Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Soho24 είπε:

      Αχ καλό μου, κι εγώ το πρώιμης ανίχνευσης είχα κάνει, αυτό που ανιχνεύει πάνω από 10 μονάδες. Και ήταν αρνητικότατο. Δεν είναι απαραίτητο να νιώθεις απολύτως τίποτα, όπως εγώ. Δεν είχα ούτε πρησμένο στήθος. Θα σου ευχηθώ να έχεις θετική χοριακή μεθαύριο και όλη αυτή η στεναχώρια που νιώθεις αυτές τις μέρες να επισκιαστεί από χαρά. 

      Αχ βρε κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!...Πραγματικά μου δίνεις πολύ κουράγιο και εσύ κι όλα τα κορίτσια εδώ!❤️

      Το ξέρω ότι από την στιγμή που τα περισσότερα τεστ κύησης ούρων δεν ανιχνεύουν κάτω από την ευαισθησία τους και στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν θα βγάλουν ούτε αχνή γραμμή αν η hCG είναι κάτω από 10mIU/ml, σίγουρα δεν θα είναι αξιόπιστο το αποτέλεσμα. Αλλά τι να σας πω η λογική μου τώρα έχει πάει περίπατο τις τελευταίες μέρες....🥺

      Απλά όσες φορές έκανα τεστάκια είτε πιο νωρίς είτε πιο αργά ήταν πάντα αρνητικά και ποτέ δεν ήταν λάθος... Μάλλον γι' αυτο έχασα τις ελπίδες μου.... Σταμάτησαν και τα δέκατα που στο μυαλό μου υποσυνείδητα θεωρούσα ένα "σύμπτωμα" και ίσως και αυτό να με επηρέασε!...🥺

      Τώρα τα πέταξα πάντως και ησύχασα!...Επομένως θα περιμένω την χοριακή την Τετάρτη...

      Soho24 σ' ευχαριστώ για την όμορφη ευχή σου!...Μακάρι!...😘

       

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

16 ώρες πρίν, Angot είπε:

κορίτσια γέννησα ένα αγοράκι 2720 και το εχω εδώ δίπλα μ ! έφαγε τα ml του σε πρόσθετο και έπιασε και βυζακι 🤪 

Μπράβο βρε κοριτσάκι μου!!! Συγχαρητήρια!!! Να τον χαίρεσαι το κούκλο σου!!! Υγιέστατος πάντα πάνω από όλα και ευτυχισμένος να είναι μια ολόκληρη ζωή!!! 😍😍😍😍

Καλή ανατροφή και καλή ανάρρωση γλυκιά μανούλα!!! ❤️❤️❤️


OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Terry1986 είπε:

Καλημέρα! Δηλαδη εσυ πιστευεις πως ο καρυοτυπος ηταν λαθος? Κ ας ηταν αρρεν? Δε ξερω πια ρε κοριτσια κουραστηκα..μολις ειχα κ ροζ στο σκουπισμα...

Επειδή δεν υπήρχε έμβρυο ολοκληρωμένο Κ ήταν μόνο ο σάκος πιστεύω ότι δεν μπορούσε να βγει ένα αξιόπιστο αποτέλεσμα . Δηλαδή πήραν κάποιους ιστούς Κ οτι βγάλει . Αυτές οι εξετάσεις σε τόσο μικρή κύηση δεν είναι Κ απόλυτα ολοκληρωμένες . Αν υπήρχε έμβρυο σχηματισμένο θα σου έλεγα αποκλείετε να είναι λάθος αλλά τώρα μόνο με κάποιους ιστούς τυχαία από την αποξεση ενός σάκου δεν βγαίνει Κ απόλυτο συμπέρασμα . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

 

Καλημερα κοριτσια!!

@Terry1986 ποσο στεναχωριεμαι γι'αυτο που περνας.. Ευχομαι να πανε ολα καλυτερα την παρασκευη!

Ελεγχο για θρομβοφιλια εχεις κανει? Σορυ αν το χεις ξαναπει και ξαναρωταω. Επισης μετα ισως καποιο αυτοανοσο? Ξερω οτι κ αυτα ευθυνονται που δεν τα καταφερνουν τα μωρακια πολλες φορες

 

Link to comment
Share on other sites

@Angot γέννησες ρε κοριτσάρα;;;;!!! Μπράβο αγάπη μου, να σας ζήσει!!! Να είναι γερός, καλότυχος, μια ζωή γεμάτη με κάθε ευτυχία! 🥰🥰

Εύχομαι να σε τρελαίνει με τα νάζια του, με τα γέλια του, με τις αταξίες του, και να μπαίνεις να μας λες «κορίτσια θα τρελαθώ!» 😁😁😁 


Τι εγκυμοσύνη ήταν αυτή, τι roller coaster τρελό! Και μέχρι το τέλος, εκεί να σε παιδέψει. 😂 Τέλος καλό όλα καλά όμως - ελπίζω να είσαι περήφανη για τον εαυτό σου, για την απίστευτη δύναμη και κουράγιο που χρειάστηκε να επιδείξεις όλον αυτόν τον καιρό που προσπαθούσες… Στείλε μπεμπεδόσκονη για τις υπόλοιπες… 

 

Για τις υπόλοιπες, η ιστορία της @Angot είναι ακόμη μια που μας δείχνει ότι για κάποιες από εμάς ο δρόμος είναι μακρύς και δύσκολος, και να θυμάστε πόσο γενναίες είστε. Τα λέω για να τα ακούσω και εγώ. 

Κορίτσια μου σας παρακολουθώ αν και δεν γράφω συχνά… εύχομαι καλή επιτυχία σε όσες κάνουν διέγερση, εμβρυομεταφορά, ή περιμένουν χοριακές ❤️ 

  • Μου αρέσει 9
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, MarGe2022 said:

@Angot γέννησες ρε κοριτσάρα;;;;!!! Μπράβο αγάπη μου, να σας ζήσει!!! Να είναι γερός, καλότυχος, μια ζωή γεμάτη με κάθε ευτυχία! 🥰🥰

Εύχομαι να σε τρελαίνει με τα νάζια του, με τα γέλια του, με τις αταξίες του, και να μπαίνεις να μας λες «κορίτσια θα τρελαθώ!» 😁😁😁 


Τι εγκυμοσύνη ήταν αυτή, τι roller coaster τρελό! Και μέχρι το τέλος, εκεί να σε παιδέψει. 😂 Τέλος καλό όλα καλά όμως - ελπίζω να είσαι περήφανη για τον εαυτό σου, για την απίστευτη δύναμη και κουράγιο που χρειάστηκε να επιδείξεις όλον αυτόν τον καιρό που προσπαθούσες… Στείλε μπεμπεδόσκονη για τις υπόλοιπες… 

 

Για τις υπόλοιπες, η ιστορία της @Angot είναι ακόμη μια που μας δείχνει ότι για κάποιες από εμάς ο δρόμος είναι μακρύς και δύσκολος, και να θυμάστε πόσο γενναίες είστε. Τα λέω για να τα ακούσω και εγώ. 

Κορίτσια μου σας παρακολουθώ αν και δεν γράφω συχνά… εύχομαι καλή επιτυχία σε όσες κάνουν διέγερση, εμβρυομεταφορά, ή περιμένουν χοριακές ❤️ 

Εγώ δεν έχω παρακολουθήσει την ιστορία της αλλά με συγκίνησαν τα λόγια σου !!! 
@Angot να σου ζήσει ο γιοκας !!! Καλοτυχος να είναι !!!! Τα κατάφερες κορίτσι μου ! Μπράβο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, linaa είπε:

Επειδή δεν υπήρχε έμβρυο ολοκληρωμένο Κ ήταν μόνο ο σάκος πιστεύω ότι δεν μπορούσε να βγει ένα αξιόπιστο αποτέλεσμα . Δηλαδή πήραν κάποιους ιστούς Κ οτι βγάλει . Αυτές οι εξετάσεις σε τόσο μικρή κύηση δεν είναι Κ απόλυτα ολοκληρωμένες . Αν υπήρχε έμβρυο σχηματισμένο θα σου έλεγα αποκλείετε να είναι λάθος αλλά τώρα μόνο με κάποιους ιστούς τυχαία από την αποξεση ενός σάκου δεν βγαίνει Κ απόλυτο συμπέρασμα . 

Θα ρωτησω και τον γιατρο τη γνωμη του..να σου πω ο προηγουμενος εξωσωματικος μ ειπε πως με αυτο το αποτελεσμα δεν γινεται ο σακος να ηταν κενος..δηλαδη πηγαν να με τρελανουν γενικα..πως πατούσαν στην αγνοια μ.. σε ευχαριστω για ολες τις πληροφορίες που μ εδωσες!!!

3 ώρες πρίν, artemis88 είπε:

 

Καλημερα κοριτσια!!

@Terry1986 ποσο στεναχωριεμαι γι'αυτο που περνας.. Ευχομαι να πανε ολα καλυτερα την παρασκευη!

Ελεγχο για θρομβοφιλια εχεις κανει? Σορυ αν το χεις ξαναπει και ξαναρωταω. Επισης μετα ισως καποιο αυτοανοσο? Ξερω οτι κ αυτα ευθυνονται που δεν τα καταφερνουν τα μωρακια πολλες φορες

 

Ναι εχω κανει ελεγχο και κανω αντιπηκτικες..επειδη ειχα το ροζ το πρωι μ εκοψαν το σαλοσπιρ.. για αυτοανοσα ειχα κανει στο Ελενα κ ειχαν βγει ενταξει..ωστοσο αυτη την φορα δεν πηρα κορτιζονη.. κ το αναφερα στην αιματολογο και δεν μ ειπε κατι..γτ μιλησαμε με μειλ για το εαν χρειαζομαι αντιπηκτικες ή οχι..ο εξωσωματικος μ ειπε να κάνω αντιπηκτικες εαν το κρίνει αναγκαιο η αιματολογος κ οχι προληπτικά..αυτα!! Εσυ εκανες χοριακή ή αυριο?

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Terry1986 said:

Θα ρωτησω και τον γιατρο τη γνωμη του..να σου πω ο προηγουμενος εξωσωματικος μ ειπε πως με αυτο το αποτελεσμα δεν γινεται ο σακος να ηταν κενος..δηλαδη πηγαν να με τρελανουν γενικα..πως πατούσαν στην αγνοια μ.. σε ευχαριστω για ολες τις πληροφορίες που μ εδωσες!!!

Ναι εχω κανει ελεγχο και κανω αντιπηκτικες..επειδη ειχα το ροζ το πρωι μ εκοψαν το σαλοσπιρ.. για αυτοανοσα ειχα κανει στο Ελενα κ ειχαν βγει ενταξει..ωστοσο αυτη την φορα δεν πηρα κορτιζονη.. κ το αναφερα στην αιματολογο και δεν μ ειπε κατι..γτ μιλησαμε με μειλ για το εαν χρειαζομαι αντιπηκτικες ή οχι..ο εξωσωματικος μ ειπε να κάνω αντιπηκτικες εαν το κρίνει αναγκαιο η αιματολογος κ οχι προληπτικά..αυτα!! Εσυ εκανες χοριακή ή αυριο?

Κορτιζονη γιατι ειχες παρει τις προηγουμενες? Κι εγω κανω αντιπηκτικες αλλα για κορτιζονη δε μου ειπαν ποτε τπτ.

Αυριο ειναι να κανω χοριακη παλι.. Κι εσυ αυριο ε? Περιμενε να δεις κι εσυ, μην απογοητευεσαι ακομα 🙏

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Terry1986 είπε:

Η αληθεια ειναι πως βιοχημικη δεν ειχα στο ιστορικό μ..να ολοκληρωσω.. απλα δεν καταλαβαίνω γτ εχω εμφυτευσεις κ δεν προχωρανε..τι παει λαθος..τεσπα..θα δούμε..

Καρυοτυπο ζευγους εχετε κανει; Μηπως ενας απο τους δυο εχει καποια ισοζυγισμενη μεταθεση;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , kat katat είπε:

Κοριτσια καλησπερα, πρωτη φορα εδω, ηθελα να ρωτησω με ποιον γιατρο κανατε εξωσωματικη, και αν πετυχατε μ την πρωτη σας προσπαθεια

Καλησπέρα κορίτσι !!! Καλή αρχή !!! Εγώ ένα πράγμα θα σου πω δεν έχει σημασία αν πετύχεις με την πρώτη αλλλα να πετύχεις με την πρώτη και να έχεις τελειομηνη κύηση !!! Άρα πριν  ξεκινήσεις ξεψαχνίστε τα πάντα ώστε να έχετε σίγουρη επιτυχία !!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, dreamy είπε:

Καρυοτυπο ζευγους εχετε κανει; Μηπως ενας απο τους δυο εχει καποια ισοζυγισμενη μεταθεση;

Ναι ναι έχουμε κανει ηταν ολα μια χαρα!

 

4 ώρες πρίν, artemis88 είπε:

Κορτιζονη γιατι ειχες παρει τις προηγουμενες? Κι εγω κανω αντιπηκτικες αλλα για κορτιζονη δε μου ειπαν ποτε τπτ.

Αυριο ειναι να κανω χοριακη παλι.. Κι εσυ αυριο ε? Περιμενε να δεις κι εσυ, μην απογοητευεσαι ακομα 🙏

Αχ καλα αποτελεσματα να εχεις...θα παω το Σαββατο για χοριακη αντι για αυριο..πηγα εκανα σημερα στην μοναδα γτ αποφασισα να αλλαξω διαγνωστικο οποτε δεν μπορω να συγκρινω το νουμερο κ θα παω ξανα το Σαββατο..

Ο προηγουμενος εξωσωματικος εδινε αντιπηκτικες και κορτιζονη προληπτικα στο πρωτόκολλο του χωρις να εξετασει το ιστορικό των ασθενων..το κανουν αρκετοι γιατροι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Terry1986 είπε:

Ναι ναι έχουμε κανει ηταν ολα μια χαρα!

 

Αχ καλα αποτελεσματα να εχεις...θα παω το Σαββατο για χοριακη αντι για αυριο..πηγα εκανα σημερα στην μοναδα γτ αποφασισα να αλλαξω διαγνωστικο οποτε δεν μπορω να συγκρινω το νουμερο κ θα παω ξανα το Σαββατο..

Ο προηγουμενος εξωσωματικος εδινε αντιπηκτικες και κορτιζονη προληπτικα στο πρωτόκολλο του χωρις να εξετασει το ιστορικό των ασθενων..το κανουν αρκετοι γιατροι

Ποσό σου βγήκε σήμερα στο κέντρο.  ;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Bluee19 είπε:

Ποσό σου βγήκε σήμερα στο κέντρο.  ;;

Παλι 49 αλλα δεν ειναι στονιδιο εργαστήριο..μπορει να ανεβηκε μπορει κ να επεσε συγκριτικά με το αλλο..το Σαββατο θα ξεκαθαρισει λιγο το πεδιο..οπως μου ειπε προχθες και η @Eflenew δεν ειναι στο χερι μου.. ο,τι είναι να γινει θα γινει.. ο,τι κ να κανω η εκναση ειναι προδιαγεγραμμενη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Terry1986 είπε:

Παλι 49 αλλα δεν ειναι στονιδιο εργαστήριο..μπορει να ανεβηκε μπορει κ να επεσε συγκριτικά με το αλλο..το Σαββατο θα ξεκαθαρισει λιγο το πεδιο..οπως μου ειπε προχθες και η @Eflenew δεν ειναι στο χερι μου.. ο,τι είναι να γινει θα γινει.. ο,τι κ να κανω η εκναση ειναι προδιαγεγραμμενη!

Σίγουρα δεν είναι στο χέρι μας αλλά μόνο ελπίζουμε !!!! Θα περιμένουμε νέα σου 🙏🏼

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...