολόγος μου που οντως ειχα πρηστεί στη διέγερση και ειχα δυσφορία καποιες μερες οχι με άφηνε μονο, μου συστησε να πινω κιολας γιατι βοηθαει μου ειχε πει! Δεν το έψαξα παραπάνω η αληθεια! Για τι γαλα οντως πρωτη φορα το ακουω.. 

Τωρα για τα ωμα που λες φαντάζομαι ζοριζεσαι για θαλασσινα και σουσι; Προσωπικά θεωρω οτι καλο ειναι να βαζεις τον εαυτο σου σε αυτη τη διαδικασια γιατι συνηθιζεις και μετα την εμβρυομεταφορα.. εγω ξεκινησα να ειμαι πιο σχολαστική  και με πλυσιμο φρούτων  λαχανικων και μου εμεινε μετα.. γενικα οκ μην τρελαινεσαι.. λιγο μετρο σε ολα.. εκτος απο τα επικινδυνα τσιγαρο και αλκοολ.. συγνωμη άλλα προσωπικα ειμαι καθετη σε αυτο.. αν δεν μπορείς  τώρα, μετά την εμβρυομεταφορα βαλτο στην άκρη ... Εφοσον τα κατάφερες  μια φορα μπορεις και τωρα! Και οπως σου ειπα δεν στα λεω εκ του ασφαλούς!! Εκανα πανω απο πακέτο!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Nima21 είπε:

Εγώ που ειμαι φοβιτσιάρα αυτους τους περιορισμούς θα τους έβαζα απο μονη μου! Χεχεχ

Γυμναστήριο γιατι;; Μετα την εμβρυομεταφορα να το καταλαβω! Κοιτα τσιγαρο και αλκοολ θεωρειται δεδομενο.. το καταλαβαινεις ετσι; Εγω δεν τους ρωτησα καν, γιατι ντραπηκα οτι θα με κραξουν! Αλατι και ζαχαρη μαλλον για την κατακράτηση υγρών..και για αποφυγη υπερδιεγερσης.. εχεις πολυκυστικες;

Καφε εμενα ο γυναικολόγος μου που οντως ειχα πρηστεί στη διέγερση και ειχα δυσφορία καποιες μερες οχι με άφηνε μονο, μου συστησε να πινω κιολας γιατι βοηθαει μου ειχε πει! Δεν το έψαξα παραπάνω η αληθεια! Για τι γαλα οντως πρωτη φορα το ακουω.. 

Τωρα για τα ωμα που λες φαντάζομαι ζοριζεσαι για θαλασσινα και σουσι; Προσωπικά θεωρω οτι καλο ειναι να βαζεις τον εαυτο σου σε αυτη τη διαδικασια γιατι συνηθιζεις και μετα την εμβρυομεταφορα.. εγω ξεκινησα να ειμαι πιο σχολαστική  και με πλυσιμο φρούτων  λαχανικων και μου εμεινε μετα.. γενικα οκ μην τρελαινεσαι.. λιγο μετρο σε ολα.. εκτος απο τα επικινδυνα τσιγαρο και αλκοολ.. συγνωμη άλλα προσωπικα ειμαι καθετη σε αυτο.. αν δεν μπορείς  τώρα, μετά την εμβρυομεταφορα βαλτο στην άκρη ... Εφοσον τα κατάφερες  μια φορα μπορεις και τωρα! Και οπως σου ειπα δεν στα λεω εκ του ασφαλούς!! Εκανα πανω απο πακέτο!!!

Όχι δεν έχω πολυκυστικές. Για το γάλα κι εγώ πρώτη φορά το άκουσα. Δεν θυμάμαι καλά τι μου είπε, ότι και τίποτα να μην τρώω το γάλα θα μου δίνει όλη την πρωτεΐνη που χρειάζομαι μέσα στην μέρα και καλό είναι να το κάνω και σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Εγώ δεν κάνει να πίνω αγελαδινό αλλά μπορώ να πιω όλα τα άλλα κατσικίσιο, κεφίρ, αμυγδάλου. Πιο πολύ δυσκολεύομαι που δεν τρώω ψωμί και κασέρι. Εδώ και 5-6 μέρες που κάνω την διέγερση δεν κρατήθηκαν και ήπια δύο ελληνικούς με μέλι. Για το αλκοόλ δεν με νοιάζει καθόλου έχω πολλά χρόνια να πιω γιατί δεν μου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, SylPan είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ και σε σένα εύχομαι η επόμενη φορά σου να είναι και η τυχερή.... Εγώ το είχα κόψει πριν χρόνια για 1,5 χρόνο, έλεγα δεν πρόκειται να το ξαναρχίσω αλλά σε μια περίοδο σαν κατάθλιψη έκανα 1 κι έτσι επανήλθα. Το είχα κόψει παρά πολύ εύκολα την πρώτη φορά, αυτήν την φορά δεν ξέρω γιατί δεν μπορώ, ίσως επειδή τώρα είναι περισσότερα τα χρόνια που καπνίζω. Μου έχει βάλει πολλούς περιορισμούς ο εξωσωματικός για την διέγερση. Να μην πάω γυμναστήριο, πισίνα, θάλασσα, όχι ζάχαρη, αλάτι,αλκοόλ, καφέ, τσιγάρο, κασέρια , ωμά κρέατα και ψάρια. Να πίνω 2-3 λίτρα νερό και 1 λίτρο γάλα την μέρα (μπλιαχ). Προσπαθώ να τα κάνω. Έχω πεθάνει στην πείνα χωρίς αλάτι και ζάχαρη, γιατί όλα έχουν μέσα, ούτε ψωμί δεν τρώω. Όμως με το τσιγάρο και τον καφέ δυσκολεύομαι παρά πολύ.

Δεν έχω κάνει ακόμη εμβρυομεταφορά και δεν ξέρω να σου απαντήσω. Εύχομαι όμως όταν κάνεις να είναι θετικό!

Πολλοί περιορισμοι.. και πέρα από τα προφανή, τσιγάρο κτλ που κάνουν κακό στην υγεία σου, γιατί να στρεσαριστεις τόσο σε μια ήδη στρεσογόνα περίοδο? Δεν είπαμε να φας τόνους ζάχαρης κι αλατιού αλλά οκ όλο απαγορεύσεις?για το γάλα πρώτη φορά το ακούω και δεν θεωρώ πως είναι ευεργετική τροφή.. και γιατί ναι στο γάλα κι όχι στο κασέρι? Κοίτα να ναι πρωτίστως η ψυχούλα σου ήρεμη,τα ωάρια δεν θα αλλάξουν πίνοντας γάλα...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, SylPan είπε:

Όχι δεν έχω πολυκυστικές. Για το γάλα κι εγώ πρώτη φορά το άκουσα. Δεν θυμάμαι καλά τι μου είπε, ότι και τίποτα να μην τρώω το γάλα θα μου δίνει όλη την πρωτεΐνη που χρειάζομαι μέσα στην μέρα και καλό είναι να το κάνω και σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Εγώ δεν κάνει να πίνω αγελαδινό αλλά μπορώ να πιω όλα τα άλλα κατσικίσιο, κεφίρ, αμυγδάλου. Πιο πολύ δυσκολεύομαι που δεν τρώω ψωμί και κασέρι. Εδώ και 5-6 μέρες που κάνω την διέγερση δεν κρατήθηκαν και ήπια δύο ελληνικούς με μέλι. Για το αλκοόλ δεν με νοιάζει καθόλου έχω πολλά χρόνια να πιω γιατί δεν μου αρέσει.

Συζήτησε το ξανα μαζι τους γιατί ισχύει οτι ειναι πολυ αυστηρή η διατροφη που σου έδωσαν.. εγω θα ελεγα με μετρο.. αλλα καλυτερα να τους μιλησεις

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, SylPan είπε:

Όχι δεν έχω πολυκυστικές. Για το γάλα κι εγώ πρώτη φορά το άκουσα. Δεν θυμάμαι καλά τι μου είπε, ότι και τίποτα να μην τρώω το γάλα θα μου δίνει όλη την πρωτεΐνη που χρειάζομαι μέσα στην μέρα και καλό είναι να το κάνω και σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Εγώ δεν κάνει να πίνω αγελαδινό αλλά μπορώ να πιω όλα τα άλλα κατσικίσιο, κεφίρ, αμυγδάλου. Πιο πολύ δυσκολεύομαι που δεν τρώω ψωμί και κασέρι. Εδώ και 5-6 μέρες που κάνω την διέγερση δεν κρατήθηκαν και ήπια δύο ελληνικούς με μέλι. Για το αλκοόλ δεν με νοιάζει καθόλου έχω πολλά χρόνια να πιω γιατί δεν μου αρέσει.

Το γάλα και ειδικά τα εμπλουτισμένα που δίνουμε στα παιδιά τύπου Όλυμπος μεγαλώνω,δέλτα advance κτλ είναι πλούσια σε πρωτεΐνες.Το κεφίρ και το γιαούρτι,ειδικά το πρόβειο,είναι πλούσια σε προβιοτικα,πρωτεινες και ασβέστιο. Τα ροφήματα αμυγδάλου,σόγιας,καρυδας κτλ είναι δροσιστικά,αλλά δεν έχουν τα ίδια οφέλη όπως τα γαλακτοκομικά προϊόντα.Ειναι λίγο αυστηρή η διατροφή που σου έδωσε ο γιατρός,αλλά όσα σου είπε έχουν λογική.Τωρα αν δεν μπορείς να πιεις ένα λίτρο γάλα,πιες δύο ποτήρια,δεν πειράζει.Ετσι κ αλλιώς ενα λίτρο είναι πάρα πολύ,θα σκάσεις.Καλη επιτυχία ❤️ 

11 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Πολλοί περιορισμοι.. και πέρα από τα προφανή, τσιγάρο κτλ που κάνουν κακό στην υγεία σου, γιατί να στρεσαριστεις τόσο σε μια ήδη στρεσογόνα περίοδο? Δεν είπαμε να φας τόνους ζάχαρης κι αλατιού αλλά οκ όλο απαγορεύσεις?για το γάλα πρώτη φορά το ακούω και δεν θεωρώ πως είναι ευεργετική τροφή.. και γιατί ναι στο γάλα κι όχι στο κασέρι? Κοίτα να ναι πρωτίστως η ψυχούλα σου ήρεμη,τα ωάρια δεν θα αλλάξουν πίνοντας γάλα...

Ίσως της είπε αυτό για το κασέρι λόγω μεγάλης περιεκτικότητας σε λίπος.Δεν ξέρω κιόλας,υποθέσεις κάνω. Πάντως είναι αυστηρή η διατροφή..Και τα μισά από αυτα που της είπε  να κάνει,πάλι καλό θα της κάνει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, rainbow_2024 είπε:

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα. Έχω κάνει εμβρυομεταφορα κατεψυγμένης βλαστοκυστης και θα ήθελα να ρωτήσω από την εμπειρια σας στις πόσες μέρες μπορεί να βγει θετικό ένα τεστ εγκυμοσύνης.

Καλημέρα και καλή επιτυχία εύχομαι, με μια θετικότατη χοριακή! Είναι λίγο επικίνδυνα αυτά τα ρημαδο-τεστ. Εγώ έκανα 6η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά και βγήκε αρνητικό, και φυσικά δεν μπορώ να σου περιγράψω το δράμα που έζησα. Η χοριακή την 9η μέρα ήταν θετική και μετά μουτζωνόμουν για αυτό που μου έκανα. Μιλάμε για οδυρμό, όχι αστεία! Πότε έκανες εμβρυομεταφορά? Καταλαβαίνω τόσο πολύ την αγωνία σου. Θα πρότεινα να μην κάνεις τεστ πριν την 8η μέρα. Είναι κρίμα η στεναχώρια που θα νιώσεις αν απλά το τεστ δεν δείξει.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Soho24 είπε:

Καλημέρα και καλή επιτυχία εύχομαι, με μια θετικότατη χοριακή! Είναι λίγο επικίνδυνα αυτά τα ρημαδο-τεστ. Εγώ έκανα 6η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά και βγήκε αρνητικό, και φυσικά δεν μπορώ να σου περιγράψω το δράμα που έζησα. Η χοριακή την 9η μέρα ήταν θετική και μετά μουτζωνόμουν για αυτό που μου έκανα. Μιλάμε για οδυρμό, όχι αστεία! Πότε έκανες εμβρυομεταφορά? Καταλαβαίνω τόσο πολύ την αγωνία σου. Θα πρότεινα να μην κάνεις τεστ πριν την 8η μέρα. Είναι κρίμα η στεναχώρια που θα νιώσεις αν απλά το τεστ δεν δείξει.

Έχουν περάσει 6 ημέρες από την εμβρυομεταφορα. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Κι εγώ έτσι λέω να μην βιαστώ να κάνω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , rainbow_2024 είπε:

Έχουν περάσει 6 ημέρες από την εμβρυομεταφορα. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Κι εγώ έτσι λέω να μην βιαστώ να κάνω.

Αχ ανατριχιάζω μόνο που θυμάμαι τη συντριβή που ένιωσα! Κάνε το βράδυ ή το πρωί πριν τη χοριακή για να μετριάσεις την αγωνία αναμονής για τα αποτελέσματα. Αν τα καταφέρεις, μην κάνεις και καθόλου! 9η μέρα σου είπαν ή αργότερα? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Soho24 είπε:

Αχ ανατριχιάζω μόνο που θυμάμαι τη συντριβή που ένιωσα! Κάνε το βράδυ ή το πρωί πριν τη χοριακή για να μετριάσεις την αγωνία αναμονής για τα αποτελέσματα. Αν τα καταφέρεις, μην κάνεις και καθόλου! 9η μέρα σου είπαν ή αργότερα? 

Ναι, την 9η ημέρα είναι να την κάνω. 

  • Καλή τύχη! 2
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/17/2024 at 9:42 PM, SylPan said:

Καλησπέρα σε όλους, σήμερα θα ξεκινήσω gonal 450 μου είπε. Έχει κάνει κάποιος διέγερση με τόσες πολλές μονάδες?

300 έκανα εγώ στην πρώτη μου κρυοσυντήρηση και αυτή την φορά στη δεύτερα που την έκανα χθες έπαιρνα 200 μονάδες. 

Όλες τις ημέρες σου είπε 450 ή μετά θα το μειώσεις?

Δηλαδή πόσες gonal θα χρειαστείς? Είναι αρκετές οι μονάδες!

On 6/22/2024 at 6:49 PM, Stef91 said:

Ααα σορρυ δεν το ήξερα, νόμιζα ήταν το ίδιο φάρμακο! 

Πριν από κάποιες μέρες ρωτούσα αν έχει κάποια κοπέλα gonal. 

Τώρα είναι η σειρά μου να ρωτήσω αν θέλει κάποια κλειστό κουτί orgalutran and arvekap αλλά και gonal αλλά 200 μονάδες. Δυστυχώς δεν έχω περισσότερο gonal.

Αν θέλετε πείτε μου!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, irene_alex είπε:

300 έκανα εγώ στην πρώτη μου κρυοσυντήρηση και αυτή την φορά στη δεύτερα που την έκανα χθες έπαιρνα 200 μονάδες. 

Όλες τις ημέρες σου είπε 450 ή μετά θα το μειώσεις?

Δηλαδή πόσες gonal θα χρειαστείς? Είναι αρκετές οι μονάδες!

Πριν από κάποιες μέρες ρωτούσα αν έχει κάποια κοπέλα gonal. 

Τώρα είναι η σειρά μου να ρωτήσω αν θέλει κάποια κλειστό κουτί orgalutran and arvekap αλλά και gonal αλλά 200 μονάδες. Δυστυχώς δεν έχω περισσότερο gonal.

Αν θέλετε πείτε μου!

Μάλλον εγώ είμαι υπερβολική σε αυτά που μου ζήτησε και προσπαθώ να μην τρώω καθόλου αλάτι και ζάχαρη, γιατί κοιτάω τα συστατικά και όλα έχουν οπότε δεν τα τρώω.

 

Τις δύο πρώτες μέρες έπαιρνα gonal 450.

Μετά μου έκανε 300 συνδιασμό gonal και meriofert, την meriofert αναγκαστικά την αγόρασα 365€ είχε... 

Έχω και στρατιωτικό ταμείο και δεν μπορώ να γράψω εξετάσεις και φάρμακα.

Link to comment
Share on other sites

On 23/6/2024 at 4:01 ΜΜ, Hopefully_soon είπε:

Αγαπημένες μου δεν τα κατάφερα!!!!! Εύχομαι σε εσάς ο,τι επιθυμείτε να το αποκτήσετε σύντομα ❣️ 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Εύχομαι να ανασυνταχθείτε σύντομα και να συνεχίσετε την προσπάθεια με όποιον τρόπο σας ταιριάζει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...