Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Καλησπέρα!

      @helena212 με ένα τεράστιο νούμερο σου εύχομαι!

      Λοιπόν χτες έκανα ένα τεστ clear blue, βγήκε μια πολύ αχνη μπλε γραμμη! Σήμερα έκανα ένα Y or N, το οποίο όμως έδειξε αρνητικο, μετά όμως το πέρασμα 20 λεπτών είχε μια άχνη γραμμή ροζ, άργησε να ανιχνεύσει την ορμονη;

      Εκεί που χάρηκα....απογοήτευση 

      Στις πόσες μέρες το έκανες;;;; 
      εγώ νομίζω πως είναι ένα καλό πρώτο σημάδι! 🤞🏻🤞🏻🤞🏻

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 37 λεπτά , artemis88 είπε:

Την Παρασκευη μου ειπαν να κανω την 3η χοριακη.. Μου'παν μπορω και Τεταρτη αν αγχωνομαι. Η προηγουμενη παντως ηταν ακομα στο 139 😒

Εσυ σημερα υπερηχο σωστα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Kiddo είπε:

Εννοείτε τα ελέγχουν αυτά και πολύ αυστηρά! Εσύ περνάς πρώτη φορά επιτροπή μη συγκρίνεις, αν είχες πάρει τα φάρμακα από την επιτροπή τη προηγούμενη φορά που έκανες διέγερση, θα έπρεπε να έχεις έκθεση προηγούμενης προσπάθειας και προϋπόθεση είναι να μην υπάρχουν έμβρυα στην κατάψυξη*. Επίσης δεν περνάς 4 φορές επιτροπή, αλλά 2. Η κάθε απόφαση ισχύει για 2 προσπάθειες και έχει διάρκεια ενός έτους (άρα 2Χ2=4 στο σύνολο προσπάθειες).

*Βέβαια ξέρουμε τα παραθυρακια..

Α ωραία σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Έχω μερικές απορίες:

Εγω δλδ που θα περάσω επιτροπή  τον Ιούλιο,θα μου δώσουν φάρμακα για δύο ωοληψιες? Τον Σεπτέμβρη θα κάνω ωοληψια, οπότε για να ξανακάνω με φάρμακα από την επιτροπή,πρέπει να περάσουν 4μηνες? Μπερδεύτηκα ρε γμτ☹️

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bluee19 είπε:
πρίν από 38 λεπτά , artemis88 είπε:

Την Παρασκευη μου ειπαν να κανω την 3η χοριακη.. Μου'παν μπορω και Τεταρτη αν αγχωνομαι. Η προηγουμενη παντως ηταν ακομα στο 139 😒

Εσυ σημερα υπερηχο σωστα?

 

Just now, Bluee19 είπε:
πρίν από 38 λεπτά , artemis88 είπε:

Την Παρασκευη μου ειπαν να κανω την 3η χοριακη.. Μου'παν μπορω και Τεταρτη αν αγχωνομαι. Η προηγουμενη παντως ηταν ακομα στο 139 😒

Εσυ σημερα υπερηχο σωστα?

Αφού διπλασιάστηκε και με το παραπάνω τ πειράζει ποσό ήταν ;;  Μην αγχώνεσαι περίμενε μέχρι την Παρασκευή που θα είναι αρκετά υψηλή ώστε να κλείσεις κατευθείαν υπέρηχο !!! 
ναι σήμερα στις 21:00 έχω 🙏🏼

πρίν από 34 λεπτά , Maroxmarox είπε:

@Bluee19 καλή ανεφελη εγκυμοσύνη να έχεις !!🎉🎉🎉🎉🎉🧡

Σε ευχαριστώ πολύ 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🤍

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bluee19 said:

 

Αφού διπλασιάστηκε και με το παραπάνω τ πειράζει ποσό ήταν ;;  Μην αγχώνεσαι περίμενε μέχρι την Παρασκευή που θα είναι αρκετά υψηλή ώστε να κλείσεις κατευθείαν υπέρηχο !!! 
ναι σήμερα στις 21:00 έχω 🙏🏼

 

Οχι οχι δεν πειραζει, απλα λεω οτι ειναι ακομα χαμηλη για να κανονισουμε υπερηχο κλπ! Εν τω μεταξυ περιεργο δεν ειναι πανω κατω ιδια μερα δεν καναμε ετ? Εγω εκανα 27/5

Με το καλο σημερα!! Τι ωραια 😁

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , artemis88 είπε:

Οχι οχι δεν πειραζει, απλα λεω οτι ειναι ακομα χαμηλη για να κανονισουμε υπερηχο κλπ! Εν τω μεταξυ περιεργο δεν ειναι πανω κατω ιδια μερα δεν καναμε ετ? Εγω εκανα 27/5

Με το καλο σημερα!! Τι ωραια 😁

Εγώ έκανα στις 25/5 αλλά είναι ανάλογα με τ ρυθμό ανεβαίνει η κάθε χοριακη !!!

σε ευχαριστώ πολύ 🩷

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Και εγώ έχω ένα στην κατάψυξη,αλλά θα περάσω επιτροπή τον Ιούλιο,δεν τα τσεκαρουν αυτά νομίζω. Σχετικά με το ότι η απόφαση ισχύει για ένα χρόνο,πρώτη φορά το ακούω και ελπίζω να μην ισχύει.Εγω ξέρω ότι μπορείς να περάσεις επιτροπή μέχρι 4φορες

 

4 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

Ναι η απόφαση ισχύει για ένα χρόνο αφορά σε δύο προσπάθειες οι οποίες δεν μπορούν να απέχουν λιγότερο από 4 μήνες, με ημερομηνία έναρξης την ημέρα της ωοληψιας, το γράφει επάνω κ η απόφαση. Άρα εσύ αν έκανες ωοληψια το Μάιο δικαιούσαι πάλι φάρμακα μέσα στο Σεπτέμβριο, αλλά τον Αύγουστο συμπληρώνεις χρόνο που πήρες την απόφαση. Χρειάζεσαι κ μια έκθεση από την κλινική για το αποτέλεσμα της ωοληψιας κ δεν πρέπει να έχεις κατάψυξη για να δικαιούσαι τα φάρμακα, αλλά αυτό ξεπερνιέται πολλές φορές μπορεί π.χ. Να γράψει η κλινική ότι δεν είναι κατάλληλα για μεταφορά. Κ εγώ έκανα ωοληψια Απρίλιο κ τώρα περιμένω να περάσουν 4 μήνες για την επόμενη... Αλλά εγώ την απόφαση την πήρα Μάρτιο... 

 

3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ είχα χάσει τα δεύτερα φάρμακα της πρώτης απόφασης γιατί τέσσερις μήνες μετά την ωοληψια είχε παρέλθει ο ένας χρόνος από την έκδοση της απόφασης. Θα περάσεις ξανά επιτροπή. Κι από το κέντρο θα σου γράψουν ό, τι χρειάζεται στη βεβαίωση.

 

3 ώρες πρίν, Kiddo είπε:

Εννοείτε τα ελέγχουν αυτά και πολύ αυστηρά! Εσύ περνάς πρώτη φορά επιτροπή μη συγκρίνεις, αν είχες πάρει τα φάρμακα από την επιτροπή τη προηγούμενη φορά που έκανες διέγερση, θα έπρεπε να έχεις έκθεση προηγούμενης προσπάθειας και προϋπόθεση είναι να μην υπάρχουν έμβρυα στην κατάψυξη*. Επίσης δεν περνάς 4 φορές επιτροπή, αλλά 2. Η κάθε απόφαση ισχύει για 2 προσπάθειες και έχει διάρκεια ενός έτους (άρα 2Χ2=4 στο σύνολο προσπάθειες).

*Βέβαια ξέρουμε τα παραθυρακια..

Σας ευχαριστώ ολες κοριτσια!!! Αρα αν στην ουσια δεν μου "μαγειρεψουν" ημερομηνία ωοληψιας κ αποτελεσματα των βλαστοκυστων μου χανω τη δεύτερη προσπαθεια και παω να περασω ξανα επιτροπή για την 3η και την 4η φορα.. αρα στην ουσια απο τις 4 φορες φαρμακα που δικαιουμαι θα παρω τις 3..μαγικα..ελπιζω να μην χρειαστεί καμια ωοληψια ακομα αλλα κοιταω λιγο τις εναλλακτικές μου..γτ προβληματιστικα και σκέφτομαι τον προεμφυτετικο κ οτι χρειαζομαστς περισσότερα εμβρυα για ελεγχο απο τα 4 που εχουμε..

Και πάλι ευχαριστω!! 

πρίν από 4 λεπτά , Bluee19 είπε:

Εγώ έκανα στις 25/5 αλλά είναι ανάλογα με τ ρυθμό ανεβαίνει η κάθε χοριακη !!!

σε ευχαριστώ πολύ 🩷

Καλη επιτυχια κοριτσι μ σημερα!! Θα περιμενουμε τα νεα σου!

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Terry1986 είπε:

 

 

 

Σας ευχαριστώ ολες κοριτσια!!! Αρα αν στην ουσια δεν μου "μαγειρεψουν" ημερομηνία ωοληψιας κ αποτελεσματα των βλαστοκυστων μου χανω τη δεύτερη προσπαθεια και παω να περασω ξανα επιτροπή για την 3η και την 4η φορα.. αρα στην ουσια απο τις 4 φορες φαρμακα που δικαιουμαι θα παρω τις 3..μαγικα..ελπιζω να μην χρειαστεί καμια ωοληψια ακομα αλλα κοιταω λιγο τις εναλλακτικές μου..γτ προβληματιστικα και σκέφτομαι τον προεμφυτετικο κ οτι χρειαζομαστς περισσότερα εμβρυα για ελεγχο απο τα 4 που εχουμε..

Και πάλι ευχαριστω!! 

Κοριτσι μ τι ωρα εχεις υπερηχο σημερα??ολα καλα να πανε!! Θα περιμενουμε νεα σου!!! ❤️

Η δεύτερη επιτροπή αφορά την δεύτερη και τρίτη προσπάθεια. Δεν τη χάνεις. Απλά δεν γνωρίζω αν για την τέταρτη θέλει πάλι επιτροπή. Δεν θα χρειαστεί ούτως ή άλλως😍🙏

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , artemis88 είπε:

Οχι οχι δεν πειραζει, απλα λεω οτι ειναι ακομα χαμηλη για να κανονισουμε υπερηχο κλπ! Εν τω μεταξυ περιεργο δεν ειναι πανω κατω ιδια μερα δεν καναμε ετ? Εγω εκανα 27/5

Με το καλο σημερα!! Τι ωραια 😁

Κοριτσι μ μην σε αγχωνει! Της @Bluee19 σχεδον 3πλασιαζεται καθε φορα π εκανε χοριακη! Μαλλον εχουν πιασει και τα 2 πιστευω! Για να κανεις υπερηχο κ να δεις εστω σακο χρειαζεται να ειναι η χοριακη πανω απο 1.000 μοναδες νομιζω!!! 

πρίν από 3 λεπτά , Neverstop είπε:

Η δεύτερη επιτροπή αφορά την δεύτερη και τρίτη προσπάθεια. Δεν τη χάνεις. Απλά δεν γνωρίζω αν για την τέταρτη θέλει πάλι επιτροπή. Δεν θα χρειαστεί ούτως ή άλλως😍🙏

Αααα εγω νομιζα πως στην ουσια χανω την 2η προσπαθεια και συνολικα δικαιουμαι τρεις! Θα ρωτησω κ λεπτομέρειες οταν παω στον γιατρο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Α ωραία σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Έχω μερικές απορίες:

Εγω δλδ που θα περάσω επιτροπή  τον Ιούλιο,θα μου δώσουν φάρμακα για δύο ωοληψιες? Τον Σεπτέμβρη θα κάνω ωοληψια, οπότε για να ξανακάνω με φάρμακα από την επιτροπή,πρέπει να περάσουν 4μηνες? Μπερδεύτηκα ρε γμτ☹️

Όχι η απόφαση αφορά δύο προσπάθειες, δεν σου δίνουν τα φάρμακα από την επιτροπή του ΕΟΠΥΥ αλλά από το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ, στην επιτροπή θα πάρεις αν σε εγκρίνουν την εγκριτικη απόφαση για την χορήγηση των φαρμάκων.. θα πάς με την ταυτότητα σου, την απόφαση, την συνταγή του γιατρού σου και μια πρόσφατη αρνητική χοριακή.. τα φάρμακα που θα σου χορηγήσουν (συνήθως) ανά προσπάθεια είναι 3.600 μονάδες.. αν δεν πάει καλά η προσπάθεια θα μπορείς με την ίδια απόφαση εντός ενός έτους αλλά πάνω από 4 μήνες αφού έκανες την διέγερση, να πάρεις τα φάρμακα από το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ για την δεύτερη προσπάθεια.. (συνήθως) άλλες 3.600 μονάδες, με τη μόνη διαφορά ότι πέρα από τα δικαιολογητικά που χρειάστηκαν την πρώτη φορά, θα χρειαστεί και έκθεση της ΜΥΙΑ ότι δεν έχεις έμβρυα στην κατάψυξη και μια βεβαίωση του γιατρού σου ότι έχεις εξαντλήσει όλα τα φάρμακα που σου χορηγήθηκαν την πρώτη φορά.

πρίν από 23 λεπτά , Terry1986 είπε:

 

 

 

Σας ευχαριστώ ολες κοριτσια!!! Αρα αν στην ουσια δεν μου "μαγειρεψουν" ημερομηνία ωοληψιας κ αποτελεσματα των βλαστοκυστων μου χανω τη δεύτερη προσπαθεια και παω να περασω ξανα επιτροπή για την 3η και την 4η φορα.. αρα στην ουσια απο τις 4 φορες φαρμακα που δικαιουμαι θα παρω τις 3..μαγικα..ελπιζω να μην χρειαστεί καμια ωοληψια ακομα αλλα κοιταω λιγο τις εναλλακτικές μου..γτ προβληματιστικα και σκέφτομαι τον προεμφυτετικο κ οτι χρειαζομαστς περισσότερα εμβρυα για ελεγχο απο τα 4 που εχουμε..

Και πάλι ευχαριστω!! 

Καλη επιτυχια κοριτσι μ σημερα!! Θα περιμενουμε τα νεα σου!

Δεν τα χάνεις τα φάρμακα! Είναι όπως ακριβώς στο έγραψε η @Neverstop αλλά και για την 4η προσπάθεια που μένει θα χρειαστεί πάλι να περάσεις επιτροπή.. είναι απλά έξτρα η ταλαιπωρία και το άγχος των δικαιολογητικών..

  • Ευχαριστώ 2

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Terry1986 είπε:

 

 

 

Σας ευχαριστώ ολες κοριτσια!!! Αρα αν στην ουσια δεν μου "μαγειρεψουν" ημερομηνία ωοληψιας κ αποτελεσματα των βλαστοκυστων μου χανω τη δεύτερη προσπαθεια και παω να περασω ξανα επιτροπή για την 3η και την 4η φορα.. αρα στην ουσια απο τις 4 φορες φαρμακα που δικαιουμαι θα παρω τις 3..μαγικα..ελπιζω να μην χρειαστεί καμια ωοληψια ακομα αλλα κοιταω λιγο τις εναλλακτικές μου..γτ προβληματιστικα και σκέφτομαι τον προεμφυτετικο κ οτι χρειαζομαστς περισσότερα εμβρυα για ελεγχο απο τα 4 που εχουμε..

Και πάλι ευχαριστω!! 

Καλη επιτυχια κοριτσι μ σημερα!! Θα περιμενουμε τα νεα σου!

 

πρίν από 33 λεπτά , Terry1986 είπε:

Κοριτσι μ μην σε αγχωνει! Της @Bluee19 σχεδον 3πλασιαζεται καθε φορα π εκανε χοριακη! Μαλλον εχουν πιασει και τα 2 πιστευω! Για να κανεις υπερηχο κ να δεις εστω σακο χρειαζεται να ειναι η χοριακη πανω απο 1.000 μοναδες νομιζω!!! 

Αααα εγω νομιζα πως στην ουσια χανω την 2η προσπαθεια και συνολικα δικαιουμαι τρεις! Θα ρωτησω κ λεπτομέρειες οταν παω στον γιατρο!

Ευχαριστώ πολύ θα σας ενημερώσω το βράδυ 🙏🏼🙏🏼

Δηλαδη εγώ σήμερα τ θα δω στον υπέρηχο ; Μόνο σάκο ; Η χοριακη μου λογικά θα είναι γύρω στις 2000 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Kiddo είπε:

Όχι η απόφαση αφορά δύο προσπάθειες, δεν σου δίνουν τα φάρμακα από την επιτροπή του ΕΟΠΥΥ αλλά από το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ, στην επιτροπή θα πάρεις αν σε εγκρίνουν την εγκριτικη απόφαση για την χορήγηση των φαρμάκων.. θα πάς με την ταυτότητα σου, την απόφαση, την συνταγή του γιατρού σου και μια πρόσφατη αρνητική χοριακή.. τα φάρμακα που θα σου χορηγήσουν (συνήθως) ανά προσπάθεια είναι 3.600 μονάδες.. αν δεν πάει καλά η προσπάθεια θα μπορείς με την ίδια απόφαση εντός ενός έτους αλλά πάνω από 4 μήνες αφού έκανες την διέγερση, να πάρεις τα φάρμακα από το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ για την δεύτερη προσπάθεια.. (συνήθως) άλλες 3.600 μονάδες, με τη μόνη διαφορά ότι πέρα από τα δικαιολογητικά που χρειάστηκαν την πρώτη φορά, θα χρειαστεί και έκθεση της ΜΥΙΑ ότι δεν έχεις έμβρυα στην κατάψυξη και μια βεβαίωση του γιατρού σου ότι έχεις εξαντλήσει όλα τα φάρμακα που σου χορηγήθηκαν την πρώτη φορά.

Δεν τα χάνεις τα φάρμακα! Είναι όπως ακριβώς στο έγραψε η @Neverstop αλλά και για την 4η προσπάθεια που μένει θα χρειαστεί πάλι να περάσεις επιτροπή.. είναι απλά έξτρα η ταλαιπωρία και το άγχος των δικαιολογητικών..

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ ❤️ Έχω πελαγωσει με όλα αυτά τα δικαιολογητικά και γενικά τη διαδικασία της επιτροπής και τα είχα μπερδεμένα στο μυαλό μου. Ευτυχώς τα έχω μαζέψει όλα εκτός από τον υπέρηχο και τη χοριακη.Ο γιατρός μου είπε πως θα πάμε με ήπια διέγερση δλδ ίσως meriofert με femara,οπότε σίγουρα θα χρειαστεί να κάνω το λιγότερο δύο ωοληψιες..Μακάρι να είναι μόνο δύο,πιστεύω πως θα κάνω περισσότερες..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ ❤️ Έχω πελαγωσει με όλα αυτά τα δικαιολογητικά και γενικά τη διαδικασία της επιτροπής και τα είχα μπερδεμένα στο μυαλό μου. Ευτυχώς τα έχω μαζέψει όλα εκτός από τον υπέρηχο και τη χοριακη.Ο γιατρός μου είπε πως θα πάμε με ήπια διέγερση δλδ ίσως meriofert με femara,οπότε σίγουρα θα χρειαστεί να κάνω το λιγότερο δύο ωοληψιες..Μακάρι να είναι μόνο δύο,πιστεύω πως θα κάνω περισσότερες..

Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν και με την πρώτη θα ευχηθώ εγώ..! 🤞🤞🤞

  • Ευχαριστώ 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Καλησπέρα να σε ρωτήσω. Αν έχω καταλάβει σωστά έχει ο ένας από τους δυο σας χρωμοσωμικη μετάθεση. Στην εξωσωματική σας είπαν για προεμφυτευτικο; Και επίσης γιατί σας είπαν για nipt κι όχι για τροφοβλάστη; Ρωτάω γιατί έχουμε κι εμείς θέμα στον καρυότυπο.

Οι γιατροί έλεγαν προεμφυτευτικο αλλά τα λεφτά πολλά ( αν με ρωτάς τώρα το έχω μετανιώσει γιατί τώρα που είναι έγκυος δεν έχουμε χαρεί καθόλου αφού δεν ξέρουμε αν είναι γερό άρα άμα γύριζα το χρόνο θα το έκανα και ασ έπαιρνα δάνειο). Τώρα μασ λένε η τροφοβλάστη η αμνιο αλλά μετά από 5 χρόνια ταλαιπωρία  δεν θέλουμε να το χάσουμε. Μπορεί να λένε για την αμνιοπαρακέντηση 1% αλλά ότι μασ έχει συμβεί πάντα είμαστε στο 1 % αχααχαχαχα άρα δεν θέλουμε να δούμε την τύχη μας. Είπαμε με τουσ γιατρούς αν είναι υπέροχη η αυχενική να κάνουμε το μεγάλο nipt με τα 830 ευρώ.

πρίν από 2 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

Οι γιατροί έλεγαν προεμφυτευτικο αλλά τα λεφτά πολλά ( αν με ρωτάς τώρα το έχω μετανιώσει γιατί τώρα που είναι έγκυος δεν έχουμε χαρεί καθόλου αφού δεν ξέρουμε αν είναι γερό άρα άμα γύριζα το χρόνο θα το έκανα και ασ έπαιρνα δάνειο). Τώρα μασ λένε η τροφοβλάστη η αμνιο αλλά μετά από 5 χρόνια ταλαιπωρία  δεν θέλουμε να το χάσουμε. Μπορεί να λένε για την αμνιοπαρακέντηση 1% αλλά ότι μασ έχει συμβεί πάντα είμαστε στο 1 % αχααχαχαχα άρα δεν θέλουμε να δούμε την τύχη μας. Είπαμε με τουσ γιατρούς αν είναι υπέροχη η αυχενική να κάνουμε το μεγάλο nipt με τα 830 ευρώ.

Εσύ έκανες εξωσωματική;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

Οι γιατροί έλεγαν προεμφυτευτικο αλλά τα λεφτά πολλά ( αν με ρωτάς τώρα το έχω μετανιώσει γιατί τώρα που είναι έγκυος δεν έχουμε χαρεί καθόλου αφού δεν ξέρουμε αν είναι γερό άρα άμα γύριζα το χρόνο θα το έκανα και ασ έπαιρνα δάνειο). Τώρα μασ λένε η τροφοβλάστη η αμνιο αλλά μετά από 5 χρόνια ταλαιπωρία  δεν θέλουμε να το χάσουμε. Μπορεί να λένε για την αμνιοπαρακέντηση 1% αλλά ότι μασ έχει συμβεί πάντα είμαστε στο 1 % αχααχαχαχα άρα δεν θέλουμε να δούμε την τύχη μας. Είπαμε με τουσ γιατρούς αν είναι υπέροχη η αυχενική να κάνουμε το μεγάλο nipt με τα 830 ευρώ.

Εσύ έκανες εξωσωματική;;

Ναι έκανα και έχω ένα γιο, τώρα παλεύω για δεύτερο αλλά δεν τα έχω καταφέρει...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...