Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Με πήραν από το εμβρυολογικο και μου είπαν ότι προχωράνε τα έμβρυα και τώρα θα με ενημερώσουν την τρίτη για το αν έγιναν βλαστοκυστες! Χάρηκα πάρα πολύ ❤️ Ελπίζω να πάνε όλα καλά❤️

      Πολύ ωραία νέα!! Θα δεις μια χαρά θα μεγαλώσουν! Για μεταφορά πότε θα πας;

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

1 hour ago, Bluee19 είπε:

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ μακαρι να είναι όλα καλά !!! Θα πάω τ πρωί στον γιατρό …φοβάμαι να σηκωθώ να πάω στο μπάνιο ….δεν ξέρω πως θα περάσει η νύχτα …

Δυστυχώς σηκώθηκα για να πάω στο μπάνιο και ξανά έβγαλα !! Βέβαια νομίζω με καθυσιχαζει λίγο πως δεν είναι πηγματα αλλά αραιωμένο αλλά ελπίζω ακόμη….

 

Μην σε τρομοκρατεί.  Εγώ 11και 12η εβδομαδα είχα αιμορραγία και δεν έκατσα και ξαπλωμένη γιατι παντρεψα ενα ζευγάρι. Κ πήγαν όλα καλά. Ο γιατρός μου είχε πει το αίμα δεν μας πειράζει αρκεί να μην είναι μαζί με πόνο! Όλα καλά θα πάνε θα δεις.  Ξεκουρασου κ αύριο θα ηρεμήσεις. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Butterfly 92 είπε:

Μην σε τρομοκρατεί.  Εγώ 11και 12η εβδομαδα είχα αιμορραγία και δεν έκατσα και ξαπλωμένη γιατι παντρεψα ενα ζευγάρι. Κ πήγαν όλα καλά. Ο γιατρός μου είχε πει το αίμα δεν μας πειράζει αρκεί να μην είναι μαζί με πόνο! Όλα καλά θα πάνε θα δεις.  Ξεκουρασου κ αύριο θα ηρεμήσεις. 

Με καθησυχάζετε είναι η αλήθεια αλλά μόλις το βλέπω πάλι κατάρρεω !!! Μακαρι να είναι όλα καλά κ ας μείνω ξάπλα μόνο ….

  • Ευχή 4
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Με καθησυχάζετε είναι η αλήθεια αλλά μόλις το βλέπω πάλι κατάρρεω !!! Μακαρι να είναι όλα καλά κ ας μείνω ξάπλα μόνο ….

Καλημέρα!Εγώ ένα βράδυ κάπου στην 11η εβδομάδα είχα αίμα ποτάμι, κόκκινο κόκκινο χωρίς πήγματα, με ήπια πονακια,πήγα αμέσως για υπέρηχο κ είχα μια μικρή αποκόλληση.Δεν έμεινα καν κρεβάτι φαντάσου.Ο εξωσωματικος κ ο γυναικολόγος που πήγα μου είπαν ότι αφού δεν συνοδεύεται από δυνατό πόνο δεν χρειαζόταν να ανησυχήσω τόσο.Λες κ είναι εύκολο να βλέπεις αίμα κ να μένεις ψύχραιμη.Τεσπα!Θα πας για υπέρηχο σήμερα τελικά?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Faith22 είπε:

Καλημέρα!Εγώ ένα βράδυ κάπου στην 11η εβδομάδα είχα αίμα ποτάμι, κόκκινο κόκκινο χωρίς πήγματα, με ήπια πονακια,πήγα αμέσως για υπέρηχο κ είχα μια μικρή αποκόλληση.Δεν έμεινα καν κρεβάτι φαντάσου.Ο εξωσωματικος κ ο γυναικολόγος που πήγα μου είπαν ότι αφού δεν συνοδεύεται από δυνατό πόνο δεν χρειαζόταν να ανησυχήσω τόσο.Λες κ είναι εύκολο να βλέπεις αίμα κ να μένεις ψύχραιμη.Τεσπα!Θα πας για υπέρηχο σήμερα τελικά?

Καλημέρα !!! Μα ναι πως γίνετε να μένεις ψύχραιμη απορώ …

πηγα για υπέρηχο εκεί είναι ο σάκος δόξα το θεό έχει μεγαλώσει αρκετά σε σχέση με πριν 4μερες αλλά ακόμη δεν φαίνεται κάτι παραπάνω !!!! Το αίμα έγινε τώρα καφέ βλέννα άρα μου είπαν με λίγη ξεκούραση θα περάσει δεν μ ανέφερε βέβαια αποκόλληση αλλά θα ξανά πάω λογικά Δευτέρα για να δούμε τι γίνετε !!! Λείπει και ο γιατρός μου σε συνέδριο και γυρνάει από βδομάδα και εκείνος μου τα αναλύει παρά πολύ 

Κορίτσια ανέβασα εικόνα με τον υπέρηχο που μου έδωσαν σήμερα 5+4 σαν μέγεθος είναι καλά εσείς που γνωρίζετε ;; 

  • Δύναμη! 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Bluee19 είπε:

Καλημέρα !!! Μα ναι πως γίνετε να μένεις ψύχραιμη απορώ …

πηγα για υπέρηχο εκεί είναι ο σάκος δόξα το θεό έχει μεγαλώσει αρκετά σε σχέση με πριν 4μερες αλλά ακόμη δεν φαίνεται κάτι παραπάνω !!!! Το αίμα έγινε τώρα καφέ βλέννα άρα μου είπαν με λίγη ξεκούραση θα περάσει δεν μ ανέφερε βέβαια αποκόλληση αλλά θα ξανά πάω λογικά Δευτέρα για να δούμε τι γίνετε !!! Λείπει και ο γιατρός μου σε συνέδριο και γυρνάει από βδομάδα και εκείνος μου τα αναλύει παρά πολύ 

Κορίτσια ανέβασα εικόνα με τον υπέρηχο που μου έδωσαν σήμερα 5+4 σαν μέγεθος είναι καλά εσείς που γνωρίζετε ;; 

Έπεφτε το όνομα πάνω και δεν φαινόταν την ανέβασα καλύτερα !!! Τι λέτε ;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

Έπεφτε το όνομα πάνω και δεν φαινόταν την ανέβασα καλύτερα !!! Τι λέτε ;; 

Κορίτσι μου δεν έχω ιδέα από σάκους.. με βάση την εβδομάδα που είσαι έπρεπε να έχετε δει εμβρυϊκά στοιχεία ,λεκιθικο ασκό κτλ? Σου είπε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Neverstop είπε:

Κορίτσι μου δεν έχω ιδέα από σάκους.. με βάση την εβδομάδα που είσαι έπρεπε να έχετε δει εμβρυϊκά στοιχεία ,λεκιθικο ασκό κτλ? Σου είπε κάτι?

Την Δευτέρα που ήμουν 5 ακριβώς μ ανέφερε τον λεκιθίκο ασκό πως φαίνεται σήμερα δεν μου είπαν πολλά πολλά για αυτό ρωτάω !!!

για έμβρυο κ καρδούλα μου είχε πει ο γιατρός μου από βδομάδα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Την Δευτέρα που ήμουν 5 ακριβώς μ ανέφερε τον λεκιθίκο ασκό πως φαίνεται σήμερα δεν μου είπαν πολλά πολλά για αυτό ρωτάω !!!

για έμβρυο κ καρδούλα μου είχε πει ο γιατρός μου από βδομάδα 

Μια χαρά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Την Δευτέρα που ήμουν 5 ακριβώς μ ανέφερε τον λεκιθίκο ασκό πως φαίνεται σήμερα δεν μου είπαν πολλά πολλά για αυτό ρωτάω !!!

για έμβρυο κ καρδούλα μου είχε πει ο γιατρός μου από βδομάδα 

Και γω 5η εβδομάδα μόνο λεκιθικο είδα τίποτα άλλο...ειναι νωρίς και παίζει ρόλο και το μηχάνημα του γιατρού. Πως είσαι από αίμα? Εγώ όσες γνωστές είχαν αίμα έκαναν ενέσεις lentogest..αλλά ο γιατρός σου για να μη σου έδωσε ξερει καλύτερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Eflenew είπε:

Και γω 5η εβδομάδα μόνο λεκιθικο είδα τίποτα άλλο...ειναι νωρίς και παίζει ρόλο και το μηχάνημα του γιατρού. Πως είσαι από αίμα? Εγώ όσες γνωστές είχαν αίμα έκαναν ενέσεις lentogest..αλλά ο γιατρός σου για να μη σου έδωσε ξερει καλύτερα!

Ναι και εγώ έτσι πιστεύω !!!  Αν ήταν να φανεί κάτι άλλο και δεν το έβλεπε θα μου το έλεγε δεν θα με άφηνε έτσι !!! Ο γυναικολόγος μου είναι αυστηρός 😂

δεν μου έδωσε ενέσεις γιατί ίσως επειδή έγινε καφέ το αίμα μειώθηκε δηλαδή πιστεύω μέχρι το βράδυ δεν θα δω άλλο ή επειδή περνώ ήδη αρκετή προγεστερονη και λογω κιλών και ηλικίας δεν επιτρέπεται άλλη δεν ξέρω μακαρι ότι και αν είναι να είναι για καλό 🙏🏼

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια έχω άγχος βγήκαμε βόλτα και η γυναίκα μου είχε λέει έναν δυνατό πόνο κάτω χαμηλά και γενικά νιώθει σα να κοντεύει να έρθει η περίοδος. Αυτό το είχε ξανά όταν είχε ξανά το αίμα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, η ζωή είναι όμορφη είπε:

Κορίτσια έχω άγχος βγήκαμε βόλτα και η γυναίκα μου είχε λέει έναν δυνατό πόνο κάτω χαμηλά και γενικά νιώθει σα να κοντεύει να έρθει η περίοδος. Αυτό το είχε ξανά όταν είχε ξανά το αίμα 

Καλησπέρα! Πονάκια γενικά, και τύπου κράμπες, υπάρχουν στην εγκυμοσύνη. Μεγαλώνει η μήτρα, αλλάζουν θέση τα όργανα.. καλό θα είναι να προσπαθείς να είσαι ήρεμος και να ηρεμείς και τη γυναίκα σου.. εννοείται βέβαια, ο,τι ώρα και να είναι, αν δεν αισθάνεται καλά, τηλεφωνάκι στο γυναικολόγο για οδηγίες και αν θέλει και υπέρηχο άμεσα! Αλλά ψυχραιμία γενικά. Από εδώ και πέρα δεν μπορείτε να κάνετε και πολλά, η εγκυμοσύνη έχει πάρει το δρόμο της και θα πάει όπως είναι γραφτό να πάει. Πιθανότατα μια χαρά!!!!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

Συμφωνώ γενικά υπάρχουν στιγμές που το χάνω λίγο 😅😅😅

Αναμενόμενο.. η εγκυμοσύνη είναι πολύ αγχωτική περίοδος και ίσως για εμάς, που έχει έρθει και πιο δύσκολα, ένα τσακ παραπάνω... Όλα καλά σήμερα;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Αναμενόμενο.. η εγκυμοσύνη είναι πολύ αγχωτική περίοδος και ίσως για εμάς, που έχει έρθει και πιο δύσκολα, ένα τσακ παραπάνω... Όλα καλά σήμερα;

Ναι ναι καλύτερα σήμερα περιμένουμε το νιπτ Πέμπτη Παρασκευή και μετά την αυχενική 26

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...