Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , Terry1986 είπε:

Οχι ρε συ ουτε καν δεν σχετίζεται με αυτο βγαλτο απο το μυαλο σου! Ειναι παλιο αιμα μαλλον εμφυτευσης..δεν χάνουμε ετσι τοσο απλα τα εμβρυα που εχουν εμφυτευθει!! 

Σου ειπε να κανεις κατι εξτρα?? Εννοω παραπανω προγεστερονη πχ?

Αντε καλα μας αποτελέσματα αυριο!!! 😀

Ήταν πολύ χάλια ο δρόμος και για αυτό λέω είναι και αρχή ακόμη μήπως ξεκόλλησαν 🥹

οχι μου είπε θα μιλήσουμε το πρωί μόλις πάρω την χοριακη αλλά αν δω αίμα ή ροζ να τον πάρω τηλέφωνο κατευθείαν για να προσθέσει μια επιπλέον προγεστερονη 

 

καλα μας αποτελέσματα !!!  Τριψήφια χοριακη να έχουμε !!!!!

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες! Περάσατε πάρα πολλά κορίτσι μου,το παλέψατε παρά πολύ..εμείς δυστυχώς δεν έχουμε την οικονομική δυνατότητα για τόσο ψάξιμο και τόσες εξετάσεις,μακάρι να μπορούσαμε να γυρίσουμε σε διάφορους ουρολόγους για να μας βοηθήσουν.Ο άντρας μου έκοψε το τσιγάρο,από ποτό πίνει λίγη μπύρα,είναι αδύνατος και δεν παίρνει φάρμακα.Για ο,τι του συμβαίνει φταίει η κρυψορχία και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε ,είναι να πάμε σε κάποιον γιατρό του ΕΟΠΥΥ και να τον χειρουργήσει.Αλλα δεν έχουμε χρόνο,εγώ θα κάνω ωοληψια τον Σεπτέμβρη..πφφφ είμαι πολύ προβληματισμένη...

Ούτε εμείς είχαμε λεφτά κοριτσάκι μου..με οικογενειακό εισόδημα 8.000 ήμασταν, στο ενοίκιο και χωρίς οικογενειακό περιβάλλον που να πεις ότι μπορεί να μας στηρίξει κάπως.. και εμείς γυρίσαμε πολλούς γιατρούς καθηγητές δημοσίων εξετάσεις σε δημόσια νοσοκομεία, αναμονες πολλές.. μετά και ο κορονοιος.. αλλά γενικά είχαμε πολύ στήριξη και από εδώ από τα κορίτσια που μας βοήθησαν απίστευτα με δωρεές φαρμάκων και γιατρών.. ο γιατρός μας δεν μας πήρε κάν αμοιβή για το χειρουργείο.. μόνο το team του πληρώσαμε και το νοσοκομείο.. αν και μου είπε ότι τον έκανα ήδη πλούσιο με όσες ιδέες είχα και ότι έψαχνα και του έβρισκα 😅😅

Πιστεύω σου φαίνονται βουνό και έχεις αγχωθει.. δεν θέλεις να περιμένεις γιατί σε "πιέζει" και το χρονικό της δίκης σου ηλικίας.. και το σπέρμα δυστυχώς είναι της υπομονής.. το οικονομικό δεν είναι εμπόδιο και πίστεψε με στο λέω εγώ που πέρασα σωρεία μηνών με κλάματα πως θα τα καταφέρουμε.. όποιος βάζει στόχο μπορεί να τον πετύχει αρκεί να αφοσιωθεί σε αυτό και να ψάχνει για λύσεις, όχι προβλήματα.. λύσεις πάντα υπάρχουν και στο λέω γιατί έφαγα μεγάλο αγγούρι και εγώ τότε.. τα θυμάμαι τώρα και μου φαίνεται απίστευτο πόσα καταφέραμε με όσα λιγοστά (δεν) είχαμε..

  • Μου αρέσει 5

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια να ρωτησω γτ δε θυμαμαι..υπαρχει καποιο τιπ για την αντιπηκτικη??κ με ποναει παρα πολυ κ δυσκολεύομαι να την καρφωσω..εννοειται ειμαι ηδη μεσα στις μελανιες..με ποναει κ οταν την βγαζω..τις προηγουμενες φορες δεν θυμαμαι να μ ειχε ενοχλησει τοσο..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Terry1986 είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτησω γτ δε θυμαμαι..υπαρχει καποιο τιπ για την αντιπηκτικη??κ με ποναει παρα πολυ κ δυσκολεύομαι να την καρφωσω..εννοειται ειμαι ηδη μεσα στις μελανιες..με ποναει κ οταν την βγαζω..τις προηγουμενες φορες δεν θυμαμαι να μ ειχε ενοχλησει τοσο..

Είχα διαβάσει σε ένα θέμα εδώ στο φόρουμ που έλεγε μια κοπέλα πως έβαζε ένα λεπτό ένα παγάκι και πάγωνε το σημείο και δεν την ενοχλούσε τόσο !!! Δεν έχω προσωπική εμπειρία απλώς θυμάμαι που το είχαν αναφέρει 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Terry1986 είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτησω γτ δε θυμαμαι..υπαρχει καποιο τιπ για την αντιπηκτικη??κ με ποναει παρα πολυ κ δυσκολεύομαι να την καρφωσω..εννοειται ειμαι ηδη μεσα στις μελανιες..με ποναει κ οταν την βγαζω..τις προηγουμενες φορες δεν θυμαμαι να μ ειχε ενοχλησει τοσο..

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω κορίτσι μου.Εχω πάρει μια κρέμα με arnica που βοηθάει για τις μελανιές και γενικά προσπαθώ να κάνω τις αντιπηκτικες σε σημείο που δεν έχω ξανά κάνει ένεση.Στην αρχή τις έκανα σε παρόμοιο σημείο που έκανα πριν τις ενέσεις διέγερσης και υπέφερα 😬

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω μια ερώτηση σχετικα με την κακη ποιότητα του σπέρματος.Ο άντρας μου έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμια,όπως μας είπε η ανδρολογος.Πριν 3χρονια που είχε κανει σπερμοδιαγραμμα,ήταν κακό,απλά δεν είχαμε πάει σε ανδρολογο και μας είχε πει τότε ο γυναικολόγος,πως έχει ολιγοσπερμια.Παρολα αυτά κάναμε ένα κοριτσάκι και έχω στο ιστορικό μια μηδενική χοριακη,μια βιοχημική και μια παλινδρομη κύηση.

Όταν ένας άντρας εχει τερατοσπερμια,μπορεί να κανει υγιή έμβρυα με μικρογονιμοποιηση?Ρωτάω γιατί δεν ξέρω αν είχε πριν τρία χρόνια η αν προέκυψε τώρα.Οσες είχατε τέτοιο θέμα,πως το χειριστηκατε?Είδατε κάποια βελτίωση?Απ' όσο μας είπε η ανδρολογος,δεν πρόκειται να κάνουν κάτι ουσιαστικό ούτε οι βιταμίνες,ούτε η εγχείρηση στη

ν κιρσοκήλη.Μας είπε πως  είναι πολύ κακό το σπέρμα και είμαστε τυχεροί που έχουμε κάνει παιδι..

Κορίτσι μου εγώ απλά θα σου πω πως ο συζυγος μου ειχε βάσει σπερμοδιαγραμματος ολιγοασθενοτερατοσπερμια με dfi αρχικά 28% σε δημόσιο βέβαια νοσοκομειο, με ουρολόγο (ο οποίος βέβαια έκανε την εξωσωματικη με τον γυνσικολογο) να μας διαβεβαιώνει ότι παιδι θα κάνουμε μόνο με εξωσωματική και τελικά συνελαβα φυσιολογικά και μάλιστα 2 φορές!!!

Η αλήθεια βέβαια είναι ότι πήρε και βιταμίνες και μπορεί να τον βοήθησε και η αντιβίωση που πήρε για κάνα δίμηνο λόγω ενδομητριτιδας που είχα!!

Οπότε όλα είναι πιθανά!!!!Πόσο μάλλον με εξωσωματική!!!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Bluee19 είπε:

Είχα διαβάσει σε ένα θέμα εδώ στο φόρουμ που έλεγε μια κοπέλα πως έβαζε ένα λεπτό ένα παγάκι και πάγωνε το σημείο και δεν την ενοχλούσε τόσο !!! Δεν έχω προσωπική εμπειρία απλώς θυμάμαι που το είχαν αναφέρει 

 

πρίν από 50 λεπτά , Kate89 είπε:

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω κορίτσι μου.Εχω πάρει μια κρέμα με arnica που βοηθάει για τις μελανιές και γενικά προσπαθώ να κάνω τις αντιπηκτικες σε σημείο που δεν έχω ξανά κάνει ένεση.Στην αρχή τις έκανα σε παρόμοιο σημείο που έκανα πριν τις ενέσεις διέγερσης και υπέφερα 😬

Σας ευχαριστώ!! Θα τα δοκιμασω κ τα δυο!! Θυμομουν πως κατι ειχε αναφερθει γι αυτο ρωτησα!! Πραγματικα σκεφτηκα ακομα κ να το μεταφερω σε αλλη ενεση να το κανω με βελονα ινσουλίνης.. @Kate89 νιωθω πως δεν μπαινει ρε συ δηλαδη πιεζω πολυ για να μπει κ με ποναει κ οταν βγαινει η ακρη της μυτης..θα ρωτησω αυριο κ τον γιατρο ή την φαρμακοποιο αν εχουν κατι ακομα να προτεινουν..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Terry1986 είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτησω γτ δε θυμαμαι..υπαρχει καποιο τιπ για την αντιπηκτικη??κ με ποναει παρα πολυ κ δυσκολεύομαι να την καρφωσω..εννοειται ειμαι ηδη μεσα στις μελανιες..με ποναει κ οταν την βγαζω..τις προηγουμενες φορες δεν θυμαμαι να μ ειχε ενοχλησει τοσο..

Εμένα αυτό που μου είχε πει ο φαρμακοποιός είναι ότι δεν πρέπει να αφαιρείται ο αέρας από την σύριγγα αλλά να είναι προς το έμβολο (οπότε ο αέρας μπαίνει στο τέλος υποδόρια). Επίσης όταν πονάω βάζω μετά την ένεση για κάποια δευτερόλεπτα ένα παγάκι στο σημείο. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Giogo είπε:

Εμένα αυτό που μου είχε πει ο φαρμακοποιός είναι ότι δεν πρέπει να αφαιρείται ο αέρας από την σύριγγα αλλά να είναι προς το έμβολο (οπότε ο αέρας μπαίνει στο τέλος υποδόρια). Επίσης όταν πονάω βάζω μετά την ένεση για κάποια δευτερόλεπτα ένα παγάκι στο σημείο. 

Ναι ναι δε τον αφαιρω τον αερα και κοιταω να ειναι παντα πανω ετσι ωστε να μπει ολο το υγρο.. 😀 θα δοκιμασω τον παγο! Ενταξει στιγμαια με ενοχλει ο πόνος απλα αναρωτηθηκα αν ξανω κατι λαθος!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Terry1986 είπε:

 

Σας ευχαριστώ!! Θα τα δοκιμασω κ τα δυο!! Θυμομουν πως κατι ειχε αναφερθει γι αυτο ρωτησα!! Πραγματικα σκεφτηκα ακομα κ να το μεταφερω σε αλλη ενεση να το κανω με βελονα ινσουλίνης.. @Kate89 νιωθω πως δεν μπαινει ρε συ δηλαδη πιεζω πολυ για να μπει κ με ποναει κ οταν βγαινει η ακρη της μυτης..θα ρωτησω αυριο κ τον γιατρο ή την φαρμακοποιο αν εχουν κατι ακομα να προτεινουν..

Και εμένα μπαίνει με δυσκολία!Βάζω και μπόλικο οινόπνευμα πριν γιατί μου έχουν πει ότι μαλακώνει το δέρμα.Ενώ η prolutex μπαίνει άνετα.

Κορίτσια σοσσσ.

Πριν λίγο είδα στο εσώρουχο μου καφέ εκκρίσεις ανοιχτού χρώματος (συγγνώμη κιόλας για την περιγραφή)😁. Δεν ήταν σκούρο καφέ πάντως.

Από την προγεστερόνη να είναι;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , Kate89 είπε:

Και εμένα μπαίνει με δυσκολία!Βάζω και μπόλικο οινόπνευμα πριν γιατί μου έχουν πει ότι μαλακώνει το δέρμα.Ενώ η prolutex μπαίνει άνετα.

Κορίτσια σοσσσ.

Πριν λίγο είδα στο εσώρουχο μου καφέ εκκρίσεις ανοιχτού χρώματος (συγγνώμη κιόλας για την περιγραφή)😁. Δεν ήταν σκούρο καφέ πάντως.

Από την προγεστερόνη να είναι;

Καλώς ήρθες στο κλαμπ !!!! Και εγώ και η @Terry1986 με καφέ αίμα έχουμε θετικά τεστ και περιμένουμε αύριο και χοριακη !!! Άρα πάρε ένα τεστακι και εσύ για αύριο το πρωί για να μας πεις τα ευχάριστα 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Giouli36 είπε:

Κορίτσι μου εγώ απλά θα σου πω πως ο συζυγος μου ειχε βάσει σπερμοδιαγραμματος ολιγοασθενοτερατοσπερμια με dfi αρχικά 28% σε δημόσιο βέβαια νοσοκομειο, με ουρολόγο (ο οποίος βέβαια έκανε την εξωσωματικη με τον γυνσικολογο) να μας διαβεβαιώνει ότι παιδι θα κάνουμε μόνο με εξωσωματική και τελικά συνελαβα φυσιολογικά και μάλιστα 2 φορές!!!

Η αλήθεια βέβαια είναι ότι πήρε και βιταμίνες και μπορεί να τον βοήθησε και η αντιβίωση που πήρε για κάνα δίμηνο λόγω ενδομητριτιδας που είχα!!

Οπότε όλα είναι πιθανά!!!!Πόσο μάλλον με εξωσωματική!!!

Μπράβο σας που τα καταφέρατε χωρίς εξωσωματική!Φαντάζομαι πως θα τρελαθηκατε από τη χαρά σας όταν έκανες τεστ!❤️ 

Δυστυχώς για εμάς η εξωσωματική είναι μονόδρομος,διότι έχω κλειστές σάλπιγγες.Και ευτυχώς που υπάρχει κ  αυτή η επιλογή και έκανα την κόρη μου🙂Τώρα σκέφτομαι πως θα παιδευτω πολύ για δεύτερο παιδάκι,αλλά χαλάλι..θα πάρουμε δάνειο,θα κάνω ο,τι περνάει από το χέρι μου και ελπίζω να τα καταφέρουμε.Σιγουρα πρέπει να πάμε και σε κάποιον άλλο ανδρολογο,θα ψάξω κάποιον εξειδικευμένο στην υποβοηθούμενη αναπαραγωγή

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Bluee19 είπε:

Καλώς ήρθες στο κλαμπ !!!! Και εγώ και η @Terry1986 με καφέ αίμα έχουμε θετικά τεστ και περιμένουμε αύριο και χοριακη !!! Άρα πάρε ένα τεστακι και εσύ για αύριο το πρωί για να μας πεις τα ευχάριστα 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Λες βρε @Bluee19??

Μακάρι!!! Πάντως δεν έμοιαζε με αίμα!

Θα δω και αύριο αν έχω πάλι.

Να είναι της περιόδου;;μπαα είναι πολύ νωρίς 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Kate89 είπε:

Λες βρε @Bluee19??

Μακάρι!!! Πάντως δεν έμοιαζε με αίμα!

Θα δω και αύριο αν έχω πάλι.

Να είναι της περιόδου;;μπαα είναι πολύ νωρίς 

Δεν νομίζω να έχεις αύριο λογικά μόνο τώρα και αντε σε άλλο ένα σκούπισμα !!!! Πάρε τεστ αλήθεια περιμένουμε νεααα χαχαχα !!!! 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

πρίν από 2 λεπτά , Kate89 είπε:

Λες βρε @Bluee19??

Μακάρι!!! Πάντως δεν έμοιαζε με αίμα!

Θα δω και αύριο αν έχω πάλι.

Να είναι της περιόδου;;μπαα είναι πολύ νωρίς 

Δεν νομίζω καφέ και περίοδο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Bluee19 είπε:

Δεν νομίζω να έχεις αύριο λογικά μόνο τώρα και αντε σε άλλο ένα σκούπισμα !!!! Πάρε τεστ αλήθεια περιμένουμε νεααα χαχαχα !!!! 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Δεν νομίζω καφέ και περίοδο 

Θα περιμένω αν αντέξω μέχρι την χοριακη γιατί φοβάμαι μην απογοητευτω ♥️☺️

Αύριο περιμένω την χοριακη σου πως και πως 🙏🙏

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...