Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 44 λεπτά , Antonia_ είπε:

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στη Θεσσαλονίκη;

Δεν έχω ακούσει κάτι. Όμως αν κλείσεις ραντεβού Κ έρθεις Αθήνα στις κάνουν τις εξετάσεις επιτόπου Κ μετά σε καθοδηγούν με mail. Δηλαδη μπορείς να συνεννοηθείς να είσαι πιο ευελικτη λόγο απόστασης . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 55 λεπτά , Antonia_ είπε:

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στη Θεσσαλονίκη;

Καλημερα! Δεν είμαι από Θεσσαλονίκη αλλά έχω διαβάσει κατά καιρούς κοπέλες που λένε για την κυρία Λευκού πως κάνει κάτι αντίστοιχο. Δεν ξέρω αν είναι σε νοσοκομείο ή ιδιωτικά. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Βάσω91 είπε:

Εκτός από κανένα γλυκό που κ πού προσέχω τη διατροφή και δεν πίνω ούτε καπνίζω.... μόλις με πήρε ο γιατρός ο οποίος Μ είπε ότι κ εκείνος είναι σε αδιέξοδο με τη περίπτωση μου. Ο εμβρυολογος Μ είπε ότι τα ωάρια Μ είναι ανώριμα και ο γιατρός συμφώνησε λέγοντας Μ ότι ίσως έχουμε μια περίπτωση κακού DNA και ότι έτσι απλά γεννήθηκα με τις ωοθήκες Μ να δίνουν ανώριμα ωάρια...Μ πρότεινε εντελώς φυσικό κύκλο να δούμε τι γίνεται

Στα 36 μου έκλαιγα μέρες γιατί ο γιατρός που είχα πάει με ενημέρωσε ότι είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα. Βαρυ πρωτόκολλο και πήρα ένα ωάριο. Το ίδιο και στον επόμενο κύκλο. Άλλαξα γιατρό και ξεκίνησα φυσικούς, τροποποιημένους και 1-2 διεγέρσεις. Δεν πήρα ποτέ πάνω από 3 αλλά κάθε μήνα παίρνω ώριμο καλό ωάριο. Δεν έχω μείνει έγκυος ακόμα αν και έχω προσπαθήσει αλλά εγώ που δεν περίμενα να καταψυξω ούτε 5 ωαρια έχω τώρα πάνω από 20. Να πάρεις δεύτερη γνώμη, και τριτη αν χρειαστεί, η ποιότητα δεν αλλάζει αλλά είναι δύσκολο να διαγνωστεί. Πολύ πιθανό να μη το χειρίστηκαν καλά, σε εμένα αυτό συνέβη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια όσες έχετε κάνει αμνιοπαρακέντηση είχατε κάποιο πρόβλημα μετά; σκέφτομαι να κάνω γιατί εχω αγχωθεί ότι κάτι πάει στραβά !  κάναμε την οσοηγουμρνη εβδομάδα υπερηχο π γιατρός είπε όλα καλα μπλα μπλα ! αλλά στον υπερηχο βλέπω κάτι διαγράμματα με τελίτσες κόκκινες, και κάποιες ήταν πολύ αριστερά κ με άγχωσε … βασικα μου έχει κολλησει ότι το μωρο έχει πρόβλημα ανάπτυξης 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια όσες έχετε κάνει αμνιοπαρακέντηση είχατε κάποιο πρόβλημα μετά; σκέφτομαι να κάνω γιατί εχω αγχωθεί ότι κάτι πάει στραβά !  κάναμε την οσοηγουμρνη εβδομάδα υπερηχο π γιατρός είπε όλα καλα μπλα μπλα ! αλλά στον υπερηχο βλέπω κάτι διαγράμματα με τελίτσες κόκκινες, και κάποιες ήταν πολύ αριστερά κ με άγχωσε 

Αφού δεν ξέρεις να τα μεταφράζεις τι ψάχνεσε βρε κορίτσι? Τέλος πάντων η αμνιοπαρακέντηση συνήθως όλα πάνε καλά αλλά υπάρχει αυτό το 1% αποβολών . Πάντως αν μπεις σε αυτή την διαδικασία κάνε ολόκληρο το πακέτο Κ την καινούρια διερεύνηση που ψάχνει όλο το γονιδίωμα dna εκτός από τα σύνδρομα δηλαδή ψάχνει Κ μεταλλάξεις στο dna που επιρεαζουν λέγετε WeS . Κ ψάχνει ακόμα Κ το παραμικρό πρόβλημα . Κοστίζουν αλλά είσαι 200% σίγουρη 

Η αμνιο δεν πονάει πάντως περισσότερο πονάς αν σου πάρουν αίμα . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Αφού δεν ξέρεις να τα μεταφράζεις τι ψάχνεσε βρε κορίτσι? Τέλος πάντων η αμνιοπαρακέντηση συνήθως όλα πάνε καλά αλλά υπάρχει αυτό το 1% αποβολών . Πάντως αν μπεις σε αυτή την διαδικασία κάνε ολόκληρο το πακέτο Κ την καινούρια διερεύνηση που ψάχνει όλο το γονιδίωμα dna εκτός από τα σύνδρομα δηλαδή ψάχνει Κ μεταλλάξεις στο dna που επιρεαζουν λέγετε WeS . Κ ψάχνει ακόμα Κ το παραμικρό πρόβλημα . Κοστίζουν αλλά είσαι 200% σίγουρη 

Η αμνιο δεν πονάει πάντως περισσότερο πονάς αν σου πάρουν αίμα . 

ο γιατρός δεν ανέφερε να κάνω κάτι  πριν την αυχενικη που το είχαμε συζητήσει μ είχε πει αν χρειαστεί θα το ψάξουμε αλλά μετά μου είπε οχι δεν χρειάζεται! εστειλα και  στην μαια την ίδια μέρα αλλά μ είπε ότι είναι στα φυσιολογικά όρια μην αγχώνομαι ! αλλά ξέρεις τώρα  άμα μ κάτσει κάτι μ έκατσε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

ο γιατρός δεν ανέφερε να κάνω κάτι  πριν την αυχενικη που το είχαμε συζητήσει μ είχε πει αν χρειαστεί θα το ψάξουμε αλλά μετά μου είπε οχι δεν χρειάζεται! εστειλα και  στην μαια την ίδια μέρα αλλά μ είπε ότι είναι στα φυσιολογικά όρια μην αγχώνομαι ! αλλά ξέρεις τώρα  άμα μ κάτσει κάτι μ έκατσε 

Κάποιοι τα κάνουν Κ χωρίς κανένα εύρημα . Είναι προσωπική απόφαση . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Κάποιοι τα κάνουν Κ χωρίς κανένα εύρημα . Είναι προσωπική απόφαση . 

θα του το συζητήσω, αν και θα με σφάξει ο άντρας μ  ! μ έχει κολλησει ότι δεν αναπτύσσεται σωστά!  15 εβδομάδων 135 γραμμάρια μου είχε πει προχθές  ! αλλά δεν ξερω γιατί εχω αγχωθεί 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Βάσω91 said:

 

 

@Βάσω91 διάβασα το μήνυμα σου, και απαντώ γρήγορα γιατί είμαι στη δουλειά. Είμαι ίδια φάση αλλά πιο μεγάλη ηλικιακά από σένα. Έχω νιώσει στο πετσί μου 4 φορές ότι νιώθεις αυτήν την στιγμή και καταλαβαίνω την απογοήτευση σου. 
ΜΗΝ το βάζεις κάτω, θα έρθει και για εμάς η ώρα, απλά όπως είπε και το @Σποράκι ίσως πρέπει να τα μαζέψουμε ένα ένα, ίσως πρέπει να αλλάξουμε γιατρούς, και σίγουρα να πας Οικονομ να ψαχτείς.
 

Σου στέλνω πμ! Κλάψε σήμερα αν θες, αλλά από αύριο θέλω να σκυλιάσεις! Σου στέλνω αγκαλιά μεγάλη μεγάλη κορίτσι μου. 

  • Μου αρέσει 5
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια τη γνώμη σας, 

Δυστυχώς από την 3η ωοληψια δεν είχαμε κανένα εμβρυακι... Ο γιατρός θεωρεί ότι ήταν απλά ένας κακός κύκλος. Περναω επιτροπή σε 2 βδομάδες κ συνεχίζουμε με νέα διέγερση.. Από εξετάσεις μου είπε τα έχουμε κάνει όλα εκτός θρομβοφιλιας οι οποίες δε δείχνουν για αυτη τη φάση κάτι αλλά πιο πολύ βοηθανε στο κομμάτι της εμβρυομεταφορας αν υπάρχει κάποιο θέμα να το αντιμετωπίσουμε. Εσείς τι λέτε από την εμπειρία σας να τις κάνω κ αυτές τώρα μπορεί να δείξουν κάτι που θα βοηθήσει? Αν κ έχω εμπιστοσύνη στο γιατρό μου φοβάμαι μήπως μας ξεφεύγει κάτι...Η επίσκεψη σε αιματολογο θα βοηθήσει? Ξέρει κάποια κ πόσο στοιχίζουν αυτές οι εξετάσεις? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Aangelika8 είπε:

Κορίτσια τη γνώμη σας, 

Δυστυχώς από την 3η ωοληψια δεν είχαμε κανένα εμβρυακι... Ο γιατρός θεωρεί ότι ήταν απλά ένας κακός κύκλος. Περναω επιτροπή σε 2 βδομάδες κ συνεχίζουμε με νέα διέγερση.. Από εξετάσεις μου είπε τα έχουμε κάνει όλα εκτός θρομβοφιλιας οι οποίες δε δείχνουν για αυτη τη φάση κάτι αλλά πιο πολύ βοηθανε στο κομμάτι της εμβρυομεταφορας αν υπάρχει κάποιο θέμα να το αντιμετωπίσουμε. Εσείς τι λέτε από την εμπειρία σας να τις κάνω κ αυτές τώρα μπορεί να δείξουν κάτι που θα βοηθήσει? Αν κ έχω εμπιστοσύνη στο γιατρό μου φοβάμαι μήπως μας ξεφεύγει κάτι...Η επίσκεψη σε αιματολογο θα βοηθήσει? Ξέρει κάποια κ πόσο στοιχίζουν αυτές οι εξετάσεις? 

Δεν είναι κακό να τις κάνεις. Όπως έχουν αναφέρει και τα κορίτσια σχεδόν όλες έχουμε πάει στην Οικονομοπούλου στο Έλενα, στο τμήμα αποβολών. Περίπου 15-29 ευρώ θα πληρώσεις, όλες οι άλλες εξετάσεις καλύπτονται

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Σποράκι είπε:

Δεν είναι κακό να τις κάνεις. Όπως έχουν αναφέρει και τα κορίτσια σχεδόν όλες έχουμε πάει στην Οικονομοπούλου στο Έλενα, στο τμήμα αποβολών. Περίπου 15-29 ευρώ θα πληρώσεις, όλες οι άλλες εξετάσεις καλύπτονται

Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη, πρέπει να βρω εδώ που θα πάω.. Σε ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Σποράκι είπε:

Στα 36 μου έκλαιγα μέρες γιατί ο γιατρός που είχα πάει με ενημέρωσε ότι είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα. Βαρυ πρωτόκολλο και πήρα ένα ωάριο. Το ίδιο και στον επόμενο κύκλο. Άλλαξα γιατρό και ξεκίνησα φυσικούς, τροποποιημένους και 1-2 διεγέρσεις. Δεν πήρα ποτέ πάνω από 3 αλλά κάθε μήνα παίρνω ώριμο καλό ωάριο. Δεν έχω μείνει έγκυος ακόμα αν και έχω προσπαθήσει αλλά εγώ που δεν περίμενα να καταψυξω ούτε 5 ωαρια έχω τώρα πάνω από 20. Να πάρεις δεύτερη γνώμη, και τριτη αν χρειαστεί, η ποιότητα δεν αλλάζει αλλά είναι δύσκολο να διαγνωστεί. Πολύ πιθανό να μη το χειρίστηκαν καλά, σε εμένα αυτό συνέβη!

Είσαι ηρωίδα και όλες σας εδώ μέσα. Μου δίνεται δύναμη .Πίστευα ότι δεν θα άντεχα να κάνω δεύτερη προσπάθεια και να που πάω για την έκτη. Απλά απελπίζομαι γιατί δεν ξέρω τι φταίει και όταν σ λέει ένας από τους πιο γνωστούς γιατρούς ότι είναι σε αδιέξοδο λες αυτό ήταν τέλος....αλλά θα το προσπαθήσω πάλι και θα ψάξω κ άλλον γιατρό μέχρι όσο με πάει θα το παλεύω. Σε ευχαριστώ!!!

πρίν από 22 λεπτά , MarGe2022 είπε:

@Βάσω91 διάβασα το μήνυμα σου, και απαντώ γρήγορα γιατί είμαι στη δουλειά. Είμαι ίδια φάση αλλά πιο μεγάλη ηλικιακά από σένα. Έχω νιώσει στο πετσί μου 4 φορές ότι νιώθεις αυτήν την στιγμή και καταλαβαίνω την απογοήτευση σου. 
ΜΗΝ το βάζεις κάτω, θα έρθει και για εμάς η ώρα, απλά όπως είπε και το @Σποράκι ίσως πρέπει να τα μαζέψουμε ένα ένα, ίσως πρέπει να αλλάξουμε γιατρούς, και σίγουρα να πας Οικονομ να ψαχτείς.
 

Σου στέλνω πμ! Κλάψε σήμερα αν θες, αλλά από αύριο θέλω να σκυλιάσεις! Σου στέλνω αγκαλιά μεγάλη μεγάλη κορίτσι μου. 

Αυτό θα κάνω. Ευχαριστώ ρε κορίτσια. Σας αγαπώ κ ας μην σας ξέρω 

  • Μου αρέσει 2
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Angot είπε:

θα του το συζητήσω, αν και θα με σφάξει ο άντρας μ  ! μ έχει κολλησει ότι δεν αναπτύσσεται σωστά!  15 εβδομάδων 135 γραμμάρια μου είχε πει προχθές  ! αλλά δεν ξερω γιατί εχω αγχωθεί 

Εντάξει αυτά που σκέφτεσε είναι μόνο απτό ανχος σου δεν είναι ένδειξη . Η αμνιοπαρακέντηση είναι μια καθαρά προσωπική απόφαση άσχετα με το τι σου λέει ο γιατρός ή ο υπέρηχος . Είναι κάτι που το κάνεις απλά για να αποκλίσεις ότι λάθος των υπερήχων αν όλα σου βγαίνουν οκ . Γιατί Κ ο υπέρηχος έχει λάθος ενα 5% οπότε είναι κάτι προσωπικό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...