Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Kate89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Εμένα η χοριακη ήταν δυστυχώς αρνητική όπως το υποπτευομουν.😞😞

Έκανα και εξέταση TSH και είναι στο 5 ,ενώ πριν την εμβρυομεταφορα ήταν στο 1.Λετε αυτό να επηρέασε την εμφύτευση;

Λυπάμαι κοριτσι μου..δεν ξερω αν παιζει ρολο στην εμφύτευση η TSH..ξερω πως οντως την θρλουν κοντα στο 1 αλλα δεν ξερω αν επηρεαζει την εξέλιξη ή την ιδια την εμφύτευση..ξερω πως επηρεάζεται ομως απο τα cyclacur και ανεβαινει αρκετα..μπορει δηλαδη σε λιγες μερες αν ειχες οντως παρει να ρυθμιστει ξανα..

Μαζεψε δυναμεις κ ετοιμάσου για την επόμενη φορααα.. ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

Κορίτσια 3η χοριακη 843,9 !!!!

το καφέ σταμάτησε από την Τετάρτη το βράδυ !!!

Πρώτο υπέρηχο έχω την Δευτέρα !!!! 

Πας σφαιρα...μπραβο..θα περιμενουμε νεα σου την Δευτερα!!! 😀 Μακαρι να πανε ολα τελεια αυτη τη φορα κοριτσι μ γλυκοοοο... ❤️

πρίν από 1 λεπτό , artemis88 είπε:

Οχι ακομα, καθομαι σε αναμενα καρβουνα 😔

Τι ωρα σ ειπαν?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Terry1986 είπε:

Λυπάμαι κοριτσι μου..δεν ξερω αν παιζει ρολο στην εμφύτευση η TSH..ξερω πως οντως την θρλουν κοντα στο 1 αλλα δεν ξερω αν επηρεαζει την εξέλιξη ή την ιδια την εμφύτευση..ξερω πως επηρεάζεται ομως απο τα cyclacur και ανεβαινει αρκετα..μπορει δηλαδη σε λιγες μερες αν ειχες οντως παρει να ρυθμιστει ξανα..

Μαζεψε δυναμεις κ ετοιμάσου για την επόμενη φορααα.. ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.Ποναει πολύ το αρνητικό αποτέλεσμα αλλά θέλω να πιστεύω ότι έγινε για καλό.Απο την αρχή φάνηκε γιατί δεν μας πήγε καλά η διέγερση.Θα κάνουμε τις διορθώσεις μας και ελπίζουμε για το θετικό αποτέλεσμα κάποια στιγμή 🙏🙏

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Terry1986 είπε:

Πας σφαιρα...μπραβο..θα περιμενουμε νεα σου την Δευτερα!!! 😀 Μακαρι να πανε ολα τελεια αυτη τη φορα κοριτσι μ γλυκοοοο... ❤️

Τι ωρα σ ειπαν?

Μακαρι να πάνε όλα καλά έχω πολύ άγχος αλλά πιστεύω πως όλα καλά θα πάνε 🩷

να δούμε και την χοριακη σου αύριο περιμένω νέα 🙏🏼

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Κορίτσια 3η χοριακη 843,9 !!!!

το καφέ σταμάτησε από την Τετάρτη το βράδυ !!!

Πρώτο υπέρηχο έχω την Δευτέρα !!!! 

Μπράβο σου!!!!! Ανεβαίνει πολύ καλά!!! Με το καλό τον υπέρηχο την Δευτέρα!

2 ώρες πρίν, Kate89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Εμένα η χοριακη ήταν δυστυχώς αρνητική όπως το υποπτευομουν.😞😞

Έκανα και εξέταση TSH και είναι στο 5 ,ενώ πριν την εμβρυομεταφορα ήταν στο 1.Λετε αυτό να επηρέασε την εμφύτευση;

Ειλικρινά λυπάμαι...συζητήστε τι μπορεί να έφταιξε...ψάξτε το λίγο και όταν είστε έτοιμοι προχωράτε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

Μπράβο σου!!!!! Ανεβαίνει πολύ καλά!!! Με το καλό τον υπέρηχο την Δευτέρα!

Ειλικρινά λυπάμαι...συζητήστε τι μπορεί να έφταιξε...ψάξτε το λίγο και όταν είστε έτοιμοι προχωράτε!

Σε ευχαριστώ πολύ !!! 
Βρε κορίτσια μου είπε ο γιατρός να προσέχω την ζέστη (εννοείται δεν πάω θάλασσα ) αλλά αν τύχη να βγω έξω από το σπίτι μέρα θα υδρωσωω σίγουρα και φοβάμαι μην επειρεασειιι!!! Όχι τίποτα άλλο είμαι και 50 κιλά άνθρωπος απορώ πως ζεσταίνομαι τόσο 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bluee19 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ !!! 
Βρε κορίτσια μου είπε ο γιατρός να προσέχω την ζέστη (εννοείται δεν πάω θάλασσα ) αλλά αν τύχη να βγω έξω από το σπίτι μέρα θα υδρωσωω σίγουρα και φοβάμαι μην επειρεασειιι!!! Όχι τίποτα άλλο είμαι και 50 κιλά άνθρωπος απορώ πως ζεσταίνομαι τόσο 

Το σώμα δεν πρέπει να ανεβάσει παρατεταμενα θερμοκρασία στην εγκυμοσυνη  και ειδικά στο 1ο τριμηνο..άρα προσέχεις και τον πυρετό.  Δεν είναι πρόβλημα να κολλήσεις ιωση ή κάτι άλλο...πρόβλημα είναι αν αυτό σου φέρει πυρετό. Αν ψάξεις στο ίντερνετ θα βρεις γιατί δε θέλουν λόγω νεων ερευνών τα τελευταία χρόνια. Επομένως προσέχεις και τον ηλιο για πολλες ωρες, όχι σαουνες, χαμάμ κλπ. Εγώ βλέπω φίλους σε καφέδες έξω αλλά αποφεύγω τα κλειστά μέρη με κόσμο και τα τραπέζια. Μονίμως κάποιος εχει ιωση ή γαστρεντεριτιδα παρόλο που καλοκαίριασε. Και περπατάω στον ήλιο και κόσμο βλέπω αλλα όλα ελεγχόμενα . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

Το σώμα δεν πρέπει να ανεβάσει παρατεταμενα θερμοκρασία στην εγκυμοσυνη  και ειδικά στο 1ο τριμηνο..άρα προσέχεις και τον πυρετό.  Δεν είναι πρόβλημα να κολλήσεις ιωση ή κάτι άλλο...πρόβλημα είναι αν αυτό σου φέρει πυρετό. Αν ψάξεις στο ίντερνετ θα βρεις γιατί δε θέλουν λόγω νεων ερευνών τα τελευταία χρόνια. Επομένως προσέχεις και τον ηλιο για πολλες ωρες, όχι σαουνες, χαμάμ κλπ. Εγώ βλέπω φίλους σε καφέδες έξω αλλά αποφεύγω τα κλειστά μέρη με κόσμο και τα τραπέζια. Μονίμως κάποιος εχει ιωση ή γαστρεντεριτιδα παρόλο που καλοκαίριασε. 

Αν βγεις έξω για καφέ δεν ζεσταίνεσαι ; Εγώ πήγα για ένα φαγητό τώρα και γύρισα τρέχοντας γιατί ήμουν κάτω από ερκοντισιον και υδρωνα!! Άρα είπα μέρα δεν ξανά βγαίνω έξω τώρα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Bluee19 είπε:

Αν βγεις έξω για καφέ δεν ζεσταίνεσαι ; Εγώ πήγα για ένα φαγητό τώρα και γύρισα τρέχοντας γιατί ήμουν κάτω από ερκοντισιον και υδρωνα!! Άρα είπα μέρα δεν ξανά βγαίνω έξω τώρα 

Κι εγώ δυστυχώς είμαι άτομο που δεν έχει αντοχή στη ζέστη...και ενώ είμαι μόνο 9η εβδομαδα ακομα, λαχανιαζω πλέον πολύ εύκολα και με ενοχλεί πιο πολύ ακόμα η ζέστη...αν δε μπορείς αυτές τις μέρες που έχει πολύ υψηλές θερμοκρασίες μη πολυβγαινεις. Εγώ θέλω λίγο να περπατάω που κάνει καλό, λίγο να αλλάζω παραστάσεις μια μικρή βόλτα θα την κάνω.  Εσύ θα το δεις μόνη σου. Πάντως όλα αυτά τα ωραία συναισθήματα του είμαι έγκυος, πρώτος υπέρηχος τα έζησα τέλη Απρίλη..πόσο σε νιώθω! Όλα να πάνε τέλεια!!! 🥰

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 51 λεπτά , Eflenew είπε:

Κι εγώ δυστυχώς είμαι άτομο που δεν έχει αντοχή στη ζέστη...και ενώ είμαι μόνο 9η εβδομαδα ακομα, λαχανιαζω πλέον πολύ εύκολα και με ενοχλεί πιο πολύ ακόμα η ζέστη...αν δε μπορείς αυτές τις μέρες που έχει πολύ υψηλές θερμοκρασίες μη πολυβγαινεις. Εγώ θέλω λίγο να περπατάω που κάνει καλό, λίγο να αλλάζω παραστάσεις μια μικρή βόλτα θα την κάνω.  Εσύ θα το δεις μόνη σου. Πάντως όλα αυτά τα ωραία συναισθήματα του είμαι έγκυος, πρώτος υπέρηχος τα έζησα τέλη Απρίλη..πόσο σε νιώθω! Όλα να πάνε τέλεια!!! 🥰

Μακαρι ανυπομονώ πολύ έστω ένα δω σάκο και 17 του μήνα έκλεισα και για καρδούλα !!!

4 ώρες πρίν, artemis88 είπε:

Οχι ακομα, καθομαι σε αναμενα καρβουνα 😔

Βγήκαν;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια βγηκε επιτελους η δευτερη χοριακη μου! 139 μοναδες 😁😁  Παει καλα λετε?

4 hours ago, Terry1986 said:

 

Τι ωρα σ ειπαν?

Με τρελαναν! Μου ειχαν πει μετα το μεσημερι ενω τους παρακαλεσα για να βγει οσο πιο αμεσα γινεται και μου την εστειλαν στις μετα τις 5! Βιοιατρικη ολα αυτα!

Μου ειπαν να κανω μια επαναληπτικη την επομενη Παρασκευη αλλα επειδη μου φανηκε μακρια μου ειπαν μπορω να κανω την Τεταρτη αν θελω (εχω φουλ αγχος κοριτσια)

  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , artemis88 είπε:

Κοριτσια βγηκε επιτελους η δευτερη χοριακη μου! 139 μοναδες 😁😁  Παει καλα λετε?

Με τρελαναν! Μου ειχαν πει μετα το μεσημερι ενω τους παρακαλεσα για να βγει οσο πιο αμεσα γινεται και μου την εστειλαν στις μετα τις 5! Βιοιατρικη ολα αυτα!

Μου ειπαν να κανω μια επαναληπτικη την επομενη Παρασκευη αλλα επειδη μου φανηκε μακρια μου ειπαν μπορω να κανω την Τεταρτη αν θελω (εχω φουλ αγχος κοριτσια)

Μπράβο!!!! Πάρα πολύ καλά!!!!!!! Και μένα επι 2,5 ανέβαινε στην αρχή!!!!!  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eflenew said:

Μπράβο!!!! Πάρα πολύ καλά!!!!!!! Και μένα επι 2,5 ανέβαινε στην αρχή!!!!!  

Ευχαριστω!! Ποσες χοριακες ειχες κανει? Γενικα ποσο πρεπει να φτασει η χοριακη για τον πρωτο υπερηχο?

Φανταζομαι εκει φαινεται και αν ειναι ενδομητριο ετσι?

Επισης ο σακος ποτε φαινεται?

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , artemis88 είπε:

Ευχαριστω!! Ποσες χοριακες ειχες κανει? Γενικα ποσο πρεπει να φτασει η χοριακη για τον πρωτο υπερηχο?

Φανταζομαι εκει φαινεται και αν ειναι ενδομητριο ετσι?

Επισης ο σακος ποτε φαινεται?

Και γω σε  μαντουδη είμαι!!! Άπαιχτος και ανθρωπος!!! Έκανα 3 χοριακες! Η 3η ήθελαν σαν και σένα να εχει απόσταση από την τη 2η. Αν πας σε χοριακη πάνω από 1500 βλέπεις σάκο και αν ειναι ενδομητριο. Από το κέντρο βέβαια μου είπαν να πάω μια βδομάδα μετά την 3η χοριακη να δω σάκο ώστε να είμαστε σίγουροι ότι θα δούμε όλα οσα πρέπει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...