Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!! Αν μπορείτε να μπείτε στο προφίλ μου έχω ανεβάσει μια φωτογραφία μπορείτε να καταλάβετε αν είναι γραμμή εξάτμισης ; 

Εμένα καραθετικο μου μοιάζει!🥰

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια θα μπω για απόξεση Δευτέρα πρωί . Τους είπα αρχικά ότι δεν καταλαβαινω γιατί να πρέπει να περιμένω δυο εβδομάδες συν μια για το δεύτερο σκαν και μοτ πρότειναν χάπια . Τους εξήγησα πως τον Αύγουστο με τόσο αίμα δεν αποβλήθηκε ο σάκος και προχώρησα σε απόξεση και συμφώνησαν να κάνω απόξεση ξανά … μου είπαν δυο εβδομάδες μετα την απόξεση  να δούμε τη χοριακη και να προσχωρήσουμε σε έναν εξονυχιστικό έλεγχο … αυτά τώρα ο θεός βοηθός ! Σε ευχαριστω όλες για την συμβουλές και τη στήριξη ! Ας ελπίσουμε να τα λέμε μόνο για καλα νέα ! 

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 7
  • Δύναμη! 6
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα εύχομαι σε όλες τα καλύτερα αλήθεια. Να ρωτήσω κάτι μετά από εξωσωματική που πέτυχε πότε κόβουν τα χάπια;;; Γιατί θέλει να τα σταματήσει η γιατρός στην γυναίκα μου 9 Ιουνίου που θα είναι 9 εβδομάδων και  4 ημερών. Νωρίς δεν είναι ;;; Ακούω από άλλες κοπέλες τα σταματούσαν στην αυχενική. Μην γίνει τίποτε τώρα και μασ βλέπω στο ψυχιατρείο. Α και κάτι άλλο όταν βάζετε φάρμακα από κάτω ξαπλώνετε για κάποια λεπτά;;; 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επέστρεψα με νέο τεστ !!!! Δεν πήγα τουαλέτα δυο  ώρες και το ανέβασα μετά από δυο λεπτά ακριβώς δείχνει αυτό !!! Εγώ κάτι βλέπω πείτε με τρελή το ξέρω !!!! Είμαι 6η μέρα όμως και τα ουρά δεν ήταν πρωινά άρα δεν είχαν σκούρο χρωμα !!!! Δείτε προφίλ !!!!

πρίν από 10 λεπτά , Bluee19 είπε:

Κορίτσια επέστρεψα με νέο τεστ !!!! Δεν πήγα τουαλέτα δυο  ώρες και το ανέβασα μετά από δυο λεπτά ακριβώς δείχνει αυτό !!! Εγώ κάτι βλέπω πείτε με τρελή το ξέρω !!!! Είμαι 6η μέρα όμως και τα ουρά δεν ήταν πρωινά άρα δεν είχαν σκούρο χρωμα !!!! Δείτε προφίλ !!!!

Τώρα δείτε το γιατί έπεφτα πάνω στο όνομα και δεν φαινόταν τίποτα έβαλα πιο μεγάλη φωτογραφία τώρα !!!

  • Μου αρέσει 5
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

Κορίτσια καλησπέρα εύχομαι σε όλες τα καλύτερα αλήθεια. Να ρωτήσω κάτι μετά από εξωσωματική που πέτυχε πότε κόβουν τα χάπια;;; Γιατί θέλει να τα σταματήσει η γιατρός στην γυναίκα μου 9 Ιουνίου που θα είναι 9 εβδομάδων και  4 ημερών. Νωρίς δεν είναι ;;; Ακούω από άλλες κοπέλες τα σταματούσαν στην αυχενική. Μην γίνει τίποτε τώρα και μασ βλέπω στο ψυχιατρείο. Α και κάτι άλλο όταν βάζετε φάρμακα από κάτω ξαπλώνετε για κάποια λεπτά;;; 

Και εγώ από την ένατη εβδομάδα τα έκοψα τα περισσότερα.

Just now, Neverstop είπε:

Και εγώ από την ένατη εβδομάδα τα έκοψα τα περισσότερα.

Γραμμή υπάρχει σίγουρα είναι ξεκάθαρη! Με το καλό!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, η ζωή είναι όμορφη είπε:

Κορίτσια καλησπέρα εύχομαι σε όλες τα καλύτερα αλήθεια. Να ρωτήσω κάτι μετά από εξωσωματική που πέτυχε πότε κόβουν τα χάπια;;; Γιατί θέλει να τα σταματήσει η γιατρός στην γυναίκα μου 9 Ιουνίου που θα είναι 9 εβδομάδων και  4 ημερών. Νωρίς δεν είναι ;;; Ακούω από άλλες κοπέλες τα σταματούσαν στην αυχενική. Μην γίνει τίποτε τώρα και μασ βλέπω στο ψυχιατρείο. Α και κάτι άλλο όταν βάζετε φάρμακα από κάτω ξαπλώνετε για κάποια λεπτά;;; 

Ξεκινάς απ'την 9-10η κ σταδιακά τα κόβεις μέχρι την αυχενικη.. 

Μην ανησυχείς


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Bluee19 είπε:

Κορίτσια επέστρεψα με νέο τεστ !!!! Δεν πήγα τουαλέτα δυο  ώρες και το ανέβασα μετά από δυο λεπτά ακριβώς δείχνει αυτό !!! Εγώ κάτι βλέπω πείτε με τρελή το ξέρω !!!! Είμαι 6η μέρα όμως και τα ουρά δεν ήταν πρωινά άρα δεν είχαν σκούρο χρωμα !!!! Δείτε προφίλ !!!!

Τώρα δείτε το γιατί έπεφτα πάνω στο όνομα και δεν φαινόταν τίποτα έβαλα πιο μεγάλη φωτογραφία τώρα !!!

Είναι θετικό!!!! Συγχαρητήρια!!! Όλα με το καλό!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Bluee19 είπε:

Κορίτσια επέστρεψα με νέο τεστ !!!! Δεν πήγα τουαλέτα δυο  ώρες και το ανέβασα μετά από δυο λεπτά ακριβώς δείχνει αυτό !!! Εγώ κάτι βλέπω πείτε με τρελή το ξέρω !!!! Είμαι 6η μέρα όμως και τα ουρά δεν ήταν πρωινά άρα δεν είχαν σκούρο χρωμα !!!! Δείτε προφίλ !!!!

Τώρα δείτε το γιατί έπεφτα πάνω στο όνομα και δεν φαινόταν τίποτα έβαλα πιο μεγάλη φωτογραφία τώρα !!!

Θετικότατο!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου, ευχομαι να πάνε όλα τέλεια αυτή τη φορά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bluee19 said:

Κορίτσια επέστρεψα με νέο τεστ !!!! Δεν πήγα τουαλέτα δυο  ώρες και το ανέβασα μετά από δυο λεπτά ακριβώς δείχνει αυτό !!! Εγώ κάτι βλέπω πείτε με τρελή το ξέρω !!!! Είμαι 6η μέρα όμως και τα ουρά δεν ήταν πρωινά άρα δεν είχαν σκούρο χρωμα !!!! Δείτε προφίλ !!!!

Τώρα δείτε το γιατί έπεφτα πάνω στο όνομα και δεν φαινόταν τίποτα έβαλα πιο μεγάλη φωτογραφία τώρα !!!

Θετικότατη φαίνεται 🤞🤞🤞

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Κορίτσια επέστρεψα με νέο τεστ !!!! Δεν πήγα τουαλέτα δυο  ώρες και το ανέβασα μετά από δυο λεπτά ακριβώς δείχνει αυτό !!! Εγώ κάτι βλέπω πείτε με τρελή το ξέρω !!!! Είμαι 6η μέρα όμως και τα ουρά δεν ήταν πρωινά άρα δεν είχαν σκούρο χρωμα !!!! Δείτε προφίλ !!!!

Τώρα δείτε το γιατί έπεφτα πάνω στο όνομα και δεν φαινόταν τίποτα έβαλα πιο μεγάλη φωτογραφία τώρα !!!

Και εγώ τη βλέπω!! Συγχαρητήρια!! Τι βλαστό κύστες βάλατε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Και εγώ τη βλέπω!! Συγχαρητήρια!! Τι βλαστό κύστες βάλατε; 

Η αλήθεια είναι πως τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι μήπως δεν είναι αξιόπιστη αυτή η εταιρία του test (self clear) 🤔

2 βάλαμε 3BC 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Bluee19 said:

Η αλήθεια είναι πως τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι μήπως δεν είναι αξιόπιστη αυτή η εταιρία του test (self clear) 🤔

2 βάλαμε 3BC 

Εγώ θα σου δώσω μια συμβουλή που φυσικά δεν τη ζήτησες και παίρνω όλο το θάρρος … ξέρω πως περνάμε  πολλά και μερικές φορές μας λυγίζουν τα βάζουμε με τον εαυτό μας με τους γιατρούς με τον οικογένεια μας με το θεό όμως καμία φπρα όλα είναι γραμμένα και θέλημα θεού , θα μου πεις είναι θέλημα θεού εάν οι γιατροί δεν βρίσκουν το πρόβλημα μιας αποβολής ; Κ όμως καμία φορά ακόμα κ αυτό θέλει το χρόνο του να γίνει και να περάσεις από σαράντα κύματα . Ξέρω είναι σωστό να είσαι ορθολογιστής να τα βάζεις κάτω να βλέπεις τις πιθανότητες όμως καμία φορά εάν καλωσορίσουμε αυτό που μας έρχεται με ηρεμία και σιγουριά τότε γίνονται και θαυματα … εγώ ας πούμε εμένα έγκυος κ ήμουν μονίμως στη γκρίνια στην ανασφάλεια … ίσως το ένστικτο ; Δεν ξέρω .. όμως έμεινε η αδελφή μου πριν ενάμιση χρόνο και αντί να θορυβηθεί για την έκβαση της εγκυμοσύνης σκεπτόμενη ότι μπορεί να περάσει όσα εγώ η ίδια το καλοδέχτηκε από το πρώτο τεστ το πίστεψε το στήριξε ακόμα κ τις στιγμές πιυ δεν είχε συμπτώματα ακόμα κ εάν είδε λίγο καφέ … και το θαύμασα όπως και σε πολλές φίλες μου ακόμα και κοπέλες εδώ που λένε είναι έγκυος και στα συγχαρητήρια απαντάνε ευχαριστω πολύ και όχι ευχαριστω αλλά κάτσε να δούμε πως θα πάει .. ξέρω οι αποτυχίες δεν μας αφήνουν αλλά γιατί να μην ριναι η ώρα τώρα να είσαι έγκυος και όλα να πάνε τέλεια !!!! Εγώ τώρα γνωρίζω το δρομο των αποβολών την εξετάσεων να δούμε τι συμβαίνει και δεν ξέρω να απαντήσω σε πολλά θέματα όμως ξέρω πως πάντα έχω ένα λάθος βλέπω θετικό τεστ και υο μαυρίζω με τις αρνητικές σκέψεις ! Θα σου ευχηθώ να είναι θετικό και όχι προβληματικό τεστ και δες το και εαυ έτσι !!! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Lila ki είπε:

Εγώ θα σου δώσω μια συμβουλή που φυσικά δεν τη ζήτησες και παίρνω όλο το θάρρος … ξέρω πως περνάμε  πολλά και μερικές φορές μας λυγίζουν τα βάζουμε με τον εαυτό μας με τους γιατρούς με τον οικογένεια μας με το θεό όμως καμία φπρα όλα είναι γραμμένα και θέλημα θεού , θα μου πεις είναι θέλημα θεού εάν οι γιατροί δεν βρίσκουν το πρόβλημα μιας αποβολής ; Κ όμως καμία φορά ακόμα κ αυτό θέλει το χρόνο του να γίνει και να περάσεις από σαράντα κύματα . Ξέρω είναι σωστό να είσαι ορθολογιστής να τα βάζεις κάτω να βλέπεις τις πιθανότητες όμως καμία φορά εάν καλωσορίσουμε αυτό που μας έρχεται με ηρεμία και σιγουριά τότε γίνονται και θαυματα … εγώ ας πούμε εμένα έγκυος κ ήμουν μονίμως στη γκρίνια στην ανασφάλεια … ίσως το ένστικτο ; Δεν ξέρω .. όμως έμεινε η αδελφή μου πριν ενάμιση χρόνο και αντί να θορυβηθεί για την έκβαση της εγκυμοσύνης σκεπτόμενη ότι μπορεί να περάσει όσα εγώ η ίδια το καλοδέχτηκε από το πρώτο τεστ το πίστεψε το στήριξε ακόμα κ τις στιγμές πιυ δεν είχε συμπτώματα ακόμα κ εάν είδε λίγο καφέ … και το θαύμασα όπως και σε πολλές φίλες μου ακόμα και κοπέλες εδώ που λένε είναι έγκυος και στα συγχαρητήρια απαντάνε ευχαριστω πολύ και όχι ευχαριστω αλλά κάτσε να δούμε πως θα πάει .. ξέρω οι αποτυχίες δεν μας αφήνουν αλλά γιατί να μην ριναι η ώρα τώρα να είσαι έγκυος και όλα να πάνε τέλεια !!!! Εγώ τώρα γνωρίζω το χρόνο των αποβολών την εξετάσεων να δούμε τι συμβαίνει και δεν ξέρω να απαντήσω σε πολλά θέματα όμως ξέρω πως πάντα έχω ένα λάθος βλέπω θετικό τεστ και υο μαυρίζω με τις αρνητικές σκέψεις ! Θα σου ευχηθώ να είναι θετικό και όχι προβληματικό τεστ και δες το και εαυ έτσι !!! 

Ποσό δίκιο έχεις και ποσό ωραία το τοποθέτησες 🙏🏼 θετικές σκέψεις και όλα καλά θα πάνε !!! 

  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lila ki είπε:

Εγώ θα σου δώσω μια συμβουλή που φυσικά δεν τη ζήτησες και παίρνω όλο το θάρρος … ξέρω πως περνάμε  πολλά και μερικές φορές μας λυγίζουν τα βάζουμε με τον εαυτό μας με τους γιατρούς με τον οικογένεια μας με το θεό όμως καμία φπρα όλα είναι γραμμένα και θέλημα θεού , θα μου πεις είναι θέλημα θεού εάν οι γιατροί δεν βρίσκουν το πρόβλημα μιας αποβολής ; Κ όμως καμία φορά ακόμα κ αυτό θέλει το χρόνο του να γίνει και να περάσεις από σαράντα κύματα . Ξέρω είναι σωστό να είσαι ορθολογιστής να τα βάζεις κάτω να βλέπεις τις πιθανότητες όμως καμία φορά εάν καλωσορίσουμε αυτό που μας έρχεται με ηρεμία και σιγουριά τότε γίνονται και θαυματα … εγώ ας πούμε εμένα έγκυος κ ήμουν μονίμως στη γκρίνια στην ανασφάλεια … ίσως το ένστικτο ; Δεν ξέρω .. όμως έμεινε η αδελφή μου πριν ενάμιση χρόνο και αντί να θορυβηθεί για την έκβαση της εγκυμοσύνης σκεπτόμενη ότι μπορεί να περάσει όσα εγώ η ίδια το καλοδέχτηκε από το πρώτο τεστ το πίστεψε το στήριξε ακόμα κ τις στιγμές πιυ δεν είχε συμπτώματα ακόμα κ εάν είδε λίγο καφέ … και το θαύμασα όπως και σε πολλές φίλες μου ακόμα και κοπέλες εδώ που λένε είναι έγκυος και στα συγχαρητήρια απαντάνε ευχαριστω πολύ και όχι ευχαριστω αλλά κάτσε να δούμε πως θα πάει .. ξέρω οι αποτυχίες δεν μας αφήνουν αλλά γιατί να μην ριναι η ώρα τώρα να είσαι έγκυος και όλα να πάνε τέλεια !!!! Εγώ τώρα γνωρίζω το δρομο των αποβολών την εξετάσεων να δούμε τι συμβαίνει και δεν ξέρω να απαντήσω σε πολλά θέματα όμως ξέρω πως πάντα έχω ένα λάθος βλέπω θετικό τεστ και υο μαυρίζω με τις αρνητικές σκέψεις ! Θα σου ευχηθώ να είναι θετικό και όχι προβληματικό τεστ και δες το και εαυ έτσι !!! 

Πιστεύω πως όλες όσες έχουμε περάσει από τη διαδικασία της εξωσωματικής,δε μπορούμε να αποβάλλουμε ευκολα το άγχος και τις αρνητικές σκέψεις. Δεν είναι και λίγα όλα όσα περνάμε..Θυμάμαι όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχα κάνει τεστ στον τρίτο μήνα,αγχωνομουν πως το έμβρυο δεν προχωράει.Κανω το τεστ και λέω στον άντρα μου με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά: ΕΊΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ! Σώωωωπα,μου λέει το γομαρι και μετά γελούσε.Δεν μπορούσε να καταλάβει το άγχος που μου είχε αφήσει η παλινδρομη.Τώρα είμαι σε φάση που πριν καλά καλά ξεκινήσω την ωοληψια τον Σεπτέμβρη,σκέφτομαι την επόμενη,είμαι σίγουρη πως με μια δεν πρόκειται να κάνω εμβρυα,ίσως ένα στην καλύτερη..

Λυπάμαι πολύ για την αρνητική εξέλιξη της εγκυμοσύνης σου κορίτσι μου,εύχομαι η επόμενη να είναι και η τυχερή! Να τελειώσει γρήγορα όλο αυτό με την αποξεση και πάμε για την επόμενη εμβρυομεταφορά 🥰😘

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...