Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Σίγουρα δεν είναι στο χέρι μας αλλά μόνο ελπίζουμε !!!! Θα περιμένουμε νέα σου 🙏🏼

Θε περιμενω νεα σου αυριο!! Κ εσενα και της @artemis88!

Καλη επιτυχια κοριτσια μ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι !!! Καλή αρχή !!! Εγώ ένα πράγμα θα σου πω δεν έχει σημασία αν πετύχεις με την πρώτη αλλλα να πετύχεις με την πρώτη και να έχεις τελειομηνη κύηση !!! Άρα πριν  ξεκινήσεις ξεψαχνίστε τα πάντα ώστε να έχετε σίγουρη επιτυχία !!! 

εχω ηδη ενα παιδακι απο φυσιολογικη συλληψη 20μηνων! 

εμας το προβλημα μας ειναι καθαρα οτι εχω θεμα με τις σαλπιγγες, γιαυτο τις αφαιρεσα και τις δυο! 

Η μια αφαιρεθηκε το 2021 (υδροσαλπιγγα) και εμεινα εγκυος στην κορη μου! τωρα που ξεκινησαμε προσπαθειες ανακαλυψαμε οτι ειναι κ η αλλη! Την αφαιρεσα και αυτη και τωρα θελουμε να ξεκθνησουμε προσπαθειες εξωσωματικης! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , kat katat είπε:

εχω ηδη ενα παιδακι απο φυσιολογικη συλληψη 20μηνων! 

εμας το προβλημα μας ειναι καθαρα οτι εχω θεμα με τις σαλπιγγες, γιαυτο τις αφαιρεσα και τις δυο! 

Η μια αφαιρεθηκε το 2021 (υδροσαλπιγγα) και εμεινα εγκυος στην κορη μου! τωρα που ξεκινησαμε προσπαθειες ανακαλυψαμε οτι ειναι κ η αλλη! Την αφαιρεσα και αυτη και τωρα θελουμε να ξεκθνησουμε προσπαθειες εξωσωματικης! 

Να σας ζήσει η κορούλα σας!!! 
Τοτε αφού το θέμα σας είναι πρακτικό και όχι ποιοτικό (ωάρια ,σπερμα) έχετε πολλλες πιθανότητες να τα καταφέρετε με την πρώτη !!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Bluee19 είπε:

Να σας ζήσει η κορούλα σας!!! 
Τοτε αφού το θέμα σας είναι πρακτικό και όχι ποιοτικό (ωάρια ,σπερμα) έχετε πολλλες πιθανότητες να τα καταφέρετε με την πρώτη !!!

οχι, αμη εχω πολυ καλη οπως και fsh και ειμαι μονο 28 !

ελπιζω και εγω να πανε ολα καλα! 

ο εξωσωματικος δινει πιθανοτητες 65-70% 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 hours ago, Terry1986 said:

Θε περιμενω νεα σου αυριο!! Κ εσενα και της @artemis88!

Καλη επιτυχια κοριτσια μ!!!

Καλημέρα σας! Θέλω να ρωτήσω αν έχει κάποια κοπέλα GONAL για να χρησιμοποιηθεί τώρα, μήνα Ιούνιο.

Eτοιμάζομαι σε λίγες μέρες για κρυοσυντήρηση ωαρίων. Το έχω ξανακάνει και τώρα πάμε να πάρουμε όσα περισσότερα μπορέσουμε!

Αν έχει κάποια θα μου ήταν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ χρήσιμο! 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , kat katat είπε:

οχι, αμη εχω πολυ καλη οπως και fsh και ειμαι μονο 28 !

ελπιζω και εγω να πανε ολα καλα! 

ο εξωσωματικος δινει πιθανοτητες 65-70% 

Μια χαρά έχεις πολλλες πιθανότητες !!! Καλή επιτυχία !!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, kat katat said:

Κοριτσια καλησπερα, πρωτη φορα εδω, ηθελα να ρωτησω με ποιον γιατρο κανατε εξωσωματικη, και αν πετυχατε μ την πρωτη σας προσπαθεια

Καλημερα! Εγω ειμαι με τον κ.Μαντουδη στο Γεννημα. Καναμε την πρωτη προσπαθεια χωρις επιτυχια αλλα θεωρω απλα δεν ετυχε, δεν ηταν πολυ καλος ο κυκλος. Τωρα περιμενουμε τα αποτελεσματα απο τον δευτερο κυκλο. Παντως συμφωνω με την @Bluee19 δεν εχει τοσο σημασια η πρωτη φορα. Θεωρω σημασια εχει να σου ταιριαξει ο γιατρος και να νιωσεις εμπιστοσυνη. Ειμαι πολυ ευχαριστημενη με τον κ.Μαντουδη, ειναι πανω απ'ολα ανθρωπος και για μενα εχει πολλη σημασια αυτο. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εμένα η χοριακη ήταν δυστυχώς αρνητική όπως το υποπτευομουν.😞😞

Έκανα και εξέταση TSH και είναι στο 5 ,ενώ πριν την εμβρυομεταφορα ήταν στο 1.Λετε αυτό να επηρέασε την εμφύτευση;

  • Δύναμη! 1
  • Λυπημένη/-ος 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Kate89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Εμένα η χοριακη ήταν δυστυχώς αρνητική όπως το υποπτευομουν.😞😞

Έκανα και εξέταση TSH και είναι στο 5 ,ενώ πριν την εμβρυομεταφορα ήταν στο 1.Λετε αυτό να επηρέασε την εμφύτευση;

Λυπάμαι πολύ για την έκβαση που πήρε η ετ σου …σου εύχομαι ολόψυχα την επόμενη φορά να είναι η τυχερή !!!!

η TSH δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά δεν νομίζω γιατί θα έλεγαν σε όλες της κοπέλες να την μετρήσουν !!! Μίλησε με τον γιατρό σου για το τι μπορεί να πήγε λάθος …

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bluee19 said:

Κορίτσια 3η χοριακη 843,9 !!!!

το καφέ σταμάτησε από την Τετάρτη το βράδυ !!!

Πρώτο υπέρηχο έχω την Δευτέρα !!!! 

Συγχαρητήρια !!!! Είναι υπέροχο που ξανά σηκώθηκες πιο δυνατή και τα κατάφερες !!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Lila ki είπε:

Συγχαρητήρια !!!! Είναι υπέροχο που ξανά σηκώθηκες πιο δυνατή και τα κατάφερες !!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ !!!!! Μακαρι αυτή την φορά να πάνε καλά όλα κεχρί τέλους !!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bluee19 said:

Κορίτσια 3η χοριακη 843,9 !!!!

το καφέ σταμάτησε από την Τετάρτη το βράδυ !!!

Πρώτο υπέρηχο έχω την Δευτέρα !!!! 

Συγχαρητηρια!!! Τι καλαα! Με το καλο να πανε ολα!!!!

1 hour ago, Kate89 said:

Καλημέρα κορίτσια!

Εμένα η χοριακη ήταν δυστυχώς αρνητική όπως το υποπτευομουν.😞😞

Έκανα και εξέταση TSH και είναι στο 5 ,ενώ πριν την εμβρυομεταφορα ήταν στο 1.Λετε αυτό να επηρέασε την εμφύτευση;

Πολυ κριμα..λυπαμαι πολυ! Κι εγω δεν ξερω για την TSH, εμενα παντως μου την μετρησαν μονο στην αρχη του πρωτου κυκλου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , artemis88 είπε:

Συγχαρητηρια!!! Τι καλαα! Με το καλο να πανε ολα!!!!

Πολυ κριμα..λυπαμαι πολυ! Κι εγω δεν ξερω για την TSH, εμενα παντως μου την μετρησαν μονο στην αρχη του πρωτου κυκλου

Σε ευχαριστώ πολύ !!! Εσένα βρήκε η χοριακη σου ;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...