Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Eflenew είπε:

      Όλα με το καλό κορίτσι μου!!! 

      Μπράβο σου!!! Τελεια είναι!! Καλούς διπλασιασμους και να ζήσεις αυτή την όμορφη διαδρομή!!!

      Σε ευχαριστώ πολύ 🥰😊!! 

      2 ώρες πρίν, helena212 είπε:

      Πόσο χαίρομαι! ΜΠΡΑΒΟ! ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!

      να έχεις μια καλή εγκυμοσυνη και τελειομηνη! ❤️❤️❤️🙏

      Σε ευχαριστώ πολύ 😘❤️🥰!!! 

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

Τι σημαίνει "έξτρα χρωμόσωμα marker στο 21"? Άρα πρέπει σε όλα,τα έμβρυα σας να κάνετε προεμφυτευτικο , σωστά?

Όλα να πάνε καλά!!! 🙏

Εύχομαι στη διέγερση να έχετε υγιή εμβρυακια!!! 🙏

Ο λύκος και τα αυτοανοσα επηρεάζουν τόσο πολυ την εξωσωματική???...έχω προδιαθεση στα αυτοανοσα από μικρή λόγω πολλών δεικτών που ανέβαιναν και έπεφταν  αλλά δεν έχει εκδηλωθεί κάτι ακόμα...εκανα αιματολογικες με αιματολογο να δουμε τι γίνεται ...είμαι στη 10η εβδομάδα 

Ουσιαστικά έχω σύνδρομο down, όμως μόνο στα χαρτιά. Δεν ξέρω τι μηχανισμούς άμυνας δημιούργησε ο οργανισμός μου (κάτι σαν αντισώματα) και δεν έχω κλινική εικόνα.

Τώρα άλλαξα γιατρό και είπε πως δεν θα κάνω προεμφυτευτικό, γιατί είναι marker(πολύ μικρό και μπορεί να μην δείξει). Θα χρειαστώ οποισδήποτε αμνιοπαρακέντηση είτε έκανα προεμφυτευτικό είτε όχι.

Σε ευχαριστώ πολύ, μακάρι.

3 ώρες πρίν, linaa είπε:

Τα αυτοάνοσα κάθε άνθρωπο τον επιρεαζουν διαφορετικά. Στην εξωσωματική σε κάποιους ανθρώπους επιρεαζουν πολύ γιατί στην ουσία ο οργανισμός δημιουργεί μια κατάσταση σαν να υπάρχει εχθρός κ δημιουργει μια άμυνα που δεν αφήνει τίποτα να εμφυτεύθει. Δηλαδη βλέπει τα έμβρυα σαν ξένο σώμα Κ δεν εμφυτεύονται ή οδηγεί σε πολλές αποβολές. 

Απτήν στιγμή που είσαι έγκυος Κ έχεις φτασει μέχρι την 10η εβδομάδα δείχνει ότι οποία προδιάθεση έχεις είναι ανενεργή Κ δεν σε έχει επηρεάσει πουθενά. 

Για αυτό το λόγο μου έδωσε οδηγίες η αιματολόγος για μετά την εμβρυομεταφορά (salospir, αντιπηκτικές...) και θα πρέπει να βρω εμβρυοκαρδιολόγο αν μείνω έγκυος.

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, SylPan said:

Ουσιαστικά έχω σύνδρομο down, όμως μόνο στα χαρτιά. Δεν ξέρω τι μηχανισμούς άμυνας δημιούργησε ο οργανισμός μου (κάτι σαν αντισώματα) και δεν έχω κλινική εικόνα.

Τώρα άλλαξα γιατρό και είπε πως δεν θα κάνω προεμφυτευτικό, γιατί είναι marker(πολύ μικρό και μπορεί να μην δείξει). Θα χρειαστώ οποισδήποτε αμνιοπαρακέντηση είτε έκανα προεμφυτευτικό είτε όχι.

Σε ευχαριστώ πολύ, μακάρι.

Για αυτό το λόγο μου έδωσε οδηγίες η αιματολόγος για μετά την εμβρυομεταφορά (salospir, αντιπηκτικές...) και θα πρέπει να βρω εμβρυοκαρδιολόγο αν μείνω έγκυος.

Κορίτσια καλησπέρα! Ξεκίνησα τις διαδικασίες και τις ενέσεις για κρυοσυντήρηση ωαρίων ... για να δούμε πόσα θα πάρουμε ...

Έχει κάποια GONAL που να έχει περισσέψει? Αναζητώ λίγες μονάδες, ίσως και 300.

Θα ήταν πολύ χρήσιμη η συμβολή σας :) Eυχαριστώ πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!! Καινούρια εδω!! Χθες κάναμε την 1η εμβρυομεταφορά μας!! Ποια ήταν ή είναι η δικιά σας εμπειρία;; Από χθες το βραδάκι , όπως και σήμερα νιώθω κάποιες τσιμπιές και πόνους(πιο οξείς και φευγαλαίοι) .  Κάθε φορά που το νιώθω , ελπίζω τα σποράκια να προσπαθούν να μείνουν.Μέχρι και την εμβρυομεταφορά δεν είχα τίποτα! Επίσης δε με ενοχλεί το στήθος μου. Είναι φυσιολογικό τόσο νωρίς να νιώθω πόνους;

On 12/6/2024 at 12:56 ΜΜ, Kate89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Μετά από το αρνητικό αποτέλεσμα μιλήσαμε με τον γιατρό και αποφασίσαμε ότι αφού αφήσουμε να περάσει ένα τρίμηνο με βιταμίνες και διατροφή, να πάμε με το μακρύ πρωτόκολλο γιατί το βραχυ δεν μου ταίριαξε.

Μήπως το έχει κάνει κάποια κοπέλα να μου πει ποια είναι η διαδικασία και αν είχε αποτέλεσμα;

Ευχαριστώ πολύ ☀️

Καλησπέρα! Εγώ έκανα το βραχύ. 1η απόπειρα. Από τη 2η μέρα ξεκίνησα ενέσεις γκοναλ, πηγαινα τακτικα για υπερηχο και 2 μερες πριν παμε για ωοληψια μου εδωσε τον ανταγωνιστη Averkap ,ωστε να ειναι ετοιμα να σκασουν στην ωοληψια. Το περασα λιγο δυσκολα λογω συνδρομου πολυκυστικων( αλλα ευτυχως φλερταρα μονο με τη διεργεση). Σαν διαδικασια δε με κουρασε καθολου, ισα ισα οι μερες περασαν γρηγορα. Βεβαια δεν εκανα σε εκεινον τον κυκλο εμβρυομεταφορα. Ευχομαι ολα να πανε κατ ευχιν!!

πρίν από 24 λεπτά , Avocado είπε:

Καλησπέρα σας!! Καινούρια εδω!! Χθες κάναμε την 1η εμβρυομεταφορά μας!! Ποια ήταν ή είναι η δικιά σας εμπειρία;; Από χθες το βραδάκι , όπως και σήμερα νιώθω κάποιες τσιμπιές και πόνους(πιο οξείς και φευγαλαίοι) .  Κάθε φορά που το νιώθω , ελπίζω τα σποράκια να προσπαθούν να μείνουν.Μέχρι και την εμβρυομεταφορά δεν είχα τίποτα! Επίσης δε με ενοχλεί το στήθος μου. Είναι φυσιολογικό τόσο νωρίς να νιώθω πόνους;

Καλησπέρα! Εγώ έκανα το βραχύ. 1η απόπειρα. Από τη 2η μέρα ξεκίνησα ενέσεις γκοναλ, πηγαινα τακτικα για υπερηχο και 2 μερες πριν παμε για ωοληψια μου εδωσε τον ανταγωνιστη Averkap ,ωστε να ειναι ετοιμα να σκασουν στην ωοληψια. Το περασα λιγο δυσκολα λογω συνδρομου πολυκυστικων( αλλα ευτυχως φλερταρα μονο με τη διεργεση). Σαν διαδικασια δε με κουρασε καθολου, ισα ισα οι μερες περασαν γρηγορα. Βεβαια δεν εκανα σε εκεινον τον κυκλο εμβρυομεταφορα. Ευχομαι ολα να πανε κατ ευχιν!! ΑΧ τωρα ειδα οως ρωτας για το μακρυ! 🤣🤣✌️✌️

 

πρίν από 25 λεπτά , Avocado είπε:

Καλησπέρα σας!! Καινούρια εδω!! Χθες κάναμε την 1η εμβρυομεταφορά μας!! Ποια ήταν ή είναι η δικιά σας εμπειρία;; Από χθες το βραδάκι , όπως και σήμερα νιώθω κάποιες τσιμπιές και πόνους(πιο οξείς και φευγαλαίοι) .  Κάθε φορά που το νιώθω , ελπίζω τα σποράκια να προσπαθούν να μείνουν.Μέχρι και την εμβρυομεταφορά δεν είχα τίποτα! Επίσης δε με ενοχλεί το στήθος μου. Είναι φυσιολογικό τόσο νωρίς να νιώθω πόνους;

 

 

 

  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις κάναμε το nipt MaterniT21 Plus με τα πολλά σύνδρομα θα βγούνε τα αποτελέσματα Πέμπτη Παρασκευή. Εμείς το κάναμε  11 εβδομάδων η μία κοπέλα το έκανε 9 εβδομάδων. Ελπίζω να έχουμε καλά αποτελέσματα και αυτή την φορά να καταφέρουμε να πάρουμε στην αγκαλιά μας το μωράκι μασ. Υγεία να έχει θα μάθουμε αν είναι αγοράκι η κοριτσάκι όχι ότι μασ νοιάζει μετά από όλα αυτά αλλά αφού μπορούμε να το μάθουμε γιατί όχι 😅😅

  • Ευχή 11
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω πάθει σοκ !!! Μαγείρευα και ένιωσα σαν κάτι να τρέχει !!!! Πάω στο μπάνιο βλέπω αίμα κόκκινο !!!!! Έβγαλα αρκετό σαν να γέμισε ένα σερβιέτα κι σε ποσότητα !!! Τώρα έβαλα σερβιέτα και ξάπλωσα όπως μου είπε ο γιατρός !!!! Αλλά φοβάμαι παρά πολύ και πονάω λιγάκι κι ολας δεν ξέρω τ να κάνω !!!! Ο γιατρός μου είπε πως ίσως είναι αποκολλήσει αλλά δεν μπορώ να ηρεμήσω με τίποτα ….

  • Ευχή 4
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Bluee19 είπε:

Κορίτσια έχω πάθει σοκ !!! Μαγείρευα και ένιωσα σαν κάτι να τρέχει !!!! Πάω στο μπάνιο βλέπω αίμα κόκκινο !!!!! Έβγαλα αρκετό σαν να γέμισε ένα σερβιέτα κι σε ποσότητα !!! Τώρα έβαλα σερβιέτα και ξάπλωσα όπως μου είπε ο γιατρός !!!! Αλλά φοβάμαι παρά πολύ και πονάω λιγάκι κι ολας δεν ξέρω τ να κάνω !!!! Ο γιατρός μου είπε πως ίσως είναι αποκολλήσει αλλά δεν μπορώ να ηρεμήσω με τίποτα ….

Δεν θα σου πω να μην έχεις άγχος γιατί όταν το είδαμε και εμείς πάθαμε σοκ. Κρεβάτι και προγεστερόνη μην κάνεις δουλειές τέλος. Η γυναίκα μου έκατσε κρεβάτι 5 μέρες νομίζω. Θα δεις ότι θα είναι όλα καλά. Πότε έχεις υπέρηχο;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , η ζωή είναι όμορφη είπε:

Δεν θα σου πω να μην έχεις άγχος γιατί όταν το είδαμε και εμείς πάθαμε σοκ. Κρεβάτι και προγεστερόνη μην κάνεις δουλειές τέλος. Η γυναίκα μου έκατσε κρεβάτι 5 μέρες νομίζω. Θα δεις ότι θα είναι όλα καλά. Πότε έχεις υπέρηχο;;

Την Δευτέρα έχω αλλά επειδή φοβάμαι λέω να πάω αύριο το πρωί να δω τι γίνετε !!! Προγεστερονη περνώ ήδη 4 χάπια δεν μπορώ να πάρω άλλο μπυ λέει !! Και ένα υποθέτω κάθε βράδυ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Bluee19 είπε:

Την Δευτέρα έχω αλλά επειδή φοβάμαι λέω να πάω αύριο το πρωί να δω τι γίνετε !!! Προγεστερονη περνώ ήδη 4 χάπια δεν μπορώ να πάρω άλλο μπυ λέει !! Και ένα υποθέτω κάθε βράδυ 

Φυσικά συμφωνώ αύριο και εγώ αυτό θα έκανα με την γυναίκα μου. Η γυναίκα μου έπαιρνε 3 cyclogest από κάτω που είναι σαν 6 utrogestan και μια ένεση prolutex. Ότι σου λέει ο γιατρός βέβαια εγώ δεν είμαι καλό παράδειγμα γιατί έπαιρνε δύο και έσπασα τα νεύρα στην γιατρό να τα κάνει 3 😅😅. Πάντως η γυναίκα μου που είχε αίμα είναι όλα καλά δεν πάει να πει ότι έγινε κάτι. Άμα δεν δεις ξανά ακόμα καλύτερα. Σου εύχομαι τα καλύτερα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Bluee19 είπε:

Την Δευτέρα έχω αλλά επειδή φοβάμαι λέω να πάω αύριο το πρωί να δω τι γίνετε !!! Προγεστερονη περνώ ήδη 4 χάπια δεν μπορώ να πάρω άλλο μπυ λέει !! Και ένα υποθέτω κάθε βράδυ 

Να πας αύριο το πρωί για να ηρεμήσεις,μην περιμένεις μέχρι τη Δευτέρα εννοείται 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Bluee19 είπε:

Κορίτσια έχω πάθει σοκ !!! Μαγείρευα και ένιωσα σαν κάτι να τρέχει !!!! Πάω στο μπάνιο βλέπω αίμα κόκκινο !!!!! Έβγαλα αρκετό σαν να γέμισε ένα σερβιέτα κι σε ποσότητα !!! Τώρα έβαλα σερβιέτα και ξάπλωσα όπως μου είπε ο γιατρός !!!! Αλλά φοβάμαι παρά πολύ και πονάω λιγάκι κι ολας δεν ξέρω τ να κάνω !!!! Ο γιατρός μου είπε πως ίσως είναι αποκολλήσει αλλά δεν μπορώ να ηρεμήσω με τίποτα ….

Ναι να πας αύριο και να ξαπλωσεις! Όλα θα πάνε καλα!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

Φυσικά συμφωνώ αύριο και εγώ αυτό θα έκανα με την γυναίκα μου. Η γυναίκα μου έπαιρνε 3 cyclogest από κάτω που είναι σαν 6 utrogestan και μια ένεση prolutex. Ότι σου λέει ο γιατρός βέβαια εγώ δεν είμαι καλό παράδειγμα γιατί έπαιρνε δύο και έσπασα τα νεύρα στην γιατρό να τα κάνει 3 😅😅. Πάντως η γυναίκα μου που είχε αίμα είναι όλα καλά δεν πάει να πει ότι έγινε κάτι. Άμα δεν δεις ξανά ακόμα καλύτερα. Σου εύχομαι τα καλύτερα 

 

πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Να πας αύριο το πρωί για να ηρεμήσεις,μην περιμένεις μέχρι τη Δευτέρα εννοείται 

 

πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

Ναι να πας αύριο και να ξαπλωσεις! Όλα θα πάνε καλα!!! 

Σας ευχαριστώ πολύ μακαρι να είναι όλα καλά !!! Θα πάω τ πρωί στον γιατρό …φοβάμαι να σηκωθώ να πάω στο μπάνιο ….δεν ξέρω πως θα περάσει η νύχτα …

πρίν από 31 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

Φυσικά συμφωνώ αύριο και εγώ αυτό θα έκανα με την γυναίκα μου. Η γυναίκα μου έπαιρνε 3 cyclogest από κάτω που είναι σαν 6 utrogestan και μια ένεση prolutex. Ότι σου λέει ο γιατρός βέβαια εγώ δεν είμαι καλό παράδειγμα γιατί έπαιρνε δύο και έσπασα τα νεύρα στην γιατρό να τα κάνει 3 😅😅. Πάντως η γυναίκα μου που είχε αίμα είναι όλα καλά δεν πάει να πει ότι έγινε κάτι. Άμα δεν δεις ξανά ακόμα καλύτερα. Σου εύχομαι τα καλύτερα 

Δυστυχώς σηκώθηκα για να πάω στο μπάνιο και ξανά έβγαλα !! Βέβαια νομίζω με καθυσιχαζει λίγο πως δεν είναι πηγματα αλλά αραιωμένο αλλά ελπίζω ακόμη….

 

  • Ευχή 3
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Bluee19 είπε:

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ μακαρι να είναι όλα καλά !!! Θα πάω τ πρωί στον γιατρό …φοβάμαι να σηκωθώ να πάω στο μπάνιο ….δεν ξέρω πως θα περάσει η νύχτα …

Δυστυχώς σηκώθηκα για να πάω στο μπάνιο και ξανά έβγαλα !! Βέβαια νομίζω με καθυσιχαζει λίγο πως δεν είναι πηγματα αλλά αραιωμένο αλλά ελπίζω ακόμη….

 

Πολλές κοπέλες είχαν και πήγαν όλα καλά. Λογικό να αγχωθείς!!! Θα δεις όμως ότι θα το αντιμετωπίσετε!!! 🙏

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

Κορίτσια μόλις κάναμε το nipt MaterniT21 Plus με τα πολλά σύνδρομα θα βγούνε τα αποτελέσματα Πέμπτη Παρασκευή. Εμείς το κάναμε  11 εβδομάδων η μία κοπέλα το έκανε 9 εβδομάδων. Ελπίζω να έχουμε καλά αποτελέσματα και αυτή την φορά να καταφέρουμε να πάρουμε στην αγκαλιά μας το μωράκι μασ. Υγεία να έχει θα μάθουμε αν είναι αγοράκι η κοριτσάκι όχι ότι μασ νοιάζει μετά από όλα αυτά αλλά αφού μπορούμε να το μάθουμε γιατί όχι 😅😅

Καλησπέρα. Την ίδια κάναμε κ εμείς  στην 13 εβδομάδα κ μέσα σε 3 εργάσιμες μέρες είχαμε τα αποτελέσματα ( μαζί με την μέρα αιμοληψίας). Τα αποτελέσματα έρχονται με την μορφή negative/positive και ναι θα μάθετε κ το φύλο. Εμείς την κάναμε λόγω ηλικίας (41), βασικά ειχα δυο επιλογές : είτε αυτήν είτε αμνιοπαρακέντηση πολύ αργότερα ομως Είπαμε να το πάμε συντηρητικά κ να μην ρισκάρουμε. Είχαμε κάνει στον υπερηχο Papp-a και θα κάνουμε στον υπερηχο a-test. Όποτε και η πρώτη ενδειξε ποσοστό για σύνδρομο και η επόμενη θα δείξει . Όποτε σκεφτήκανε ας κάνουμε την maternit plus και εάν δούμε κάτι θα προχωρήσουμε σε αμνιοπαρακέντηση , για την οποίο είναι αρνητικός ο σύζυγος εγώ πάλι καθόλου ίσα ίσα εάν μου έλεγες τώρα την έκανα . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Bluee19 είπε:

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ μακαρι να είναι όλα καλά !!! Θα πάω τ πρωί στον γιατρό …φοβάμαι να σηκωθώ να πάω στο μπάνιο ….δεν ξέρω πως θα περάσει η νύχτα …

Δυστυχώς σηκώθηκα για να πάω στο μπάνιο και ξανά έβγαλα !! Βέβαια νομίζω με καθυσιχαζει λίγο πως δεν είναι πηγματα αλλά αραιωμένο αλλά ελπίζω ακόμη….

 

Συγνώμη που πετάγομαι αλλά μήπως δεν κάνει να σηκωθείς για τον υπέρηχο με αυτή τη ζέστη; 

Κατανοώ την αγωνία σου, τα έχω περάσει, πολλές αιμορραγίες στις εξωσωματικες που έχω κάνει αλλά μη φοβάσαι. Όλα θα πάνε καλά. Εμένα άλλοτε ήταν μικρό αιματωμα, άλλοτε αποκόλληση. 

Σε όλες αυτές τις περιπτώσεις, πέρα από τα ουτροτζεσταν, ή τη prolutex, μου έδινε να κάνω μια φορά ενδομυϊκή ενεση lentogest, μέχρι να με δει. 

Όλα θα είναι καλά. 

Κορίτσια, μη το βάζετε κάτω.. 

Είμαστε πάρα πολλές που τα περάσαμε αυτά, σας νιώθουμε, αγωνιουμε μαζί σας και τα βράδια σας διαβάζουμε σιωπηλά! 

Καλή δύναμη σε όλες.. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , aggel-mak είπε:

Συγνώμη που πετάγομαι αλλά μήπως δεν κάνει να σηκωθείς για τον υπέρηχο με αυτή τη ζέστη; 

Κατανοώ την αγωνία σου, τα έχω περάσει, πολλές αιμορραγίες στις εξωσωματικες που έχω κάνει αλλά μη φοβάσαι. Όλα θα πάνε καλά. Εμένα άλλοτε ήταν μικρό αιματωμα, άλλοτε αποκόλληση. 

Σε όλες αυτές τις περιπτώσεις, πέρα από τα ουτροτζεσταν, ή τη prolutex, μου έδινε να κάνω μια φορά ενδομυϊκή ενεση lentogest, μέχρι να με δει. 

Όλα θα είναι καλά. 

Κορίτσια, μη το βάζετε κάτω.. 

Είμαστε πάρα πολλές που τα περάσαμε αυτά, σας νιώθουμε, αγωνιουμε μαζί σας και τα βράδια σας διαβάζουμε σιωπηλά! 

Καλή δύναμη σε όλες.. 

το σκέφτηκα για την ζέστη και αν μου πει ο γιατρός να πάω θα βάλω πολύ έρκοντισιον στο αμάξι και θα πάω !!! Με έχει πιάσει λίγο πόνος στην κοιλιά και στην μέση ανησυχώ πολύ !!!  Εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό και να περάσει αλλά θα με ηρεμούσε να πήγαινα να με δει !!!!!

δυστυχως ο γυναικολόγος μου που θα μπορούσε να με δει αργά το βράδυ λείπει σε συνέδριο άρα αναγκάστηκα θα πάρω τον εξωσωματικό το πρωί να τον ρωτήσω !!!!

σε ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια !!!! Σκέφτομαι θετικά αυτό έχει ανάγκη το εμβρυακι μου !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...