Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

Κορίτσια θα ήθελα να γράψω κ εγω τα νέα μου. Περιμένω σε λίγες μέρες να αδιαθετήσω και θα ξεκίναγα προετοιμασία για ετ για τα δυο εμβρυακια που έχω στην κατάψυξη. Το Σάββατο όμως ο μπαμπας μου μπήκε έκτακτως στην εντατική. Κλαίω μέρα νύχτα για τον μπαμπά μου, η ψυχολογία μου είναι χάλια για να μπω σε διαδικασία ετ και θα πρέπει να το αποφασίσω μέχρι αύριο που θα έκανα Arvekap κανονικά. Από την άλλη σκέφτομαι πως δεν αντέχω άλλη αναβολη και ίσως αν πάει καλά να πάρω ένα ψυχολογικό boost. Ο άντρας μου μου λέει να μην προχωρήσουμε αυτή τη στιγμή.. Δεν ξέρω τι να κάνω.. συγνωμη αν σας μαύρισα 😢

  • Δύναμη! 2
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, Μαρία1430 said:

Καλημέρα κορίτσια!

Για εμένα σημερα έκλεισε εντελώς αυτός ο κύκλος των εξωσωματικων.

Έχω αποκτήσει 2 υπέροχα παιδάκια που μου δίνουν δύναμη να αποδεχτώ το σημερινό 0 στη χοριακη. 

Εύχομαι ολόψυχα σε όλες να ζήσετε σύντομα και χωρίς περισσότερη ταλαιπωρία το αίσθημα της μητρότητας και τα σπίτια σας να γεμίσουν παιδικά γέλια και χαρές.

Σας φιλώ σας στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά και να έχετε δύναμη και αισιοδοξία!

Πολύ όμορφη ευχή ! Σε ευχαριστούμε πολύ !!!! Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου !

9 minutes ago, Fay_ said:

Κορίτσια θα ήθελα να γράψω κ εγω τα νέα μου. Περιμένω σε λίγες μέρες να αδιαθετήσω και θα ξεκίναγα προετοιμασία για ετ για τα δυο εμβρυακια που έχω στην κατάψυξη. Το Σάββατο όμως ο μπαμπας μου μπήκε έκτακτως στην εντατική. Κλαίω μέρα νύχτα για τον μπαμπά μου, η ψυχολογία μου είναι χάλια για να μπω σε διαδικασία ετ και θα πρέπει να το αποφασίσω μέχρι αύριο που θα έκανα Arvekap κανονικά. Από την άλλη σκέφτομαι πως δεν αντέχω άλλη αναβολη και ίσως αν πάει καλά να πάρω ένα ψυχολογικό boost. Ο άντρας μου μου λέει να μην προχωρήσουμε αυτή τη στιγμή.. Δεν ξέρω τι να κάνω.. συγνωμη αν σας μαύρισα 😢

Να κανείς αυτό που θα ήθελε και θα σε συμβούλευε  ο μπαμπάς σου!! Περαστικα στον μπαμπά σου ! Γρήγορα γέρος και δυνατός !!! ❤️❤️❤️! Να ξέρεις όμως η ψυχολογία είναι βασικός παράγοντας ! Καλα θα μ πεις κ εσυ (εγώ) αισιοδοξία έχω και μια κουλούρα έχω καταφέρει χαχαχαχαχαχ πέρα από τη πλάκα η στεναχώρια γερνάει μας κάνει κακό και εμείς τώρα θελουμε αισιοδοξια και θετική σκέψη όσο γίνεται … όποτε βαλτά όλα κάτω κ αποφάσισε … καλή επιτυχία ότι αποφασίσεις !!! Εδώ ήμαστε να τα λέμε !!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

Κορίτσια θα ήθελα να γράψω κ εγω τα νέα μου. Περιμένω σε λίγες μέρες να αδιαθετήσω και θα ξεκίναγα προετοιμασία για ετ για τα δυο εμβρυακια που έχω στην κατάψυξη. Το Σάββατο όμως ο μπαμπας μου μπήκε έκτακτως στην εντατική. Κλαίω μέρα νύχτα για τον μπαμπά μου, η ψυχολογία μου είναι χάλια για να μπω σε διαδικασία ετ και θα πρέπει να το αποφασίσω μέχρι αύριο που θα έκανα Arvekap κανονικά. Από την άλλη σκέφτομαι πως δεν αντέχω άλλη αναβολη και ίσως αν πάει καλά να πάρω ένα ψυχολογικό boost. Ο άντρας μου μου λέει να μην προχωρήσουμε αυτή τη στιγμή.. Δεν ξέρω τι να κάνω.. συγνωμη αν σας μαύρισα 😢

Δύσκολο να σου πει κάποιος τι να κάνεις, πολύ δύσκολη κατάσταση. Αυτό που ξέρω εγώ και ελπίζω να σε βοηθήσει είναι ότι αν τα εμβρυακια σου είναι καλά θα πιάσουν είτε κλαις είτε όχι, όπως και το αντίθετο. Από την άλλη η ετ είναι η πιο ευχάριστη στιγμή όλης αυτής της ταλαιπωρίας και καλό είναι να τη χαιρόμαστε. Λίγο αναβολή ακόμα δεν θα αλλάξει κάτι. Ευχομαι να πάνε όλα καλά με τον μπαμπά σου ❣️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Θα πω κάτι που όλες μας το γνωρίζουμε και πολλές γυναίκες το έχουν βιώσει στο πετσί τους:

Η εξωσωματική είναι μια τρομερά κερδοφόρα επιχείρηση για όσους δραστηριοποιούνται στο χώρο αυτό.Ειτε καλοί είτε κακοί επιστήμονες,όλοι θα βγάλουν και με το παραπάνω.Η διαφορά έγκειται στον παράγοντα "άνθρωπο". Δεν είναι όλοι το ίδιο, υπάρχουν και εκείνοι που θέλουν να κοιμούνται ήσυχοι το βράδυ.Υπαρχουν και εκείνα τα βαμπίρ,που εσκεμμένα σαμποτάρουν τις προσπάθειες των γυναικών,για να τις αφαιμαξουν οικονομικά.

Περιπτωση κοπέλας εδώ μέσα,που μετά από μια αποτυχία,της είπε ο γιατρός να πάει με δωρεά ωαρίων.Τελικα πήγε σε άλλον,που της προτείναμε κάποιες από το φόρουμ και της είπε ότι είναι τόσο καλά,που μπορεί η ίδια να γίνει δοτρια αν θέλει. Δεν θα πω ποιος είναι,γιατί θα φάω κανα μπαν για διαφήμιση.Απλα προσέξτε που πηγαίνετε,μην μένετε στα μεγάλα ονόματα και τις πασίγνωστες κλινικές.

Προσωπικά ήμουν πολύ τυχερή,γιατί ο γυναικολόγος μου,ο οποίος είναι οικογενειακος φίλος,με παρέπεμψε να πάω σε συγκεκριμένο εξωσωματιστη και σε λίγους μήνες έμεινα έγκυος.  Ξέρω ότι υπάρχουν άπειρες γυναίκες,οι οποίες υποφέρουν στα χέρια εγκληματιών,γιατί μόνο έτσι μπορώ να χαρακτηρίσω ανθρώπους οι οποίοι βγάζουν λεφτά μέσα από τον πόνο του άλλου.

Θα πω μόνο,ότι μια "γυναικολόγος"ήθελε να μου κάνει επέμβαση στην ωοθήκη,επειδή έβγαλα μια κύστη,χωρίς καν να με βάλει να κάνω μαγνητική.Επισης με έστειλε σε δικό της μικροβιολογικό και μου έβγαλαν λανθασμένα αποτελέσματα.Εμαθα μετά ότι αυτή η γυναίκα συνεργάζεται με γνωστή κλινική υποβοηθουμενης αναπαραγωγης..Ήθελε να με σακατεψει,όπως έχει κάνει με άλλες γυναίκες,η πόλη είναι σχετικά μικρή και όλα μαθαίνονται.Αυτα.

Κουραγιο και μια τεράστια αγκαλιά σε κάθε μία εδώ μέσα που δίνει τον αγώνα της ❤️ 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Blue Velvet said:

Θα πω κάτι που όλες μας το γνωρίζουμε και πολλές γυναίκες το έχουν βιώσει στο πετσί τους:

Η εξωσωματική είναι μια τρομερά κερδοφόρος επιχείρηση για όσους δραστηριοποιούνται στο χώρο αυτό.Ειτε καλοί είτε κακοί επιστήμονες,όλοι θα βγάλουν και με το παραπάνω.Η διαφορά έγκειται στον παράγοντα "άνθρωπο". Δεν είναι όλοι το ίδιο, υπάρχουν και εκείνοι που θέλουν να κοιμούνται ήσυχοι το βράδυ.Υπαρχουν και εκείνα τα βαμπίρ,που εσκεμμένα σαμποτάρουν τις προσπάθειες των γυναικών,για να τις αφαιμαξουν οικονομικά.

Περιπτωση κοπέλας εδώ μέσα,που μετά από μια αποτυχία,της είπε ο γιατρός να πάει με δωρεά ωαρίων.Τελικα πήγε σε άλλον,που της προτείναμε κάποιες από το φόρουμ και της είπε ότι είναι τόσο καλά,που μπορεί η ίδια να γίνει δοτρια αν θέλει. Δεν θα πω ποιος είναι,γιατί θα φάω κανα μπαν για διαφήμιση.Απλα προσέξτε που πηγαίνετε,μην μένετε στα μεγάλα ονόματα και τις πασίγνωστες κλινικές.

Προσωπικά ήμουν πολύ τυχερή,γιατί ο γυναικολόγος μου,ο οποίος είναι οικογενειακος φίλος,με παρέπεμψε να πάω σε συγκεκριμένο εξωσωματιστη και σε λίγους μήνες έμεινα έγκυος.  Ξέρω ότι υπάρχουν άπειρες γυναίκες,οι οποίες υποφέρουν στα χέρια εγκληματιών,γιατί μόνο έτσι μπορώ να χαρακτηρίσω ανθρώπους οι οποίοι βγάζουν λεφτά μέσα από τον πόνο του άλλου.

Θα πω μόνο,ότι μια "γυναικολόγος"ήθελε να μου κάνει επέμβαση στην ωοθήκη,επειδή έβγαλα μια κύστη,χωρίς καν να με βάλει να κάνω μαγνητική.Επισης με έστειλε σε δικό της μικροβιολογικό και μου έβγαλαν λανθασμένα αποτελέσματα.Εμαθα μετά ότι αυτή η γυναίκα συνεργάζεται με γνωστή κλινική υποβοηθουμενης αναπαραγωγης..Ήθελε να με σακατεψει,όπως έχει κάνει με άλλες γυναίκες,η πόλη είναι σχετικά μικρή και όλα μαθαίνονται.Αυτα.

Κουραγιο και μια τεράστια αγκαλιά σε κάθε μία εδώ μέσα που δίνει τον αγώνα της ❤️ 

Και εγώ αυτά σκέφτομαι μέρα και νύχτα … και σκέψου είμαι εξωτερικό ακόμα πιο απρόσωπα τα πράγματα … τι να πω ο θεός βοηθός …. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Lila ki είπε:

Και εγώ αυτά σκέφτομαι μέρα και νύχτα … και σκέψου είμαι εξωτερικό ακόμα πιο απρόσωπα τα πράγματα … τι να πω ο θεός βοηθός …. 

Φαντάζομαι...Εύχομαι ο,τι καλύτερο και σε λίγο καιρό να αποκτήσεις όσα μωρουλια θέλεις ❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Lila ki είπε:

Και εγώ αυτά σκέφτομαι μέρα και νύχτα … και σκέψου είμαι εξωτερικό ακόμα πιο απρόσωπα τα πράγματα … τι να πω ο θεός βοηθός …. 

Βασικά θέλει να βάλεις Κ εσύ το μυαλό σου να ψάχνει γιατί ο άλλος ακόμα Κ να αποτύχει δεν έχει καμία επίπτωση. Πρέπει πρώτα να τρέξεις εσύ για τον εαυτό σου Κ μετά να αφήσεις τους γιατρούς να κάνουν την διαδικασία . 

Ο γιατρός δεν έχει επίπτωση αν εσύ αποτύχεις αυτό είναι το πρώτο που συμβαίνει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Βασικά θέλει να βάλεις Κ εσύ το μυαλό σου να ψάχνει γιατί ο άλλος ακόμα Κ να αποτύχει δεν έχει καμία επίπτωση. Πρέπει πρώτα να τρέξεις εσύ για τον εαυτό σου Κ μετά να αφήσεις τους γιατρούς να κάνουν την διαδικασία . 

Ο γιατρός δεν έχει επίπτωση αν εσύ αποτύχεις αυτό είναι το πρώτο που συμβαίνει. 

Είναι δυνατόν να λένε σε μικρή κοπέλα ότι φταίει ο θεός που έχει τέτοιο dna και δεν βγάζει ποιοτικά ωάρια? Είναι στα καλά τους ? Τούρμπο έγινα,γι αυτό και έγραψα το σεντόνι 

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Fay_ είπε:

Κορίτσια θα ήθελα να γράψω κ εγω τα νέα μου. Περιμένω σε λίγες μέρες να αδιαθετήσω και θα ξεκίναγα προετοιμασία για ετ για τα δυο εμβρυακια που έχω στην κατάψυξη. Το Σάββατο όμως ο μπαμπας μου μπήκε έκτακτως στην εντατική. Κλαίω μέρα νύχτα για τον μπαμπά μου, η ψυχολογία μου είναι χάλια για να μπω σε διαδικασία ετ και θα πρέπει να το αποφασίσω μέχρι αύριο που θα έκανα Arvekap κανονικά. Από την άλλη σκέφτομαι πως δεν αντέχω άλλη αναβολη και ίσως αν πάει καλά να πάρω ένα ψυχολογικό boost. Ο άντρας μου μου λέει να μην προχωρήσουμε αυτή τη στιγμή.. Δεν ξέρω τι να κάνω.. συγνωμη αν σας μαύρισα 😢

Εύχομαι περαστικά στο μπαμπά και να γίνει γρήγορα καλά... θα έλεγα να κάνεις ότι λέει η καρδιά σου με ηρεμία πάντα αν και εγώ ίσως περίμενα στη θέση σου γτ όλα μαζί θα είναι δύσκολη και στρεσογόνα κατάσταση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Fay_ είπε:

Κορίτσια θα ήθελα να γράψω κ εγω τα νέα μου. Περιμένω σε λίγες μέρες να αδιαθετήσω και θα ξεκίναγα προετοιμασία για ετ για τα δυο εμβρυακια που έχω στην κατάψυξη. Το Σάββατο όμως ο μπαμπας μου μπήκε έκτακτως στην εντατική. Κλαίω μέρα νύχτα για τον μπαμπά μου, η ψυχολογία μου είναι χάλια για να μπω σε διαδικασία ετ και θα πρέπει να το αποφασίσω μέχρι αύριο που θα έκανα Arvekap κανονικά. Από την άλλη σκέφτομαι πως δεν αντέχω άλλη αναβολη και ίσως αν πάει καλά να πάρω ένα ψυχολογικό boost. Ο άντρας μου μου λέει να μην προχωρήσουμε αυτή τη στιγμή.. Δεν ξέρω τι να κάνω.. συγνωμη αν σας μαύρισα 😢

κορίτσι μ πρώτα απ όλα εύχομαι να πάνε καλα τα πράγματα! εγώ βρέθηκα στη θέση σου , έχανα την πεθερά μ και εκανα εξωσωματική μήπως και προλάβει να δει εγγόνι! το αποτέλεσμα εννοείται ήταν 0 αφού με τέτοια ψυχολογική  πίεση οι ορμόνες είναι απαγορευτικές! μετά το συζητούσα και με τον γιατρό και μ είπε κ κεινος πως αν δεν ζητπυσα εγώ να την κάνω εκείνος θα με έβγαζε εκτός εκείνη την περίοδο ! το αποτέλεσμα είναι να χάσω την πεθερά μ, να εχω μια 3η αποτυχημένη εξωσωματική και να αναρωτιέμαι τι φτάσει και γιατί…. η 4η εξωσωματική μ 5 μήνες μετά ήταν επιτυχημένη και τώρα σε μια βδομάδα φτάνω στον 5ο….. Η ψυχολογία παίζει τοοοοσο σημαντικό ρόλο ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, linaa είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια, σήμερα έχω νέα από το τι έγινε με εμένα. Μπήκα εκτάκτως χειρουργείο διότι νομίζαμε ότι έχω εξωμήτριο λόγω χοριακων και υπερήχων . Τελικά είχα μια εστία ενδομητριωσης στη μία ωοθήκη και υδροσαλπιγγα στην άλλη με υγρό κλπ. Τώρα θέλω ν ψάξω κ γενετικά τι γίνεται και αιματολογικά όσο μπορώ. Ψάχνω κάτι για τις αποβολές ότι μπορώ ν το βρω. Έχω άλλα δύο στην κατάψυξη και αν δεν είναι καλά κ αυτά θ χρειαστεί νέος κύκλος ξανά όλα απ' την αρχή. Ψυχολογία αυτή τη στιγμή στα τάρταρα

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, linaa said:

Βασικά θέλει να βάλεις Κ εσύ το μυαλό σου να ψάχνει γιατί ο άλλος ακόμα Κ να αποτύχει δεν έχει καμία επίπτωση. Πρέπει πρώτα να τρέξεις εσύ για τον εαυτό σου Κ μετά να αφήσεις τους γιατρούς να κάνουν την διαδικασία . 

Ο γιατρός δεν έχει επίπτωση αν εσύ αποτύχεις αυτό είναι το πρώτο που συμβαίνει. 

Το ξέρω … εγώ έχω μια δωρεάν από το κράτος … η κλινική είναι η συγκεκριμένη εδώ που μενω … εάν ου μη γενοιτο και πρέπει να πάω σε δεύτερο γύρο και να πληρώσω τότε μάλλον θα έρθω Ελλάδα …. Αλλά εχεις δίκιο έτσι είναι ..

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια! Τα λόγια σας είναι στήριγμα και ας μην γνωριζόμαστε! Θα μιλήσω αύριο και με το κέντρο να δω κ αυτοί τι θα μου πουν. Αλλά τείνω να το αναβάλλω να σταθώ ξανά δυνατά στα πόδια μου. Εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας και πάνω απ όλα υγεία! 

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 2
  • Δύναμη! 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Fay_ είπε:

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια! Τα λόγια σας είναι στήριγμα και ας μην γνωριζόμαστε! Θα μιλήσω αύριο και με το κέντρο να δω κ αυτοί τι θα μου πουν. Αλλά τείνω να το αναβάλλω να σταθώ ξανά δυνατά στα πόδια μου. Εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας και πάνω απ όλα υγεία! 

Να κανεις αυτό που εσυ αισθάνεσαι και θέλεις.ξερεις ότι η ψυχολογία παίζει μεγάλο ρόλο στα πάντα στη ζωή μας.κακυτερα να περιμένεις να είσαι οκ να πάνε ολα καλα με τον πατέρα σου για να είσαι ηρεμη στο ταξίδι που έχεις σκοπό να ξεκινήσεις .😊 κάθε εμπόδιο για καλό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...