Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Lila ki είπε:

Έχω 4 ακόμη … θα τα βάλουμε κάτω θα ζητήσουμε και βοήθεια ίσως το καταφέρω θέλω να επικοινωνήσω με έναν στην Ελλάδα να ρωτήσω γιατί κόστη μιλάμε … επίσης πως είναι δυνατόν η ενδομητριωση να έχει μεγαλώσει ; Είχε φτάσει από 4 περίπου 9

Μπορείς να κάνεις διεργεση να δεις τι θα μαζέψεις Κ μετά ασχολησου με την ενδομητριωση . Το κόστος εδώ είναι περίπου στα 3000 Κ εάν δεν δικαιουσε φάρμακα αυξάνει ανάλογα Κ τι φάρμακα θα χρησιμοποιήσεις. Η ενδομητριωση γενικά αυξάνει . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 minutes ago, linaa said:

Μπορείς να κάνεις διεργεση να δεις τι θα μαζέψεις Κ μετά ασχολησου με την ενδομητριωση . Το κόστος εδώ είναι περίπου στα 3000 Κ εάν δεν δικαιουσε φάρμακα αυξάνει ανάλογα Κ τι φάρμακα θα χρησιμοποιήσεις. Η ενδομητριωση γενικά αυξάνει . 

Ναι κατάλαβα … κοιτά βγαίνει πιο οικονομικά από εδώ η διέγερση … δεν ξέρω πραγματικά πρέπει να τα βάλω κάτω να τα σκεφτώ όλα .. ΕυχΑριατω πολύ ! 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!! Δυστυχώς η έκβαση της εγκυμοσύνης δεν πήγε καλα . Κενός σάκος μου είπαν … τον Αύγουστο πάλι τα ίδια … τέλος πάντων . Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής μου ειπαν να σταματήσω τα χάπια που παίρνω προγεστερονη και ενέσεις θρομβοφιλιας να περιμένω δυο εβδομάδες να δούμε εάν θα αποβληθεί και εάν όχι να επικοινωνήσω μαζί τους να μου δώσουν χάπια … επειδή χθες δεν είχα πραγματικά καμία  διάθεση δεν μπηκα σε  διαδικασια συζητήσεων  . Και ρωτάω στιν 8η εβδομάδα με σακο 6εβδαδων θεωρείτε θα αποβληθεί ο σάκος μόνος του ;;; Και επίσης εάν όχι τα χάπια τα εμπιστεύεστε ; Εννοώ θα με καθαρίσουν η τσάμπα ο πόνος το αίμα κλπ 

Καλησπέρα κορίτσι μου.Λυπαμαι πολύ γι'αυτό που διαβάζω.Εμενα σε παλινδρομη κύηση στην 8η εβδομάδα είχα χοριακη 23500 και κάναμε απόξεση.Ειχαμε δει σάκο και λεκιθικο ασκό.Τωρα στην βιοχημική είχα τελευταία χοριακη 15 και σήμερα βλέπω αίμα μετά από 3 μέρες.Σταματησα τα χάπια κατευθείαν..Θεωρώ ότι θέλεις απόξεση και αυτό με τα φάρμακα είναι όταν είσαι στις πρώτες μέρες που λένε όχι κοντά στους 2 μήνες...Δεν είμαι γιατρός,απλά αναφέρω σε μένα τι έγινε και πως το χειρίστηκε ο γιατρός μου.Ευχομαι να ηρεμήσεις και να κάνεις ότι καλύτερο για σένα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !!! Ήθελα να σας ρωτήσω αν κάποια γνωρίζει …

απο χθες έχω ένα μόνιμο πόνο χαμηλά στην κοιλιά στην δεξιά πλευρά ο οποίος δεν είναι ενοχλητικός αλλά δεν φεύγει κ ολας τι μπορεί να συμβαίνει ;;;;

να σημειώσω πως το έντερο δεν είναι γιατί δεν έχω κάποιο θέμα πηγαίνω κανονικά και ούτε κούραση γιατί δουλεύω καθιστή μόνο η πλάτη επηρεάζετε !!! 
ειμαι 5η μέρα ετ!!! 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Unicorns said:

Καλησπέρα κορίτσι μου.Λυπαμαι πολύ γι'αυτό που διαβάζω.Εμενα σε παλινδρομη κύηση στην 8η εβδομάδα είχα χοριακη 23500 και κάναμε απόξεση.Ειχαμε δει σάκο και λεκιθικο ασκό.Τωρα στην βιοχημική είχα τελευταία χοριακη 15 και σήμερα βλέπω αίμα μετά από 3 μέρες.Σταματησα τα χάπια κατευθείαν..Θεωρώ ότι θέλεις απόξεση και αυτό με τα φάρμακα είναι όταν είσαι στις πρώτες μέρες που λένε όχι κοντά στους 2 μήνες...Δεν είμαι γιατρός,απλά αναφέρω σε μένα τι έγινε και πως το χειρίστηκε ο γιατρός μου.Ευχομαι να ηρεμήσεις και να κάνεις ότι καλύτερο για σένα...

Σε ευχαριστω πολύ για το μήνυμα ! Ναι θεωρώ και εγώ το ίδιο … θα περιμένω μια εβδομάδα και ίσως βρω κάποια ψεματάκι να πάω στο νοκοκομειο να με εξετάσουν πάλι … ίσως πω είχα αίμα χωρίς να δω σακο ; Χαχαχα δεν ξέρω πραγματικά … αλλά εκεί θα με εξετάσουν και θα μου πουν τι να κάνω έτσι κ αλλιώς το κέντρο εκεί θα με στείλει εάν δεν δω αίμα . Απορώ και ργω πες περιμένουν να αποβάλλω μόνη μου . Εδώ τον Αύγουστο κε ποτάμι αίμα και ο σάκος δεν έπεσε ποτέ έκανα απόξεση … σπυ εύχομαι ότι καλύτερο πραγματικά ! Μακάρι να περάσει αυτή Θ περιπέτεια να δούμε άσπρη μέρα !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Lila ki είπε:

Σε ευχαριστω πολύ για το μήνυμα ! Ναι θεωρώ και εγώ το ίδιο … θα περιμένω μια εβδομάδα και ίσως βρω κάποια ψεματάκι να πάω στο νοκοκομειο να με εξετάσουν πάλι … ίσως πω είχα αίμα χωρίς να δω σακο ; Χαχαχα δεν ξέρω πραγματικά … αλλά εκεί θα με εξετάσουν και θα μου πουν τι να κάνω έτσι κ αλλιώς το κέντρο εκεί θα με στείλει εάν δεν δω αίμα . Απορώ και ργω πες περιμένουν να αποβάλλω μόνη μου . Εδώ τον Αύγουστο κε ποτάμι αίμα και ο σάκος δεν έπεσε ποτέ έκανα απόξεση … σπυ εύχομαι ότι καλύτερο πραγματικά ! Μακάρι να περάσει αυτή Θ περιπέτεια να δούμε άσπρη μέρα !

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να το τραβήξεις όλο αυτό ενώ μπορείς να κάνεις απόξεση και να ξέρεις ότι δεν έχει μείνει τίποτα μέσα.Σ ευχαριστώ πολύ...κάποια στιγμή δεν μπορεί θα τα καταφέρουμε ❤️

  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Έχω 4 ακόμη … θα τα βάλουμε κάτω θα ζητήσουμε και βοήθεια ίσως το καταφέρω θέλω να επικοινωνήσω με έναν στην Ελλάδα να ρωτήσω γιατί κόστη μιλάμε … επίσης πως είναι δυνατόν η ενδομητριωση να έχει μεγαλώσει ; Είχε φτάσει από 4 περίπου 9.. 

εννοώ έχει μεγαλώσει καθόλη τη διάρκεια τηα εγκυμοσύνης . Το ίδιο είχε γίνει και τον Αύγουστο και μετά την απόξεση πάλι πήγε στο 4…

Νομίζω η ενδομητριωση επηρεάζει εως ενα ποσοστο στις αποβολές ...ξέρω ότι όσες κοπέλες είχαν πρώτα το διόρθωσαν και μετά έκαναν ετ. Έμβρυα έχεις αλλά 4?  Πολύ καλό αυτό!!!!

1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!! Ήθελα να σας ρωτήσω αν κάποια γνωρίζει …

απο χθες έχω ένα μόνιμο πόνο χαμηλά στην κοιλιά στην δεξιά πλευρά ο οποίος δεν είναι ενοχλητικός αλλά δεν φεύγει κ ολας τι μπορεί να συμβαίνει ;;;;

να σημειώσω πως το έντερο δεν είναι γιατί δεν έχω κάποιο θέμα πηγαίνω κανονικά και ούτε κούραση γιατί δουλεύω καθιστή μόνο η πλάτη επηρεάζετε !!! 
ειμαι 5η μέρα ετ!!! 

Όλα οσα νιώθουμε είναι από τα φάρμακα και την ελλειψη κινησης πιστευω! Και εμφυτευση να υπάρχει που στο εύχομαι ολόψυχα! είναι νωρίς για συμπτώματα. Μόνο τα καφέ κάποιες φορές είναι ένδειξη εμφυτευσης και ούτε και αυτό σίγουρο...έχω κάνει πόσες ετ όλες διαφορετικές από συμπτώματα άρα κατέληξα ότι όλα είναι από τα φάρμακα. Τώρα που πήρα θετικη χοριακη δεν είχα ούτε καφέ ούτε συμπτώματα...στην προηγούμενη είχα καφέ και συμπτώματα και δεν... σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη!!!!

2 ώρες πρίν, Unicorns είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.Λυπαμαι πολύ γι'αυτό που διαβάζω.Εμενα σε παλινδρομη κύηση στην 8η εβδομάδα είχα χοριακη 23500 και κάναμε απόξεση.Ειχαμε δει σάκο και λεκιθικο ασκό.Τωρα στην βιοχημική είχα τελευταία χοριακη 15 και σήμερα βλέπω αίμα μετά από 3 μέρες.Σταματησα τα χάπια κατευθείαν..Θεωρώ ότι θέλεις απόξεση και αυτό με τα φάρμακα είναι όταν είσαι στις πρώτες μέρες που λένε όχι κοντά στους 2 μήνες...Δεν είμαι γιατρός,απλά αναφέρω σε μένα τι έγινε και πως το χειρίστηκε ο γιατρός μου.Ευχομαι να ηρεμήσεις και να κάνεις ότι καλύτερο για σένα...

Σου εύχομαι ότι καλύτερο @Unicorns!!!!

13 ώρες πρίν, Angot είπε:

δεν μπορώ να τον καθυστερήσω ! εχω ενημερώσει τον γιατρό δεν έδειξε να ανησυχεί ! τι να σ πω! βήχα δεν εχω , λίγο ερεθισμό στο λαιμό εχω και λίγο βαρύ ιγμόρειο !

Ευχομαι να υποχωρήσουν τσ συμπτώματα...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eflenew said:

Νομίζω η ενδομητριωση επηρεάζει εως ενα ποσοστο στις αποβολές ...ξέρω ότι όσες κοπέλες είχαν πρώτα το διόρθωσαν και μετά έκαναν ετ. Έμβρυα έχεις αλλά 4?  Πολύ καλό αυτό!!!!

Όλα οσα νιώθουμε είναι από τα φάρμακα και την ελλειψη κινησης πιστευω! Και εμφυτευση να υπάρχει που στο εύχομαι ολόψυχα! είναι νωρίς για συμπτώματα. Μόνο τα καφέ κάποιες φορές είναι ένδειξη εμφυτευσης και ούτε και αυτό σίγουρο...έχω κάνει πόσες ετ όλες διαφορετικές από συμπτώματα άρα κατέληξα ότι όλα είναι από τα φάρμακα. Τώρα που πήρα θετικη χοριακη δεν είχα ούτε καφέ ούτε συμπτώματα...στην προηγούμενη είχα καφέ και συμπτώματα και δεν... σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη!!!!

Σου εύχομαι ότι καλύτερο @Unicorns!!!!

Ευχομαι να υποχωρήσουν τσ συμπτώματα...

Ναι αυτό έχω διαβάσει και εγώ απλά επειδή ήδη έδινα λίγα ωάρια και επειδή δεν μου έχει δώσει συμπτώματα η ενδομητριωση και υο ca125 ήταν 10 θεώρησε ότι έπρεπε να κάνουμε τη διέγερση και ότι δεν επηρεάζει τόσο αλλά με όσα έχουν γίνει θεωρώ θα είναι το πρώτο που μου επισημάνει αλλά και σαν όχι θα το ζητήσω εγώ … για αυτό και την βλαστοκύστη μου την έβαλαν αριστερά τον Αύγουστο όπου το έμβρυο ήταν δεξιά υπέφερε από ακατάσχετη αιμορραγία και φυσικά αίμα από Τία τέσσερεις ημέρες καθυστέρηση έως και υην απόξεση ριχα αίμα δηλαδή ένα δραμα  … και τότε η ενδομητριωση είχε φτάσει κάπου 8,5 και μετά πάλι 4… τι να πω δεν ξέρω αλλά μου είπαν θα το ψάξουμε διεξοδικά …πριν τιν εξωσωματική που ήταν δωρεάν δεν έψαξαν τώρα θα ψάξουν να δώσω του κόσμου τα λεφτά δεν ξέρω πραγματικά τι θα κάνουμε οικονομίες μιας ζωής θα εξατμιστούν αλλά δεν με νοιάζει αυτό υγεία να έχουμε απλά εντάξει σεβασμού ότι ρε γαμωτο δεν είμαστε όλοι πλούσιοι … χαχαχα σπρρυ αλλά τα νεύρα μου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Lila ki είπε:

Ναι αυτό έχω διαβάσει και εγώ απλά επειδή ήδη έδινα λίγα ωάρια και επειδή δεν μου έχει δώσει συμπτώματα η ενδομητριωση και υο ca125 ήταν 10 θεώρησε ότι έπρεπε να κάνουμε τη διέγερση και ότι δεν επηρεάζει τόσο αλλά με όσα έχουν γίνει θεωρώ θα είναι το πρώτο που μου επισημάνει αλλά και σαν όχι θα το ζητήσω εγώ … για αυτό και την βλαστοκύστη μου την έβαλαν αριστερά τον Αύγουστο όπου το έμβρυο ήταν δεξιά υπέφερε από ακατάσχετη αιμορραγία και φυσικά αίμα από Τία τέσσερεις ημέρες καθυστέρηση έως και υην απόξεση ριχα αίμα δηλαδή ένα δραμα  … και τότε η ενδομητριωση είχε φτάσει κάπου 8,5 και μετά πάλι 4… τι να πω δεν ξέρω αλλά μου είπαν θα το ψάξουμε διεξοδικά …πριν τιν εξωσωματική που ήταν δωρεάν δεν έψαξαν τώρα θα ψάξουν να δώσω του κόσμου τα λεφτά δεν ξέρω πραγματικά τι θα κάνουμε οικονομίες μιας ζωής θα εξατμιστούν αλλά δεν με νοιάζει αυτό υγεία να έχουμε απλά εντάξει σεβασμού ότι ρε γαμωτο δεν είμαστε όλοι πλούσιοι … χαχαχα σπρρυ αλλά τα νεύρα μου 

Έχεις απόλυτο δίκιο....μέσα από αυτή τη διαδικασία γνώρισα Γιατρούς και "γιατρούς".... κρίμα γιατί είναι μεγάλη ικανοποίηση να κάνεις τη δουλειά σου με μεράκι...κάποιοι δε το γνώρισαν αυτό το συναίσθημα!

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Eflenew said:

Έχεις απόλυτο δίκιο....μέσα από αυτή τη διαδικασία γνώρισα Γιατρούς και "γιατρούς".... κρίμα γιατί είναι μεγάλη ικανοποίηση να κάνεις τη δουλειά σου με μεράκι...κάποιοι δε το γνώρισαν αυτό το συναίσθημα!

Όχι δυστυχώς … εμένα δεν μου έκαναν καν εξετάσεις αίματος πριν την εμβρυομεταφορα η μετά δεν ελέγξαμε ποτέ θυροειδη ας πούμε … λέει τα κάναμε πριν δεν εψεις θυροειδη χχαχαχα τέλος πάντων δεν έχει σημασία ελπίζω αυτή τη φορά να γίνουν όλα σωστά … μπορεί να αλλάξω και κέντρο …

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια βγήκα θετικη στο κοβιντ σήμερα ! θα αναβάλλουνε τον τοκετό 

Περαστικά κοπέλα μου!θα παραμείνεις στον όρο; 
Ευχομαι να πάνε όλα καλά!!!με το καλό να έρθει ο μπέμπης σας! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katiamaxiking είπε:

Περαστικά κοπέλα μου!θα παραμείνεις στον όρο; 
Ευχομαι να πάνε όλα καλά!!!με το καλό να έρθει ο μπέμπης σας! 

ναι το έχουμε χαμηλώσει και ευτυχώς μέχρι ώρας με πιάνει ! θα μπω στον μήνα μ στο τέλος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια βγήκα θετικη στο κοβιντ σήμερα ! θα αναβάλλουνε τον τοκετό 

Αχ βρε κορίτσι μου... εύχομαι να είναι το τελευταίο που θα σας βρει! Κάθε εμπόδιο για καλό λένε... θα τσουπωσει κι άλλο ο μπέμπης με την αναβολή! Γρήγορη ανάρρωση εύχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...