Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Ioli_ είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

      Ετοιμάζομαι να προχωρήσω σε εξωσωματική λόγω ηλικίας (45 στα 46) (είχα ξαναγράψει εδώ πριν λίγες μέρες για τον προβληματισμό μου και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας). Έχουμε επιλέξει κάποιο κέντρο εξωσωματικής και έχουμε προχωρήσει στις προκαταρκτικές εξετάσεις, ώστε αν όλα πάνε κάνε καλά να ξεκινήσουμε τον Σεπτέμβρη . Θέλω να ρωτήσω τα εξής: 

       Α.  Επειδή δεν υπάρχει άπλετος χρόνος μπροστά μας - όπως καταλαβαίνετε - σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλό να πάρουμε μία δεύτερη γνώμη από έναν εμβρυολόγο; Πιστεύετε ότι θα μπορούσε να βοηθήσει; Έχετε να μου συστήσετε κάποιον καλό εμβρυολόγο ή κάτι άλλο; Μπορείτε να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα. 

      Β. Πιστεύετε ότι στο μεσοδιάστημα μπορεί να βοηθήσει σημαντικά ο τρόπος ζωής (διατροφή, ξεκούραση, λήψη βιταμινών κτλ.) για την επιτυχή έκβαση της εξωσωματικής; Θα ήθελα τη γνώμη σας και συμβουλές. Ειδικά αν υπάρχει κάποια κοπέλα αντίστοιχης ηλικίας θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία της. 

      Καλημέρα και καλή επιτυχία! Ο εμβρυολογος το μόνο που θα σου πει είναι τα ποσοστά υγιών εμβρύων στην ηλικία αυτή. Εκείνο που σε ενδιαφέρει είναι το κέντρο να έχει καλούς εμβρυολογους για να σου φτιάξουν τις πολυπόθητες βλαστοκυστες. Σίγουρα η διατροφή θα βοηθήσει περισσότερο στην κατακράτηση οπότε αποφυγε το πολύ αλάτι και ζάχαρη. Την καθημερινότητα σου τη συνεχίζεις απλά όχι εξαντλητικό γυμναστήριο προς τις τελευταίες μέρες της διέγερσης γιατι θα σε ενοχλεί στις ωοθήκες. 

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!!! 
Μετα το πρώτο σοκ της προηγούμενης εβδομάδας με το λίγο αίμα που είχα δει …σήμερα 6+2 βγάζω λίγο αίμα στην αρχή και μετά ξεκινάνε και τα πηγματαα…

πηγα στον γιατρό μου αρον αρον διότι φοβήθηκα αλλά τελικά ο σάκος μου ήταν εκεί και πλέον μέσα φαινόταν και το εμβρυακι μας που σε μέγεθος είναι σαν τον σάκο που είχα πριν 9μερες!! Θα τρελαθώ!!! Καρδούλα δεν καταφέραμε να ακούσουμε αλλά μας είπε ο γιατρός πως σε μια βδομάδα θα ακούγετε πεντακάθαρα !!!! 
 

εμενα το άγχος μου είναι άλλο όμως …

μου είπε ξεκούραση και αντιβίωση για μια βδομάδα για να σταματήσει το αίμα !!! Αλλά στον υπέρηχο δεν φαινόταν κάποια αποκόλληση και δεν μπορώ να καταλάβω απο που βγαίνει τόσο αίμα και η αλήθεια είναι πως όσο βλέπω το αίμα και τα πηγματαα δεν μπορώ να ηρεμήσω ..

Εγώ είχα ξαφνικό αίμα κ μεγάλα πηγματα στην 5η κ 6η εβδομάδα. Μιλάμε για πηγματα σε μέγεθος σαν κοτομπουκιες. Ειδικά την 6η εβδομάδα ήμουν σίγουρη πως τα είχα χάσει τα μωρά γτ ξυπνησα στον ύπνο μου κ ήταν όλα χάλια μέσα στο αίμα… πυτζαμα σεντόνι…κ καθόμουν στην λεκάνη κ έκλαιγα. Η μαία μου είχε πει ότι σημασία έχει να μην υπάρχει συνεχής ροη κ να μειώνεται κ ότι είναι πολύ συχνό φαινόμενο στις εξωσωματικές να βλέπουμε αίμα σε αυτές τις εβδομάδες. Συνήθως είναι αίμα από την εμφύτευση που έχει εγκλωβιστεί κ όταν μαζευτεί πολύ κατεβαίνει ξαφνικά.


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Butterfly 92 είπε:

Εγώ το έπαθα αυτό αλλά με παααρα πολύ αίμα στην 13η εβδομάδα κ ήταν ένα αιματωμα κολλημένο στο σάκο. Κ με ξεκούραση κ προλουτεξ μετά από δυο εβδομάδες με ασταμάτητη αιμορραγία ξαφνικά σταμάτησε κ το απορρόφησε ο οργανισμός.  Αλλά όλα καλά με το εμβρυο δεν ενόχλησε κάπου. Ξεκουρασου κ να ξέρεις ότι στο χέρι μας δεν είναι τίποτα. Αυτό να σκέφτεσαι και να ηρεμεις. 

Ναι και εμένα έτσι ήταν παρά πολύ τώρα το πρωί βλέπω έχει μειωθεί αρκετά η ΡΟΗ γιατί ουτε το βράδυ σηκώθηκα καθόλου να αλλάξω …

εχεις δίκιο ότι είναι να γίνει θα γίνει δεν μπορώ να κάνω κάτι εγώ θα ξεκουράζομαι και αν θέλει το εμβρυακι μας μα μείνει θα μείνει …

5 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Εγώ είχα ξαφνικό αίμα κ μεγάλα πηγματα στην 5η κ 6η εβδομάδα. Μιλάμε για πηγματα σε μέγεθος σαν κοτομπουκιες. Ειδικά την 6η εβδομάδα ήμουν σίγουρη πως τα είχα χάσει τα μωρά γτ ξυπνησα στον ύπνο μου κ ήταν όλα χάλια μέσα στο αίμα… πυτζαμα σεντόνι…κ καθόμουν στην λεκάνη κ έκλαιγα. Η μαία μου είχε πει ότι σημασία έχει να μην υπάρχει συνεχής ροη κ να μειώνεται κ ότι είναι πολύ συχνό φαινόμενο στις εξωσωματικές να βλέπουμε αίμα σε αυτές τις εβδομάδες. Συνήθως είναι αίμα από την εμφύτευση που έχει εγκλωβιστεί κ όταν μαζευτεί πολύ κατεβαίνει ξαφνικά.

Και ποσό σου κράτησε το αίμα; Μέρες ; 
Αχ αυτά τα πηγματα τα βλέπω και συγχύζομαι …σήμερα προς το παρόν είναι καλύτερα και όλο το βράδυ έβγαλα λίγο αλλά σκέψου δεν σηκώθηκα μα αλλάξω άρα μειώθηκε ελπίζω να σταματήσει …

μπορει να οφείλετε και το υπόθετο που έβαλα πριν κοιμηθώ και έκοψε την ΡΟΗ δεν ξέρω 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

Δεν έχω περάσει κάτι τέτοιο για να σε καθησυχάσω με την εμπειρία μου. Ο γιατρός σου όμως έδωσε ήδη μια πιθανή εξήγηση και έχεις αρχίσει να παίρνεις τη σχετική αγωγή. Θα περάσει, θα δεις. Όλα θα πάνε καλά.

Καλησπέρα! Καλή επιτυχία για τη χοριακή σου σε 2 μέρες. Το ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο και η αγωνία κατακόρυφη, αλλά είναι τόσο κρίμα να στεναχωριέσαι πιθανότατα χωρίς λόγο. Είχα κι εγώ καφέ εκκρίσεις, ακριβώς 2 μέρες πριν τη χοριακή και πήγαν όλα καλά. Κάνε λίγη υπομονή. Είναι γεγονός ότι το καφέ λίγο πριν τη χοριακή μπορεί να σημαίνει εμφύτευση! 

Καλημερα !!!!Ευχαριστώ για την απάντηση...νομίζω όμως ότι τελικά κατεβαίνει η περίοδος γιατί σήμερα είδα και κόκκινες σκούρες κιληδες....δεν ξέρω καν αν έχει νόημα να κάνω το Σάββατο τη χοριακη ...😔

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Hopefully_soon said:

Καλημερα !!!!Ευχαριστώ για την απάντηση...νομίζω όμως ότι τελικά κατεβαίνει η περίοδος γιατί σήμερα είδα και κόκκινες σκούρες κιληδες....δεν ξέρω καν αν έχει νόημα να κάνω το Σάββατο τη χοριακη ...😔

Γιατί δεν την κάνεις σήμερα να τελειώνεις? Σε ποια μέρα είσαι από την εμβρυομεταφορά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , Hopefully_soon είπε:

Στην 9η μέρα είμαι...μπορώ να την κάνω και σήμερα?

Βλαστοκύστες μεταφέρατε? Αν ναι, τότε λογικά θα δείξει και σήμερα η χοριακή. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά ❤

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Soho24 είπε:

Βλαστοκύστες μεταφέρατε? Αν ναι, τότε λογικά θα δείξει και σήμερα η χοριακή. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά ❤

Ναι βλαστοκυστες...Σ ευχαριστώ πολυ πολυ❤️ αν κ δεν εχω ελπιδες...Μίλησα και με το γιατρό και μου είπε να πάω αύριο να την κάνω...αλλά ότι δεν είναι θετικό το ότι βλέπω αιμα ...!Θα δείξει....!Εντωμεταξύ είμαι προβληματισμενη σε περίπτωση αρνητικού αποτελέσματος και με δεδομένο ότι δεν έχω στην κατάψυξη αλλά έμβρυα..  πως να κινηθώ απο δω και περα..Να υποβάλω ξανά τον οργανισμό μου σε εξωσωματικη ...πιστεύετε είναι πολύ δύσκολο με 0,5 ΑΜΗ να μείνω φυσιολογικά εγκυος ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hopefully_soon είπε:

Ναι βλαστοκυστες...Σ ευχαριστώ πολυ πολυ❤️ αν κ δεν εχω ελπιδες...Μίλησα και με το γιατρό και μου είπε να πάω αύριο να την κάνω...αλλά ότι δεν είναι θετικό το ότι βλέπω αιμα ...!Θα δείξει....!Εντωμεταξύ είμαι προβληματισμενη σε περίπτωση αρνητικού αποτελέσματος και με δεδομένο ότι δεν έχω στην κατάψυξη αλλά έμβρυα..  πως να κινηθώ απο δω και περα..Να υποβάλω ξανά τον οργανισμό μου σε εξωσωματικη ...πιστεύετε είναι πολύ δύσκολο με 0,5 ΑΜΗ να μείνω φυσιολογικά εγκυος ?

Θα συνεχίσω να ελπίζω να έχεις μια ευχάριστη έκπληξη αύριο. Τι ηλικία έχεις? Η ΑΜΗ είναι απλώς μια ένδειξη "αποθέματος" ωαρίων, δεν νομίζω ότι πρέπει να σε προβληματίσει. Σε τι μονάδα μέτρησης είναι το 0,5 που αναφέρεις? Πιο σημαντική είναι η ποιότητα των ωαρίων, που φθίνει αναγκαστικά όσο μεγαλώνουμε. 

Θα πρότεινα να περιμένεις να ολοκληρωθεί αυτή η προσπάθεια, και αφού ανακτήσεις τις δυνάμεις σου να συζητήσεις με τον γυναικολόγο σου. Χρειάζεται μια ειλικρινής ενημέρωση για τις πιθανότητές σου για φυσιολογική σύλληψη, που εξαρτώνται από την ηλικία σου και το ορμονολογικό σου προφιλ, αλλά και από το σπέρμα του συντρόφου σου. 

Το αν θα ξαναδοκιμάσεις την εξωσωματική μόνο εσύ και ο σύντροφός σου μπορείτε να το απαντήσετε. Είναι πολυπαραγοντικό ζήτημα. Εξαρτάται από τις οικονομικές σας δυνάμεις, από το πόσες φορές έχετε ήδη υποβληθεί σε θεραπεία υπογονιμότητας, πόσα φάρμακα πήρες, πώς το βιώσατε από ψυχολογική άποψη. 

Πάρε το χρόνο σου και περίμενε πρώτα να δεις τα αποτελέσματα αυτής της προσπάθειας. Στέλνω μεγάλη αγκαλιά ❤

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου θέλω τη βοηθεια σας και την εμπειρία σας. Είμαι 11η εβδομαδα. Μετά από πολλά χρόνια προσπαθειών και δυσκολιών ο Θεός μου έδωσε έως τώρα μια εύκολη εγκυμοσυνη.  Ούτε εμετούς,  ούτε καφέ, ούτε μεγάλες ναυτιες...μικρές μόνο διαχειρισιμες. Σήμερα ομως πρώτη φορά από το πρωί ποναω κάτω δεξιά συνεχώς κάθε 1 λεπτό. Πήρα τη γιατρό μίλησα με γραμματέα μου είπε ίσως είναι το έντερο..το έντερο με τόσο πυκνή ενόχληση? Θα ενημερώσει τη γιατρο. Τι μπορεί να είναι? 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Ναι και εμένα έτσι ήταν παρά πολύ τώρα το πρωί βλέπω έχει μειωθεί αρκετά η ΡΟΗ γιατί ουτε το βράδυ σηκώθηκα καθόλου να αλλάξω …

εχεις δίκιο ότι είναι να γίνει θα γίνει δεν μπορώ να κάνω κάτι εγώ θα ξεκουράζομαι και αν θέλει το εμβρυακι μας μα μείνει θα μείνει …

Και ποσό σου κράτησε το αίμα; Μέρες ; 
Αχ αυτά τα πηγματα τα βλέπω και συγχύζομαι …σήμερα προς το παρόν είναι καλύτερα και όλο το βράδυ έβγαλα λίγο αλλά σκέψου δεν σηκώθηκα μα αλλάξω άρα μειώθηκε ελπίζω να σταματήσει …

μπορει να οφείλετε και το υπόθετο που έβαλα πριν κοιμηθώ και έκοψε την ΡΟΗ δεν ξέρω 

Μειώθηκε γρήγορα μετά από μερικές ώρες κ την επόμενη μέρα είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα μόνο… αλλά όταν έσκασε το αίμα ήταν παρα πολύ… τύπου ποτήρι ολόκληρο κ μετά από ώρες ήταν μια κουταλια πχ η ποσότητα μεχρι που σταμάτησε. Δεν μου κρατησε μέρες ευτυχώς. Είχα ήδη δυο βιοχημικές πριν την εγκυμοσύνη αυτή κ το μυαλό μου πήγε κατευθείαν ότι πάνε κ αυτά τα μωρά. Τώρα τις εχω βάλει για ύπνο κ χοροπηδάνε στις κούνιες τους οι σκατουλες…είναι 22 μηνών πλέον.

  • Μου αρέσει 3

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Hopefully_soon είπε:

Ναι βλαστοκυστες...Σ ευχαριστώ πολυ πολυ❤️ αν κ δεν εχω ελπιδες...Μίλησα και με το γιατρό και μου είπε να πάω αύριο να την κάνω...αλλά ότι δεν είναι θετικό το ότι βλέπω αιμα ...!Θα δείξει....!Εντωμεταξύ είμαι προβληματισμενη σε περίπτωση αρνητικού αποτελέσματος και με δεδομένο ότι δεν έχω στην κατάψυξη αλλά έμβρυα..  πως να κινηθώ απο δω και περα..Να υποβάλω ξανά τον οργανισμό μου σε εξωσωματικη ...πιστεύετε είναι πολύ δύσκολο με 0,5 ΑΜΗ να μείνω φυσιολογικά εγκυος ?

Περίμενε να δεις χοριακη!!! Αύριο ίσως πανηγυριζουμε! Μια μεγάλη αγκαλιά και από μένα...πόσο σε νιώθω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μπήκα σήμερα στο φόρουμ και ελπίζω να μου φέρει τύχη. Παντρεύομαι σε λίγες μέρες και λόγω ηλικίας(36) οι φίλες μου με συμβούλεψαν να μην περιμένω πολύ και να δω άμεσα για εξωσωματική. Το συζήτησα με τον άντρα μου και ειπαμε να αφήσουμε το καλοκαίρι να περάσει και από  φθινόπωρο το ψάξουμε. Με αγχώσει ολη αυτη η κουβέντα και σκεφτομαι να κανω εναν ελεγχο απο πριν και ισως μια προετοιμασία με διατροφή, βιταμίνες,  κλπ. Μου ειπαν για μια γιατρό στη Θεσσαλονίκη που ασχολείται με τη functional ιατρικη ( δε ξέρω αν κανει να πω όνομα) και λενε οτι βοηθαει πολυ στη προετοιμασία για εξωσωματική αλλα και για φυσιολογική σύλληψη.  Εχετε καποια εμπειρια στο συγκεκριμένο θεμα; Πιστεύεται οτι ειναι υπερβολική που θελω να προετοιμαστω απο τώρα; Ειναι μακρια ο Οκτώβριος που σκοπεύω να ξεκινήσω τις προσπάθειες; Σας θαυμάζω πολυ που έχετε μπει σε αυτόν το αγώνα. Εμένα η σκέψη και μόνο με εχει αγχώσει υπερβολικά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Niki87 είπε:

Καλησπέρα σε όλους. Μπήκα σήμερα στο φόρουμ και ελπίζω να μου φέρει τύχη. Παντρεύομαι σε λίγες μέρες και λόγω ηλικίας(36) οι φίλες μου με συμβούλεψαν να μην περιμένω πολύ και να δω άμεσα για εξωσωματική. Το συζήτησα με τον άντρα μου και ειπαμε να αφήσουμε το καλοκαίρι να περάσει και από  φθινόπωρο το ψάξουμε. Με αγχώσει ολη αυτη η κουβέντα και σκεφτομαι να κανω εναν ελεγχο απο πριν και ισως μια προετοιμασία με διατροφή, βιταμίνες,  κλπ. Μου ειπαν για μια γιατρό στη Θεσσαλονίκη που ασχολείται με τη functional ιατρικη ( δε ξέρω αν κανει να πω όνομα) και λενε οτι βοηθαει πολυ στη προετοιμασία για εξωσωματική αλλα και για φυσιολογική σύλληψη.  Εχετε καποια εμπειρια στο συγκεκριμένο θεμα; Πιστεύεται οτι ειναι υπερβολική που θελω να προετοιμαστω απο τώρα; Ειναι μακρια ο Οκτώβριος που σκοπεύω να ξεκινήσω τις προσπάθειες; Σας θαυμάζω πολυ που έχετε μπει σε αυτόν το αγώνα. Εμένα η σκέψη και μόνο με εχει αγχώσει υπερβολικά. 

Να μην ανχωνεσε με σωστή καθοδήγηση όλα θα πάρουν τον δρόμο σου. Φυσικά Κ πρέπει να κάνεις προετοιμασία από τώρα δεν είναι υπερβολή. Εξαρτάτε βέβαια Κ τι εξετάσεις έχεις κάνει Κ ποιος ο λόγος που σε οδηγεί στο να κάνεις εξωσωματική ? 

Καλά το 36 ως ηλικία για γάμο δεν το κατάλαβα Κ πολύ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!!! 
Μετα το πρώτο σοκ της προηγούμενης εβδομάδας με το λίγο αίμα που είχα δει …σήμερα 6+2 βγάζω λίγο αίμα στην αρχή και μετά ξεκινάνε και τα πηγματαα…

πηγα στον γιατρό μου αρον αρον διότι φοβήθηκα αλλά τελικά ο σάκος μου ήταν εκεί και πλέον μέσα φαινόταν και το εμβρυακι μας που σε μέγεθος είναι σαν τον σάκο που είχα πριν 9μερες!! Θα τρελαθώ!!! Καρδούλα δεν καταφέραμε να ακούσουμε αλλά μας είπε ο γιατρός πως σε μια βδομάδα θα ακούγετε πεντακάθαρα !!!! 
 

εμενα το άγχος μου είναι άλλο όμως …

μου είπε ξεκούραση και αντιβίωση για μια βδομάδα για να σταματήσει το αίμα !!! Αλλά στον υπέρηχο δεν φαινόταν κάποια αποκόλληση και δεν μπορώ να καταλάβω απο που βγαίνει τόσο αίμα και η αλήθεια είναι πως όσο βλέπω το αίμα και τα πηγματαα δεν μπορώ να ηρεμήσω ..

Κορίτσι μου γλυκό ελπιζω κι εύχομαι να είναι όπως στις δικές μου εγκυμοσύνες... κάθε εβδομάδα στους 2-3 πρώτους μήνες είχα αίμα και πότε δεν φάνηκε από που... σημασία έχει πως όλα πήγαν καλά!!!

4 ώρες πρίν, Hopefully_soon είπε:

Καλημερα !!!!Ευχαριστώ για την απάντηση...νομίζω όμως ότι τελικά κατεβαίνει η περίοδος γιατί σήμερα είδα και κόκκινες σκούρες κιληδες....δεν ξέρω καν αν έχει νόημα να κάνω το Σάββατο τη χοριακη ...😔

Κορίτσι μου γλυκό εγώ ειδικά στη 2η εγκυμοσύνη την 8η ημέρα γέμισα 2-3 σερβιετακια με κόκκινο αίμα και γενικά είχα τακτικά τον πρώτο καιρό... όλα πήγαν εξαιρετικά και έχω τα διδυμακια μου!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Patataki83 είπε:

Μειώθηκε γρήγορα μετά από μερικές ώρες κ την επόμενη μέρα είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα μόνο… αλλά όταν έσκασε το αίμα ήταν παρα πολύ… τύπου ποτήρι ολόκληρο κ μετά από ώρες ήταν μια κουταλια πχ η ποσότητα μεχρι που σταμάτησε. Δεν μου κρατησε μέρες ευτυχώς. Είχα ήδη δυο βιοχημικές πριν την εγκυμοσύνη αυτή κ το μυαλό μου πήγε κατευθείαν ότι πάνε κ αυτά τα μωρά. Τώρα τις εχω βάλει για ύπνο κ χοροπηδάνε στις κούνιες τους οι σκατουλες…είναι 22 μηνών πλέον.

Να τις χαίρεσαι τις ζουζούνες σου !!!!🙏🏼🙏🏼

Ακριβώς και εμένα έτσι σχεδόν 7 ώρες ήταν το πολύ αίμα με τα πηγματα και σήμερα μόνο όταν σκουπίζομαι βγάζω λίγο …η σερβιέτα δεν έχει λερωθεί καν !!! Άρα ελπίζω να σταματήσει δεν μπορώ να το βλέπω 😂

πρίν από 37 λεπτά , Sisheido είπε:

Κορίτσι μου γλυκό ελπιζω κι εύχομαι να είναι όπως στις δικές μου εγκυμοσύνες... κάθε εβδομάδα στους 2-3 πρώτους μήνες είχα αίμα και πότε δεν φάνηκε από που... σημασία έχει πως όλα πήγαν καλά!!!

Κορίτσι μου γλυκό εγώ ειδικά στη 2η εγκυμοσύνη την 8η ημέρα γέμισα 2-3 σερβιετακια με κόκκινο αίμα και γενικά είχα τακτικά τον πρώτο καιρό... όλα πήγαν εξαιρετικά και έχω τα διδυμακια μου!!!

Να τα χαίρεσαι τα ζουζούνια σου !!! Μακαρι όλα να πάνε καλά και σε μένα φοβάμαι πολύ είναι η αλήθεια αλλά ελπίζω 🙏🏼

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...