Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Η αλήθεια είναι πως τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι μήπως δεν είναι αξιόπιστη αυτή η εταιρία του test (self clear) 🤔

2 βάλαμε 3BC 

Θετικοτατο ειναι το τεστ!! Απολαυσε το και μην κανεις αρνητικες σκεψεις! Ηρθε για να μεινει αυτη τη φορα!!

Εγω κοριτσια σε αλλα νεα μολις ειχα λιγο καφε στο σκουπισμα..πανικοβληθηκα λιγο αλλα θα προσπαθήσω να μεινω ψυχραιμη..εκανα κ εγω ΕΤ το Σαββατο..μ φαινεται αργα για αιμα εμφυτευσης..λετε να μην αρκει η προγεστερονη π παιρνω? Εννοειται θα παρω τηλ το πρωι τον γιατρο μ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

Κορίτσια καλησπέρα εύχομαι σε όλες τα καλύτερα αλήθεια. Να ρωτήσω κάτι μετά από εξωσωματική που πέτυχε πότε κόβουν τα χάπια;;; Γιατί θέλει να τα σταματήσει η γιατρός στην γυναίκα μου 9 Ιουνίου που θα είναι 9 εβδομάδων και  4 ημερών. Νωρίς δεν είναι ;;; Ακούω από άλλες κοπέλες τα σταματούσαν στην αυχενική. Μην γίνει τίποτε τώρα και μασ βλέπω στο ψυχιατρείο. Α και κάτι άλλο όταν βάζετε φάρμακα από κάτω ξαπλώνετε για κάποια λεπτά;;; 

Ο σχηματισμος του πλακούντα φυσιολογικα ολοκληρώνεται 50 μέρες μετά τη γονιμοποίηση, άρα περίπου στην 9η βδομάδα κυησης, οπότε εφόσον δεν υπάρχει κάποια αποκόλληση ή άλλος λόγος για να συνεχιστούν τα φάρμακα καλώς σας είπε να τα σταματήσετε τότε. Και εγώ νωρίτερα από την αυχενικη τα είχα σταματήσει και μετα ξεκίνησα τα συμπληρώματα (μαγνήσιο, σίδηρο κλπ)

1 hour ago, Terry1986 είπε:

Θετικοτατο ειναι το τεστ!! Απολαυσε το και μην κανεις αρνητικες σκεψεις! Ηρθε για να μεινει αυτη τη φορα!!

Εγω κοριτσια σε αλλα νεα μολις ειχα λιγο καφε στο σκουπισμα..πανικοβληθηκα λιγο αλλα θα προσπαθήσω να μεινω ψυχραιμη..εκανα κ εγω ΕΤ το Σαββατο..μ φαινεται αργα για αιμα εμφυτευσης..λετε να μην αρκει η προγεστερονη π παιρνω? Εννοειται θα παρω τηλ το πρωι τον γιατρο μ!

Καθόλου αργά δεν είναι για αίμα εμφυτευσης, το καφέ αιμα είναι παλιό αίμα που αποβάλλει ο οργανισμός οπότε λογικό να το δεις κάποιες μέρες μετά από την εμφυτευση. Πάντως όπως είπε και μια άλλη κοπέλα τις προάλλες, είναι πολύ καλό σημάδια και οι περισσότερες κοπέλες που είδαν λίγο καφέ αίμα ήταν θετικό το τεστ. Λίγες μέρες υπομονή! Αν έβαλες βλαστοκυστες μπορείς και αύριο να κάνεις χοριακη να ηρεμήσεις

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Terry1986 είπε:

Θετικοτατο ειναι το τεστ!! Απολαυσε το και μην κανεις αρνητικες σκεψεις! Ηρθε για να μεινει αυτη τη φορα!!

Εγω κοριτσια σε αλλα νεα μολις ειχα λιγο καφε στο σκουπισμα..πανικοβληθηκα λιγο αλλα θα προσπαθήσω να μεινω ψυχραιμη..εκανα κ εγω ΕΤ το Σαββατο..μ φαινεται αργα για αιμα εμφυτευσης..λετε να μην αρκει η προγεστερονη π παιρνω? Εννοειται θα παρω τηλ το πρωι τον γιατρο μ!

Ευχαριστώ πολύ 🙏🏼 εύχομαι την Δευτέρα να έχουμε τεραστιεσχοριακες και οι δυο !!! Καλή επιτυχία !!! και εγώ την προηγούμενη φορά είχα καφέ  την 6η μέρα και είχα θετικό τεστ άρα εγώ το συνδυάζω με θετικό !!! Όλα καλά θα πανεεε δυο μέρες υπομονή !!!!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bluee19 είπε:

Ευχαριστώ πολύ 🙏🏼 εύχομαι την Δευτέρα να έχουμε τεραστιεσχοριακες και οι δυο !!! Καλή επιτυχία !!! και εγώ την προηγούμενη φορά είχα καφέ  την 6η μέρα και είχα θετικό τεστ άρα εγώ το συνδυάζω με θετικό !!! Όλα καλά θα πανεεε δυο μέρες υπομονή !!!!

Καλημερα!! Καλή μας επιτυχία τη Δευτέρα!!! Εάν και εσύ έχεις σιγουρα θετικό-το τεστ σου είναι ξεκαθαρο!! Οποτε θα σου ευχηθω καλους διπλασιασμους!! Εγώ φοβαμαι να κάνω!

7 ώρες πρίν, Nels είπε:

Ο σχηματισμος του πλακούντα φυσιολογικα ολοκληρώνεται 50 μέρες μετά τη γονιμοποίηση, άρα περίπου στην 9η βδομάδα κυησης, οπότε εφόσον δεν υπάρχει κάποια αποκόλληση ή άλλος λόγος για να συνεχιστούν τα φάρμακα καλώς σας είπε να τα σταματήσετε τότε. Και εγώ νωρίτερα από την αυχενικη τα είχα σταματήσει και μετα ξεκίνησα τα συμπληρώματα (μαγνήσιο, σίδηρο κλπ)

Καθόλου αργά δεν είναι για αίμα εμφυτευσης, το καφέ αιμα είναι παλιό αίμα που αποβάλλει ο οργανισμός οπότε λογικό να το δεις κάποιες μέρες μετά από την εμφυτευση. Πάντως όπως είπε και μια άλλη κοπέλα τις προάλλες, είναι πολύ καλό σημάδια και οι περισσότερες κοπέλες που είδαν λίγο καφέ αίμα ήταν θετικό το τεστ. Λίγες μέρες υπομονή! Αν έβαλες βλαστοκυστες μπορείς και αύριο να κάνεις χοριακη να ηρεμήσεις

Καλημερα! Να σου πω απλα τρομαξα, ενω το ηξερα σαν σενάριο, γτ τις αλλες 2 φορές που ειχα εμφυτευση δεν ειχα αιμα οποτε ειχα δεσει στο μυαλο μου πως αυτο συμβαίνει στανταρ στον οργανισμο μ!! Τ τρελου κοινως!!!

Ναι δυο βλαστοκύστες 4ΑΑ έβαλα! 😀

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Terry1986 είπε:

Καλημερα!! Καλή μας επιτυχία τη Δευτέρα!!! Εάν και εσύ έχεις σιγουρα θετικό-το τεστ σου είναι ξεκαθαρο!! Οποτε θα σου ευχηθω καλους διπλασιασμους!! Εγώ φοβαμαι να κάνω!

Καλημερα! Να σου πω απλα τρομαξα, ενω το ηξερα σαν σενάριο, γτ τις αλλες 2 φορές που ειχα εμφυτευση δεν ειχα αιμα οποτε ειχα δεσει στο μυαλο μου πως αυτο συμβαίνει στανταρ στον οργανισμο μ!! Τ τρελου κοινως!!!

Ναι δυο βλαστοκύστες 4ΑΑ έβαλα! 😀

Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική από όσο φαίνεται !!! Και εγώ περίμενα να δω καφέ και αυτήν την φορά αλλά τελικά τίποτα και να που έχω θετικό τεστ !!! ( έκανα και clear blue σήμερα κι βγήκε πιο έντονη η γραμμή ) εγώ θα σου έλεγα κάνε ένα τεστακι να σου φύγει το άγχος μέχρι την Δευτέρα !!! Είμαι σίγουρη πως θα έχεις καλά αποτελέσματα 🥹🥹🥹

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική από όσο φαίνεται !!! Και εγώ περίμενα να δω καφέ και αυτήν την φορά αλλά τελικά τίποτα και να που έχω θετικό τεστ !!! ( έκανα και clear blue σήμερα κι βγήκε πιο έντονη η γραμμή ) εγώ θα σου έλεγα κάνε ένα τεστακι να σου φύγει το άγχος μέχρι την Δευτέρα !!! Είμαι σίγουρη πως θα έχεις καλά αποτελέσματα 🥹🥹🥹

Δυσκολευτηκα να πειστω!!! Μολις εκανα τεστ!!!! Βγηκε θετικο!!!! Το βαζω κ φωτο να το δειτε αλλα νομιζω ειναι ξεκαθαρο! 😀

  • Μου αρέσει 3
  • Λουλούδια 8
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα! Πρόκειται να κάνω έμβρυο μεταφορά σε λίγο καιρό με 2 έμβρυα που έχω κατεψυγμένα εδώ και 2 χρόνια. Εκανα έναν ορμονολογικο έλεγχο σήμερα κ η fsh έχει φτάσει 30...απο 17 που ήταν τον Οκτώβριο. Υπάρχει περιπτωση να επηρεάσει την έμβρυο μεταφορά αυτή η τιμή? 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Terry1986 είπε:

Δυσκολευτηκα να πειστω!!! Μολις εκανα τεστ!!!! Βγηκε θετικο!!!! Το βαζω κ φωτο να το δειτε αλλα νομιζω ειναι ξεκαθαρο! 😀

Θετικοτατοοο!!!! Μπράβο κορίτσι μου ήμουν σίγουρη !!!!!! Τεράστια χοριακηηηηη τώρα 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα! Πρόκειται να κάνω έμβρυο μεταφορά σε λίγο καιρό με 2 έμβρυα που έχω κατεψυγμένα εδώ και 2 χρόνια. Εκανα έναν ορμονολογικο έλεγχο σήμερα κ η fsh έχει φτάσει 30...απο 17 που ήταν τον Οκτώβριο. Υπάρχει περιπτωση να επηρεάσει την έμβρυο μεταφορά αυτή η τιμή? 

 

Καλησπέρα! Αυτές οι ορμόνες έχουν να κάνουν μονο με την περίπτωση που ήθελες να κάνεις διέγερση αυτό το μήνα. Δεν έχουν καμία σχέση με την ετ, μη σε ανησυχεί.. επίσης αυτές οι τιμές αλλάζουν έτσι κι αλλιώς από μήνα σε μήνα..μια εικόνα του συγκεκριμένου κύκλου σου δίνουν! Καλή επιτυχία στην ετ σου!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Terry1986 είπε:

Δυσκολευτηκα να πειστω!!! Μολις εκανα τεστ!!!! Βγηκε θετικο!!!! Το βαζω κ φωτο να το δειτε αλλα νομιζω ειναι ξεκαθαρο! 😀

Είναι ξεκάθαρο θετικό όντως!!!! Συγχαρητήρια!!!🥳🥳🥳🥳🌸🌸🌸

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Terry1986 είπε:

Δυσκολευτηκα να πειστω!!! Μολις εκανα τεστ!!!! Βγηκε θετικο!!!! Το βαζω κ φωτο να το δειτε αλλα νομιζω ειναι ξεκαθαρο! 😀

Συγχαρητήρια!!! Μια τεράστια χοριακή σου ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή Κυριακή να έχουμε ♥️ 

7η μέρα εμβρυομεταφορας 2 εμβρύων τριών ημερών και από εχθές έχω πόνους περιόδου και ημικρανίες σάν αυτές λίγο πριν έρθει η περίοδος.

Χάθηκαν όλα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Kate89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή Κυριακή να έχουμε ♥️ 

7η μέρα εμβρυομεταφορας 2 εμβρύων τριών ημερών και από εχθές έχω πόνους περιόδου και ημικρανίες σάν αυτές λίγο πριν έρθει η περίοδος.

Χάθηκαν όλα;

Καλημέρα καλή Κυριακή 🩷 

μην σε ανησυχεί μπορεί να είναι από τα φάρμακα και μπορεί αν είναι επειδή είσαι έγκυος !!! Να σκεφτεσαι θετικά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...